Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Stosunek społeczeństwa do kobiety ciężarnej

Zgłoś nadużycie #11 17 marca 2014, 21:01

Olensja Fajna mama
ankieta wypełniona :)
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #12 17 marca 2014, 22:39

Tasiemka Supermama
gotowe! :)

Zgłoś nadużycie #13 18 marca 2014, 8:52

bugi.bugi Supermama
wypełnione :)
Szkoda, ze nie bylo pytan otwartych np. w jaich sytuacjach wg pani/a spoleczenstwo ne dostzreba kobiet w ciazy - moja odp. w sklepie jak klienci zobacza kobiete ciezarną to zaczyna sie rajd do kasy byleby byc pierwszym!!
Jak sprzedawczyni w sklepie widzi ciezarną i prosi w pierwszej kolejnosci aby obsluzyc to za uszami ciezana slyszy achy i ochy!! a w kolejce do laboratorium emerytki kloca sie ze one mają pierwszenstwo!! masakra!! znieczulica totalna. Po tych i jeszcze innych sytuacjach ja postanowilam przepuszczac kobeity w ciazy, ustapic miejsca itp a od innych slysze - a mnie pzrepuszczali ?? to ja tez nie bede!! az sie wierzyc nie chce ze kobieta kobiecie... szkoda slow
Życze obrony na 5!! :) Pzdr

Zgłoś nadużycie #14 18 marca 2014, 9:34

kasia1984 Fajna mama

bugi.bugi napisał(a)

wypełnione :)
Szkoda, ze nie bylo pytan otwartych np. w jaich sytuacjach wg pani/a spoleczenstwo ne dostzreba kobiet w ciazy - moja odp. w sklepie jak klienci zobacza kobiete ciezarną to zaczyna sie rajd do kasy byleby byc pierwszym!!
Jak sprzedawczyni w sklepie widzi ciezarną i prosi w pierwszej kolejnosci aby obsluzyc to za uszami ciezana slyszy achy i ochy!! a w kolejce do laboratorium emerytki kloca sie ze one mają pierwszenstwo!! masakra!! znieczulica totalna. Po tych i jeszcze innych sytuacjach ja postanowilam przepuszczac kobeity w ciazy, ustapic miejsca itp a od innych slysze - a mnie pzrepuszczali ?? to ja tez nie bede!! az sie wierzyc nie chce ze kobieta kobiecie... szkoda slow
Życze obrony na 5!! :) Pzdr

święta prawda zgadzam się z tobą

Zgłoś nadużycie #15 31 marca 2014, 12:53

lilidia Początkująca
Również się z Tobą zgadzam. Czasem mam wrażenie, że ciężarna kobieta jest traktowana naprawdę źle, nawet bez szacunku. A starsze kobiety myślą, że przeżyły już tyle, że teraz wszyscy mają nad nimi skakać, a podeszły wiek to wystarczający powód żeby być traktowanym na specjalnych warunkach... Nie zdają sobie sprawy, że kobietom w ciąży czasem jest naprawdę ciężko...
Jak żyć w dobrych stosunkach?

Zgłoś nadużycie #16 31 marca 2014, 21:34

siulkaaa Świeżo upieczona
Oj społeczeństwo traktuje kobiety w ciąży bez szacunku. Nie przepuścił mnie nikt nigdy w kolejce w przychodni czy w aptece. Nie ustąpił miejsca w autobusie czy w kasie w sklepie,

Zgłoś nadużycie #17 31 marca 2014, 22:16

Olensja Fajna mama
Prawda. Ostatnio jak jechałam autobusem z dzieckiem w wózku a był to autobus nisko podłogowy z miejscem na wózki to usłyszałam jak starsza pani mówi GDZIE ONA SIĘ PCHA Z TYM WÓZKIEM I ŻE TERAZ MIEJSCA NIEMA!A sama jechała tylko 1 przystanek. Dobrze że nie stała obok mnie bo bym jej nawtykała ale nie chciałam się kłócić.A jak byłam w ciąży i już miałam spory brzuszek to w autobusie nikt miejsca nie ustąpił, starsze grono cały czas się na mnie patrzyło i na tym się skończyło.
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)

Zgłoś nadużycie #18 1 kwietnia 2014, 13:49

siulkaaa Świeżo upieczona
Ale w drugą stronę wymaga się do siebie szacunku(chodzi mi o babcie). One wiecznie "zmęczone"a biegną z dziesięcioma torbami zakupów. I dla babć trzeba być miłym i kulturalnym- czyli ustępować miejsc wszędzie.

Zgłoś nadużycie #19 1 kwietnia 2014, 16:30

bugi.bugi Supermama

siulkaaa napisał(a)

Ale w drugą stronę wymaga się do siebie szacunku(chodzi mi o babcie). One wiecznie "zmęczone"a biegną z dziesięcioma torbami zakupów. I dla babć trzeba być miłym i kulturalnym- czyli ustępować miejsc wszędzie.

hehe to prawda!! np. wracaja takie babcie z rynku, siata na siacie w reku, ida umeczone wolnym krokiem i nagle spostrzegaja, ze tramwaj dojezdza na przystanek, o matko jakiej witalnosci dostają!! biegna jak oszalale, ze nie jedna dwudziestka by nie dogonila, biegną byleby miejsce siedzace w tramwaju miec :)

Zgłoś nadużycie #20 1 kwietnia 2014, 21:20

carbonara Fajna mama
To prawda...emerytki wielce zmeczone, po czym? ...po bieganiu po sklepach...jak teraz zabrali darmowe przejazdy dla emerytow to prawie zadnych babc nie jezdzi z rana autobusem a tak zawsze byl zawalony... Do dzisiaj pamietaj jak z brzuchem wielkim jak wieloryb stalam w autobusie a wszycsy wzrok na dol i koniec...a h... im w d... kiedys los sie odwroci tak do nicH....

