Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2131 27 listopada 2015, 15:22

Wiolusia Fajna mama
Witajcie,

Ja dziś wybrałam się z Wojtusiem w odwiedziny do moich rodziców,ale za niedługo będziemy się zbierać. Przez to siedzenie w domu jakaś nieogarnięta jestem ostatnio,naprawdę wolałabym chodzić do pracy,przynajmniej byłam bardziej zorganizowana. Przez tą pogodę nic mi się nie chce:/ W przyszłym tygodniu mam w planach zrobić resztę zakupów i spakować torbę do szpitala. W poniedziałek mam wizytę u dentysty- muszę usunąć ósemkę,bo wyszła krzywo i krwiak mi się robi na dziąśle,masakra:/

Anencja świetny przepis,może wypróbuję w niedzielę ;) co do imienia- pracując w szkole i w przedszkolu zauważylam,że aż tak często imię Ania nie występuje, dużo jest Julii,Oliwek,Sylwi,Nadii,więc może nie będzie nasza mała jedną z wielu w klasie ;)
Dużo zdrówka dla Ciebie i dla Julci:*

Natalia oby Tatianka przybierała ładnie na wadze,żeby ją wypuścili do domu:* super,że Niunia pije Twoje mleczko :) Jest przesłodziutka :)

Agunia trzymam mocno kciuki,aby cukier Ci się uregulował i żeby zgaga Cię już nie męczyła:*

Madzik mój J.chciał Wojtusia nazwać Łukasz,ale się nie zgodziłam ;) a co do imienia Lilianka to dwie moje znajome mają córeczki, które mają tak na imię,ale ogólnie nie często się je spotyka ;)
Wózek fajny,miałam podobny dla Wojtusia-mieszkaliśmy na wsi i był idealny na polne drogi,teraz kupiłam lekki,żeby było mi łatwiej się poruszać po chodnikach ;) Super,że pieniądze przynajmniej udało Ci się na wózku zaoszczędzić,teraz każdy grosz Ci się przyda,dopóki nie będziesz regularnie dostawać alimentów.

Marin wózek rewelacyjny :) co do wymiotów- ja chyba ostatnio za bardzo namieszałam z jedzeniem,bo też mnie wymioty męczyły:/

Ja o prezentach jeszcze nie myślę- na mikołajki prezent dla Wojtusia kupi chrzestna,a ja pod choinkę,więc mam czas pomyśleć ;)

Co do ciąży to mam wrażenie,że ta jest o wiele lżejsza,jakoś tak łatwiej mi się chodzi,mam więcej energii,więc nie jest źle ;)

Kończę,bo pora się zbierać,paa:*

Zgłoś nadużycie #2132 27 listopada 2015, 15:34

Marin Gotowa na wszystko
Anencja siostra mojej chrzesnicy ma 11 lat i tez mam z nia mega problem. Teraz na Mikolaja kupilam jej taki owocowy zestaw kosmetykow: zel pod prysznic, peeling i balsam. Mam nadzieje ze sie spodoba ale na gwiazdke mam juz rebus. Moze faktycznie taki zegarek bylby niezly? Hmmm...pomysle.
Dla rodzicow chyba kupimy frytkownice, bo juz maja swoja chyba ze 100 lat. Zostaje tesciowa i rodzenstwo bo dla dziadkow zawsze jakies smakolyki kupujemy bo coz im innego kupic. A my z N tez sobie kupujemy co chcemy tylko ja nawet nie wiem co ja bym chciala :-)
Wiolusia ty jestes chyba pracoholiczką :-) Odpoczywaj Kobitko i ciesz sie czasem wolnym poki jeszcze jest.

