Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2151 29 listopada 2015, 19:09

anencja Gotowa na wszystko
Madzik to jutro masz wizyte? Trzymam kciuki! A jak sie czujesz z brzuchem ostatnio?

Ja nadal walcze z katarem ale dzis juz jest ciut lepiej takze jest nadzieja ze mija.
Laura tez juz wyzdrowiala wiec jutro idzie do przedszkola a ja w koncu odpoczne po 4 dniiwym weekendzie.

Madzik napisz jak robisz tego Milky Waya.

Zgłoś nadużycie #2152 29 listopada 2015, 20:11

madzik90 Gotowa na wszystko
ok wrzuce przepis jak bede na kompie bo z tele to trudno
Anencja tak ja teraz co tydzien chodze do ginka
a od paru dni czuje sie jakos nie najlepiej bardzo mi ciezko jakos sie zrobilo. Brzuch okropnie mi ciazy, plecy bola wstaje jak stara babcia z pozycji siedzacej czy lezacej. No i to krocze mnie boli bezprzerwy... Dzis Łukasz mnie wyreczal jak mialam sie pochylic bo juz nie daje rady. Zjadlam obiad w poludnie potem tylko kilka owocow kawa a czuje ze mam tyle w zoladku jakbym nie wiem co jadla. Pol dnia lezalam jeszcze doszly wzdecia i zaparcia . Brzuch coraz mocniej mi sie spina az mnie zatyka chwilami. mam dosc juz

Zgłoś nadużycie #2153 29 listopada 2015, 20:28

Anencja dobrze ze juz z Wami lepiej :* Łukasz w czwar. Ma w przedszkolu wystep tej całej elzy czy jak ona tam sie nazywa z krainy lodu, a w pt ma ta wycieczke autokarem do fabryki sw mikołaja to mam nadzieje ze nie zachoruje puki co nie zapeszajac wszystko jest w porzadku :)

Zgłoś nadużycie #2154 30 listopada 2015, 11:02

Milciak Gotowa na wszystko
Hej hej Dziewczyny :-)
U mnie znowu weekend był wyjazdowo-urodzinowy (30tka siostry) i powiem Wam że czuję się rewelacyjnie jak na ten etap ciąży, w tym sensie że mam dużo energii. Bawiłam się (i tańczyłam) do 4 rano. No i nikt nie mógł uwierzyć że zaczynam 9 miesiąc z tym moim małym brzuszkiem. Jedynie narzekam cały czas na to spanie (czyli jego brak) no i spięcia brzucha (ale nie są tak intensywne jak wcześniej).

Zgłoś nadużycie #2155 30 listopada 2015, 11:23

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc dziewczyny :) u mnie z samopoczucuem podobnie jak u Ciebie Madzik. Milcial super ze ta koncowka jest dla Ciebie udana i masz tyle energii :) Anencja trzymam kciuki aby karar szybko Ci odpuscil, moja Hanie tez dopadl i najtrudniej jest w nocy bo ciezko jej sie spi.
Zapomnialam Wam napisac ze bylam w sobote na wizycie u gin. Z Malutka wszystko dobrze, wazy 2700 g, wszystko jeszcze pozamykane ale mam te skurcze i kazal brac przez tydzien 3x dziennie magnez a pozniej odstawic i niech sie dzieje wola nieba ;) moje nerki bez rewelacji do towarzystwa prawej zaczela siadac lewa ale na szczescie to juz koncowka. Gin powiedzial ze moze po porodzie zaczna wracac do normy ale i tak po pologu kazal isc do urologa.
Milego dnia dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #2156 30 listopada 2015, 11:41

