Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2091 24 listopada 2015, 21:04

anencja Gotowa na wszystko
Fobia o to dobrze ze uspokoiło się u Ciebie!

Madzik kurcze ciężki masz czas teraz w życiu. Trzymaj się dzielnie! Tak nie będzie wiecznie! :*

Dziewczyny ja czytałam ze dziwne sny u ciężarnych są na porzadku dziennym. Chociaż mi się ostatnio nic nie śni.

Natalia no ciekawe dlaczego tak się wcześnie rozkręcilo... najważniejsze że nie ma żadnych komplikacji. Ale wiadomo juz ze do świąt bl będą trzymać malutką w szpitalu?

Madzik no mi się wydaje ze zbliżają się dni, w których nie znamy dnia ani godziny... i to wcale nie pod koniec grudnia. Natalia jest najlepszym przykładem.

Zaraz idę spać bo tylko się denerwuje tymi skurczami bo znowu się pojawiły mimo że leżę.

Zgłoś nadużycie #2092 24 listopada 2015, 21:04

Natalia a jak nazwaliscie córeczkę?

Zgłoś nadużycie #2093 24 listopada 2015, 21:19

Natalia1985 Zaprawiona w bojach

anencja napisał(a)

Fobia o to dobrze ze uspokoiło się u Ciebie!

Madzik kurcze ciężki masz czas teraz w życiu. Trzymaj się dzielnie! Tak nie będzie wiecznie! :*

Dziewczyny ja czytałam ze dziwne sny u ciężarnych są na porzadku dziennym. Chociaż mi się ostatnio nic nie śni.

Natalia no ciekawe dlaczego tak się wcześnie rozkręcilo... najważniejsze że nie ma żadnych komplikacji. Ale wiadomo juz ze do świąt bl będą trzymać malutką w szpitalu?

Madzik no mi się wydaje ze zbliżają się dni, w których nie znamy dnia ani godziny... i to wcale nie pod koniec grudnia. Natalia jest najlepszym przykładem.

Zaraz idę spać bo tylko się denerwuje tymi skurczami bo znowu się pojawiły mimo że leżę.

Powiedzieli ze 4 tyg minimum w zaleznosci ile przybierze na wadze.

Zgłoś nadużycie #2094 24 listopada 2015, 21:21

anencja napisał(a)

Natalia a jak nazwaliscie córeczkę?

Z tym nas wyreczyla starsza corka , jest Tatiana :)

Zgłoś nadużycie #2095 25 listopada 2015, 10:47

madzik90 Gotowa na wszystko
hej
rano zaprowadziłąm Łukasza do przedszkola, potem poleciałąm do pediatry po skeirowanie do okulisty i na badanie krwi żeby zobaczyć czy to żelazo wróciło do normy. Potem poleciałam do biedrobki, do tego okulisty, przyszłam do domu tak zmarźnięta jak neiw eim. Rano był mróz -2 a teraz jest 0

Zgłoś nadużycie #2096 25 listopada 2015, 11:02

Hello.
Natalia bardzo ładne imię. Takie rzadkie dziś. Skad córka miała pomysł akurat na takie? Moja Laura od dawna, jeczcze długo zanimzaszłam w ciążę w zabawach wymyślila ze ma siostrzyczke Kaske ☺ czasem zwana też Keska 😆 także Liwia będzie miała na drugie Katarzyna.
U nas po godz.8 było minus 5 😬teraz świeci słońce i robi się cieplej chociaż i tak ledwo powyżej zera.
Nie założyłam czapki na głowe jak odwozilam Laure do przedszkola i po powrocie juz zaczęła mnie cmic głową ze zmarzniecia. Nie ma żartów, przynajmniej rano musze zakładać juz coś na głowę żeby na końcówce ciąży nie złapać jakiegoś chorobska.
A tak a propos zachcianek ciążowych, to wczoraj -nie wiem skąd - naszła mnei ochota na szarlotke. A tak jak już pisałam nie raz, prawie nigdy nie jadam ciast, w życiu upieklam może ze 2 razy. Ale tak mnie naszło ze znalazłam w necie przepis na jakąś najprostsza szarlotke sypana i zrobiłam po powrocie z przedszkola ☺ Czekam teraz aż wystygnie i będę jeść. Zobaczymy co mi wyszło bo naprawdę jestem zupełnie zielona z wypiekami 😆

