Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczeń 2016

Zgłoś nadużycie #2011 20 listopada 2015, 12:40

Milciak Gotowa na wszystko
No i właśnie udało mi się trafić gondolę do stelaża wózka za niską cenę na allegro. W ciemno kupiłam z wysyłką bo za taką kasę to zdecydowałam się zaryzykować. Tylko, że w czarnym kolorze a nie tym dżinsowym, jak mam spacerówkę. Ale to nic, gondola jest na krótszy czas na szczęście. Zobaczymy jak przyjdzie, może będzie gites.

Zgłoś nadużycie #2012 20 listopada 2015, 13:49

madzik90 Gotowa na wszystko
dzisiaj jechałam tramwajem oczywiście tradycyjnie zapchany po same drzwi o tej godz ale jakoś się wepchnęłam. Mogłam pomarzyć żeby usiąść i tak jedziemy jedziemy po kilku przestankach jakąś babka wysiada i mówi na cały głos, że ja tu stoję w ciazy z małym dzieckiem jeszcze a nikt mi nie ustąpi co za wstyd. Wszyscy zaczęli się gapić ale i tak nikt się nie ruszył. Dopiero przed przedszkolem prawie jakąś babka mnie zawołała i ustąpiła... ah

Zgłoś nadużycie #2013 20 listopada 2015, 14:32

anencja Gotowa na wszystko
Milciak brzmią fajnie te kopytka. Następnym razem część zrobię z kasza jaglana. Zobaczę czy się przyjmą ☺
Super ze udało się trafić gondole! Tak jak pisałam wcześniej - ciemny wózek to coś co mi się podoba ☺
Madzik to jest naprawdę totalna znieczulica żeby kobiecie a tak zaawansowanej ciąży nikt nie ustąpił miejsca. Ech... szkoda gadać. Przecież same się nie będziemy upominać o miejsce czy wpuszczanie do kolejki.
Raz z Biedronce kobieta puściła mnie przed siebie w kolejce, ale do kasy było jeszcze z 5 osób i nikt więcej się nie poczuł do przepuszczenia ciezarnej.

Zgłoś nadużycie #2014 20 listopada 2015, 14:56

Marin Gotowa na wszystko
Hej!
Ja na temat cc się nie wypowiem bo tak jak piszecie to indywidualna sprawa. Na pewno warto posluchac doswiadczonego lekarza ale swoje zdanie jest najwazniejsze. Moim zdaniem jesli bym czekala do akcji porodowej a wiedzialabym ze mam miec cc to obawialbym sie ze za szybko wszystko bedzie sie dzialo i ze nie zdaza zrobic cc. To takie moje chore obawy :-)
Madzik szkoda gadac co za ludzie chodza po tym swiecie. Dobrze ze na koniec chociaz kogos ruszylo sumienie.
Milciak ciekawie brzmia te kopytka. Musze sprobowac.
Fajnie ze udalo ci sie trafic gondole, jeszcze w dobrej cenie. Na pewno warto bylo zaryzykowac. Ja juz tez szukam wozkow w calej Polsce i jak cos sie trafi to zaryzykuje kupic za wyslaniem.
Jestem po wizycie u gina. Synus wazy juz 2400. Powiedzial ze bedzie duzy chlopak! Nie pocieszyl mnie ;-) Juz sie obrocil glowka w dol wiec na cc nie mam co liczyc.

Zgłoś nadużycie #2015 20 listopada 2015, 15:09

Marin super ze wizyta udana! Synuś się obrócił wiec spokojnie możesz szykować się na poród sn. I dobrze ☺ widzę ze wszytskie dzieci w ostatnich dniach mierzone mają okolo 2400 gr ☺powiem Ci na pocieszenie ze synek wcale nie musi być taki duży. Dziś zajrzałam do moich wyników badań z 1.ciąży i akurat miałam usg w 33tc czyli tak jak teraz. I Laure oszacowali na tamten dzień na 2400 gr ☺ czyli identyko. A urodzila sie majac ledwo 3000 gr. Zdaje się że na samej końcówce jak teraz jesteśmy to ten przyrost wagi może być wolniejszy trochę. Tez mi się wydawało ze  drugie dziecko będzie duże a teraz się okazuje ze wcale niekoniecznie. Ale jak będzie naprawdę to się dowiemy po porodzie 😀

Zgłoś nadużycie #2016 20 listopada 2015, 16:20

Marin Gotowa na wszystko
No to mnie Anencja troszke pocieszylas bo juz sie obawaialam ze na prawde bedzie duzy. Zobaczymy.
Moja kuzynka urodzila sn synka 4950 gr! On to byl wielki, w ogóle nie wygladal jak noworodek tylko jak 2-3 miesięczny niemowlak. A lekarz jej mowil ze dziecko waży ok.4 kg.
Dopoki nie urodzimy to sie nie dowiemy :-)

