Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2071 24 listopada 2015, 19:49

Milciak Gotowa na wszystko
Potwierdzam że u mnie też dziś zimno przenikliwe, na szczęście za dużo dziś nie musiałam przebywać na zewnątrz, byłam tylko na pobraniu krwi i w sklepie.
No i znowu na kolację wylądowałam z budyniem, mhmmm :-)

Zgłoś nadużycie #2072 24 listopada 2015, 19:57

Zbyt szybko pochwaliłam się Wam gondolą do wózka. Dziś przyjechał kurier, mężul odebrał paczkę (nie sprawdził przy kurierze) po czym okazało się, że adaptery do wpięcia gondoli do stelaża są połamane (tzn jeden adapter i 1 nitowany zaczep od budki). Widać, że to w transporcie zostało uszkodzone bo połamane części były w środku. Nie da się tego naprawić, bo to plastik. Na szczęście kurier przyjechał z powrotem żeby spisać protokół szkody, bo już myślałam że oleje nas ponieważ nie sprawdziliśmy od razu przy nim.

Zgłoś nadużycie #2073 24 listopada 2015, 19:57

anencja Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna ja nie czułam żadnej różnicy co do szyjki pRzed porodem czy po. Tyle że nigdy jej nie badałam sobie sama (w sensie np.dni płodnych ) chociaż nie wiem jaki dyskomfort położna miała na myśli. Powiedziała coś konkretnego? Wtedy może mogłabym się odnieść ☺
A co do oczyszczania po porodzie to może faktycznie coś w tym jest co napisałaś, choć nikt mi nigdy nie mówił nic na ten temat. W kazdym razie ja dluuuuugo krwawilam po cc. Nie pamiętam już dokadnie ale całe 6 tyg.połogu na pewno. Bywało tak ze juz myślałam że koniec bo zanikalo, a następnego dnia znowu leciało na maksa... a potem jak na złość od razu płynnie przeszło w okres i mimo ze karmiłam piersią to cykl i miesiączki wróciły.

Marin na suwaczku Natalii jest w którym tc była.

Dziś po południu mała bardzo wiercila sie w brzuchu i może przez to znowu bardziej się napinal. Miałam dość częste skurcze i momentami kroku nie mogłam zrobić z napięcia. Teraz juz Laura śpi, Liwka w brzuchu chyba tez, a ja też leżę i wyciszylo sie.

Zgłoś nadużycie #2074 24 listopada 2015, 19:58

Fobia Fajna mama

Natalia1985 napisał(a)

Hej dziewczyny, melduje sie juz po wszystkim...
Wczoraj na swiat przyszla moja kruszynka 2 kg, puki co ma podany tlen i jedzonko przez sonde, poza tym wszystko dobrze.. Troszke za szybko no ale wplywu nie mialam niestety jesli chcecie to opisze jak byloi wkleje foto mojej myszki malej.pozdrawiam:*

Natalia 1985 życzę dużo zdrowka dla córeczki i Ciebie i oczywiście gratuluje!
oby dzidzia szybko rosła i szybko wpuścili Was do domu.
napisz koniecznie jak to się stało że malutka jest juz na świecie, jak się czujecie i wrzuć zdjęcia.
Pozdrawiam !

Zgłoś nadużycie #2075 24 listopada 2015, 20:00

Milciak napisał(a)

Zbyt szybko pochwaliłam się Wam gondolą do wózka. Dziś przyjechał kurier, mężul odebrał paczkę (nie sprawdził przy kurierze) po czym okazało się, że adaptery do wpięcia gondoli do stelaża są połamane (tzn jeden adapter i 1 nitowany zaczep od budki). Widać, że to w transporcie zostało uszkodzone bo połamane części były w środku. Nie da się tego naprawić, bo to plastik. Na szczęście kurier przyjechał z powrotem żeby spisać protokół szkody, bo już myślałam że oleje nas ponieważ nie sprawdziliśmy od razu przy nim.

O kurcze ale pech z wozkiem no! 😕 Dobrze ze chociaż udało się załatwić z reklamacja transportu. I jak to dalej będzie wyglądać? Kto odda Wam kasę?

Zgłoś nadużycie #2076 24 listopada 2015, 20:02

Fobia Ty pisz nam tu co u Ciebie? szyjka trzyma? Dajesz rade?

