Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2051 23 listopada 2015, 13:56

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny :)

Ja dzis przedostatni dzien w przedszkolu bylam i jakos tak mi dziwnie,bede za nimi tesknic :( Wojtus dzis i jutro w domu,bo przez weekend goraczkowal,dzis juz jest lepiej,tylko katar ma. W srode juz pojdzie,bo maja teatrzyk,pozniej dzien pluszowego misia i w przyszlym tyg mikolajki. Ja wczoraj czulam sie slabo,za to dzis jestem pelna energii,choc spac mi sie chce troche,bo ostatnio nie moge spac w nocy. I wlasnie zaczal u nas padac snieg;(

Mamusie-jesli chodzi o wycieczki maluszkow-pracuje w przedszkolu i wiem z doswiadczenia,ze dzieci nawet niespelna 3letnie dobrze sie bawia na wycieczkach,zreszta panie nauczycielki bardzo sie takimi maluszkami przejmuja i dbaja o nie,wiec to rodzice przezywaja po prostu bardziej niz tego warte ;) Wojtusia przedszkole jedzie na taka farma ok.10km na mikolajki i ja Wojtusia wysle na pewno,choc to bedzie jego pierwsza podroz autobusem i ja nie pojade,bo maja sporo opiekunek i rodzice nie jada.

Narazie koncze,bo ide smazyc nalesniki ;)

Milego dnia :)

Zgłoś nadużycie #2052 23 listopada 2015, 16:39

anencja Gotowa na wszystko
Hello!
Ja na dzień dobry do kąpieli kupiłam płyn dla dzieci firmy Sylveco. Mam też zwykle szare mydło na wszelki wypadek. Po cc ja się tez bede szarym mydłem myć.
Marin to całkiem dobry pomysł z tym mlekiem w saszetkach. Jedynka jest w takiej formie do kupienia?
Wyniki badań krwi mam dobre wiec póki co anemia mi nie grozi. Po prostu nie jem ponad miarę teraz. Poza tym te dwa kg to mógł być po prostu błąd pomiaru ☺ 
Wiolusia widzę ze pluszowe misie na topie we wszystkich przedszkolach w tych dniach ☺
Madzik ja mam torbe spakowana juz od jakichś 2 miesięcy ale ciągle do niej coś dokładam hahaha
Ja jestem ostatnio bardzo rozchwiana emocjonalnie. Płacze, smuce sie, zloszcze się, po chwili mi przechodzi i tak w kolko.
daj znać po wizycie!

Zgłoś nadużycie #2053 24 listopada 2015, 6:26

AnnaKatarzyna Fajna mama
Wiolusia no to teraz sobie odpoczniesz :)
Ja dzis ide na pobranie GBS a w sobote wizyta i usg :) to bedzie 36 tydzien a wiec pewnie przed ostatnia wizyta u mojego gin. Teraz juz bede gotowa na wszystko, Hania urodzila sie pod koniec 37 tygodnia.

Zgłoś nadużycie #2054 24 listopada 2015, 8:58

Natalia1985 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny, melduje sie juz po wszystkim...
Wczoraj na swiat przyszla moja kruszynka 2 kg, puki co ma podany tlen i jedzonko przez sonde, poza tym wszystko dobrze.. Troszke za szybko no ale wplywu nie mialam niestety jesli chcecie to opisze jak byloi wkleje foto mojej myszki malej.pozdrawiam:*

Zgłoś nadużycie #2055 24 listopada 2015, 10:01

Natalia o kurcze!!!!!!!! TY JUŻ PO ?? ? Gratulacje! Witamy kruszynke! Koniecznie napisz jak to się potoczyło! I wstaw fotki!

AnnaKatarzyna Ty też już na wylocie można powiedzieć.
Ja tak stawiałam ze w grudniu juz możemy zacząć się rozpakowywac powoli...

Zgłoś nadużycie #2056 24 listopada 2015, 10:27

Milciak Gotowa na wszystko
Natalia gratulacje dla Ciebie, i wszystkiego najlepszego dla Kruszynki żeby się zdrowo rozwijała. Oczywiście napisz nam o wszystkim, fotki też poprosimy :-)

Zgłoś nadużycie #2057 24 listopada 2015, 10:30

Milciak Gotowa na wszystko
Ja po aktywnym weekendzie urodzinowym i wyjazdowym odsypiałam po powrocie do domu w niedzielę i wczoraj też. Na szczęście udało mi się trochę pospać w porównaniu z zeszłym tygodniem gdzie 3-5 godzin snu było standardem.

