Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2551 2 stycznia 2016, 15:24

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Witam was kochane mamusie.
Śliczne te wasze dzieciaczki :) :) zacalowac tylko. :)
Ja od wczoraj w szpitalu myślałam że to już ale niestety tylko fałszywy alarm. Bole sa czasami nie do zniesienia.Małej się jeszcze nie spieszy ale już mnie nie wypuścili i czekamy aż coś zacznie się dziać. :(

Zgłoś nadużycie #2552 2 stycznia 2016, 17:58

Milciak Gotowa na wszystko
Też dziś byłam w szpitalu (wg terminu na dziś), ktg pokazało że nic się nie dzieje, no i odesłali mnie z powrotem do domu. W poniedziałek teraz mam się zgłosić.

Zgłoś nadużycie #2553 2 stycznia 2016, 19:06

anencja Gotowa na wszystko
Madzialenka, Milciak trzymam kciuki! Tak czy tak to już kwestia dni!

Dziewczyny karmiące piersią. Dajecie dzieciom wit.K? Mi w szpitalu powiedzieli ze podali Liwce jakąś tam dużą dawkę i ze juz mam nie suplementowac wit.K tylko sama D3. A z kolei położna na wizycie powiedziała ze od 8 doby mam dawać także K. Poki co zapomniałam zlecić mężowi zakup a poza tym mam właśnie wątpliwości czy mam dawać czy też nie...

Zgłoś nadużycie #2554 3 stycznia 2016, 0:43

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja też dostaliśmy tą duża dawkę wit K w szpitalu i lekarka od 8 doby kazała podawać D+K.

Zgłoś nadużycie #2555 3 stycznia 2016, 10:23

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

anencja napisał(a)

Madzialenka, Milciak trzymam kciuki! Tak czy tak to już kwestia dni!

Dziewczyny karmiące piersią. Dajecie dzieciom wit.K? Mi w szpitalu powiedzieli ze podali Liwce jakąś tam dużą dawkę i ze juz mam nie suplementowac wit.K tylko sama D3. A z kolei położna na wizycie powiedziała ze od 8 doby mam dawać także K. Poki co zapomniałam zlecić mężowi zakup a poza tym mam właśnie wątpliwości czy mam dawać czy też nie...

Hej dziewczyny.
Anencja moja corcia tez w szpitalu dostala witamine K, a teraz na kontroli u pediatry tez dostala.Witamine D caly czas podaje i zelazo 2x dziennie.

Zgłoś nadużycie #2556 3 stycznia 2016, 13:52

kate85 Supermama
hej Dziewczyny :-)
Sorki za wbijanie się w wątek :-) jestem na sierpniówkach 2015, moja córeczka bierze udział w konkursie, można głosować na poniższe zdjęcie codziennie przez cały styczeń :-) będzie mi bardzo miło jak będziecie głosować, wiem,że na fm są fajne, zgrane dziewczyny, my do tej pory trzymamy się razem i życzę Wam tego samego,szczęśliwego rozwiązania :-) z góry dziękuję za oddane głosy na Nelę :-) oto link do głosowania
http://babyonline.pl/konkurs-dziecko-na-okladke-glosowanie,2015-12.html

Zgłoś nadużycie #2557 3 stycznia 2016, 20:16

agunia10 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny
siedze sobie z laktatorem, bo moja złośnica nie zawsze ma ochote ssac, tak to jest jak się posmakuje butli, no ale mam chwile czasu i nikt nie powie ze nic nie robie. Póki co jest ciężko i chciałabym, żeby już była wiosna żeby minał ten najtrudniejszy okres. Chodze niewyspana co normalne, najgorsze ze boli mnie głowa chyba po znieczuleniu, w szpitalu kazali wtedy wziąć przeciwbólowe i się połozyć plasko, tyle ze z tym lezeniem to jest kłopot, bo nie mam na to czasu. Najgorzej jest w nocy, a mała w nocy daje popalić, jak w dzień spi to w nocy koszmar. Całe szczęście teściowa naprawdę dużo nam pomaga, teraz też szykuje Alusia do spania.

No dziewczynki, jest 2016 a tu cisza, ani jedno dzieciatko nie wybiera się na ten swiat jeszcze? Milciak, u ciebie to już naprawdę kwestia dni.
Mi też w szpitalu powiedzieli, ze wit D i K od 7/8 doby.
Ja pozwoliłam na szczepienia, myślę, że to ważne. Aluś nie miał żadnych powikłań po nich, ale szczepiłam tylko obowiązkowe.