Hello!
Madzik współczuje złego samopoczucia! Takie niestrawności i zaparcia tez miewam. Jak rano po śniadaniu nie odwiedze kibelka to potem cały dzień mam słaby żołądkowo przez zaparcia... ech uroki ciąży.
Milciak super ze się wybawilas ☺ ja bym chyba usunęła o 22 niezależnie od imprezy ☺
Ja musze powiedzieć ze czuje się teraz lepiej niż jakieś 2 mce temu. Tzn mam dużo dolegliwości uciazliwych ale jeśli chodzi typowo o ciążę, brzuch, napięcia to jest o wiele lepiej. Wtedy naprawdę miewałam juz takie stany ze myślałam że urodze przed czasem i bardzo się tym stresowałam. Myślę że psychicznie się troche nakręcałam i przez to jeszCe gorzej się czułam. A teraz już wyluzowalam i czuje się lepiej.
AnnaKatarzyna biedna Hanulka! Zdrówka dla niej.
jak mała teraz waży 2700gr to pewnie do 3000 uda Ci się dobić tym razem ☺ Ale faktycznie Ty już lada dzień możesz rodzic!
U mnie dziś tak wieje ze głowę urywa. jak odwozilam Laure do przedszkola to tak nas przewialo na tych kilkudziesięciu metrach między autem a wejściem do przedszkola ze szok. Tylko czekać a znowu będzie przeziębienie...

Zgłoś nadużycie #2157 30 listopada 2015, 11:53

AnnaKatarzyna Fajna mama
Anencja mam przeczycie ze Twojego terminu nie wyprzedze choc wiem ze teraz wszystko jest mozliwe. A jak ty sie czujesz ze swiadomoscia ze juz tak blisko do przytulenia swojego maluszka ? 😊
Jezeli chodzi o wage malej to faktycznie moze tym razem bedzie te magiczne 3 kg :) najwazniejsze aby byla zdrowa :)

Zgłoś nadużycie #2158 30 listopada 2015, 12:56

AnnaKatarzyna mówiąc szczerze jakoś to do mnie nie dociera. Tzn nie myślę o tym jakoś szczególnie intensywnie bo na razie posiadanie 2 dzieci to dla mnie zupełna abstrakcja (sama jestem jedynaczka). I tak sobie trwam w tej ciąży z dnia na dzień ☺ jakby nieświadoma tego co będzie ☺

Zgłoś nadużycie #2159 30 listopada 2015, 13:21

AnnaKatarzyna Fajna mama
Tez jestem jedynaczka, jedyne co daje mi obraz tego co moge sie spodziewac to moje chrzesniaczki. Siosta mojeg N ma dwie coreczki, roznica miedzy nimi 1,5 roku. Poczatki byly bardzo ciezkie bo dwa maluchy na pamperach, starsza jeszcze nie samodzielna ale z tygodnia na tydzien bylo co raz lepiej a teraz maja 2,5 i 4 lata, zajmuja sie soba, pieknie bawia, chodza do przedszkola. Wiadomo ze sa gorsze momenty np. Jak obie sie rozchoruja ale nigdy nie bedzie idealnie.
Anencja a Twoja coreczka to juz duza Panna, na pewno bedzie Ci pomagac :)

Zgłoś nadużycie #2160 30 listopada 2015, 15:35

Wiolusia Fajna mama
Hej,

ja z Wojtusiem dziś u moich rodziców :) Byłam rano u dentysty,wyrwał mi ekspresowo tą ósemke i teraz mam z głowy :) Jutro mam dzień załatwiania,muszę parę kursów po urzędach zrobić:/
A wczoraj naszła mnie ochota na ciasto- upiekłam biszkopta,przełożyłam masą budyniowo-waniliową z dodatkiem rozdrobnionego banana, na wierzch ułożyłam plasterki bananów, zalałam galaretką wiśniową i wyszło pyszne ;)
co do samopoczucia- czuję się świetnie,w nocy męczy mnie bezsenność,ale w ciągu dnia mam dużo energii :)

Madzik jak tam po wizycie? :) Ja też czekam na przepis na milky waya ;)

Milciak, super,że się wybawiłaś i miałaś siłę :) co do wielkości brzucha-mi też nikt nie wierzy,że to już troche ponad miesiąc do porodu,bo jest taki mały,choć i tak jest większy niż jak byłam w ciąży z Wojtulkiem ;)