Zgłoś nadużycie #2058 24 listopada 2015, 12:11

Milciak ja dwa dni temu też obudziłam się o 3 w nocy i nie mogłam zasnąć co namniej do 5. Pierwszy raz mi się tak zdarzylo i juz wiem co przeżywasz... masakra na drugi dzień czułam się jak zombie a i tak nie mogłam się zdrzemnac w ciągu dnia, tzn nie mogłam usunąć mimo że czułam się zmęczona. Ostatnia noc juz na szczsecie była ok.

Zgłoś nadużycie #2059 24 listopada 2015, 12:33

madzik90 Gotowa na wszystko

Marin napisał(a)

Madzik ja wiem ze w szpitalu mają mleko ale mi chodzilo o pierwsze dni w domu :-)
Ja wyjątkowo dobrze spalam przez weekend, dzis od rana cos sprzatam, mam jakis przyplyw energii.
Nawet nie mow o torbie do szpitala, ja mam taka walizke jak bym sie z domu wyprowadzala :-)
Zjedz cos slodkiego na chandrę, moze ci przejdzie :-)
Co u gina?

u gina wszystko ok mam jakieś bakterie w moczu i musze wziąć furagine...
Właśnie w tym sęk Marin że ja słodkie jem non stop z nerwów. Wczoraj mnie piokarało zjadłam całą czekoladę wieczorem a o 1 obudziłam się z mega zgagą :/
Ostatnio jak aplikowałam sobie luteinę dopochwowo, to palcem wyczułam jakbym dotykała główki dziecka, ale pomyślałam no nie nie możliwe. I wczoraj u gina jak byłam to zapytałam czy to jest możliwe a ona mi mówi że tak :D Ale w szoku byłam, bo już miałam przyjemność dotknąć swoje maleństwo :) Ale musiałą być tak ułożona bo potem jka wkładałam to już nie czułam. Niesamowite :D

Wiolusia napisał(a)

Hej Dziewczyny :)
Ja dzis przedostatni dzien w przedszkolu bylam i jakos tak mi dziwnie,bede za nimi tesknic :( Wojtus dzis i jutro w domu,bo przez weekend goraczkowal,dzis juz jest lepiej,tylko katar ma. W srode juz pojdzie,bo maja teatrzyk,pozniej dzien pluszowego misia i w przyszlym tyg mikolajki. Ja wczoraj czulam sie slabo,za to dzis jestem pelna energii,choc spac mi sie chce troche,bo ostatnio nie moge spac w nocy. I wlasnie zaczal u nas padac snieg;(
Mamusie-jesli chodzi o wycieczki maluszkow-pracuje w przedszkolu i wiem z doswiadczenia,ze dzieci nawet niespelna 3letnie dobrze sie bawia na wycieczkach,zreszta panie nauczycielki bardzo sie takimi maluszkami przejmuja i dbaja o nie,wiec to rodzice przezywaja po prostu bardziej niz tego warte ;) Wojtusia przedszkole jedzie na taka farma ok.10km na mikolajki i ja Wojtusia wysle na pewno,choc to bedzie jego pierwsza podroz autobusem i ja nie pojade,bo maja sporo opiekunek i rodzice nie jada.
Narazie koncze,bo ide smazyc nalesniki ;)
Milego dnia :)

dzięki Wiolusia trochę mnie pocieszyłaś :) :)
o u nas też dzień pluszowego misia jest jutro to chyba jakiś ogólnokrajowe "święto" ? :)
Dobrze że już poszłaś na zwolnienie w końcu sobie odpoczniesz! ;)

anencja napisał(a)

Hello!
Ja na dzień dobry do kąpieli kupiłam płyn dla dzieci firmy Sylveco. Mam też zwykle szare mydło na wszelki wypadek. Po cc ja się tez bede szarym mydłem myć.
Marin to całkiem dobry pomysł z tym mlekiem w saszetkach. Jedynka jest w takiej formie do kupienia?
Wyniki badań krwi mam dobre wiec póki co anemia mi nie grozi. Po prostu nie jem ponad miarę teraz. Poza tym te dwa kg to mógł być po prostu błąd pomiaru ☺
Wiolusia widzę ze pluszowe misie na topie we wszystkich przedszkolach w tych dniach ☺
Madzik ja mam torbe spakowana juz od jakichś 2 miesięcy ale ciągle do niej coś dokładam hahaha
Ja jestem ostatnio bardzo rozchwiana emocjonalnie.  Płacze, smuce sie, zloszcze się, po chwili mi przechodzi i tak w kolko.
daj znać po wizycie!

