Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2211 3 grudnia 2015, 9:13

madzik90 Gotowa na wszystko
Natalia
bardzo się cieszę że wszystko w porządku z malutką :) Ile teraz waży?
Anencja masakra że się tak czujesz, ale nie długo już masz rozwiązanie dasz
rade jeszcze te 2 tyg! :*
ja dziś wyjątkowo dobrze się czuje. Ostatnio nawet zauważyłam że mogę stać w
kolejkach tramwajach i mi słabo się nie robi. Bo całą ciążę zaraz mi duszno się
robiło w takich sytuacjach i słabo. A teraz fakt ciąży mi brzuch plecy itd. ale
nie robi mi się słabo. Na szczęście bo ostatnio w tych tramwajach taki tłok że
ledwo można wejść. Odebrałam wyniki Łukasza. Żelazo tak poszybowało w górę że
teraz ma aż ponad normę :D :D także sie cieszę bardzo :) :) reszta wyników też
ok.
ja dziś też kupiłam sobie żelazo , chce zacząć się suplementować , a po
porodzie jak stracimy dużo krwi to żelazo bardzo będzie potrzebne.
moja koleżanka dziś urodziła synka :D Prawie 2 tyg po terminie... a z tymi
ciążami jakaś plaga w grudniu aż 4 moje koleżanki rodzą :P
Ale niestety poród nie był łatwy. Leżała 2 dni i nie mogła urodzić. W końcu lekarz na siłe zaczał jej rozwarcie robić i aż dziewczyna jest porozrywana cała... W końcu zrobili jej cc. i to właśnie w szpitalu gdzie ja chciałam rodzić. W sumie do wyboru mam 3 w naszym mieście ale ten mam najbliżej więc tu chciałam od niechcenia iść. Bo już nie 1 raz słysze o nim złą opinię. Ale tak mnie wystraszyła że chyba jednak pojade do innego szpitala. Trudno jest troszke dalej ale bez tragedii....

Zgłoś nadużycie #2212 3 grudnia 2015, 9:14

MILKY WAY
Składniki:
Biszkopt kakaowy:
-6 jajek ( osobno białka, osobno żółtka)
-1 szklanka drobnego cukru
-1 szklanka mąki pszennej
-1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
-3 łyżki ciemnego kakao
Krem mleczny:
- pół szklanki mleka
-3/4 szklanki drobnego cukru
-16g cukru waniliowego
-250g miękkiego masła/margaryny
-2 szklanki mleka proszku pełnotłustego
Polewa czekoladowa:
-100g czekolady mlecznej i gorzkiej ( 50g mlecznej,50g gorzkiej)
-4 łyżki mleka

Biszkopt kakaowy:
-białka ubijamy ze szczyptą soli , do ubitych białek partiami dodajemy cukier i dalej ubijamy, następnie dodajemy po kolei żółtka i mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz kakao, całość delikatnie mieszamy
-gotowe ciasto przekładamy do formy ( 20x30)wyłożonej papierem do pieczenia
-pieczemy 25 do max 30 minut w piekarniku nagrzanym do 175ºC
-ciepły biszkopt delikatnie wyciągamy z formy i odwracamy go papierem do góry, ściągamy papier, zostawiamy biszkopt do ostudzenia
Krem mleczny:
-mleko zagotowujemy z cukrami, do ich rozpuszczenia, gotowe studzimy
-masło ucieramy na jasny krem, następnie dodajemy zimne mleko a na końcu mleko w proszku, całość miksujemy na niskich obrotach do uzyskania gładkiego kremu, odstawiamy
Polewa czekoladowa:
-do mleka dodajemy połamaną czekoladę, całość podgrzewamy i mieszamy do rozpuszczenia czekolady,
Wykonanie:
- zimny biszkopt przekrawamy na pół, smarujemy kremem, przykrywamy drugą częścią biszkoptu, górę polewamy polewą czekoladową, cisto schładzamy w lodówce.

