Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #13651 19 października 2016, 12:36

tandem Supermama
Sofi współczuję długiej @. Dobrze, że znalazłaś coś, co poprawia Ci nastrój :) trzymam kciuki, by organizm się oczyścił po poprzednim cyklu a leki zadziałały :)

Katrina to najważniejsze. Zakupy świetna sprawa :) my mamy łóżeczko do odnowienia, a poza tym wszystko do kupienia będzie ;) wózek chciałabym granatowy, czyli też uniwersalny. Jak już będę miała dla kogo kupować to będę się radzić, bo w ogóle się nie znam, w sumie na niczym ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #13652 19 października 2016, 12:37

Katrina13 Gotowa na wszystko
Sofi głowa do góry! Leki na pewno pomogą, a pracę znajdziesz, sytuacja finansowa się poprawi:* i wtedy fasolka się pojawi:*

Zgłoś nadużycie #13653 19 października 2016, 12:41

Tandem uwierz mi, na tym nie trzeba się znać, wiedza sama przychodzi jak instynkt macierzyński :) a rad to jeszcze będziesz mieć dosyć :D każdy będzie Ci doradzał inaczej, a i tak zrobisz po swojemu :D

Zgłoś nadużycie #13654 19 października 2016, 12:43

nyna Gotowa na wszystko
ZRobilam poradek w garderobie i zobaczcie co znalazlam :) az sie rozczulilam :) chrzenica meza miala pozyczone i mial wyniesc na strych z 3miesiace temu :)

Zgłoś nadużycie #13655 19 października 2016, 12:44

nyna Gotowa na wszystko
Aa

Zgłoś nadużycie #13656 19 października 2016, 12:48

Śliczniusie :D Nyna jestem przekonana że się w przyszłym roku przydadzą :D

Zgłoś nadużycie #13657 19 października 2016, 13:06

tandem Supermama
nyna to już nie wynoście :)

Katrina pewnie masz rację :) ale rady forumowe i tak się na pewno przydadzą :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #13658 19 października 2016, 13:15

nyna Gotowa na wszystko
To jedyne uniwersalne ciuszki :) ale pozatym kołyska , łożeczko leżaczki i inne bajery sa :) no i wózek nowy musimy kupić bo w naszym stelarz sie rozlatuje a koszt samego stelarza 400zł + wysyłka wiec chyba lepiej zainwestować w nowy :) M obiecał że kupi :) mam już nawet upatrzony :)
http://allegro.pl/bebetto-nico-s-line-wozek-spacerowy-przodem-tylem-i6128417987....
do tego można dokupić gondole i fotelik ale to już moze uda sie kupić używane

Zgłoś nadużycie #13659 19 października 2016, 13:23

nyna Gotowa na wszystko
Tanden własnie wyniosłam... ale zaden problem znieść głeboko nieschowane :) I jak coś co służe rada :D

Sofi nie martw sie na zapas napewno wszystko sie ułoży, leki pomoga a pametaj że jesteś poł roku po porodzie czasem organiz potrzebuje wiecej czasu na regeneracje mi też bo 2 ciazy hormony warjowały cykle raz były 24 raz 40 i to chyba z rok czasu, wiec napewno wszystko już niedługo wróci do normy :*

Zgłoś nadużycie #13660 19 października 2016, 13:52

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Paola dziękuję ;-* z prezentami kiepsko, kiedyś spisywały się książki więc były kupowane i ma niezły zbiór a teraz to ciężko, może wypasiony kalkulator haha, zwykły ma ;-) Mam pomysł na album ze zdjęciami, jego 7 lat zycia z opisem zdjęć "mam 1 dzień/miesiąc/rok itd Zdjęcia lubi oglądać a i pamiątka powinna być fajna z tego. A tak to on woli praktyczne rzeczy, jak zapytam czy chce np zabawkę czy dywan/pościel to wybierze to drugie, jak nie dziecko. Och mieć takie "egzemplarz" to wyzwanie na każdym kroku ;-)

Dusza super, że wszystko ok. zaglądaj częściej

Atomcia dziękuję :-*, przykro mi, że jednak @ przyszła, za to dobrze, że szybciej to szybciej starania zaczniecie ;-)

tandem dziwne, że tylko na karnet a karnetu nie ma, śmieszne. U mnie ten ból, że mam dziecko i nie mam go z kim zostawić jak m w pracy, a nie umiałam nic na rano znaleźć, bo jak jest w przedszkolu to bez problemu bym mogła gdzieś wyskoczyć. Chodzimy na basen u nas ale to miejski, nie ma tam żadnych zajęć a nawet jakby były to bym nie mogła bo muszę przecież pilnować synka jak jesteśmy razem, chociaż on mówi, że nie muszę ;-) . Co do oczu to nie pamiętam za bardzo z biologii ale wydawało mi się, że po rodzicach. Ja chcę wózek czerwono czarny, synek miał zielono czarny.