Anencja ja mam to samo właśnie... Już nie wiedziałam czy to hormony czy znowu tyle problemów zwaliło mi się na głowe. pewnie jedno i drugie, ale też ciągle ryczeć mi się chce i mam huśtawki anstrojów. Ciągle też nerwowa chodze wszystko mnie irytuje. Ale pod koniec  to tak już chyba jest. Jesteśmy zmęczone już ciążą, ja tylko już myślę o rozwiązaniu....

anencja napisał(a)

Milciak ja dwa dni temu też obudziłam się o 3 w nocy i nie mogłam zasnąć co namniej do 5. Pierwszy raz mi się tak zdarzylo i juz wiem co przeżywasz... masakra na drugi dzień czułam się jak zombie a i tak nie mogłam się zdrzemnac w ciągu dnia, tzn nie mogłam usunąć mimo że czułam się zmęczona. Ostatnia noc juz na szczsecie była ok.

ja problemy ze snem też mam niestety :( musze spać 7-8 godz bo jak zdarzy mi się ciut dłużej to potem już spać nie mogę na drugi dzień... :/ Chociaz ostatnio i tak jestem zmęczona i przewalam się z boku na bok i zasnąć nie mogę i się wkurzam. Moja koelzanka już jest tydzień po terminie też jeszcze nie urodziła, i mowi ze śpi po 3-4 h i więcej nie może.... I też chodzi znerwicowana bo jest wykończona już tym wszystkim. A mi został miesdiac jeszcze a już nie wyrabiam psychicznie czasami

Zgłoś nadużycie #2060 24 listopada 2015, 12:40

Natalia1985 napisał(a)

Wczoraj na swiat przyszla moja kruszynka 2 kg, puki co ma podany tlen i jedzonko przez sonde, poza tym wszystko dobrze.. Troszke za szybko no ale wplywu nie mialam niestety jesli chcecie to opisze jak byloi wkleje foto mojej myszki malej.pozdrawiam:*

o matko!!!!!!!! co tak szybko co się stało?!! jak masz czas to opowiadaj i pochwal się dzidziusiem! Wow w szoku jestem oby wszystko było dobrze! :****

Zgłoś nadużycie #2061 24 listopada 2015, 14:05

AnnaKatarzyna Fajna mama

Natalia1985 napisał(a)

Natalia gratulacje ! Zdrowka dla Was 😘 wszystko bedzie dobrze ☺

Zgłoś nadużycie #2062 24 listopada 2015, 14:53

AnnaKatarzyna Fajna mama
Bylam na badaniu na GBS, porozmawialam troche o porodzie.
Hormony daja sie juz we znaki, tak jak pisalyscie latwo sie irytuje, odczuwam strach przed porodem czyli klasycznie jak to bywa przy koncowce ciazy.
Madzik super ze u gina ok, z bakteriami w moczu niestety tak jest ze czesciej sie pojawiaja, ja tez z nimi walcze. Mam nadzieje ze furagina pomoze Ci ☺
Jezeli chodzi o sen to ostatnio nie mam problemu, ogladamy z N jakis fiml, pozniej idziemy spac, nad ranem przychodzi do nas Hania i wtedy dopiero sie budze.

Zgłoś nadużycie #2063 24 listopada 2015, 15:25

Madzik ale ze jak główkę dotknęłas? To tak się da? Ale chyba przez ścianę macicy ??
Ja to jestem zmęczona ciąża chyba już od momentu zrobienia testu ciążowego hihi 
Na bakterie w moczu możesz się tez wspomóc wit.C, zakwasza mocz i bakterie mają nieprzyjazne środowisko. Ja w 4-5 mcu brałam wit.C właśnie na to tyle ze oczywiście jak jest większa ilość to to nie wystarczy.
AnnaKatarzyna i jakie masz na dziś nastawienie co do porodu?
Ale mroźno u nad od 3 dni. Maksymalnie 3 stopnie. Niby słonecznie ale tak przenikliwe zimno.