Zgłoś nadużycie #2558 3 stycznia 2016, 20:19

agunia10 Gotowa na wszystko
Anencja, AnnaKatarzyna, śliczne te wasze dziewczynki. Już takie się wydają fajne dzieciaczki A nasza Anula jeszcze taki noworodek czerwony.

Mała chyba śpi, mały idzie spać to i ja się może chwilę położę. Spokojnej nocy.

Zgłoś nadużycie #2559 4 stycznia 2016, 14:05

Hej Wam,
Znowu byłam na kontroli, wg ktg i usg wszystko z Maleństwem dobrze, tylko tyle, że nie wybiera się jeszcze na zewnątrz. Szyjka zamknięta nadal, waga 3870. W środę kolejna kontrola i powiedzieli mi, że jak tak nadal będzie to w czwartek kładą mnie do szpitala i będą wywoływać.

Zgłoś nadużycie #2560 4 stycznia 2016, 15:48

Milciak Iga uparta widać ☺ nie spieszy jej się na świat! Nic dziwnego, w takie mrozy 😊

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do wit.K.

Jak stoicie z pierwszymi spacerami ? Po wyjściu ze szpitala było ciepło ale stwierdziłam ze wcześnie na wyjścia A teraz taki mroZ (minus 16C w dzien) ze nawet ja nosa z domu nie wystawiam, nie mówiąc już o dzieciach. Także póki co utknelysmy w domu.

Madzik, Agunia poslalyscie starszaki do przedszkola? Laura na razie w domu. Na pewno do końca stycznia czyli do końca ferii w wlkp zostanie w domu, bo boje się chorób, ktore może przynieść Liwce.
U nas jest jescz moja mama, dużo pomaga przy Laurze ale już mi ta obecność trochę ciąży... mam ochotę pobyć juz sama z dziećmi i mężem. Trzeba jakoś delikatnie babci zasugerować ze czas wracać. ☺

Zgłoś nadużycie #2561 4 stycznia 2016, 19:34

AnnaKatarzyna Fajna mama
Agunia a może te bóle głowy to przy tych mrozach od zmiany pogody?
Milciak oby już się ruszyło bez wywoływania.
Anencja Ja Helenke wietrze w domu a Hania normalnie na dwór na spacery chodzi. Co do mamy to rozumiem że macie ochotę zostać już sami. Podziękuj mamie ze tak wam pomogła i że czas już aby odpoczela 😉

Zgłoś nadużycie #2562 4 stycznia 2016, 20:43

Anencja Igusia uparta w mamusię, już pokazuje charakterek. Dziś była poważna rozmowa przeprowadzona z córką, żeby się nie wygłupiała tylko zaczęła współpracować i do czwartku ma wyjść. Zobaczymy, czy posłucha :-) A co do mamy to myślę, że możesz jej wspominać, że dobrze się czujesz i masz siłę się zająć dziećmi. Bo może ona myśli, że jest Ci potrzebna i sama z siebie nie chce Was opuścić.
AnnaKatarzyna też mam nadzieję że samo ruszy. Bardzo boję się wywoływania. Jeszcze kilka dni temu trzymałam kciuki, żeby wytrzymała do nowego roku, a teraz chcę, żeby już się zaczęło. Zmienna ta ciąża ;-)

Zgłoś nadużycie #2563 4 stycznia 2016, 21:14

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Hej mamusie. . :) Ja nadal w szpitalu i chyba się nie zapowiada żebym szybko wyszła. Skurczy nie mam tylko ciągle te bóle.
Jak się czujecie?
Jak wasze maleństwa?

Zgłoś nadużycie #2564 5 stycznia 2016, 14:44

AnnaKatarzyna Fajna mama
Część ☺
U nas wszystko ok, chociaż Lenka zrobiła sobie ze mnie smoczek... jak chce dac jej między karmieniami prawdziwy smoczek to pluje nim. A czy Wasze Maluszki używają smoczka?

Zgłoś nadużycie #2565 5 stycznia 2016, 15:40

AnnaKatarzyna napisał(a)

Część ☺
U nas wszystko ok, chociaż Lenka zrobiła sobie ze mnie smoczek... jak chce dac jej między karmieniami prawdziwy smoczek to pluje nim. A czy Wasze Maluszki używają smoczka?

Hej :)
Ja probowalam smoka, raz ciagnie ladnie, a innym razem tez wypluwa, malo co go uzywa.