Zgłoś nadużycie #2097 25 listopada 2015, 11:09

A no właśnie apropo... Dajecie dzieciom 2 imię ?? Mój Łukasz ma jedno,a teraz nei wiem nawet nie zastanawiałam się nad drugim nawet....

Natalia bardzo ładne imię, i rzeczywiście rzadkie ale to fajnie, nie będą się powtarzały przynajmniej w przedszkolu i szkole :)

A mnie dopadają ostatnio jakieś nagłe dziwne zawroty głowy. stoje sobie albo siedze i nagle mam helikopter w głowie pare sekund i potem jest ok. Przed chwila też tak miałam, a jak byłam wu gina w pon to też zmierzałam na krzesełko by usiąść i tak mnie zawirowało jak nie wiem... Też tak miewacie ??

Ja wczoraj położyłam się spać przed 22 ale co z tego jak zanim zasnęłam znowu była 24 :/ Eh już mam dość nie wiem kiedy ja w końcu normalnie zasnę :/

Zgłoś nadużycie #2098 25 listopada 2015, 11:29

Madzik my dajemy dwa imiona. Laura Patrycja i Liwia Katarzyna.

Ja bardzo rzadko miewam zawroty głowy. Tak przy normalnych czynnosciach to właściwie nigdy ale np. Jak wejdę na taboret I podniose ręce do góry aby coś slięgnąć z wysokich szafek to mam zawroty. Także unikam takich wygibasow ☺

Za wcześnie pochwaliłam się ładnym sloncem. Juz jest pochmurno, zimno i wietrznie.

Zgłoś nadużycie #2099 25 listopada 2015, 11:34

Hejka
Moja Sandra ma na drugie Nicola, a Tatiana na drugie Nadia :)
W nocy miala dyzur polka pielegniarka, okazalo sie ze mam infekcje przez leukocyty, mowila ze to moglbyc powod wczesniejszego porodu choc nie na 100% mam antybiotyk podawany, jutro rano ostatni i do domku :)
Zaraz ide do Tatianki, potulic troszke, bylam niedawno ale pobierali krew jej, moja myszka :(
Trzymajcie sie dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #2100 25 listopada 2015, 11:48

Wiolusia Fajna mama
Witajcie,
A ja dzis pierwszy dzien wolnego i tesknie juz za praca. Posprzatalam,pranie zrobilam i sie nudze :( po 12pojde po Wojtusia do przedszkola i wybierzemy sie do biblioteki,bo od malego z jak narazie pozytywnym skutkiem zarazam Wojtusia miloscia do ksiazek i czytania :)

Natalia gratuluje! :) wszystkiego dobrego dla Was,alez niespodzianka :)

Anencja podaj przepis na szarlotke,ja uwielbiam piec i czesto pieke,moze bym upiekla? ;)
Ostatnio pisalyscie o budyniu i wczoraj tez zrobilam,zajadalismy sie z Wojtusiem ;)

Jesli chodzi o imiona u nas wszyscy maja po dwa i tak mamy Wojciecha Franciszka,a malutka bedzie Anna Aniela,obydwa imiona dla malej zaakceptowane i zatwierdzone przez Wojtusia,natomiast nad Mezem jeszcze pracuje,bo on ma inne pomysly :p swojej corce dal na imie Jessica,a teraz chcial Maje,ale ja uwielbiam polskie,stare imiona i wybilam mu jego pomysly z glowy,tym bardziej,ze teraz moja kolej na wybieranie ;) juz i tak odpuscilam Aniele,choc uwielbiam to imie,wiec niech sie cieszy-wg mnie Ania to ladne,proste imie :)

