Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #211 1 czerwca 2015, 15:31

motylek1909 Supermama

marysia0808 napisał(a)

witam :)
dziś miałam wizytę, serduszko bije i wszystko na swoim miejscu :) miałam pobieraną krew i za tydzień po odbiór książeczki ciąży a kolejna wizyta za 5 tygodni :) 6t1d czyli data 24.01. Przepisała mi czopki bo mam grzybicę. W pierwszej ciąży cały czas się z tym męczyłam, i co miesiąc to samo 3 czopki i krem :(

ale suuuuuper! pokaż fotę dzidziola :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #212 1 czerwca 2015, 19:43

Marin Gotowa na wszystko

viridis napisał(a)

Marin cieżko zeby Cie ktoś wyprzedził :) wiec w sumie ciekawe czy bedziesz styczniówka czy grudniowka jednak :) mnie sie moze jeszcze luty trafic wiec kto wie :P ale coś czuje ze ta ciaza nie bedzie taka laskawa i poród przyjdzie przed data porodu byle tylko w terminie :) ale najpierw przekonam sie co słychac u Zygotki w brzuszku w srode.

Viridis może tak być, że jeszcze w tym roku zostanę mamusią. Szczerze już się nie mogę doczekać. To nasza pierwsza dzidzia a jestem już nie pierwszej młodości :-) Jestem po 30-tce. Najważniejsze żeby wszystko było w porządku.

Zgłoś nadużycie #213 1 czerwca 2015, 19:48

Marin Gotowa na wszystko
Ja dziś byłam na badaniach na toksoplazmozę i hiv. Za tydzień z wynikami do lekarza. Już się stresuję.
Viridis trzymam kciuki. Na pewno niunia rośnie zdrowo.
Marysia0808 super, że wszystko ok z dzidzią. Tylko po co to cholerstwo się przyplątało? Szybko się tego pozbywaj :-)
A jak tak Wasze brzuszki? Już się zaokrąglają? Mój szczególnie na wieczór już jest jakbym balonik połknęła :-)

Zgłoś nadużycie #214 1 czerwca 2015, 20:06

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny,
Super,że już ogladałyście Wasze maleństwa :) ja czekam z niecierpliwością do 10,niestety mój gin jest na urlopie i muszę iść prywatnie do jakiegoś innego. Dziś już kupiłam zapas witamin,bo paznokcie mi się łamią i włosy zaczynają wypadać,dzidziuś potrzebuje coraz więcej i zabiera co się da ;)
Marin na pewno wszystko bedzie dobrze :)
Ja juz po domu chodzę w spodniach ciążowych,bo już brzuszek się zaokragla,a piersi już urosły o jeden rozmiar i bolą niesamowicie,jakoś w tej ciąży wszystko się dzieje szybciej niż w poprzedniej ;)

Zgłoś nadużycie #215 1 czerwca 2015, 22:16

Milciak Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny,

Dołączam do Stycznióweczek, termin mam wyznaczony na 2 stycznia 2016 ;-)

Byłam już 2 razy na USG, serducho bije, więc jestem szczęśliwa bo w zeszłym roku byłam w ciąży (marcówki 2015) ale skończyło się poronieniem. Kartę ciąży też już mam założoną. Ale ze względu na tamtegoroczną sytuację mam przepisaną Luteinę asekuracyjnie.

Zgłoś nadużycie #216 1 czerwca 2015, 22:42

viridis Gotowa na wszystko
Witam jutro sie na bete wybieram. szkoda ze wyniku nie poznam tez jutro tylko dopiero w srode na wizycie.
Witam kolejną mame :) ale wam zazdroszczę tych bijących serduszek. tez bym bardzo chciala zobaczyc jak sie ma "Zygotka".
Marysia super ze wszystko ok i oby tym razem sie to cholerstwo udało wyleczyc. mnie pod koniec poprzeniej ciazy łapła infekcja pęcherza i młody po urodzeniu odrazu antybiotyk dożylnie przez kilka dni. wiec nie życze wam tego bo ze szpitala to by sie szybko chciało wyjsc :) a dziecko sie męczyło z wenflonem bo mu naczynka pękały.
co do brzucha to mam nadzieje ze brzuch mi sie pokaze poźniej bo ślub biore w lipcu :D i mam dosc dopasowana suknie :) dobrze ze jeszcze mam zapas i moge poszerzyc :D ale na wieczór faktycznie wywala mi brzuch i czuje sie ocieżała ale to woda w organizmie :P w pierwszej ciazy brzuch był ledwo widoczny w 5miesiacu. o jakiejs ciazy mozna bylo rozmawiac dopiero w 7 miesiacu :) ale i tak jak mnie kolezanka zobaczyła 7 miesiacu i mialam plaszczyk na sobie to nie zauwazyla ze w ciazy jestem :D

