Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2431 19 grudnia 2015, 10:10

anencja Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna no Hanulka za mala jeszcze na te bajke zdecydowanie. Niektore odcinki nawet dla mojej sie nie nadaja. Musze robic cenzure.

Jestem na 2os.sali. dzis mija sasiadka wychodzi i zostaje sama. I dobrze ☺ lubie tak.

Wczoraj wieczorne ktg troche mi podnioslo cisnienie. Mialam dosc dlugi i intensywny skurcz i w tym czasie tetno liwki spadlo do 90. Poznij wzroslo ale tylko do 110 maks. Dopiero po kilku minutach ustsbilizowalo sie na wyzszym poziomie jak zwykle. Polozna zawolala lekarke z porodowki ale ta po obejrzeniu zapis stwierdzila ze to nic, bo spadlo tylko na moment, ze gdzies pepowina mogla sie zacisnac podczas skurczu. Ale pot z nerwow mnie oblal. Dzisiejsze ktg juz ladne, bez niespodzianek.

Zgłoś nadużycie #2432 19 grudnia 2015, 14:29

AnnaKatarzyna Fajna mama
To będziesz miała spokój ☺ a odpoczelas troszke czy męczą Cię badaniami?
Jeżeli chodzi o te ktg to mojej Hani tak zmniejszyło się tętno przy skurczach.
Ważne ze jesteś pod kontrolą ☺

Zgłoś nadużycie #2433 19 grudnia 2015, 15:01

AnnaKatarzyna a spadalo na dluzsze serie czy kilka uderzen i skok?
Wlasnie znowu mam ktg i jest ok.
Mam tu zupelny luz. 3x na dobe ktg. I zaczynam dostawac kroplowki (kilka dawek) z antybiotykiem bo w wymazie wyszly bakterie. I to wszystko. Leze, czytam, spaceruje.
Poza tym niestety dopadl mnie kaszel. moze antybiotyk ktory dostaje przy okazji mnie wyleczy.
No i laurka teskni za mna dosc mocno. Poplakuje, pyta kiedy wroce, ciagle chce dzwonic do mnie itd.mimo ze tata i babcia robia co moga zeby odwrocic jej uwage. No ale najwaznuejsze ze juz prawie zdrowa.

Zgłoś nadużycie #2434 19 grudnia 2015, 15:05

AnnaKatarzyna Fajna mama
Ja dziś ciąg dalszy narzekania... boli mnie kręgosłup, po nocach znów mi się głupoty śnią. Do tego umarł mój pies, jak się wyprowadzilam to został u mojej mamy bo tam dom z dużym ogrodem a więc miał lepsze warunki na stare lata niż tu u mnie w bloku na 4 piętro sie wspinać... Mama mi nie powiedziała ale miałam przeczucia bo przez tel z nią rozmawialam i była smutna, pozniej z moim N rozmawiała i jemu powiedziała bo mnie nie chciała na koniec ciąży denerwować.

Zgłoś nadużycie #2435 19 grudnia 2015, 15:08

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja spadało na chwilę i nie na każdym ktg. Za to przy porodzie przy skurczach spadało już bardzo mocno o dlatego zabrali mnie na cc.
Nie dziwię się ze Laura tęskni za mamą, dobrze ze jest przy niej Tata i babcia a na święta będziecie już w komplecie ☺

Zgłoś nadużycie #2436 19 grudnia 2015, 17:40

AnnaKatarzyna pewnie stary psiak juz byl co? Wspolczuje serdecznie...

Narzekaj do woli. Po to jestesmy 😊

Ja mam znowu stres bo rozmawialam z lekarka o tym moim kaszlu i to moze mnie zdyskwalifikowac do cc. Ake jest nadzieja ze antybiotyki ktore mi podaja przy okazji wylecza kaszel. Temp nie mam wiec ns razie nie jest zle, zeby sie nie rozwinelo... Ech....ciagle cos.

Zgłoś nadużycie #2437 19 grudnia 2015, 18:33

AnnaKatarzyna Fajna mama
Tak, starszy 13 lat. Wzielam go ze schroniska jak był mały.
A dlaczego kaszel dyskwalifikuje do cc ?? Osłabienie organizmu może zaszkodzić przy znieczuleniu miejscowym?

Zgłoś nadużycie #2438 19 grudnia 2015, 20:34

Marin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny.
Podczytuje was caly czas ale wybaczcie ze nie odpisze kazdej z osobna. Jas pochlania tyle czasu ze nie mam kompletnie na nic czasu. Zaczelam juz karmic tylko piersia, bylo ciezko ale sie udalo. Jas spi po 3 godz. wiec chyba moj pokarm jet ok. Swiat odwrocil sie do gory nogami. O swietach nie mysle, dzis tylko choinke ubralam :-)
Ciesze sie ze u was wszystko w porzadku i ze dzielnie znosicie koncowke ciazy.

