Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12131 28 września 2016, 9:20

Kasiulek83 Zaprawiona w bojach
dziękuję kochana :) ciąża jest już potwierdzona przez gina, wizyta 10 października, mam nadzieję, że już będzie widoczne serduszko.

też bym musiała zacząć rozglądać się za cieplejszą garderobą ;) udanych zakupów Ala :)

Zgłoś nadużycie #12132 28 września 2016, 9:28

mala_ala Gotowa na wszystko
Zagubiona senatorium ?? Zeby w domu oszaleli bez ze mnie :-) nie chcę nigdzie wyjeżdżać bo sie boję o córkę. Mam przykład dziewczunki która mama zostawiła i wyjechała za granicę na 2 miesiące, dziecko normalne było dopoki ona nie wróciła. Przestała mówić. Twraz psychiatra i pdycholog. Przykre sie patrzy na nią bo zajmowałam się czasem nią. Przytulala sie rozmawiałyśmy i wgl teraz nie powie slowa do mnie :-(

Zgłoś nadużycie #12133 28 września 2016, 9:35

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Kasiulek gratuluję.

Moja to dopiero była kruszynka. Urodziła się 3 dni po terminie i ważyła 2740. Teraz wzrost i wagę ma na 75 centylu.

Mała_ala zeczywiscie dziewczynka ciężko to przeżyła. Ja też bym nie umiała córki zostawić na dłużej.

Zgłoś nadużycie #12134 28 września 2016, 9:40

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam
Mnie też forum nie działało.
Paula zdrówka dla synka. Mój miał kilka razy zap. uszu więc wiem co Twój mały przechodzi.
Zagubiona zdrówka i spokoju w pracy życzę.
Paola dziękuję ;-*
Niebieska wow ale córcia była duża. Mój to kruszyna w porównaniu do Twojej córci. Wage miał 3400 ale 52cm i malutki był. Zdjęcia brzuszka też mam, był ogromny przy końcówce. Też miałam cc.
Nyna ja tam wole letnie dzieciątko ;-) i na to liczę. Geniuszem nie musi być, wolę jednak jak to kura jest mądrzejsza od jajka haha. Synuś słodziutki i jako mały i duży chłopiec. Ta mała to pulchniutka nieźle. Mój też gigant synuś. Wzrost 130cm waga 31 ale nie widać tego po nim, ma co prawda obtłuszczony brzuszek i boczki ale reszta ok. On od urodzenia przybierał bardzo szybko. Ja go rok karmilam piersią, od 6-7 miesiąca dopiero wprowadzaliśmy obiadki deserki itd Urodzony z wagą 3400 6 listopad a po  miesiącu 5050 11 grudnia, 30 grudnia 5600 a 1 luty 6200 jak miał 1,5 13,2kg :-) a z wyglądu normalne dziecko. Poszukam fotek to wam pokażę. Teraz odkąd ujawnił się autyzm mamy problem z jedzeniem bo niestety ma napady głodu i każde smutki/stresy/złe samop. chce zajadać. Bardzo muszę kontrolować i często czuję się okropnie jako matka, że znowu mu zabraniam. Oszukuje, że jest głodny byle zjeść :-( a ja muszę myśleć czy już powinien być głodny czy też nie. Nie chcę, żeby był otyły.
Mała_ala wytrwałości w remoncie. My robiliśmy 3 lata więc wiem co przechodzisz. Dbaj o siebie w tym natłoku prac.
Jeśli chodzi o kolczyki to ja jestem zdecydowanie na nie u małych dziewczynek, ale każdy ma wybór i nie potępiam. Ja po prostu uważam to za niepotrzebny dodatek i gdy trafi mi się córcia sama przebije sobie uszy, gdy będzie starsza.
Kasiulek gratuluję, dbaj o was :-*
Mala_ala daj znać jak na zakupach było. Kupisz coś dla siebie czy do remontu ;-)
My byliśmy wczoraj na basenie jak pisałam. Młody się wyszalał i oczywiście 2h było za mało ;-) . Ja sobie poćwiczyłam w wodzie, troszkę rozmasowałam plecy w jacuzzi i na biczach. Młody zasypiał mi w autobusie jak wracaliśmy ;-) Dziś mam zakwasy hihi. @ dalej nie dostałam i szlag mnie już trafia. Jutro jadę na badania. Nie spieszyłam się bo i tak wizytę dopiero mam w pon więc wyniki będą. Strasznie ten brak @ mnie dobija bo nie wiem co jest, bo wszystko się przedłuża, owu starania itd Do tego wczoraj z mężem się posprzeczałam. On niby mówi, że chce dziecko a w rozmowie odnoszę coś innego. Sama nie wiem. On jest przemęczony, bo ten remont za długo trwał a do tego pracę ma też fizyczną.