Zgłoś nadużycie #2133 27 listopada 2015, 16:11

Milciak Gotowa na wszystko
Oj, ja też jestem aktualnie w temacie prezentów świątecznych. Wyjątkowo w tym roku wcześniej się za to biorę, bo nie wiadomo co będzie w grudniu (wcześniejsza niespodzianka?). Mam 3 chrześniaków do obkupienia (3, 4 i 5 lat) oraz ich rodzeństwo - również chłopaki (sztuk 2). Cały czas jestem w temacie samochodowo-warsztatowym dla dzieci. Także wiecie, czemu tak bardzo cieszymy się, że u mnie będzie dziewczyna ;-)

Zgłoś nadużycie #2134 27 listopada 2015, 17:01

AnnaKatarzyna Fajna mama
Ja mam dla mojej i N chrzesniaczki kupione zestawy ze swinka pepa na swieta a na mikolajki laki wrozki. Dla Hani na gwiazdke duzego bialego kucyka pony a na mikolajki dzordza ze swinki pepy, pluszowgo. Mialam uszyc jej tipi ale przez te skurcze bylo to ryzykowne i uszyje jej po porodzie. W lutym ma urodziny to bedzie idealnie :)

Zgłoś nadużycie #2135 27 listopada 2015, 18:27

anencja Gotowa na wszystko
Wiolusia współczuje usuwania zęba. Ja między ciążami pozbyłam się dwóch osemek. Tez rosły krzywo i ściskaly resztę zębów. Co jakiś czas tez odzywały się bólowo. Ale po wyrwaniu przez minimum tydzien brałam prawie non stop leki przeciwbólowe. A Ty w ciąży będziesz mogła jakoś walczyć z bólem?

Ja na Mikołajki kupuje prezent tylko córce. Po drodze jeszcze mój chrzesniak (14 lat) ma urodziny ale nie będę się z nim widzieć wiec wyślę mu kasę. Poza tym i tak bym nie wiedziała co mu kupić.

Zgłoś nadużycie #2136 27 listopada 2015, 19:56

Milciak Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna te tipi to chyba jakiś hit ostatnio, bo widzę je coraz częściej. Fajnie, że umiesz sama zrobić takie dla córki :-)

Zgłoś nadużycie #2137 27 listopada 2015, 20:07

madzik90 Gotowa na wszystko
Marin ten gbs to paciorkowiec inaczej?
Anencja cos Ty z tym przedawkowaniem wit c to mit tez o tym slyszalam :) ja mam te info ze sprawdzonego źrodła, zawsze lecze sie duzymi dawkami wit c i szybko nam mijaja infekcje. I wlasnie odziwo tez odkad oczyścilam nerki taka kuracja nie mam od tej pory z nimi zadnxch problemow. A to bylo w lutym. Wczesniej cale zycie borykalam sie z nieustajacymi infekcjami nerek i ukladu moczowego.

Zgłoś nadużycie #2138 27 listopada 2015, 20:21

Wiolusia przestalas pracowac dlatego nie masz jeszcze swojego rytmu na wolnym, ale przyzwyczaisz sie :) teraz musisz przygotowac dla dzidzi to i owo odpoczywaj bo nie dlugo bedzie to tylko naszym marzeniem.
Ja wlasnie boje sie tych pobudek w nocy, bo uwielbiam spac i takie wstawanie zle na mnie dziala obym sie szybko przyzwyczaila, a moze nie bedzie tak zle? :)

Anencja ten zegarek to super prezent tak mysle :)
ja jeszcze żadnego chrzesniaka sie nie doczekalam, a z kolei chrzesni Lukasza niezbyt sie nim interestja takze ten ...

Wiolusia wspolczuje wizyty u dentysty mnie zaczymaja tez cos pobolewac 2gorne ósemki :(

a ja dzis wzielam sie za prasowanie ale tak cholernie plecy mnie bolaly ze nie dokonczylam eh coraz ciezej juz sie robi a przedemna jeszcze 4tyg ...