Zgłoś nadużycie #2439 19 grudnia 2015, 22:06

madzik90 Gotowa na wszystko
Hej
ja cały dzień zalatana. Od rana zasuwam jak mrówka. Najpierw 2 prania, ogarniecie kuchni, odkurzanie, placki ziemniaczane, zupa, i jeszcze pare prac domowych. skończyłam po 14 a potem pojechałam do koleżanki nasi synowie razem do przedszkola chodza wieć my miałyśmy o czym pogadać a oni wariowali.

AnnaKatarzyna - u mnie to samo. Co przyjdę do przedszkola - a Pani jeszcze nie urodziła ?? ? Nie powiem że nie bo też już mnie to drażni trochę
Co do rozmów telefonicznych ja mam jakaś podzielność uwagi. Mogę gadać godz przez tel z kolezanka w międzyczasie robic obiad sprzatac i pilnować Łukasza jeszcze. W razie trudności włączam głośnik i wszystko ogarniam :P
bardzo współczuje straty psa :( ja też bym przeżywała, bo ja zawsze zwierzęta traktowałam jak członków rodziny....

Fobia super wieści ciesze4 się że synkiem już dużo lepiej oby tak dalej! ;)

Natalia wózek piękny! ;)

Milciak współczuje Ci takich problemów tuż przed swiętami, i jeszcze kiedy jesteś już w zaawansowanej ciąży. Mam nadzieje że szybko się z nimi uporasz!

Anencja, a widzisz to może u mnie też to był powód do zanikania tętna wtedy u dziecka? Wtedy jak leżałam pod ktg myślałąm że zaczynam rodzić. Miałam bolesne częste skurcze, bolały mnie plecy podbrzusze i miałam wrażenie że chce mi się kupe. I wtedy właśnie też tętno małej chwilami spadało. Ale u mnie się uspokoiło wszystko na drugi dzien. Więc może to był powód także i u Ciebie.....
A kaszel może dyskwalifikować do cc? pierwszy raz słysze... To jak kobieta jest chora i urodzić nie może to co? Bez sensu trochę....

Marin ciesze się że się odezwałaś myślałam o Was ostatnio! Super że wszystko z Wami ok! jak wstaje co 3 godz to nie jest źle mój równo jak w zegarku wstawał co 2, amojej znajomej syn co 40 minut to dopiero hardcor ;)

Zgłoś nadużycie #2440 20 grudnia 2015, 3:51

Wiolusia Fajna mama
Witajcie,
Ja ostatnio jakas zalatana,Wojtus zakatarzony i nawet nie mialam kiedy napisac.
Wczoraj wysprzatalam mieszkanie na blysk i myslalam,ze padne. Wieczorem przyjechalam z Wojtusiem do moich rodzicow na weekend,bo J.do poniedzialku w delegacji,wiec nie chcialo mi.sie samej siedziec. Dzis zamierzam sie przejsc na ogrod korzystajac,ze jestem w domu,nazbieram szyszek i bede robic dekoracje swiateczne,a po choinke pojedziemy jak J.wroci. Ostatnio z siostra bylysmy tez u rodzicow pomoc mamie lepic pierogi,ja mam u siebie juz blaty piernika staropolskiego upieczone,czekaja na przelozenie i jeszcze planuje upiec makowca. Ciesze sie,ze bedziemy w wigilie u moich rodzicow,bo wypadala u tesciowej w tym roku,ale J.sie poklocil z nia i przynajmniej nie musze udawac,ze chce mi sie tam siedziec.
Czuje sie coraz bardziej ociezala,meczy mnie ta ciaza,gdybym miala pewnosc,ze sie malenstwo odwrocilo to moglabym juz chetnie rodzic😉 ale wizyta dopiero 29. Narobilam sie dzis i teraz mam skurcze,az kregoslup mnie boli,ale zaraz pojde spac,bo rano musze podjechac do siebie po rzeczy do dekoracji. Ostatnio z Wojtusiem ustroilismy okno w jego pokoju,oto efekt:
Co tam u Was nadrobie w dzien,bo juz mi sie oczy zamykaja,paa:*

Zgłoś nadużycie #2441 20 grudnia 2015, 10:33

Wiolusia piekne dekoracje :) ale sie tak nieprzemeczaj zebys nie urodzika wczesniej...