Zgłoś nadużycie #2077 24 listopada 2015, 20:02

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej :)
A wiec u mnie bylo tak:
W sobote zauwazylam bialy sluz lekko zarózowiony, caly dzien sprawdzalam i nic wiecej sie nie pojawilo, i nie wygladalo to jak czop, stwierdzilam ze zaczekam czy sie pojawi znow ale juz sie nie pojawil w niedziele tez..
W poniedzialek rano przy wstawaniu poczulam ce cos pocieklo mi troszke myslalam ze popuscilam ale ucichlo, moj maz wziol wolny dzien bo jechalismy zalatwic sprawe do urzedu, pojechalam z nim i czekalam w poczekalni , po chwili wstalam i znow mi pocieklo az poczulam jak mi sie goraco robi, poszlam do niego i mowie Ze chyba wody mi odchodza poszlam do toalety zrobilam siusiu i cisza.. Szybko pojechalismy do domu i sie zaczelo coraz wiecej tych wod bylam tak przerazona ze szok nie wiedzialam co mam robic balam sie strasznie :( mielismy jechac do lekarza na 14 ale powiedzial ze mamy jechac odrazu do szpitala, maz wszystko ogarnial ja siedzialam dalej w szoku,ale raz dwa przebralam sie i czekalam na karetke na porodowce bylam o 13.18 pamietam to dokladnie, dalej ktg i skurcze co 7-8 min juz w domu je czulam ale slabo,po ktg wzieli mnie na usg lekarz stwierdzil ze wszystko jest dobrze dziecko ulozone do porodu, wody dalej sie saczyly, skurcze byly juz nie do zniesienia, chcialam zzo.. Polozna ktora przyszla na 14 na swoja zmiane okazala sie byc polka bylam juz happy :) jednak nie mialam wypisanej deklaracji do zzo, maz byl przy mnie jeszcze jak mialam 3 cm rozwarcia, ale o 14.40 musial jechac po corke odebrac ze szkoly, i mieli wracac domnie zeby on zdazyl na koniec!! Bylam przerazona:/ polozna mowi ze idzie po dokumenty zeby dali mi te zzo, wypelnilismy je miedzy skurczami, potem mowi ze zbada szyjke a tu nagle 9,5 cm, ja juz plakalam bo wiedzialam ze nie bedzie znieczulenia i balam sie zeby nie popekac, polozna caly czas mowila co mam robic i jak oddychac gdyby nie ona to chyba bym tego nie przezyla. No i zaczely sie skurcze parte juz byl lekarz przy mnie i pediatra od wczesniakow juz przy koncowce wyblagalam zeby mnie nacieli tak tez zrobili, a z kolejnym skurczem przyszla na swiat moja mala myszka, bylam tak szczesliwa ze po wszystkim jest ze sie poplakalam ze szczescia, przez chwile ja widzialam i zabrali ja na badania, i w tym momencie wszedl moj maz, doslownie 3 min sie spoznil, ale mowil ze slyszal mnie az na dole jak krzyczalam..
Lozysko urodzilam odrazu , i tylko mnie czekalo szycie ale mi juz bylo wszystko jedno :)
Po godzinie przywiezli coreczke na chwile pokazac, i na oddzial dla wczesniakow miala podany tlen i sonde z jedzeniem, wszystko tam zbadali i wszystko z nia bylo dobrze, bylam wczoraj u niej 2 razy :) dzisiaj 2 razy odciagalam mleczko ktore malutka juz zajada :) dzis tez odlaczyli ja od tlenu oddycha sama :) lezala u mnie na brzuszku 1,5 h i pozniej jak byl maz to na raczkach u mnie tez maluska kruszynka :)
Ja wczoraj po 2 h bylam w toalecie, ogolnie lepiej niz po 1 porodzie nic mnie nie bolalo i smigalam ostro, teraz jest juz luz :) jutro albo w czwartek do domku :) a myszka jeszcze polezy jak bedzie ladnie przybierala na wadze to na swieta bedzie w domku, bardzo bym tego chciala, choc teraz to najwazniejsze jest dlamnie zeby byla zdrowa :)
Zaraz jak mi sie uda to przesle fotke :)

Zgłoś nadużycie #2078 24 listopada 2015, 20:11

Natalia piękne te Twoje Maleństwo, jeszcze raz gratulacje :-) Byłaś dzielna :-) Teraz tylko czekać na wyjście do domku.