Zgłoś nadużycie #2017 20 listopada 2015, 18:59

Wow 5 kg!!! U mnie szacowali 2 dni przed porodem miedzy 2800 a 3200 gr a wyszlo rowno posrodku ☺

Wczoraj i dzis mam dziwnie duzo energii. Zwykle juz o tej porze leze polzywa ze zmeczenia a dzis wzielam sie jeszcze za ogarniecie kuchni po calym dniu. A przez caly dzien tez niewiele lezalam. Nie ludze sie ze to mi zostanie ale mile sa chociaz takie przerywniki z lepszym samopoczuciem 😀

Zgłoś nadużycie #2018 20 listopada 2015, 19:46

AnnaKatarzyna Fajna mama
Milciak fajna alternatywa kopytka z jaglana, duzo zdrowsza wersja.
Madzik brak slow, ludzie maja w nosie... w rossmanie ostatanio klada nacisk na kobiety w ciazy, juz mialam kilka przypadkow jak kasierki poprosily mnie poza kolejka.
Marin kolejna piekna waga Maluszka :) ale rosna te nasze Dzieciaczki. Co do roznic w wadze to u mnie bylo 0,5 kg... tydzien przed porodem usg wyliczylo 3100 g a Hania urodzila sie 2680 g. Zapytalam o to lekarza to powiedzial ze dopuszczaja wlasnie pomylke do 0,5 kg bo aparatura wylicza na podstawie wymiarow, dlugosci kosci udowej, obwodu brzuszka itp.
Anencja zazdroszcze przyplywu energii u mnie w ostatnich 3 dniach spadek. Mialam wczoraj urodziny 28, i tak na raty wszyscy zagladaja, wolalabym wszystkich razem w jeden wieczor, jeden obiad, tort. I tak nie pieke bo nie mam do tego talentu, zamawiam a wiec nie powinnam marudzic. Tylko raz do roku tort dla mojego N mi wychodzi, chyba dlatego ze od serca 😀

Zgłoś nadużycie #2019 20 listopada 2015, 19:48

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziewczyny a wiecie moze czy jest mozliwosc wziac ze szpitala wczesniej te dokumenty ktore podpisuje przy porodzie? Przeczytac wszystko ma spokojnie w domu a podpisac przy nich w szpitalu jak juz bedzie akcja porodowa.

Zgłoś nadużycie #2020 20 listopada 2015, 20:43

Marin super duzy chłopak nasze dzieci maja identyczna wage Anencji cora tez tyle wazy :)
anencja mnie w biedronce kasjerka opierniczyla ostatnio ze czemu nie wepchnelam sie w kolejke jak w ciazy jestem :) babka przedemna zaczela glupa palic ze nie zauwazyla, glupio sie jej zrobilo :) a ja mowie do kasjerki ze sie nie wepchnelam w obawie ze ludzie wzrokiem mnie zabija a za mna spora kolejka jeszcze byla i wszyscy slyszeli na pewno ;)

Zgłoś nadużycie #2021 20 listopada 2015, 20:48

milciak super ze udalo Ci sie kupic gondole :)
Marin to duze dziecko miala wspolczuje rodzic takiego klopsa, moj syn wazyl 4kg i ledwo dalam rade, a moja mama brata urodzila sn 5100 to dopiero byla sensacja na porodowce :) jednak te usg czesto sie myla

Zgłoś nadużycie #2022 20 listopada 2015, 20:58

Anna katarzyna to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!! :* co do papierow to nie wiem czy tak mozna, nie slyszalam zeby ktos tak robil najlepiej zapytac w szpitalu gdzie chcesz rodzic.
Ja w rossmanie stalam nie raz i nikt mnie nie puscil ja tam wpychac sie nie bede na chama. Jak jechalam po syna dzis to cala droge tez stalam, potem udalo mi sie usiasc 2przystanki przed przedszkolem ale dlugo nie posiedzialam bo ustapilam babci z laska. Potem ona widzac ze ja w ciazy chciala mi z powrotem zwolnic ale mowie juz pani siedzi bo i tak wysiadam zaraz. Dobrze ze sie w miare ok czuje,bn byl czas ze mi ciagle slabo sie robilo

Zgłoś nadużycie #2023 20 listopada 2015, 20:59

Marin Gotowa na wszystko
AnnaKatarzyna wszystkiego najlepszego!
Madzik to twoj brat dopiero sie wielki urodzil! Szok :-)
Noo, rosna nasze Bąbelki :-)
Fajnie się mowi komus, czemu sie nie wepchnelas a jak sie odezwiesz to cie ludzie wzrokiem zabija bo wszyscy sie spiesza! Ja jak mam wiecej zakupow a za mna ktos jest z 1 rzecza to przepuszczam jak sie dobrze czuje i chcialabym zeby ludzie tez tak reagowali lecz niestety. A ostatnio stalam w Kauflandzie przy kasie, juz mnie miala zaczac kasowac a tu baba sie wpycha i pyta kasjerki czy jej skasuje czekolade, ona na mnie i mowi ze ona skasuje tylko czy ja ja puszcze bo od niej to nie zalezy, a tej babie tak sie glupio zrobilo i pyta czy ja puszcze, no chamstwo!