A ja od paru dni latam do wc co godzine chyba. Dzidzia jest bardzo nisko i odczuwam to juz wyraznie. Na dodatek w nocy zaczely mnie lapac dosc bolesne skurcze i tak co chwile sie pojawiaja. Juz mnie wszystko boli w plecach i bryuchu na dole mam dosc mam nadzieje ze to przejdzie

Zgłoś nadużycie #2442 20 grudnia 2015, 11:11

agunia10 Gotowa na wszystko
hej
Wiolusia fajne dekoracje, ja nakleję takie gotowe na okno. A co ty robisz o 4 nad ranem ?? Alez ty pracuś jesteś ;)

Marin 3 godziny snu to całkiem ładnie, fajnie że Jaś spędzi pierwsze święta z wami. Niezapomniane chwile.

Ja prowadziłam taki dziennik jak Aluś był mały, kiedy i ile spał, kiedy kupka, siku, kiedy karmienie i ile mniej więcej, kiedy płacz kiedy zabawa, fajnie to sobie po latach (no raptem 3) poczytać. A niedługo czeka nas to samo.

Anencja badają cię tam na wszystkie strony, a te bakterie to ten gbs dodatni czy coś jeszcze? Oby ci ten kaszel minął, bo coś tak mi się kojarzy, że jak jest silny kaszel to potem ta rana może się tak nie goić, nie daj Boże szwy puścić, bo wiadomo, przy kaszlu wszystko się trzęsie. Coś mi się przypomina, że nawet śmiać się nie kazali zaraz po cięciu, bo tam wszystko takie wrażliwe. No a ty jutro o tej porze będziesz mieć już małą przy sobie.

U nas dziś ładna pogoda, choć zupełnie nie zimowa. Chyba się wybierzmy na spacerek, bo cały tydzień siedzimy w domu. Aluś się rozchorował, jakaś dziwna choroba, w dzień 37-37,5, a w nocy nawet powyżej 39. Kaszlał i poza tym i gorączką nic, słaby był bardzo, czytaliśmy godzinami, leżał, bo nie miał siły na zabawę. Od 3 dni ma katar, ale temperatura ok. Na szczęście obyło się bez antybiotyku. Jutro już pójdzie do przedszkola to ja może coś ogarnę w domu.

Zgłoś nadużycie #2443 20 grudnia 2015, 11:34

Madzik na dwoje babka wrozyla, albo urodzisz albo przejdzie ☺ ale w tych ostatnich dniach wszystko mozliwe.

U mnie skurcze sie wyciszyly, mam moze 10 dziennie.

Zgłoś nadużycie #2444 20 grudnia 2015, 12:09

Agunia no wlasnie tez mi sie wydaje ze moze w duzej mierze chozic o rane po cc. Ale dzis juz poprawa. Nie lapia mnie takie drazniace ataki.

Antybiotyk dostaje w zw.z gbsem dodatnim. Jedna czesc wymazu byla na minus a druga dodatnia ale calosc traktuja wtedy jako wynik na plus i podaja lek.

Fajnie sobie taki dziennik prowadzic ☺ ja w poprzedniej ciazy robilam zapiski i teraz czestondo nich wracalam. Ale potem z dzieckiem juz nie.

Wiolusia a Ty spisz czasami? ☺

Madzik ja przestalam odczuwac ten napor na krocze ktory mialam w piatek. Ale to na pewno dlatego, ze teraz prawie ciagle leze i troche tylko spaceruje wiec nic sie nie obciaza.

Zgłoś nadużycie #2445 20 grudnia 2015, 13:27

dzidwczyny nie wiem co mam myslec ale caly czas mam dosc bolesne skurcze, i mam biegunke...

Zgłoś nadużycie #2446 20 grudnia 2015, 13:58

Madzik czesto masz te skurcze?

Zgłoś nadużycie #2447 20 grudnia 2015, 15:10

w nocy sie zaczelo, ale sie przebudzalam tylko ale mam je do teraz caly czas regularnie, i sa juz coraz silniejsze, w ogole dziwnie sie czuje

Zgłoś nadużycie #2448 20 grudnia 2015, 15:57

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik a masz gdzieś niedaleko możliwość zrobienia ktg?

Zgłoś nadużycie #2449 20 grudnia 2015, 16:53

annaKatarzyna i tak bede jechac do szpitala zaraz pewnie bo skurcze sa nadal i juz bardzo bolesne wiec juz sie nie ludze ze to przejdzie

Zgłoś nadużycie #2450 20 grudnia 2015, 17:27

Ojaaa madzik to trzymam kciuki! Jak to porod to raczej nie przejdzie samo hihi melduj sie kochana jak bedziesz miala okazje.
U mnie byla rodzinka w odwiedzinach. Corka bardzo sie cieszyla. Tulila sie, glaskala brzuszek.
Pozniej ma do mnie przyjsc anestezjolog na wywiad to spytam co z tym moim kaszlem.