Zgłoś nadużycie #2079 24 listopada 2015, 20:17

anencja napisał(a)

O kurcze ale pech z wozkiem no! 😕 Dobrze ze chociaż udało się załatwić z reklamacja transportu. I jak to dalej będzie wyglądać? Kto odda Wam kasę?

Kupiłam z opcją płatną przy odbiorze, ale kurier nie chciał ode mnie kasy, powiedział że tu nic nie ma do opłaty. Potem skontaktowałam się z nadawcą, powiedziałam jaka jest sytuacja z gondolą i pytałam dlaczego nie chciał ode mnie za gondolę. Okazało się, że to ona się zakręciła i wysłała bez płatności przy odbiorze. Także ja nic nie straciłam a ona może ubiegać się o odszkodowanie od firmy kurierskiej.

Zgłoś nadużycie #2080 24 listopada 2015, 20:18

Natalia dzięki za relacje ☺ czyli wszytsko potoczyło się jakby to był poród o czasie ☺na szczęście z malutka wszytsko dobrze, jest piękna! Jeszcze raz gratulacje! A wiadomo dlaczego poród w ogóle zaczął się wcześniej?
Milciak o to masz szczęście w tym całym zamieszaniu i tak ze kasy nie zapłaciłas, bo teraz musiałabys się uzerac o zwrot.

Zgłoś nadużycie #2081 24 listopada 2015, 20:18

Fobia Fajna mama

anencja napisał(a)

Fobia Ty pisz nam tu co u Ciebie? szyjka trzyma? Dajesz rade?

Hej dzięki, jakos daje rady :)
szyjka puki co trzyma ale bezwzględnie muszę leżeć. Na wizycie kontrolnej po szpitalu okzalo sie że rozwarcie sie powieksza, ale na szczescie 3 tyg pózniej na kolejnej kontroli juz wszystko sie zatrzymało, więc puki co jestem spokojna :)
bola mnie cholernie krzyże, być moze od lezenia i juz mi sie okropnie nudzi i tylko odliczam dni do stycznia ;/
cierpie też na bezsenność tak jak któraś z Was wczeniej pisała. nieraz zasypiam dopiero ok 2 w nocy, a bywa ze zasne ok 22 ale obudze sie na siku znowu na siku ok 2 i nie spie do 6;/ strasznie mnie to męczy bo ogólnie to ja spiochem zawsze byłam :)
Poza tym to czytam Was regularnie ale jakos nie moge się wbić w rozmowe... :P

Zgłoś nadużycie #2082 24 listopada 2015, 20:20

Fobia Fajna mama
Natalia ja równiez jeszcze raz gratuluje. Mała jest słodka

Zgłoś nadużycie #2083 24 listopada 2015, 20:22

madzik90 Gotowa na wszystko
AnnAkatarzyna to badanie gbs to jest ten paciorkowiec?
Anencja a wiesz u mnie ciagle sa akcje a to z mezem a to z matka a to z sadem czy komornikiem, niestety najgorsze problemy w zyciu dosięgly mnie akurat teraz kiedy powinnam zyc w spokoju :( ja juz nawdt Wam nie pisze nic na ten temat bo to jest tak żenujace co on wyprawia ze szkoda gadac. Ogolnie same problemy h niestety bardzo sie tym irytuje i wtedy dopadaja mnie te dziwne bole. Tak wiem mam sie nie denerwowac kazdy mi to mowi, ale latwo tak powiedziec kiedy ktos jedynie sie domysla przez co ja przechodze :( szkoda gadac

Zgłoś nadużycie #2084 24 listopada 2015, 20:32

Marin tabelke mam na szczescie na pendrive bo komputer mi sie zepsuł i obecnie pisze z tele dlatego tez tak na raty pisze bo inaczej sie tu nie da. Jutro jak wejde na 2kompa i uda mi sie wstawic to to zrobie ale nie obiecuje bo ten komp tez jest dobity i nie wiem czy sie uda... Niestety u mnie w domu ostatnio wszystko sie psuje co wezme w swoje rece nie wiem co taki pech mnie przesladuje ostatnio :/

Anna katarzyna ja tez mam dziwne sny ostatnio snilo mi sie ze urodzilam giga dziecko musieli zrobic cc a to dziecko mialo twarz starca. Albo ze urodzilam i mialam tak plaski brzuch ze wszystkie kosci mi wystawaly. Albo dzis-inwazja pawianow w moim miescie. Nie wiem skad mi sie biora takie glupoty w glowie

Zgłoś nadużycie #2085 24 listopada 2015, 20:39

Milciak to mialas mega farta z tym kurierem. Nie jeden by olał i nie przyjechal 2raz. Szczescie w nieszczesciu.