Zgłoś nadużycie #2213 3 grudnia 2015, 9:27

Wiolusia dobrze że masz już wolne to na spokojnie możesz sobie już wszystko etraz przygotować ;)

Madzialenka współczuje Ci że tak się źle czujesz. Jak Ci za często twardnieje to jedz na IP sprawdzić lepiej. Ale skurcze porodowe są bardzo silne więc na pewno ich nie przeoczysz spokojnie :)

Anencja oby to nie była żadna choroba. dla pocieszenia powiem że ostatnio u mnie w domu też panowała jelitówka i mimo że jest mega zaraźliwa ani ja ani Łukasz nie złapaliśmy także nie stresuje się na zapas!

Marin ja mam to samo jak za długo leże w jednej pozycji to biodra mnie bolą albo plecy. dziś rano się tak obudziłam na szczęście tuż przed budzikiem, bo najgorzej jak się przebudzę np. o 6 a budzik mam na 6,45 to już po spaniu :/
No właśnie dobrze piszesz, ja całkiem o tym zapomniałam o wyżerce świątecznej! Ja chce się porządnie najeść, a jak urodze wcześniej to będę mogła tylko pomarzyć.
Ja też marze o tym żeby urodzić w styczniu nawet minute po północy 1 stycznia ale niech to będzie już nowy rok!!! Przeraża mnie myśl że mogłabym zaczać rodzić w starym roku. Co dzień o tym myśle żeby tylko w 2015 się nie rozłożyć ... Ale jak to będzie zobaczymy! A to będzie mój 1 sylwester od bardzo długiego czasu kiedy nie będę się bawić tylko sylwester z jedynką :)

AnnaKatarzyna ja też mam termin na 28 grudnia :P :P a Ty masz zaplanowaną cc czy coś mi się pokręciło?

Zgłoś nadużycie #2214 3 grudnia 2015, 10:11

Ale dzisiaj miałam sen. Śniło mi się że już urodziłam ale mój mąż zabrał mi dziecko na 3 miesiące. Ja byłam taka zła bo nie mogłam go karmić piersia tylko on dawał mu mm. Byłam taka wściekła potem jak go zobaczyłam- bo okazał się chłopcem :P To był już taki duży. Potem mu go znowu dałam bo musiałam gdzieś iść i już mi go oddać nie chciał. Masakra dobrze że to tylko sen ;)

A ja dziś już dopinam na ostatni guzik. Już wyjełam pampersy chusteczki do szuflady zasypke do pupci, i takie rzeczy do pielęgnacji żeby mieć pod ręką. Ułożyłam ciuszki rozmiarami, i tak się jeszcze zastanawiam o czym mogłam zapomnieć….

Zgłoś nadużycie #2215 3 grudnia 2015, 10:49

anencja Gotowa na wszystko
Hejka
Madzik ale dobrze ze się poprawiło Łukaszowi! Ulzylo Ci co?

Tak na szybko ze szpitala.

Jestem po badaniu. Szyjka długa i zamknięta nic nie zwiastuje porodu. Usg ok. I mała wazy juz 3000kg! Ciesze się bo to zwiastuje cesarke zgodnie z planem przed świętami ☺ jakby była mniejsza waga to trzeba by czekać aż się podtuczy ☺ wymaz na gbs pobrany.

Na ktg wyszło mi kilka pokaźnych skurczy w ciągu 60 min ale połozna uspokaja ze to juz teraz norma.

Czekam jeszcze na pobranie krwi. Morfologia, mocz, crp i elektrolity w związku ze skurczami mięśni brzucha (nie macicy) którymi się poskarzylam lekarzowi. Bo takie dziwne skurcze-kolki mnie łapią ostanio w okolicach brzucha ale tak na wierzchu bardziej nie w macicy.

Wczorajsze dolegliwości mi minęły na szczęście. Jestem jeszcze lekko oslabiona ale już nie tak obolala.

Zgłoś nadużycie #2216 3 grudnia 2015, 11:04

anencja napisał(a)

Hejka
Madzik ale dobrze ze się poprawiło Łukaszowi! Ulzylo Ci co?

Tak na szybko ze szpitala.

Jestem po badaniu. Szyjka długa i zamknięta nic nie zwiastuje porodu. Usg ok. I mała wazy juz 3000kg! Ciesze się bo to zwiastuje cesarke zgodnie z planem przed świętami ☺ jakby była mniejsza waga to trzeba by czekać aż się podtuczy ☺ wymaz na gbs pobrany.