Zgłoś nadużycie #2101 25 listopada 2015, 11:51

Natalia1985 napisał(a)

Hejka
Moja Sandra ma na drugie Nicola, a Tatiana na drugie Nadia :)
W nocy miala dyzur polka pielegniarka, okazalo sie ze mam infekcje przez leukocyty, mowila ze to moglbyc powod wczesniejszego porodu choc nie na 100% mam antybiotyk podawany, jutro rano ostatni i do domku :)
Zaraz ide do Tatianki, potulic troszke, bylam niedawno ale pobierali krew jej, moja myszka :(
Trzymajcie sie dziewczyny :)

ojej infekcje masz ale organizmu tzn jakieś choróbsko bakteria ?? Matko to przez to można szybciej urodzić szok, teraz będę mieć wkręty różne znowu eh

Wiolusia napisał(a)

Witajcie,
A ja dzis pierwszy dzien wolnego i tesknie juz za praca. Posprzatalam,pranie zrobilam i sie nudze :( po 12pojde po Wojtusia do przedszkola i wybierzemy sie do biblioteki,bo od malego z jak narazie pozytywnym skutkiem zarazam Wojtusia miloscia do ksiazek i czytania :)
Natalia gratuluje! :) wszystkiego dobrego dla Was,alez niespodzianka :)
Anencja podaj przepis na szarlotke,ja uwielbiam piec i czesto pieke,moze bym upiekla? ;)
Ostatnio pisalyscie o budyniu i wczoraj tez zrobilam,zajadalismy sie z Wojtusiem ;)
Jesli chodzi o imiona u nas wszyscy maja po dwa i tak mamy Wojciecha Franciszka,a malutka bedzie Anna Aniela,obydwa imiona dla malej zaakceptowane i zatwierdzone przez Wojtusia,natomiast nad Mezem jeszcze pracuje,bo on ma inne pomysly :p swojej corce dal na imie Jessica,a teraz chcial Maje,ale ja uwielbiam polskie,stare imiona i wybilam mu jego pomysly z glowy,tym bardziej,ze teraz moja kolej na wybieranie ;) juz i tak odpuscilam Aniele,choc uwielbiam to imie,wiec niech sie cieszy-wg mnie Ania to ladne,proste imie :)

Ania to ładne imie to fakt i sama nad nim rozmyślałam szczerze mówiąc ;)
Mój syn też uwielbia książki teraz ma faze na Juliana Tuwima wiersz- abecadło już chyba na pamięć to znam :D
Dobrze że masz już wolne w końcu będziesz miałą trochę zcasu dla siebie korzystaj puki możesz, bo nie długo laba się skończy :P

Zgłoś nadużycie #2102 25 listopada 2015, 12:41

Natalia trzymaj się dzielnie, na pewno nie będzie Ci łatwo zastąpić kruszynki w szpitalu. A jak to u Was wygląda z pobytem dzieckiem?
Wiolusia o tak Ania to ładne imię ☺ chociaż bardzo popularne. Teraz może odrobinę mniej ale u mnie w klasie w liceum było aż 6 An!!
Szarlotke piekłam wg tego przepisu http://www.mojewypieki.com/post/szarlotka-sypana
Nie ma chyba prostszego ciasta. Tyle ze wychodzi mocno sypiace się, nie takie zwarte jak normalne. Dla koneserów ciast mogłoby być kiepskie, uprzedzam ☺ ale dla laików jak ja- jest ok. Juz 1/3 malej blaszki zjedzona.

Zgłoś nadużycie #2103 25 listopada 2015, 12:55

anencja napisał(a)

Natalia trzymaj się dzielnie, na pewno nie będzie Ci łatwo zastąpić kruszynki w szpitalu. A jak to u Was wygląda z pobytem dzieckiem?
Wiolusia o tak Ania to ładne imię ☺ chociaż bardzo popularne. Teraz może odrobinę mniej ale u mnie w klasie w liceum było aż 6 An!!
Szarlotke piekłam wg tego przepisu http://www.mojewypieki.com/post/szarlotka-sypana
Nie ma chyba prostszego ciasta. Tyle ze wychodzi mocno sypiace się, nie takie zwarte jak normalne. Dla koneserów ciast mogłoby być kiepskie, uprzedzam ☺ ale dla laików jak ja- jest ok. Juz 1/3 malej blaszki zjedzona.