Anencja ojej dlugo krwawilas faktycznie. Ja mialam kilka dni obfitego krwawienia, zaraz po porodzie to doslownie wiadra, ale z dnia na dzien coraz lepiej po 4dniach chyba przeszlam na normalne podpaski, i tak krwawilam po trochu z 2tyg moze nie pamietam dokladnie juz ale ja rodzilam sn to inaczej

Zgłoś nadużycie #2086 24 listopada 2015, 20:42

Też miałam wczoraj sen o moim maleństwie: śniło mi się, że wyciągnęli mi ją z brzucha (ale nie cc) tylko po to, żeby dać jej jakiś bardzo ważny zastrzyk, żeby nie była chora. Po czym mieli mi ją włożyć z powrotem jeszcze na miesiąc. A taka była śliczna w tym śnie i miała taką lekko śniadą karnację. I mówiłam do niej, żeby się nie martwiła bo za miesiąc się zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #2087 24 listopada 2015, 20:48

Brak przyczyny!! Nikt nic nie powiedzial..
Nawet sexu od miesiaca nie bylo!!

Zgłoś nadużycie #2088 24 listopada 2015, 20:55

wow Natalia wzruszajaca historia az mi łza sie zakreciła jak jeszcze spojrzalam na fotke! :* gratuluje Ci, ale z tego co zrozumialam mimo ze porod przedwczesny wszystko jest wporzo? Niesamowite niespodziewalam sie ze juz w listopadzie ktoras sie rozpakuje. Duzo zdrowka dla malej mam nadzieje ze szybko wyjdzie do domu! Ale to utwierdzilo mnie tylko w fakcie ze przygotowanym trzeba byc wczesniej wyprawka torba do szpitala itd bo roznie bywa! Tak czytalam ta historie i przypomnialo mi sie jak pare dni tdmu to ja mialam skurcze co pare min bralam nospe duphaston luteine a to nic, ale skad u Ciebie natalia przedwczesny porod wiadomo?

Zgłoś nadużycie #2089 24 listopada 2015, 21:01

madzik90 napisał(a)

wow Natalia wzruszajaca historia az mi łza sie zakreciła jak jeszcze spojrzalam na fotke! :* gratuluje Ci, ale z tego co zrozumialam mimo ze porod przedwczesny wszystko jest wporzo? Niesamowite niespodziewalam sie ze juz w listopadzie ktoras sie rozpakuje. Duzo zdrowka dla malej mam nadzieje ze szybko wyjdzie do domu! Ale to utwierdzilo mnie tylko w fakcie ze przygotowanym trzeba byc wczesniej wyprawka torba do szpitala itd bo roznie bywa! Tak czytalam ta historie i przypomnialo mi sie jak pare dni tdmu to ja mialam skurcze co pare min bralam nospe duphaston luteine a to nic, ale skad u Ciebie natalia przedwczesny porod wiadomo?

Nie nie wiadomo dlaczego:/

Zgłoś nadużycie #2090 24 listopada 2015, 21:04

Fobia o to dobrze ze uspokoiło się u Ciebie!

Madzik kurcze ciężki masz czas teraz w życiu. Trzymaj się dzielnie! Tak nie będzie wiecznie! :*

Dziewczyny ja czytałam ze dziwne sny u ciężarnych są na porzadku dziennym. Chociaż mi się ostatnio nic nie śni.

Natalia no ciekawe dlaczego tak się wcześnie rozkręcilo... najważniejsze że nie ma żadnych komplikacji. Ale wiadomo juz ze do świąt bl będą trzymać malutką w szpitalu?

Madzik no mi się wydaje ze zbliżają się dni, w których nie znamy dnia ani godziny... i to wcale nie pod koniec grudnia. Natalia jest najlepszym przykładem.

Zaraz idę spać bo tylko się denerwuje tymi skurczami bo znowu się pojawiły mimo że leżę.