Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2531 31 grudnia 2015, 2:24

AnnaKatarzyna Fajna mama

Wiolusia napisał(a)

Madzik,oby Ci już całkiem przeszło to zatrucie:* co do tabelki to u mnie podobno zamiast córci ma być synek,ale nic już nie zmieniaj,jak urodze to wtedy wpiszesz wszystkie dane,bo ja uwierze co będzie,jak zobacze ;)
Milciak ja Wojtusia szczepiłam wszystkimi obowiązkowymi i teraz też,choć raczej wezme te płatne,skojarzone,bo pamiętam jak z nim płakałam po tylu wkłuciach i tym razem nie chcę przez to przechodzić,a będę mogła sobie pozwolić,więc nie chcę,żeby dziecko niepotrzebnie cierpiało.
AnnaKatarzyna najwazniejsze,ze juz jestescie po wszystkim i nie musisz sie stresowac :)
Ja dzis dostalam worek ubranek,po nowym roku bede prac i prasowac,mam juz zapas ciuszkow na kilka miesiecy ;) jutro zamawiam lozeczko,jeszcze tylko kupie pampersy i w sumie juz bedzie w koncu wszystko :)
Aha,jest ktoras z Was na facebooku w grupie Styczniowe Mamy 2016? :)

Ja jestem w styczniowych mamach na fb.

Zgłoś nadużycie #2532 31 grudnia 2015, 2:29

AnnaKatarzyna Fajna mama

agunia10 napisał(a)

Hej dziewczynyja
Ja tak na szybko . od 14 jest juz z nami Ania 54cm i 3150, w nocy zlapaly mnie silne skurcze. , regularne i nie bylo co czekac. Cesarka ok , lepiej znioslam niz pierwsza ale rana boli jak nie wiem co jak się ruszam.

Spokojnej nocy wszystkim

Agonia gratulacje! Wymiary Ani podobne jak u mojej Helenki 😊 Odpoczywajcie sobie dziewczyny ☺

Zgłoś nadużycie #2533 31 grudnia 2015, 10:47

nika1405 Zadomowiona
Agunia, gratulacje Anusi. Ja dziś jak nigdy nie mogę doczekać się Nowego Roku, chyba jeszcze nigdy nie czekałam na niego z taką niecierpliwością, jeszcze troszkę ponad 13 godzin.

Co do szwów ja po cc miałam wchłanialne, ale końcówki ucieła mi położna na wizycie domowej.
Agunia dlaczego miałaś cc?
Niektóre piszą z Was o tabelce, jest do niej jakiś link? Na marcówkach 14 był a tu nie wiem, gdzie jest?
Pozdrawiam. Udanej zabawy( o ile planujecie jakąś) Sylwestrowej. Ja dziś na kanapie przed tv tj w Krakowie lub Wrocławiu w zależności od kanału tv, heheh. w końcu mroźna zima nadeszła.

Zgłoś nadużycie #2534 31 grudnia 2015, 11:09

Milciak Gotowa na wszystko
Hej Wam,

Nika ja również odliczam godziny do nowego roku. W dodatku cały czas odbieram telefony i wiadomości czy czasem nie jestem już na porodówce i wszyscy trzymają kciuki, żeby Mała się nie wykluła przed północą :-)
Termin z usg mam na dzisiaj, ale do szpitala wg OM 2 stycznia jeśli się nic wcześniej nie wydarzy.

Zgłoś nadużycie #2535 31 grudnia 2015, 13:38

AnnaKatarzyna Fajna mama
Milciak wprost uwielbiam te telefony na koniec ciąży. ... wiadomo ze jak Maluszek przyjdzie na świat to poinformuje się od razu najbliższych.
Kochane dla Was wszystkich, tych z Maluszkami i tych w dwupaku życzę udanego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku.

Zgłoś nadużycie #2536 1 stycznia 2016, 10:11

Najlepsze życzenia dla Was i Waszych dzieciątek na Nowy Rok, aby był dla Was radosny i pełen nowych możliwości.