Zgłoś nadużycie #2024 20 listopada 2015, 21:37

w tych sklepach to masakra ja unikam marketow jak ognia. Jedynie gdzie chodze to biedronka tam sa jeszcze w miare kolejki ale kerfur auchan tesco o nie dziekuje godzina stania. Ja raz podbieglam do kasy bo mialam duzo zakupow a co dopiero otworzyli i jakas baba tez chciala ale ja bylam pierwsza ale ze ona miala 3rzeczy to mowie niech stanie przedemna to taka obrazona byla i z fochem jeszcze ze nie ona juz nie chce! Przedszkole normalnie niektorym dogodzic to sie nie da

Zgłoś nadużycie #2025 20 listopada 2015, 21:44

Wiolusia Fajna mama
Hej Dziewczyny :)

Nareszcie weekend,ale co z tego skoro nie zapowiada sie,zebym miala odpoczac,bo Wojtulka juz cos bierze,az tydzien chodzil do przedszkola:/ Mam nadzieje,ze mu przejdzie,bo maja teraz sporo atrakcji i chcialabym,zeby chodzil. Ja dzis ogolnie czuje sie w miare dobrze,ale juz spanie mnie lapie,zaraz wypije herbate rumiankowa i spac ;)

Jesli chodzi o kolejki to mnie zwykle nikt nie przepuszcza,pewnie dlatego,ze nie wygladam jakbym byla w zaawansowanej ciazy ;) choc tutaj w marketach mnie znaja i zawsze dziewczyny jak mam wieksze zakupy to mi pilnuja,zebym na dwa razy niosla i nie dzwigala. No i Synus mnie piluje,ostatnio mialam pelen koszyk i proszek prawie 5kg w drugiej rece,a on mi go zabral i ciagnal za soba artysta maly i na cala biedronke wolal,ze ja nie moge ciezkich rzeczy i on jest silny to mi pomoze,nawet na tasme chcial ten proszek wrzucic,ale nie dal oczywiscie rady ;) takie mam pomocne dziecko :)

Milciak super,ze udalo Ci sie trafic z ta gondola ;) a przepis na kopytka bardzo oryginalny ;)

Marin spory juz Twoj Synus,ale tak jak dziewczyny pisza-teraz juz dzieci mniej przybieraja,wiec wcale nie muso sie duzy urodzic ;) moj Wojo mial 3050kg i 56cm,wiec tak akurat w sam raz jak dla mnie ;)

Anencja,dobrze,ze dzis mialas lepszy dzien,oby wiecej takich :)

AnnaKatarzyna wszystkiego najlepszego!:*

Madzik wow,duzy Twoj synek sie urodzil :)

Ja dzis spotkalam kolezanki siostre,ktora ma termin 5dni po mnie i byla w szoku,jaki mam maly brzuch,a ja sie smialam,ze mala mi sie przykleila do kregoslupa,a i tak mam wiekszy brzuch niz z Wojtusiem. Obecnie obwod wynosi 92cm ;)
Od razu umowilysmy sie na wspolne spacery z wozkami,bo przeprowadzila sie do tego miasteczka,w ktorym mieszkam :) fajnie,bo wiekszosc kolezanek mam albo bezdzietnych,albo ze starszymi dziecmi,a z jej siostra mamy synkow z jednego miesiaca,a z nia bedziemy miec corcie w podobnym czasie ;)

Ide spac,bo padam,a nie wiem jaka nocka mnie czeka,wzielam Wojtunia do naszego lozka,zeby nie biegac w nocy w razie czego.