Na ktg wyszło mi kilka pokaźnych skurczy w ciągu 60 min ale połozna uspokaja ze to juz teraz norma.

Czekam jeszcze na pobranie krwi. Morfologia, mocz, crp i elektrolity w związku ze skurczami mięśni brzucha (nie macicy) którymi się poskarzylam lekarzowi. Bo takie dziwne skurcze-kolki mnie łapią ostanio w okolicach brzucha ale tak na wierzchu bardziej nie w macicy.

Wczorajsze dolegliwości mi minęły na szczęście. Jestem jeszcze lekko oslabiona ale już nie tak obolala.

o matko Anencja to jesteś jednak w szpitalu? Chyba mi umknęła gdzieś ta wiadomość. Oby wyniki wyszły poprawne :*
wow to duża już jest dobrze że będziesz miała cc :P
Daj znać potem jak wyniki trzymaj się :*

Zgłoś nadużycie #2217 3 grudnia 2015, 11:42

Madzik nie nie! Ja mam zawsze badania w szpitalu, gin mniie kieruje zawsze na swój oddział i tam mnie badają wszerz i wzdłuż. Przyjmują mnie na jeden dzień. Po południu wypis, odbieram wyniki badań i idę z nimi do gina na wizytę. Tak mam od początku ciąży.

Zgłoś nadużycie #2218 3 grudnia 2015, 12:41

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja dobrze ze wszystko jeszcze pozamykane. Dotrwasz na spokojnie do swojego terminu cc. Daj znac jak reszta wyników.
Madzik termin mam na 28 grudni z OM. Nie kładę się wcześniej, pojadę jak zaczną się skurcze.

Zgłoś nadużycie #2219 3 grudnia 2015, 13:59

Anencja ahaaa no to dobrze, myslalam ze tak sie źle czułaś ze poszlas do szpitala. :)

AnnAkatarzyna ja tez mam z miesiaczki na 28grudnia a z usg ciaza jest pare dni mlodsza. Ale ja i tak znam dokladna date poczecia ale te obliczenia sa dla mnie jakies dziwne bo i tak odejmuje sie od tego 2tyg nie rozumiem tego w ogole. Bo liczac tak zwyczajnie tydzien po tyg to 40tydz ciazy przypada mi na 10styczen liczac od dnia zaplodnienia

Zgłoś nadużycie #2220 3 grudnia 2015, 15:00

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik lekarze liczą 40 tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli od ostatniego cyklu. Przyjęto tak ponieważ nie każda kobieta zna dokładnie termin zapłodnienia. Ale wiesz moje 3 koleżanki urodziły ostatnio idealnie z terminu wyliczonego z OM :) tzn jedna z nich dzień po ;)

Zgłoś nadużycie #2221 3 grudnia 2015, 16:30

AnnaKatarzyna no wiem wiem ale ja wlasnie znam dokladna date zaplodnienia wiec liczac od tego dnia tydzien po tygodniu to 40tydz wychodzi mi na 10styczen. Ale ja nie wiem czemu ja znajac date poczecia i tak wychodzi mi termin 28grudnia czemu te 2tyg sie odejmuje. No nie wiem ale w kazdym razie licze ze jednak rozpakuje sie w styczniu ;P

Zgłoś nadużycie #2222 3 grudnia 2015, 17:52

U mnie ciąża wychodzi zawsze tydzień starsza bo wiem ze owulacje miałam już 7-8 dc cżyli tydzień wcześniej niż wg standardowych wyliczeń. I przez całą ciążę ten tydzień albo ciut więcej do przodu się utrzymuje. Z OM termin na 02.01 a z usg na 25.12.

Wyniki wszystkie mam ok. ☺gbs do odbioru juz jak przyjdę na poród. Plan jest więc taki ze 18.12 szpital, 21.12 cc, 24.12 wypis z prezentem choinkowym ☺

Madzik O matko ale historia z tym snem. 😆 ale to pewnie jest odzwierciedlenie tego co Cię trapi i siedzi w Tobie.