Zgłoś nadużycie #21 10 lipca 2014, 11:18

Konto usunięte
Niedawno przepuściłam w kolejce w markecie kobietę w zaawansowanej ciąży. Ona była tak zszokowana, że zaniemówila. Moja koleżanka natomiast się oburzyła, że gdy była w ciąży z ostatnim dzieckiem to nikt jej nie wpuszczal. Taki mamy kraj :-(

Zgłoś nadużycie #22 10 lipca 2014, 15:33

Askim Fajna mama
Ciaza to nie choroba, zawsze to powtarzam, i nie uwazam, by kobietom ciezarnym nalezaly sie jakies ekstra specjalne wzgledy. Nie rozumiem takiej postawy roszczeniowej. Spoleczenstwo polskie ogolnie jest dosc nieuprzejme i kazdy dba tylko o swoja wygode, zarowno te staruszki, jak i mlodzi ludzie, ciezarne rowniez. Nie trzeba z siebie robic meczennicy, jesli postanie chwilke dluzej w kolejce was przerasta, to wysylajcie kogos innego na zakupy. Zawsze mozna poprosic o ustapienie miejsca, przepuszczenie itp.

Zgłoś nadużycie #23 26 października 2014, 9:48

Kokardka Fajna mama
Niedawno przepuściłam w sklepie ciężarna kobietę, wyglądała tak na 8 miesiąc, widać było, że ciężko jej się stało. Byłam w szoku, gdy odezwała się starsza kobieta, że co to za nawyki, że jak to określiła brzuchata ma wejść przed nią! A babcia stała za nią, a przed babcia stały 4 osoby, także i tak by czekała w kolejce! Musiałam się odezwać i to w brzydki sposób. Nazwałam tą babcię stara baba, która zapomniała, że była młoda i zapewne też była w ciąży i pamięta, jak brzuch może ciążyć i mogą puchnąć nogi. No to ona mi odpowiedziała, że jestem gowniarą itp. Odpowiedziałam jej tylko, że 31 lat mam i jak się wkurze to wymusze na reszcie klientów przepuszczenie tej pani w ciąży. Kasjerka nawet się nie odezwała. To bardzo przykre, że nasz kraj nie ma szacunku dla ciężarnych kobiet :( ciekawe czy mnie ktoś przepuści, gdy będę w ciąży. A te kampanie nic nie dają :( ludzie widzą tylko czubek własnego nosa :(

Zgłoś nadużycie #24 26 października 2014, 10:32

Askim Fajna mama
Ale nie rozumiem, dlaczego kobieta w ciazy zasluguje na wiekszy szacunek, niz na przyklad facet po dwunastu godzinach w pracy, ktoremu tez ciezko sie stoi? Jego tez przepuszczasz? Ja przed ciaza mialam problemy z plecami, krzyz mnie lupal niemilosiernie, czy to powod, bym omijala kolejke w sklepie? A dwudziestoparo-latek, gdyby cie poprosil, przepuscilabys? Moze musi dzieci odebrac z przedszkola, albo ma chora matke w domu i bardzo sie spieszy?
To fakt, ze staruszka, z ktora sie spotkalas, zachowala sie po chamsku, ale nie mozna wszystkich oceniac na podstawie tej jednej osoby. Myslisz, ze takiej siedemdziesiecioletniej pani jest lekko i przyjemnie? Pewnie tez sie w zyciu napracowala, urodzila i odchowala dzieci, potem moze wnuki, a teraz nikt jej nawet miejsca nie ustapi, wiec tez musi walczyc o swoje.
Wiem, ze wiekszosc uzytkowniczek tutaj to kobiety w ciazy i mlode mamy, wiec naturalnie skupiaja sie na swoich potrzebach i czuja wieksza empatie w stosunku do ciezarnej w kolejce, niz kogokolwiek innego. Ale niestety, prawda jest taka, ze to nasza decyzja by zajsc w ciaze, i musimy sie liczyc takze z mniej przyjemnymi konsekwencjami. Jesli ktos nam zrobi przyjemnosc i przepusci, to swietnie, ale nie mymagajmy, by wszyscy sie poswiecali, bo inni (o dziwo) tez maja swoje potrzeby, problemy ze zdrowiem itp.

Zgłoś nadużycie #25 26 sierpnia 2016, 12:48

serenaw Zaprawiona w bojach
Ja bym każdego kto o to po prosi przepuściła, co za w ogóle porównania. Przecież możesz wychodząc z domu czuć się dobrze, a nagle poczuć się źle w kolejce w sklepie, czy autobusie, nie ważne czy jesteś w ciąży, stary czy młody. Możesz się gdzieś super spieszyć. I co w tym złego że się kogoś przepuści? Ludzie opamietajcie się, podobno 90 % katolików, a ludzkich odruchów brak...