Dobranoc! :)

Zgłoś nadużycie #2026 20 listopada 2015, 21:49

agunia10 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny

Madzik współczuję ci tych dojazdów w zapchanych autobusach i tramwajach, naprawdę przykro że mało kto zwraca uwagę na kobiety w ciąży i ustępuje miejsca czy to w autobusie czy w sklepie. W tej ciąży to tylko w kościele mi dwa razy ustąpili miejsca i raz w przychodni babka w rejestracji poprosiła mnie bez kolejki. A tak to niestety, a też się nie będę wpychać na siłę. Przykre to, bo czasami naprawdę ciężko wystać dłużej, brzuch się spina.
AnnaKatarzyna, wszystkiego najlepszego. Co do cc i tego terminu tak wczesnego to trochę dziwne, po co tak wcześnie rozwiązywać ciążę? Rozumiem, że jak coś będzie nie tak z twoją nerką, to wtedy oczywiście, ale tak bez poważniejszego powodu? Ja w pierwszej ciąży termin miałam na 29 a cc zrobili 26. Niby na zimno, ale jak w nocy mi babka podłączyła ktg to powiedziała, że skurcze mocne i w każdej chwili może się zacząć. Wystraszyła mnie i modliłam się by wytrwać do rana. Całe szczęście się udało.

Wiolusia to super że lubisz swoją pracę, ale jednak daj sobie trochę czasu na leniuchowanie, bo jak się maluszki urodzą to długo nie będziemy mieć wolnej chwili.

Co do wagi maluszków to trudno dokładnie oszacować,bo pomiar usg ma dużą granicę błędu. Aluś 3 tyg przed porodem wg usg miał jakieś 2400 a jak się urodził to 3000. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Mój gin też mi ostatnio nie robi usg, jak się kiedyś upomniałąm, to powiedział, że ten aparat nie jest taki dobry i najlepiej żebym przyszła do szpitala na wizytę. Oczywiście za samo badanie musiałam wtedy płacić. przy następnej wizycie znów się upomnę, ale wkurza mnie już to i najchętniej bym zmieniła lekarza ale w samej końcówce to już chyba bez sensu. Mnóstwo kasy wydaje a wiem połowę tego co przy pierwszej ciąży. Najdziwniejsze, że jak się na niego decydowałam, sprawdziłam w necie i miał mnóstwo pozytywnych opinii. Ech, no trudno, najważniejsze żeby mała zdrowa się urodziła i bez problemów.

Zgłoś nadużycie #2027 20 listopada 2015, 21:55

agunia10 Gotowa na wszystko
Wiolusia fajnie, że masz koleżankę co będzie mieć dziecko w tym czasie co ty. A brzuszek to ty masz rzeczywiście malutki. choć ja mam wrażenie że mój jakby stanął, tak w 6-7 mies bardzo urósł a teraz niewiele się powiększa, a przecież mała musi rosnąć. Na wadze tez już tak szybko nie przybieram jak wcześniej, no ciekawe.

Zgłoś nadużycie #2028 20 listopada 2015, 23:55

wiolusia wow to malutki masz brzuszek rzeczywiscie :) jak ja mierzylam jakis czas temv to mialam 99cm to teraz pewnie ze sto juz mam a i tak wydaje mi sie maly :) jak bylam w srode w szpitalu bxlx tam 2babeczki z takimi ogromniastymi brzuchami ze ja czulam sie jakbym byla w 6mgesiacu dopiero :p co do przedszkola ja tez dzis przychodze a tam 6-7dzieci mowie co tu tak pusto, a pani ze wszyscy chorzy i bylo dzis 10 osob tylko

Zgłoś nadużycie #2029 21 listopada 2015, 0:05

agunia no to rzeczywiscie dziwny ten lekarz dobrze ze to koncowka ciazy tak jak piszesz ...

Ja sie tak zastanawiam ostatnio kiedy mnie wezma skurcze... W jakiej sytuacji czy w dzien czy w nocy... Troche sie boje zeby wody mi nie odeszly w miejscu publicznym... :P

Zgłoś nadużycie #2030 21 listopada 2015, 11:37

AnnaKatarzyna wszystkiego najlepszego!!!!

Madzik wow ponad 5kg? Masakra urodzic sn takie duze dziecko. A dla Ciebie takie chudziny pewnie i 4 kg Łukasza to było sporo. O matko nie strasz odejściem wód w miejscu publicznym!  

Agunia ja mam takie samo odczucie co do wielkości brzucha. Jakiś czas temu stanął chyba w miejscu. Waga podobnie .
Chodzisz prywatnie i Lekarz nie robi usg? Kurcze przesada. Doskonale rozumiem ze się wkurzasz.

Wiolusia jak nocka minęła?

Moja Laurke wczoraj coś rozkładalo. Wieczorem miała 38.5C i o godz.18 juz chciała iść spać. Przed snem dałam ibum, potem o godz.4 w nocy bo znowu temp skoczyła do blisko 39. Przespala ciągiem do 7.30 i dziś juz nie ma temperatury mimo że od nocy juz nic na gorączke nie dawałam. Zobaczymy co będzie dalej.
Mamuśki jakie leki dajecie na przeziębienie dzieciakom? Nie mam na myśli syropow typowo na kaszel czy na gorączke tylko takie ogólne typu groprinosin, lipomal czy Pelavo.