Anencja a dokladniej oco pytasz?

Zgłoś nadużycie #2104 25 listopada 2015, 14:23

Marin Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny!
Natalia malutka jest przesłodka a Ty w tak niespodziewanym momencie bylas naprawde dzielna. Dobrze ze mąż zachowal zimna krew i wszystko ogarnął. Super ze malutka juz wcina twoj pokarm, zacznie na pewno szybko przybierac na wadze i na swieta bedziecie juz razem, a moze szybciej... Jeszcze raz duuuzo zdrowka dla Was :-) Mialas termin na 12 stycznia? Odszukalam w tabelce. Ależ sie niunia pospieszyla!!!
Madzik ciezko ci na pewno to wszystko znosic, przykro mi bardzo ze tyle stresu masz. Pozostaje nam tylko cie pocieszac ze w koncu to sie skonczy.
Milciak ale szkoda z ta gondola, ale dobrze ze chociaz kurier byl w porzadku. Szukaj dalej, jest jeszcze troszke czasu.
Fobia rzadko do nas zagladasz, ale dobrze ze juz sie uspokoilo. Leż ile trzeba. A z bezsennoscia wiem doskonale co czujesz bo mam wlasnie tak samo.

Zgłoś nadużycie #2105 25 listopada 2015, 14:37

Marin Gotowa na wszystko
Natalia w badaniach krwi nie wyszlo wczesniej ze masz jakas infekcje? Bardzo ladne i oryginalne imię :-)
Wiolusia ja pierwsze dni na wolnym tez sie nudzialam, ale teraz juz tak codziennie cos planuje ze nic a nic mi sie nie nudzi.
Mniam, mniam uwielbiam szarlotke :-)
Co do drugiego imienia to chcemy dac po jednym z dziadkow. Moj tesc juz nie zyje wiec pewnie damy po nim.
U mnie dzis tez mrozno, nawet nie wynurzylam nosa z domu.
Zrobilam lazanki na obiad ale dalej cos za mna chodzi. Mam kupiony makowiec i chyba go zjem bo sama nie wiem na co mam ochote.
W nocy nie bylo pradu z powodu awarii i od 2 w nocy czuwalam. Piec przelącza sie na taki tryb awaryjny ale mimo wszystko musialam pilnowac. O 4 jak juz prad byl to nie moglam zasnac. Kręcilam sie do 6!!! Potem cos przysnelam ale to juz nie bylo spanie. Masakra!

Zgłoś nadużycie #2106 25 listopada 2015, 19:47

Natalia mam na myśli jak to będzie jak Tatianka będzie w szpitalu teraz. Czy Ty będziesz z nią czy tylko odwiedziny?

Marin ale fatalna nocke miałaś. Z brakiem prądu i ogrzewaniem domu to jest lipa straszna. U mnie stosunkowo często prąd jest wyłączany (w okolicy buduje się sporo nowych domów i przy podłączaniu do sieci wyłączają całą okolicę) i zawsze jest dylemat czy piec nie zgaśnie.

Zgłoś nadużycie #2107 25 listopada 2015, 20:20

Marin napisał(a)

Natalia w badaniach krwi nie wyszlo wczesniej ze masz jakas infekcje? Bardzo ladne i oryginalne imię :-)
Wiolusia ja pierwsze dni na wolnym tez sie nudzialam, ale teraz juz tak codziennie cos planuje ze nic a nic mi sie nie nudzi.
Mniam, mniam uwielbiam szarlotke :-)
Co do drugiego imienia to chcemy dac po jednym z dziadkow. Moj tesc juz nie zyje wiec pewnie damy po nim.
U mnie dzis tez mrozno, nawet nie wynurzylam nosa z domu.
Zrobilam lazanki na obiad ale dalej cos za mna chodzi. Mam kupiony makowiec i chyba go zjem bo sama nie wiem na co mam ochote.
W nocy nie bylo pradu z powodu awarii i od 2 w nocy czuwalam. Piec przelącza sie na taki tryb awaryjny ale mimo wszystko musialam pilnowac. O 4 jak juz prad byl to nie moglam zasnac. Kręcilam sie do 6!!! Potem cos przysnelam ale to juz nie bylo spanie. Masakra!