Zgłoś nadużycie #217 2 czerwca 2015, 12:57

marysia0808 Fajna mama
hej dziewczyny, jak dziś samopoczucie? u mnie pogoda paskudna, wieje, pada, pochmurnie! :(
niepokoją mnie dwie rzeczy: po pierwsze ginka mi nie gratulowała ciąży, a po drugie nie dostałam zdjęcia usg. W pierwszej ciąży serdecznie gratulowała i dała zdjęcie, trochę się denerwuję. W przyszły wtorek mam przyjechać po odbiór książeczki to zapytam o to zdjęcie. Pewnie już badania wszystkie z krwi będę miała wklejone do książeczki tak jak w pierwszej ciąży.
Co do brzuszka, to trochę w jeansach mi ciasno i najwygodniej w leginsach ale na razie nic nie widać. Wczoraj wieczorem powiedzieliśmy teściom, ale się cieszyli :) :) a wy już powiadomiłyście rodziny?

Zgłoś nadużycie #218 2 czerwca 2015, 17:03

mafoxi Świeżo upieczona
Hej Mamusie !
Ja po kolejnej wizycie kontrolnej. Okazało się, że mam wysoki cukier i czeka mnie wizyta u diabetologa. Może któraś z Was miała cukrzycę ciążową i może mi coś poradzić, czytam "mądrości" internetowe, ale znalazłam kilka sprzecznych informacji i zgupiałam. W dodatku wkręcił mi się kleszcz i znów kolejne badania, pod kątem boreliozy. No i to przeziębienie ! W czerwcu ! Mój organizm oszalał !! Na szczęście maluszek rozwija się dobrze i rośnie jak na drożdżach, ma już 1,7 cm ! Może uda mi się wkleić zdjęcie.

Zgłoś nadużycie #219 2 czerwca 2015, 21:21

marysia0808 Fajna mama

mafoxi napisał(a)

Hej Mamusie !
Ja po kolejnej wizycie kontrolnej. Okazało się, że mam wysoki cukier i czeka mnie wizyta u diabetologa. Może któraś z Was miała cukrzycę ciążową i może mi coś poradzić, czytam "mądrości" internetowe, ale znalazłam kilka sprzecznych informacji i zgupiałam. W dodatku wkręcił mi się kleszcz i znów kolejne badania, pod kątem boreliozy. No i to przeziębienie ! W czerwcu ! Mój organizm oszalał !! Na szczęście maluszek rozwija się dobrze i rośnie jak na drożdżach, ma już 1,7 cm ! Może uda mi się wkleić zdjęcie.

fasolka śliczna :) super że wszystko w porządku, na temat cukrzycy nie pomogę. W pierwszej ciąży miałam robione obciążenie glukozą te rozszerzone bo siostra i jej syn są cukrzykami ale cukier sama miałam w normie. Jak będziesz u ginka to zapytaj jak masz dbać o siebie, może jakąś dietę zaleci?

Zgłoś nadużycie #220 2 czerwca 2015, 21:25

AskaP Fajna mama

mafoxi napisał(a)

Hej Mamusie !

Ja mam podejrzenie cukrzycy ciążowej. Odpowiednia dieta może wykluczyć insulinę. Polecam stronę: http://slodkiemamy.edu.pl/ . A bardzo wysoki masz?

Zgłoś nadużycie #221 2 czerwca 2015, 21:42

Marin Gotowa na wszystko

Milciak napisał(a)

Cześć Dziewczyny,

Byłam już 2 razy na USG, serducho bije, więc jestem szczęśliwa bo w zeszłym roku byłam w ciąży (marcówki 2015) ale skończyło się poronieniem. Kartę ciąży też już mam założoną. Ale ze względu na tamtegoroczną sytuację mam przepisaną Luteinę asekuracyjnie.

Milciak witaj w gronie Stycznióweczek. Mamy ten sam termin :-)

Zgłoś nadużycie #222 2 czerwca 2015, 21:50

Marin Gotowa na wszystko
U mnie cukrzycy nie stwierdzono, przynajmniej na razie więc nie pomogę.
A rodzinka i znajomi już powiadomieni. Wszyscy się cieszą :-)

Zgłoś nadużycie #223 3 czerwca 2015, 9:50

Hejka,

U mnie wie na razie małe grono bliskich osób (dosłownie na palcach jednej ręki mogę policzyć). Ale to dlatego, że jeszcze się obawiam o ciążę. W tamtym roku mówiłam już ok 10 tygodnia, a później poroniłam i weź się tłumacz każdemu...
A brzuszek u mnie już lekko wystający jest, ale nie tak żeby rozglądać się już za ciuszkami ciążowymi.
Za to niesamowicie jestem wypruta z energii, nie poznaję pod tym względem własnego organizmu. Co dziwne na samym początku rozpierała mnie energia, za to od jakiś 3 tygodni opadłam z sił i szybciej się męczę. A to dopiero 10 tydzień, to co będzie później? Mój gin zabronił mi biegania i innych aktywności poza spacerami i pływaniem w tym I trymestrze.