Zgłoś nadużycie #2223 3 grudnia 2015, 18:37

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja super ze wszystkie wyniki masz dobre ☺ i to że wyjdziecie na Wigilię do domku ☺

Zgłoś nadużycie #2224 3 grudnia 2015, 20:01

Anencja ciesze sie ze wszystko ok : ) wow no to fajnie lekarz Ci zaplanowal akurat na wigilie wyjdziesz, ale po cc to bedziesz musiala sie oszczedzac, robisz wigilie czy idziecie do kogos?

Zgłoś nadużycie #2225 3 grudnia 2015, 21:04

Madzik wigilia u nas z moja mama i może tesciami jeśli do nich żadne z rodzeństwa męża nie przyjedzie ma wigilię. Ale nie nastawiamy się w tym roku na jakąś wielka wyzerke z domowa kuchnia. Coś tam zrobi moja mama, cos przyniesie tewciowa, coś kupimy z gotowcow i będzie ok ☺ ja nie zamierzam sobie tym głowy zaprzatac 😆i tak się nie najem.  Poza tym nie będę zdatna na pewno do większych imprez 😅 także zaciskam nogi i czekam 2 tyg.
Kupiłam dziś 3 paki pieluch na poczatek i kilka saszetek jednorazowych bebilonu o których pisała Marin żeby mieć w razie czego bo w święta raczej nigdzie nie kupię. Także mam już teraz wszystko.
Aha i ciekawostka - moze sie ktorejs z Was przyda ale oby nie. Pytalam lekarza co brać w razie przeziebienia żeby było bezpiecznie to powiedział ze tylko aspiryne i witaminę C. Ze aspiryna jest najlepiej przebadana pod kątem zazywania w ciąży i wiadomo, ze jest całkowicie bezpieczna. Ani paracetamol ani ibuprofen tak dogłębnie nie zostały zbadane.

Zgłoś nadużycie #2226 3 grudnia 2015, 21:58

ja tam na przeziebienia lekow nie zażywam tylko ta wit c wlasnie, wiadomo nie ma co eksperymentowac dzieki za info :)

ja wciaż nie moge uwierzyć ze powoli zaczniemy sie wszystkie rozpakowywac. No niedociera to do mnie ze to juz lada moment. Czas leci nieublaganie juz doczekac sie nie moge kiedy znow zaloze swoje ulubione bluzki i jeansy ktore bede mogla zapiac na guzik i nie beda wrzynac mi sie w brzuch jak mi tego brakuje! I znowu bede latac jak torpeda bez cienia zmeczenia i nachyle sie jak czlowiek i zapne buty bez zadyszki... ;D Nie wiem jak wam ale ja juz codziennie o tym mysle :P

Zgłoś nadużycie #2227 3 grudnia 2015, 22:01

Anencja ciekawe czy rozpakujesz sie jako druga czy ktos Cie jeszcze wyprzedzi :)

Zgłoś nadużycie #2228 3 grudnia 2015, 22:26

Madzik ja też ostatnio ciągle myślę o tym ze wreszcie normalne ubrania załoze ☺

A co do porodu to mam pewne typy.kto może mnie wyprzedzić ale nic nie powiem żeby nie wykrakac 😀😀😆

Zgłoś nadużycie #2229 3 grudnia 2015, 23:17

AnnaKatarzyna Fajna mama
Ja przyznam że też myślę o powrocie do formy po porodzie.... o normalnym funkcjonowaniu. Mieszkam na 4 pietrze i na te chwile wejście staje się dla mnie wyzwaniem. Ale urodzimy grudzień/ styczeń I do lata będziemy laski ☺

Zgłoś nadużycie #2230 4 grudnia 2015, 8:40

no wlasnie jeszcze chwila i znowu bedziemy śmigać z wozeczkami juz :)

Anencja mam nadzieje ze ja nie jestem Twoim typem!! :) bo wiesz ze ja zaciskam nogi do stycznia :P dzis Pani Łukasza z przedszkola ze chyba brzuch mi opadl a ja niech Pani nawdt tak nie mowi bo ja chce w styczniu rodzic :p a teraz jade tramwajem do sklepu w poszukiwaniu prezentu dla Łukasza :)