Nyna dziękuję :-*, jak było u koleżanki ?? wygadałyście się ?? ? Gratki z @ i byle szybko poszła, owocnych starań ;-) Ja z młodym wychodziłam ze szpitala w kombin. zimowym bo było zimno i deszczowo. Teraz też marzę o bodziakach ;-)

Mala_ala synek zawsze większy od rówieśników był, po rodzicach ;-) trzymam kciuki za córcię, daj znać po

Niebieska nie dostaliście antybiotyku dla małej jak to tak długo trwa ?? ?? Ahhh ci lekarze. Ja to znowu trafiałam na takich co tylko antybiotykiem leczyli i mały non stop na antybiotyku, no bo jak lekarz mówi, że trzeba bo angina/zapal gardła to ja wierzyłam, że wie co mówi. A to go tylko napędzało w choroby, jak powiedziałam dość z antyb. to młody praktycznie nie choruje. Także w jedną i drugą stronę lekarze przeginają, a dzieci cierpią. Zdrówka dla niej. Co do zmysłów to mi zawsze świrują na @, tzn tydzień przed już i dla mnei to norma tak jak ból brzucha na @. Za to teraz miałam kłucie jajnika do niedz, w pon tylko do południa a od dziś pieczenie czuje i taki dziwny ból/dyskomfort. Mam nadzieję, że to nie zwiastuje @

Katrina super, że przeżyłaś założenie krążka. Leż dużo i odpoczywaj, Eryczek najważniejszy ;-) Duszka chyba pisała o prenatalnych na NFZ są darmowe jak kobieta skończy 35 lat, prywatnie to wiadomo, że można kiedy się chce.

Megan coś wiem o mobilizacji do ćwiczeń przy dziecku, ciężko z tym. Ja to w ogóle się rozleniwiłam ostatnio strasznie :-( Ja mam bardzo dużo ślicznych niezniszczonych ciuszków po synku, dużo sprzedałam ale chyba 2/3 z tego zostało, ciekawe czy się przydadzą czy będę róż kupować ;-)

Sofi szkoda, że tak długo miałaś @, może to faktycznie efekt leków. Teraz to i pogoda sprzyja dołowaniom, jakoś tak smutki większych rozmiarów nabierają

Nyna super ciuszki. Ja właśnie muszę zabrać się za synka ciuszki, bo chciałam posegregować i troszkę odświeżyć, przeprać i nie wiem jak przeżyję te oglądanie itd ;-) wczoraj oglądałam synka zdjęcia jak był malutki to się rozkleiłam strasznie ;-)

Tandem Katrina ma rację z radami haha. Jak dla mnie forumowe jak najbardziej, rodzinne nie koniecznie ;-) Moja teściowa to wszystko wiedziała najlepiej, łącznie z tym, że głodzę małego bo dostaje tylko cyca a dawno powinien jeść coś innego, bo ona dawała.....itd ;-)

Ja zaraz zabieram się za wybieranie zdjęć synka, a mam z czego wybierać ;-) Moja owu też musiała być w weekend jak niebieskiej bo od pon mam coraz jaśniejsz testy, prawie niewidoczne a tylko w piątek i sob były ciemniejsze. Chyba faktycznie jakieś lipne te testy nam się trafiły. Nie ważne, mam nadzieję, że zadziało się co miało się zadziać i za 2 tyg ujrzę bladą kreskę ;-)

Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #13661 19 października 2016, 13:56

Kocham to zdjęcie :-D

Zgłoś nadużycie #13662 19 października 2016, 14:38

tandem Supermama
nyna dziękuję :) a jaki kolor byś chciała? :)

mamanatana dokładnie- dziwnie z tym basenem i karnetami, on jest taki mniejszy i karnety są tylko na 5 lub 10 miesięcy (!), na jedną konkretną godzinę w tygodniu, no i - i tak ich już nie ma. A jakoś nie mogliśmy zmotywować się na basen, do którego trzeba dojechać. Ale na ten basen z fitnessem już chcę się zmotywować, niestety szczegóły co do karnetów i cen dopiero poznam jak tam pójdę. Ale wiem tylko,że do końca listopada za 1zł :)
czyli prezenty wymagają od Ciebie więcej kreatywności :) wiesz, jak chciałam szlifierkę :D i już mam, bo tata mi kupił

Zgłoś nadużycie #13663 19 października 2016, 14:39

tandem Supermama
pomysł z albumem fajny. :) A co do oczu, to po prostu tak to się wszystko krzyżuje i choć rodzice mają jeden, to jeśli np. jeden dziadek/babcia miał inny, to dziecko może mieć też ten po dziadku,bo gen rodzice przenoszą. U mnie mąż, moi rodzice i teściowa: brązowe i tylko ja i teść miał niebieskie, więc może dzięki jego "wsparciu" niebieskookie dzieci nam się też trafią ;)
Co do porad rodzinki to rozumiem jak najbardziej, już się obawiam jak to będzie, pierwszy dzidziuś w rodzinie... może uda się nieco "posterować" prezentami i podpowiadać co będzie potrzebne a nie gromadzić np góry zabawek... :)
Zdjęcie super! (nie mogę się doczekać aż będe miała komu zrobić taki album :) póki co ogarniałam nasze od zaręczyn do podróży poślubnej i muszę dorobić teraz dalsze :) - bo zawsze wszyscy chętnie oglądają, a jak są w komputerze, to już niekoniecznie)