Zgłoś nadużycie #2537 1 stycznia 2016, 10:12

Jupi! Moja Igusia będzie styczniową dziewczynką. Teraz już mogę rodzić ;-)

Zgłoś nadużycie #2538 1 stycznia 2016, 11:08

Madzialenka Zaprawiona w bojach
Witam was w Nowym Roku. :)
Jak po sylwestrze? Ja wytrzymałem do 4.:/ eh było ciężko.
My jeszcze w dwupaku :) :) moja królewna będzie ze stycznia :) uff. . :) jeszcze trzymamy się dobrze i nic się nie zapowiada że urodze szybko chociaż mój gin mówił że mała już chce na świat. ;)

Zgłoś nadużycie #2539 1 stycznia 2016, 11:53

AnnaKatarzyna Fajna mama
Część Dziewczyny ☺ Szczęśliwego Nowego Roku!
Madzialenka, Milciak, Nika dotrwalyscie do stycznia ☺czy ktoś jeszcze?
Jak się czujecie Mamy z Maluszkami już na swiecie?

Zgłoś nadużycie #2540 1 stycznia 2016, 11:55

nika1405 Zadomowiona
Hej dziewczyny, ja 1.30 się położyłam. Ale jest ok. Nadal się kulamy w dwupaku, bardzo się cieszę, że Tomek będzie ze stycznia. Teraz już tylko spokojnie czekać. Szymka urodziłam w 38tc i 2 dniu, ten dzień był wczoraj więc teraz już jestem dłużej w tej ciąży, ciekawe ile dłużej będę.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016!
Aby się spełniły wszystkie Wasze marzenia a dzieciaczki zdrowo rosły. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #2541 1 stycznia 2016, 12:23

anencja Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny!  
Miałam większy problem z ruterem w domu i przez kilka dni byłam odcięta od netu. Ale już działa na dobre, myślę. 
Agunia gratulacje!  
Madzialenka, Milciak, Nika dotrwalyscie ☺☺☺ 
U nas wszystko w porządku,  karmie piersią, Liwka tylko śpi i je. Ja po cc juZ w 100% doszłam do siebie, nie czuje żebym miała jakakolwiek operacje. 
Laura tak średnio odnajduje się w nowej sytuacji. Z jednej strony mówi ze kocha Liwie itp ale ja widzę ze przezywa mocno to ze ja noworodkowi musze poświęcać czas. Staram się więc jej rekomopensowac jak mogę ale mała widać potrzebuje czasu żeby zaakceptować zmiany. 
A to liwia

Zgłoś nadużycie #2542 1 stycznia 2016, 12:25

Wiolusia napisał(a)

Hej,
Ja też dziś po wizycie- Maleństwo obróciło się główką w dół,wyniki idealne,tylko niestety wynik GBS jest pozytywny,więc jeśli akcja porodowa się zacznie będę musiała szybko jechać do szpitala,żeby zdażyli podać mi antybiotyk.
9.01 mam kontrolne usg,to wtedy poznam wymiary maluszka :)
Madzialenka zatem trzymamy kciuki teraz za Ciebie,może Cię żadna z nas nie wyprzedzi ;)
Nika ładną wagę ma Twój maluszek :) mnie umówił gin nawet na 20.01,bo wg usg termin mam na 24.01,natomiast z om 14.01,więc roznica jest spora. No ale kiedy wyjdzie Maluszek to się okaże ;) ja się już nie stresuję,skoro nie wisi nade mną widmo cc :)
Uciekam,bo dziś ksiądz u rodziców będzie z kolędą i pewnie za niedługo dotrze.
Miłego wieczoru:*

Wiolusia ja też miałam gbs dodatni.
Madzik jakie wymiary miała Lilianka?
I oczywiście wszystkiego dobrego dla Was w Nowym Roku! 
Ja wytrzymałam równo do 12. Obejrzeliśmy sztuczne ognie i poszliśmy spać. A dziś boli mnie głowa jakbym balowala całą noc.

Zgłoś nadużycie #2543 1 stycznia 2016, 12:37

Milciak napisał(a)

Dzięki za odpowiedzi w sprawie szczepionek. Ja jak na razie jeszcze nie zdecydowałam, ale strasznie się boję tych powikłań poszczepiennych i nie wiem jeszcze czy pozwolę na szczepienie w 1 dobie, może po prostu przełożę je na później. Znam przypadek padaczki u dziecka po szczepionce skojarzonej i dlatego panikuję...
Wiolusia mnie nie ma na FB na styczniowych mamach.