Zgłoś nadużycie #2566 5 stycznia 2016, 15:45

Madzialenka napisał(a)

Hej mamusie. . :) Ja nadal w szpitalu i chyba się nie zapowiada żebym szybko wyszła. Skurczy nie mam tylko ciągle te bóle.
Jak się czujecie?
Jak wasze maleństwa?

Hej ;)
U nas wszystko s porzadku, dzis jestesmy po wizycie poloznej,od 21 grudnia przybrala na wadze rowny kilogram wiec tylko sie cieszyc.Jade dzis kupic kropelki , bo bidulka steka, prezy sie,az czerwona sie robi,i nie moze kupki zrobic, jeszcze zeby to byla twarda kupka, a jest luzna. Dzis podam i zobaczymy czy bedzie poprawa..
Milego dnia :)

Zgłoś nadużycie #2567 5 stycznia 2016, 19:18

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny
Dzieje sie na forum tyle ze nie nadążam za Wami :-) ale stycznioweczki dalej czekaja :-)
U nas byl ciezki okres. Jas spadal na wadze bo karmilam go tylko piersia. Dodatkowo wyszlo ze ma bakterie w moczu. Wyladowalismy w szpitalu. Wyszlismy na przepustke w sylwestra i jezdzimy 2 razy dziennie na antybiotyk do szpitala. Masakra. Nie mam na nic czasu! Karmie piersia i dokarmiam butelka bo mam malo pokarmu :-(
Jas dzis skonczyl miesiac. Zlecialo nie wiem kiedy :-)
Jest grzeczniutki. Spi po jedzeniu a ja zawsze cos mam do zrobienia pomiedzy karmieniem. Nawet nie mam kiedy odpoczac. Ktoras z was pisala ze czeka do wiosny, wtedy wszystko sie unormuje. Mam taka nadzieje :-)
Spoznione ale szczere zyczonka przesylam. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Was i Maluszkow (tych jeszcze nie narodzonych tez :-) ).
A to Jasio :-)

Zgłoś nadużycie #2568 5 stycznia 2016, 21:33

AnnaKatarzyna Fajna mama
Marin cudny Jasio 😍 a skąd ta bakteria mogła się wziąć? Mowili Ci coś na ten temat? Wszystko się pouklada. Te pierwsze tygodnie są najtrudniejsze bo dzieci są jeszcze malutkie i delikatne. Z każdym miesiącem jest lepiej.

Zgłoś nadużycie #2569 6 stycznia 2016, 13:26

Marin śliczny Jasiek. Jakie ma gęste i długie włosy! Oj Ale Wam sie porobiło. A te bakterie skąd się mogły wziąć? Zdroweczka dla malucha a dla Ciebie siły i cierpliwości. 
AnnaKatarzyna moja mała zawsze dotąd najadala sie i spala ale wczoraj był jakiś ciężki dzień i noc  (pierwszy raz) i służyłam za smoczek. ... dosłownie wisiała na mnie przez większość dnia A w nocy od 2 do 5.30.Zasypiala, jak tylko odchodzilam budziła się i zaczynała kwekac. Smoczka jeszcze nie podawałam, wzbraniam się na razie, w tych pierwszych tygodniach żeby to się nie odbilo negatywnie na laktacji. Ale jak będzie więcej takich dni jak dziś to pewnie długo nie wytrzymam bez podania smoka. Ogólnie jestem za tylko chciałabym jeszCe jakiś czas zaczekać Z podaniem go.
Natalia moja Liwia miewa wzdecia i podaje jej esputicon. 
Wczoraj była położna i wyszło ze Liwka przybrała 500gr od wyjścia ze szpitala. Waży ok 3700 teraz ☺
A tak poza tym to podejrzewam ze moja córka ma wiotkosc krtani. Bardzo charczy, czasem tak swiszczy oddychając zwłaszcza jak sie denerwuje czy jak mecza ja wzdecia.. Położna mi podpowiedziała ze to może być niedojrzalosc krtani, wiotkosc tkanek wokół co może powodować właśnie takie efekty dźwiękowe. Poczytałam w necie i wszytsko mi pasuje. W większości dzieci ponoc wyrastają z tego do 1 r.z. Za tydzień będę u pediatry, zobaczymy co on powie.

Zgłoś nadużycie #2570 6 stycznia 2016, 13:27

Milciak Madzialenka Wiolusia Nika? Dalej w 2paku?