Zgłoś nadużycie #2064 24 listopada 2015, 15:28

Marin Gotowa na wszystko
Natalia gratulacje. Zdrowka dla Ciebie i Kruszynki. Opisz koniecznie jak bylo i wrzuc zdjecia malenstwa.
Dopiero zastanawialysmy sie ktora bedzie pierwsza ale ze w listopadzie juz sie zaczniemy rozpakowywac to nie myslalam.
Wiolusia wreszcie troszke odpoczniesz!
Anencja dobrze ze wyniki w porzadku. Tak, jedynkę kupilam. Saszetka 3 zł. U mnie tylko w Rossmanie jest.
Madzik super ze u Ciebie tez wyniki ok. Ale mialas przygode z dotknieciem dzidzi. Szok

Zgłoś nadużycie #2065 24 listopada 2015, 16:01

Marin Gotowa na wszystko
U mnie tez dzis bialutko i mrozno, ale sloneczko swiecilo to bylo bardzo przyjemnie.

Zgłoś nadużycie #2066 24 listopada 2015, 17:48

Anencja no tak dzidzia jeszcze jest w macicy wszystko jest pozamykane jeszcze :) ale głowke czuć, jest nisko juz, dzis znow z nerwow brzuch mnie rozbolał, wziełam zatem luteine i znow czułam głowke. W wypisie ze szpitala jest napisane ze kanał szyjki ma 4cm wiec to by sie zgadzalo ze siegam. Chociaz zastanawiam sie czy to normalne ze dziecko jest tak nisko? Ja oczywiscie nie wspolżyje bo nie mam z kim, ale jak tak kazda kobieta ma dziecko nisko no to jak ten teges ?? To by autentycznie dziecko po glowie dostawalo. No to takie moje dzisiejsze przemyslenia... :)

Zgłoś nadużycie #2067 24 listopada 2015, 17:53

Marin u nas też dziś mróz byl rano wszystko oszronione, zimno ze szok :/

Zgłoś nadużycie #2068 24 listopada 2015, 17:59

Marin u Ciebie szron czy śnieg leży ze biało?
Madzik hihi faktycznie ciekawe jak to jest z seksikiem ☺ mnie ten problem tez nie dotyczy bo abstynencja juz od jakiegoś czasu 😇😇
Czym się dziś zestresowalas kochana?

Zgłoś nadużycie #2069 24 listopada 2015, 19:23

Marin Gotowa na wszystko
U mnie snieg :-) I to dosc sporo przez noc napadalo ale przez dzien swiecilo sloneczko i sie zaczal topic.
U mnie tez abstynencja od kiedy gin stwierdzil nisko lozysko. Zabronil figlów :-) wiec nie wiem jak to jest :-)
Zreszta ja wieczorem to tylko marze o przytuleniu glowy do poduszki :-)
Madzik na kiedy nasza Natalia miala termin porodu?Masz gdzies tabelke pod reka czy mam szukac na forum?

Zgłoś nadużycie #2070 24 listopada 2015, 19:36

AnnaKatarzyna Fajna mama
Madzik no ja wlasnie pomyslalam jak to jest w momencie zblizenia z partnerem jak glowka tak nisko.
Anencja co do porodu to jeszcze w sobote z gin porozmawiam, ale polozna potwierdzila ze w szpitalu jak kobieta miala cc, szczegolnie tak niedawno to beda nastawieni na cc. Potwierdzila to co Wy pisalyscie ze sterydy daje sie do 36 tyg ciazy pozniej to bez sensu. Co do ciecia na zimno czy czekania do skurczy polecila to drugie, powiedziala ze dziecko jest przygotowane wtedy na przyjscie na swiat i organizm kobiety tez jest gotowy, szyjka jest skrocona i rozwarta, dzieki temu po pordzie latwiej sie oczysci a w 38 tyg wszyatko jest pozamykane i lekaze na stole szyjke mechanicznie rozwieraja aby organizm mogl sie oczyscic. M Przepraszam ze takie drastyczne rzeczy pisze ale cytuje ta polozna. Ale Ty Anencja mialas pierwsze cc planowane i czulas jakis dyskomfort z ta szyjka? Bo ona zasugerowala ze "szyjka juz nigdy nie bedzie taka sama". Staram sie to wszystko brac z dystansem bo co osoba to opinia. Moj szpital jest specyficzny... tutaj w zeszlym roku byla bardzo przykra sytuacja, sprawa w sadzie, naglosniona we wszystkich wiadomosciach i lekarze teraz sie boja....
Jestem pewna ze jakby nie bylo to Lenka urodzi sie zdrowa ☺
A jaki sen dzis mialam 😀 ze mialam wielki brzuch (czyli obecny) a do tego karmilam moja Hanie cycem.... 😀 i sie rozkladala na tym brzuchu.