Jak robilam badania krwi u ginekologa to nic nie wyszlo, a robilam miesiac temu.

Zgłoś nadużycie #2108 25 listopada 2015, 20:22

anencja napisał(a)

Natalia mam na myśli jak to będzie jak Tatianka będzie w szpitalu teraz. Czy Ty będziesz z nią czy tylko odwiedziny?

Marin ale fatalna nocke miałaś. Z brakiem prądu i ogrzewaniem domu to jest lipa straszna. U mnie stosunkowo często prąd jest wyłączany (w okolicy buduje się sporo nowych domów i przy podłączaniu do sieci wyłączają całą okolicę) i zawsze jest dylemat czy piec nie zgaśnie.

Tylko odwiedziny, o tyle dobrze ze sa do 21 i moge z nia byc ile chce :)

Zgłoś nadużycie #2109 25 listopada 2015, 20:30

agunia10 Gotowa na wszystko
hej
Natalia gratulacje, ale szok, no to się twoja maleńka pośpieszyła, ale najważniejsze żeby byłą zdrowa i szybko rosła. Miałaś ekspresową akcję, ale wszystko się dobrze skończyło.

Wiolusia ty to pracoholik jesteś, ledwie dzień wolnego a ty już się nudzisz, oj zazdroszczę ci tej energii.

Fobia dobrze że u ciebie się uspokoiło, oby jeszcze kilka tygodni i wtedy niech się dzieje co chce. Ale nie zazdroszczę ci tego leżenia.

A moje cukry znów nie najlepsze, szczególnie wieczorem, choć staram się jeść małe porcje. W pt jadę do diabetolog i pewnie mi już zaleci insulinę. Miałam nadzieję, że uda się bez ale jak tak dalej będzie to trudno. Oj chyba bym chciała być już po wszystkim, jakoś ciężka ta końcówka ciąży, a jeszcze zgaga mnie męczy bardziej. Choć jak mała się urodzi będę pewnie narzekać na niewyspanie i brak czasu ;)

Ja ostatnio też coś gorzej sypiam, za to w dzień czasami jak synkowi książeczkę czytam, to przysypiam.

Ech znów zgaga, idę wziąć tabletkę.

Zgłoś nadużycie #2110 26 listopada 2015, 10:10

Anencja, kiedyś imię Ania było rzeczywiście bardzo popularne, ja też miałam w klasie kilka dziewczyn o imieniu Ania Ola Kasia... Teraz mamy inne popularne Julia na przykład :) są takie rzuty na jakieś imię i wszyscy je dają w określonym czasie :) Ja dałam synowi na imię Łukasz, bo właśnie w tych czasach już jest to raczej rzadkie imię kiedyś było bardziej popularne :) A teraz córce chce dać Liliana , i raczej też się nie zbyt często z nim spotykam. Choć mam koleżankę co jej córka ma tak na imię i w przedszkolu u syna też jest jedna dziewczynka o takim imieniu.

Agunia, mam nadzieje że Twoja nerka powróci po porodzie do normalnego stanu- jest taka możliwość?

Marin współczuej nieprzespanej nocki. u nas też w domu jest piec, tylko nie na prąd, i zawsze rano jest taka kosa w domu jak nei wiem. Odzwyczaiłam się :) Gorzej będzie kiedy przyjdą siarczyste mrozy, wtedy w chałupie rano to dopiero jest kostnica. No ale musze na nowo się przyzwyczaić :P