Zgłoś nadużycie #13664 19 października 2016, 15:02

kaja_i_antek Świeżo upieczona
mnie sie udalo tydzien temu :-)

Zgłoś nadużycie #13665 19 października 2016, 15:21

Tandem ciężko mam z tymi zdjęciami bo mamy tyle, że głowa mała a nie umiem się zdecydować które wybrać ;-) My właśnie większość mamy na kompie bo jakoś tak nigdy nie umiałam się zebrać, żeby coś powybierać i wywołać a tak jak mówisz na komputer jakoś mało ciągnie oglądać. A chcę żeby mały mógł sobie tak oglądać kiedy ma ochotę, no i muszę popodpisywać to i jego kochane cyfry będą, ile ma m-c lat itd ;-) Super, że swój prezent już masz :-D teraz do dzieła ;-) Jeśli chodzi o oczy to wiem, że można dziedziczyć w genach ale jednak często po rodzicach jest. A moja teściowa to taka śmieszna osoba i pamiętam, że my się nabijaliśmy, że nie wiadomo którego to syn (męża czy brata) a ona już wymyślała w głowie nie wiadomo co :-D

Zmykam po młodego bo zaraz przyjedzie.

Zgłoś nadużycie #13666 19 października 2016, 15:21

Kaja i antek co ci się udało ?? ?

Zgłoś nadużycie #13667 19 października 2016, 15:31

Mama Natana sliczny synek:*
Tandem masz racje , ze w albumie to sie fajnie, chetnie i czesto oglada zdjecia ,a na komputerze niekoniecznie. 3mie kciuki zeby rodzinka dala soba pokierowac i potrzebne rzeczy kupowala:*
Nyna to trzeba dzialac porzadnie skoro wozek upatrzony :D

Zgłoś nadużycie #13668 19 października 2016, 15:46

mama2dziewczynek Zadomowiona
MamaNatana jaki sliczny 😍 oczu oderwac nie moge..

Wlasnie sama obcielam sobie wlosy o zrobilam grzywke..chyna mi ciaza padla na mozg calkiem 😂

Zgłoś nadużycie #13669 19 października 2016, 16:01

zagubiona Gotowa na wszystko
Mama2dziewczyne to może zdjęcie pokaż?
Sofi szkoda że się ciągnie @ , dobrze że znalazłaś pociaszenie.
Ja była u lekarza i mam zrobić test obciązenia glukozą bo norma dla cieżarnych jest do 5.1 a ja ja mierze tym glukometrem to mam najmnie  5.25 także pewnie bedzie ta cukrzyca.Jurto się okaże.Paza tym szyjak mi się skróciał i chciał mi dać l 4 ale ja nie chciała i prawie musiałabym lekarza zmieniać po powiedział że nie będzie mnie prowadzić. Tłumaczyłam mu że mogę w w domu pracować ale on swoje.Nie pisałam Wam o tym ale rozmawiałam z szefem i mam po macirzyńskim isć na dział nawigacji a oni pracują tak jak ja kiedyś przychodzi się między 7 a 10 i pracuje 8 godz. i ustaliłam wtedy że ostatni projekt  oddaje do 14.12 a potem biorę urlop i idę na l4 jak bym teraz poszła na l 4 to po maciarzynski mogę od razu złożyc wypowiedzenie bo nie przeniósłby mnie na tamten dzial.Kolejną  wizytę ma za tydzień.Nie krytykujcie mnie jestem swiadoma tego co robie.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #13670 19 października 2016, 16:01

tandem Supermama
mama2dziewczynek bez przesady :) a chcesz się pochwalić efektem?

katrina bo w albumie to nawet ciocie, babcie, chętnie obejrzą :) jak ogarnę zdjęcia (a w sumie póki dzieci nie mamy, to mam więcej czasu no i mniej zdjęć do ogarnięcia, więc muszę się spiąć! na święta muszą być :) to mam plan poprzegrywać stare kasety na dvd by móc pooglądać filmy z dzieciństwa, jak byliśmy mali :)
i dziękuję, mam nadzieję, że się uda, szczególnie w naszym obecnym mikro mieszkanku muszę przerobić nas trochę na minimalizm :) więc zabawki też będziemy ograniczać ;)

mamanatana to napisz mu może w podpisach ile miał dni (nawet gdy miał już np 4 lata, to poprzeliczaj) albo jakieś działania, z miejscem na wpisanie, np zdjęcie z 4. urodzin to mogłoby być 150*8+66+65*3=