Anencja Ty to masz fajnie za 3tyg masz jak w banku ze juz bedziesz trzymala swoja ńiunke :* ale fajnie :)

Zgłoś nadużycie #2139 27 listopada 2015, 20:27

dzis jadac tramwajem emerytka ustapila mi miejsca mi az glupio sie zrobilo mowie pani siedzi i tak spojrzalam na jakiegos mlodego chlopaka to az glupio mu bylo widac bo stalam przy nim to palil glupa ze nie widzi ale pani kazala mi siadac w koncu ten chlopak zwolnil miejsce tej pani. Eh co za ludzie

dziewczyny Was tez boli krocze? Ja nie wiem w 1ciazy chyba tak nie mialam, a teraz codzien bola mnie juz te kosci miedzy nogami. Dziecko musi byc chyba bardzo nisko ale zastanawiam sie czy tylko ja tak mam? Boje sie ciagle zebym przez to nie urodzila przed czasem

Zgłoś nadużycie #2140 27 listopada 2015, 20:58

AnnaKatarzyna taki namiocik to super sprawa dla dziecka. Moja ma od 2 lat taki z myszka Miki i cały czas ja cieszy, bawi się w nim. A z kolei dostała od chrzestnego taki domek do ogrodu plastikowy kolorowy i on w ogóle się nie sprawdził. Zobaczyła w nim raz czy dwa pająka i muchę i juz była blokada. Nawet nie wchodziła do niego. 
Madzik jeszcze wykraczesz sobie poród :P Mnie nie boli nic. Tzn nic  tych rzeczy o ktore pytasz, ale bola mnie inne. 😉 Pamiętam ze na końcówce 1.ciąży, jak dziecko bylo bardzo nisko to mocno bolały mnie pachwiny. I lekarz mówił ze to właśnie przez niskie położenie dzidzi. Samo krocze mnie nie bolalo.
Ja tez się boje tych pobudek nocnych. Teraz śpię po 9 godzin i ciężko będzie mi się przestawić na inny tryb.

Zgłoś nadużycie #2141 28 listopada 2015, 13:03

Hej
u mnie dziś zimno pochmurno i wietrznie jest -1, ale przy tym wietrzysku wydaje się jakby było -10 :/
idę zaraz do sklepu muszę dokupić coś do ciasta i będę robić milky way-a, mega pyszne jest ;)
A tak to już dziś pranie zrovbiłam, odkurzyłam, trochę z Łukaszem się pobawiłam kawkę spiłam i odpoczywam bo męczę się dziś okrutnie. W sumie to nie chce mi się wychodzić z domu ale tak cały dzień się kisić z dzieckiem to też bez sensu. Njchętniej to bym się chyba położyła , myślałam że sobie dziś pośpię, a Łukasz ajk na złość wstał o 7 dziś. A w tygodniu jak ma wstać o tej godz to jest afera. Eh....

Zgłoś nadużycie #2142 28 listopada 2015, 13:05

patrze na swój suwak i został mi równo miesiąc do porodu szok, ciężko mi to pojąć że ten czas tak leci... Jakoś ciągle mam wrażenie że to jeszcze nie teraz , przyzwyczaiłam się do tej ciąży już chyba, i ciężko mi uwierzyć że to już zaraz mam rodzić. dziwne uczucie ... ;)

Zgłoś nadużycie #2143 28 listopada 2015, 13:38

Madzik masz miesiąc zakładajac ze dociagniesz do 40 tc hihi
Podaj przepis na ciasto! Ciekawa jestem co to za cudo.
Ja mam mega katar (na szeście nic poza tym mi nie dolega) i przez zapchany nos mecze się trzy razy szybciej niż zwykle. A zwykle i tak szybko się teraz mecze wiec jest masakra  totalna.
u nas tez bardzo zimno, byliśmy tylko odebrać samochód z serwisu po naprawie po tym porysowaniu pod sklepem i jesteśmy w domu.
Madzik a o której Łukasz normalnie wstaje w weekendy? I o której go kladziesz spać? U Laury pobudka ok 7 to standard obojętnie czy to dzień przedszkola czy wolne. Nie ma szans na dluzsze pospanie.Tyle że ona zasypia o 19.30.