AnnaKatarzyna zdrówka dla Was :) A malutka wcale nie taka malutka,całkiem przyzwoita waga :) oby z nerkami się sytuacja unormowała:*

Anencja trzymam kciuki,żeby żadne choróbsko Was nie dopadło:* u nas też od rana wiatr,deszcz i ogólnie ciemno i paskudnie:/
Ja mam czworo rodzeństwa,więc nie wyobrażam sobie,żeby Wojtuś miał być sam :)

Kończ,bo zbieramy się do domu,paa:*

Zgłoś nadużycie #2161 30 listopada 2015, 16:01

Marin Gotowa na wszystko
Hej
Milciak co wzięłaś przed imprezą ze wytrzymalas do 4 rano? I do tego jeszcze tance, hulance... :-)
My bylismy u znajomych w sobote ale ja juz od 9 ziewalam, ledwo wytrzymalam do polnocy!
AnnaKatarzyna zdrowiejcie szybko. Super ze z niunią wszystko ok. A nerki moze po porodzie na prawdę wroca do normy, chociaz pewnie bez wizyty u specjalisty się nie obędzie. Trzymam kciuki zebys jak najdluzej wytrzymala.
U mnie tez wieje, w nocy myslalam ze okna powyrywa. Miejmy nadzieje ze sie nie pochorujemy na koncowce.
Ja ogólnie dobrze się czuje, chociaz ciezko mi sie oddycha i jak z kims rozmawiam to czasem tak sapie jakbym dopiero co biegala. Szok. Nie bola mnie pachwiny ale pewnie jeszcze zaczną, a z zaparciami to juz mialam problemy przed ciaza wiec i teraz je mam. Brzuch tez mnie ciagnie jak za duzo sie nazginam albo nachodzę. Ehhh. Jeszcze miesiac trzeba wytrwac :-)
Jutro wizyta u gina, potem mam troszke spraw do pozalatwiania wiec wroce pewnie padnieta do domu.
Madzik wszytsko dobrze z Malutką? Dostalas skierowanie na gbs?

Zgłoś nadużycie #2162 30 listopada 2015, 16:28

Ja już po wizycie dziś u gina. Wyniki i z szyjką wszystko dobrze. Ogólnie to po 37 tygodniu mówił mi, żebym już odstawiła nospe i niech się dzieje wola nieba... A usg dziś nie miałam niestety. Teraz za 3 tygodnie mam wizytę, to chyba długo jak na ostatni miesiąc nie?
Marin nic nie musiałam brać, moja bezsenność pomogła mi wytrwać, a jeszcze dodatkowo towarzystwo było fajne więc czas szybko zleciał. Nie to co w łóżku przekręcanie się z boku na bok.
A wracając od lekarza dostałam smutną wiadomość, że moja babcia zmarła dziś. Także znowu wyjazd i smutne momenty przede mną.

Zgłoś nadużycie #2163 30 listopada 2015, 16:31

AnnaKatarzyna trzymam kciuki za te Twoje nerki, żeby teraz jeszcze wytrwały a później po połogu marsz do lekarza, żeby je podrasować :-)

Zgłoś nadużycie #2164 30 listopada 2015, 17:02

Wiolusia a bierzesz cos p.bolowego po wyrwaniu zęba? Pytalam wcześniej ale chyba nie doczytałas ☺ ja po wyrwaniu czułam straszny ból. 
Pysznie brzmi to ciasto ☺

Marin my jak wychodzimy z mężem do znajomych to o 21 juz zawsze kopie męża pod stołem żeby się zbierać do domu ☺

Milciak współczuje śmierci babci 😕
no niby 3 tyg jak na ten etap to długa przerwa między wizytami ale pamiętaj ze jak cokolwiek będzie Cię niepokoić to jedz do szpitala!