Milciak ja jestem wielka zwolenniczką szczepień i Laure zaszczepilam na wszytsko co możliwe, tzn oprócz obowiązkowych także p-ko pneumokomom, meningokokom, rotawirusom i ospie. I szczerze mówiąc jestem przerażona tym ruchem antyszczepionkowym i powrotem chorób które przez ostatnie lata były wyeliminowane w 99%dzięki szczepieniom właśnie, jak choćby krztusiec który dla małych dzieci jest b.niebezpieczny , a w mojej przychodni było już kilka przypadków.  Znajomych 4 tyg.dziecko (wczesniak) jeszcze nie zaszczepione zaraziło się krztuscem i ledwo uszło życiem. Masakra co oni przeżyli.
Także jeśli chodzi o szczepienia to ja się podpisuje rękoma i nogami ZA. Bo dzieci niezaszczepione stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale w równej mierze dla innych.

Zgłoś nadużycie #2544 1 stycznia 2016, 14:18

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

anencja napisał(a)

Hej dziewczyny!  
Miałam większy problem z ruterem w domu i przez kilka dni byłam odcięta od netu. Ale już działa na dobre, myślę. 
Agunia gratulacje!  
Madzialenka, Milciak, Nika dotrwalyscie ☺☺☺ 
U nas wszystko w porządku,  karmie piersią, Liwka tylko śpi i je. Ja po cc juZ w 100% doszłam do siebie, nie czuje żebym miała jakakolwiek operacje. 
Laura tak średnio odnajduje się w nowej sytuacji. Z jednej strony mówi ze kocha Liwie itp ale ja widzę ze przezywa mocno to ze ja noworodkowi musze poświęcać czas. Staram się więc jej rekomopensowac jak mogę ale mała widać potrzebuje czasu żeby zaakceptować zmiany. 
A to liwia

Anencja sliczna twoja coreczka :)

Zgłoś nadużycie #2545 1 stycznia 2016, 15:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja śliczna Liwcia ☺ Pomyśleć ze jeszcze niedawno nasze Maluszki były w brzuszkach 😊
Co do szczepionek to ja rozumiem racje i rodziców którzy szczepia i tych nie szczepiacych dzieci. Każdy ma obawy o zdrowie swojego dziecka.
A tu moje Dziewczyny 😊

Zgłoś nadużycie #2546 1 stycznia 2016, 20:09

AnnaKatarzyna piękne te Twoje dziewczyny. I ze zdjęcia widzę, że mamy taką samą kanapę (a przynajmniej materiał).

Zgłoś nadużycie #2547 1 stycznia 2016, 20:12

Anencja Liwia piękny słodziak.
Co do szczepień to ja nie jestem przeciwniczką, jedynie poważnie rozważam odłożenie szczepionek z pierwszej doby do ukończenia jakiś 2 miesięcy. Zarówno zaszczepienie i nieszczepienie ma pełno plusów i minusów. Także jestem nadal w rozterce. Ale wielkie dzięki za podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami :-)

Zgłoś nadużycie #2548 1 stycznia 2016, 21:03

Wg mnie nieszczepienie ma same minusy ☺ indywidualne i spoleczne. Ale nie ma co drazyc tematu tutaj ☺  
AnnaKatarzyna Hania wpatrzona w siostre widze. U mnie tak rozowo nie jest. Laura dzis jak ja usypialam i tulilam do snu powiedziala mi ze jej przykro ze mama tyle czAsu poswieca Liwce. Ech... Za to fajnie sie bawi bobasem, ze ma swoje dziecko ktore musi karmic " cyckiem" hihi podnosi koszulke i karmi hihi

Zgłoś nadużycie #2549 1 stycznia 2016, 21:46

madzik90 Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna do mnie polozna nie przychodzi bo ma za daleko :P mi tam ona potrzebna nie byla wiec zglosilam ze nie musi sie fatygowac. No nie sadzilam ze gina nie bedzie teraz te swieta wolne i taki problem z tymi szwami.

Wiolusia wow no nie zle to na porodowce bedziesz miec niespodzianke! :)

Agunia gratulacje :*

Milciak ja tez znam nieciekawe przypadki po szczepieniach moj Lukasz sam zle na nie reagowal mialam z nim sporo problemow zdrowotnych przez to, po jednej wyladowalismy na pogotowiu bo dostal silnej reakcji alergicznej, szczepilam go do 7mhesiaca potem juz zrezygnowalam, wiec juz oczywiste bylo dla mnie ze lila nie bedzie szczepiona wcale

Zgłoś nadużycie #2550 2 stycznia 2016, 12:30

diamonds Początkująca
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K