Zgłoś nadużycie #2144 28 listopada 2015, 18:45

no mam nadzieje ze wytrzymam miesiac bo ja chce w styczniu rodzic :p Anencja Łukasz w wekendy przewaznie spal do tej 8-9. A chodzi spac kolo 20. W tyg o tej godz juz spi a w weekend dopiero zasypia po 20chwile. A Twoja spi w dzien? Bo moj w przedszkolu spi ale w domu nie. Wspolczuje kataru to jest bardyo wkurzajace taki zatkany nos najgorsze to chyba noce sa. Ja od paru dni tez mam wolniejsze obroty a poruszam sie jak emerytka... ;/

Zgłoś nadużycie #2145 28 listopada 2015, 19:45

Nie, nie spi w dzień rowno odkad skończyła 3 lata. W jej przedszkolu nie ma drzemki, bo to jest oddział przedszkolny przy szkole. Nie typowe przedszkole. Jak wraca to zawsze widzę ze jest zmęczona, wiec jemy obiad i potem godzinę lezymy czytając książki, rozmawiając, glaszczac się, taki odpoczynek ale nie zasypia juz. O 19 kąpiel i do spania, zasypia w 2 minuty.
Madzik ale jak nie masz z kim Łukasza zostawić na czas pobytu w szpitalu to może poród w święta nie byłby taki zły?  ☺ siła rzeczy zawsze wtedy ktoś w domu jest.

Zgłoś nadużycie #2146 28 listopada 2015, 20:51

amath89 Fajna mama
Dziewczyny, przepraszam że Wam tu spamuję ;) Ale gdybyście szukały prezentu na Święta dla przyszłych dziadków/cioć/wujków, lub czegoś fajnego dla Waszych maluchów, to zajrzyjcie proszę do mojego małego sklepu - http://newborn.cupsell.pl
Jeśli Wam się spodoba, polećcie innym znajomym mamom... może uzbieram na kolejną wielką pakę pieluch! :D
Pozdrawiam i życzę Wam pięknych Świąt oraz spokojnego ostatniego trymestru!
Wrześniówka 2015

Zgłoś nadużycie #2147 28 listopada 2015, 21:11

Anencja no wlasnie tez sie zastanawiam nad tym ale mimo wszystko wolałabym wytrwać do nowego roku. Ja nawet nie wiem czy moja mama ma wolne w swieta moze jeden dzien. A tak to jest jeszcze siostra chodzi do szkoly, a moj brat pracuje, wiec moze akurat sie uda ze jak bede szla do szpitala to moja mama bedzie w domu akurat albo najwyzej moja siostra zostanie no sama nie wiem ciezko ustalic to bo nie wiem kiedy Lilianka zażyczy sobie wyjsc :) ale ja mam zamiar wyjsc ze szpitala na żądanie jak najszybciej aby nie obarczac opieka nad Lukaszem innych

Zgłoś nadużycie #2148 29 listopada 2015, 7:43

AnnaKatarzyna Fajna mama

madzik90 napisał(a)

Marin ten gbs to paciorkowiec inaczej?
Anencja cos Ty z tym przedawkowaniem wit c to mit tez o tym slyszalam :) ja mam te info ze sprawdzonego źrodła, zawsze lecze sie duzymi dawkami wit c i szybko nam mijaja infekcje. I wlasnie odziwo tez odkad oczyścilam nerki taka kuracja nie mam od tej pory z nimi zadnxch problemow. A to bylo w lutym. Wczesniej cale zycie borykalam sie z nieustajacymi infekcjami nerek i ukladu moczowego.

W takim razie taka kuracja to cos dla mnie.
A gbs to paciorkowiec.

Zgłoś nadużycie #2149 29 listopada 2015, 11:57

AnnaKatarzyna mi gin mowila ze pod koniec ciazy da mi skierowanie na tego paciorkowca. Teraz ide w pon a to juz bedzie 36tc to moze mi da

Zgłoś nadużycie #2150 29 listopada 2015, 16:27

AnnaKatarzyna Fajna mama
Daja miedzy 35 a 37 tyg a wiec pewnie jutro dostaniesz skierowanie.