Zgłoś nadużycie #2165 30 listopada 2015, 17:10

Marin Gotowa na wszystko
Milciak wyrazy wspołczucia :-( Dobrze ze z Toba i Malutką oki. Nooo troszkę dlugo 3 tygodnie ale widocznie gin stwierdzil ze nie ma potrzeby wczesniejszej wizyty bo nic nie ma niepokojącego.
Anencja ja mam dokladnie tak samo w gościach wiec wielki podziw dla Milciak za zabawe prawie do bialego rana :-)

Zgłoś nadużycie #2166 30 listopada 2015, 19:57

hej
ja bylam dzis u gin i sie wkurzylam bo nie dala mi skierowania na gbs bo jej nie przypomnialam jak lezalam na fotelu :/ za tydzien mi da o ile jej przypomne oczywiscie :/ a tak to jak u Ciebie AnnaKatarzyna mam brac duphosan i luteine do konca tyg a potem niech sie dzieje co chce. Ale powiedziala ze gwarancji to mi nie daje ze dociagne do stycznia... Mam nadziejd ze jednak dam rade. Dzis znow mocno boli mnie to krocze juz mam tego serdecznie dosc. Ale szyjka sie nie skraca wszystko na razie jest ok

Zgłoś nadużycie #2167 30 listopada 2015, 20:03

Milciak wow no to nie źle jak jeszcze tak tancujesz! Ja tez jestem nobny marek ale w tym stanie juz nie wytrzymalabym do 4 :)
Anencja u nas tez wieje dzis z tego co slyszalam w calej polsce tak. Pogoda sie dzis zmieniala jak w kalejdoskopie raz slonce a za 15min ciemno ze swiatla trzeba bylo palic za 15min znowu slonce wszystko przez ten wiatr

AnnaKatarzyna dobrze ze to juz koncowka ciazy w razie co szybciej Ci ja rozwiażą bez obawy o wczesniactwo dziecka, skoro masz takie problemy z nerkami. Oby wszystko wrocilo do normy po porodzie :*

Zgłoś nadużycie #2168 30 listopada 2015, 20:15

Milciak przykro mi z powodu smierci babci :( :( ...
Marin z malutka wszystko ok, niestety nie zdażylam na ktg takie kolejki sa u tego mojego gina ze czekalam znowu pol godz a potem leciec musialam do przedszkola.

Dziewczyny jak brzuszki ile w pasie macie? Mi znowu przybyl 1cm teraz mam 102cm :)

Wiolusia ale mi smaka narobilas na to ciasto teraz musze cos zjesc przez Ciebie :P

dziewczyny Wam tez coraz czesciej i silniej brzuchy sie spinaja? Bo ja sie zastanawiam czy tak czesto to normalne, nie raz tak mnie chwyci ze mnie zatyka i isc nie moge

Zgłoś nadużycie #2169 30 listopada 2015, 20:20

a co do dzieci to mi marzyla sie trojka dzieci no ale te plany to na razie musza poczekac moze kto inny jeszcze kiedys mnie zechce :P u nas w domu tez bylo nas czworo i nie wyobrazalam sobie zeby Łukasz byl sam. Wybaczcie ze pisze tak na raty ale z tele inaczej nie moge

Zgłoś nadużycie #2170 30 listopada 2015, 21:26

AnnaKatarzyna Fajna mama
Milciak bardzo wspolczuje wiadomosci o Babci ;( trzymaj sie.
Jezeli chodzi o usg to teraz faktycznie powinno byc czesciej, tak mi gin powiedzial w sobote. Trzeba sprawdzac pepowine, lozysko czy jest jeszcze w dobrym stanie i te przeplywy tetnicze. Zobaczcie w ciazy z Hania w 36 tygodniu bylo ok, w 37 juz cos nie gralo a w 38 tyg wyslali mnie do szpitala i rozwiazali ciaze.
W pasie mam 97 cm, brzuch sie spina a wieczorami skurcze mam bolesne.