Zgłoś nadużycie #224 3 czerwca 2015, 9:51

Marin napisał(a)

Milciak witaj w gronie Stycznióweczek. Mamy ten sam termin :-)

Świetnie, rozpoczynamy razem Nowy Rok na porodówce ;-)

Zgłoś nadużycie #225 3 czerwca 2015, 9:53

Cukier miałam ostatnio badany i wynik jest ok, więc też nie pomogę za bardzo w tym temacie.

Zgłoś nadużycie #226 3 czerwca 2015, 13:22

marysia0808 Fajna mama

Milciak napisał(a)

Hejka,

U mnie wie na razie małe grono bliskich osób (dosłownie na palcach jednej ręki mogę policzyć). Ale to dlatego, że jeszcze się obawiam o ciążę. W tamtym roku mówiłam już ok 10 tygodnia, a później poroniłam i weź się tłumacz każdemu...
A brzuszek u mnie już lekko wystający jest, ale nie tak żeby rozglądać się już za ciuszkami ciążowymi.
Za to niesamowicie jestem wypruta z energii, nie poznaję pod tym względem własnego organizmu. Co dziwne na samym początku rozpierała mnie energia, za to od jakiś 3 tygodni opadłam z sił i szybciej się męczę. A to dopiero 10 tydzień, to co będzie później? Mój gin zabronił mi biegania i innych aktywności poza spacerami i pływaniem w tym I trymestrze.

U mnie podobnie z tym brakiem energii :( jeszcze mam córkę prawie dwuletnią która biega, skacze i chce się bawić :)

Zgłoś nadużycie #227 3 czerwca 2015, 14:15

Fobia Fajna mama
i ja jestem wypruta z energi, mocy i zapału. Jestem wiecznie głodna a jak nie zjem odrazu to mi słabo...
mam nadzieje że szybko mi to minie bo jestem sama z córką bo mąż wyjezdza w delegacje a ja nie mam siły wiecznie za nią ganiać... ;/

Zgłoś nadużycie #228 4 czerwca 2015, 10:34

mafoxi Świeżo upieczona

AskaP napisał(a)

Ja mam podejrzenie cukrzycy ciążowej. Odpowiednia dieta może wykluczyć insulinę. Polecam stronę: http://slodkiemamy.edu.pl/ . A bardzo wysoki masz?

Ponad 100 na czczo, cokolwiek to znaczy... We wtorek mam wizytę u diabetologa na test z obciążeniem to będę wiedziała więcej. Dzięki za stronkę.
Wczoraj dostałam wyniki na borelioze, na szczęście ujemne. Ale ja oczywiście dostałam wysypki, więc muszę powtórzyć test w poniedziałek. Moja lekarka (rodzinna) twierdzi, że to wysypka od paracetamolu, ale trzeba się upewnić. Ciekawi mnie, czy cała ciąża upłynie mi na wizytach u lekarzy ? Biorąc pod uwagę fakt, że najchętniej nie wstawałabym z łóżka, a poduszka stała się moim najlepszym przyjacielem i tęsknię za nią, gdy tylko tracę z nią kontakt, to te wycieczki po przychodniach, laboratoriach i punktach pobrań są dla mnie wprawami na Mount Everest. Wiem, że to wszystko dla dobra maluszka, ale marzy mi się jakiś robocik, który stał by sobie w kąciku i w razie potrzeby pobierał ode mnie te wszystkie płyny i dawkował porcje leków bez wstawania z łóżeczka..... i jeszcze jakaś super pokojówka, która ogarnie dom, zrobi zakupy, ugotuje, zrobi pranie.... eh, marzenie... Czekam na ten lepszy, drugi trymestr, kiedy to będę tryskać energią i promieniować od wewnątrz urokiem kobiety w ciąży ! Na razie przypominam zombie !
Trzymajcie się Dziewczynki brzuszków, ja właśnie rozpoczynam dłuuuugi weekend w DE ! (oczywiście w łóżeczku :-) ! )

Zgłoś nadużycie #229 4 czerwca 2015, 10:47

tanka80 Supermama

Milciak napisał(a)

Cześć Dziewczyny,

Hej Milciak :) Strasznie się cieszę, że się udało. Będę zaglądać i kibicować Ci :D

Zgłoś nadużycie #230 4 czerwca 2015, 13:41

viridis Gotowa na wszystko
Witam jak wczoraj byłam na wizycie :) serducho bije nawet słyszałam.
w poniedziałek zakładam kartę ciąży, termin wg usg na 19styczen :)
czuje się do bani. nie mam na nic siły i mało tego przeziębiona jestem.... takze noo ehh.
o ciąży wie tylko najbliższa rodzina. nie mam potrzeby sie chwalić na caly swiat :)