Zgłoś nadużycie #12135 28 września 2016, 9:41

Vam Fajna mama
Hej :) Ja też z rana miałam problem z forum. Działa na szczęście już.
Mała Ala współczuję bólu pleców oby przeszło szybko. Co do sanatorium i nieobecności to wcale nie musi tak być, że córka będzie miała problemy. Ale oczywiście skoro nie masz ochoty Jej zostawiać to rozumiem to bardzo dokładnie :)

Tandem mmm dobra sałatka lubie świeży szpinak :)

Zgłoś nadużycie #12136 28 września 2016, 9:47

Vam Fajna mama
Co do otyłości dzieci to boli mnie to też bardzo. Są przypadki wiadomo, że dziecko chore, ale to jest mały procent. U mnie w mieście są dziewczynki 10-letnie w obwodzie szersze ode mnie! Przecież to nawet nie o wygląd, ale o zdrowie idzie. Rodzina m należy do tych bardziej przy kości, moja za to to prawie same patyczaki. Ja jestem szczupła, ale nie chuda i modliłam się, żeby synek miał moje geny i udało się. Jest raczej drobny teraz waży 13,5 jak dobrze się naje to nawet 14kg :) Liczę że drugi dzidziuś też moje geny odziedziczy. No ale ważna też jest dieta. U nas od niedawna ciotki i babcia dają młodemu słodycze i nawet mu teraz na to pozwalam, choć wydzielam porcję dzienna oczywiście. Jak był mniejszy miał kategoryczny zakaz. Do picia ma głownie wodę, jeśli pije herbatkę czy je np. makaron z truskawkami to nie dostaje wcale cukru i mówi że słodkie :) Na to konto na deser dostaje żelke albo czekoladę :)

Jeśli o kolczyki chodzi to ja osobiście też nie przekłułabym tak szybko, ale uważam, że to sprawda prywatna rodziców a mnie nic do tego :)

Zgłoś nadużycie #12137 28 września 2016, 9:48

starajacasiemama Początkująca
Hej dziewczyny troche mnie tu nie było :) wszystkiego nie nadrobie ale postaram się jak najwięcej ;)
A więc w weekend byliśmy w zatorlandzie i tak nam szybko minęły te dwa dni :) Pawełek był wniebowzięty, karuzele górowały ;) Ja nie dostałam okresu w terminie, tak jak myślałam owu musiała się przesunąć ;) Powinnam dostać jutro z moich wyliczeń, wczoraj miałam lekko podbarwiony na różowo śluz 2 razy na papierze, dziś mam plamienia to jest tak jakby śluz zabarwiony na różowo, na razie jest tego stosunkowo mało (nawet jak na moje skąpe miesiaczki) więc pewnie wredna małpa się rozkręci :( eh a miałam nadzieje, że zrobie prezent mężowi

Zgłoś nadużycie #12138 28 września 2016, 10:01

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Vam u mnie też taka sama sytuacja. Moja rodzina szczupła męża nie.
Zdjęcia
Mój brzuszek w 40tc, synuś w dniu urodzenia i jak miał równe 1,5 roku z tą wagą 13kg ;-)
Także ja sama nie wiem skąd u niega była i jest taka waga, a była na pewno bo z książeczki wam podawałam.
Zmykam do roboty - sprzątanie obiad itd, zajrzę później
Starająca się przykro mi, ja też myślałam że u mnie to ciąża a jednak, nie ma ani ciąży ani @

Zgłoś nadużycie #12139 28 września 2016, 10:07

tandem Supermama
kasiulek83 gratulacje! już wszystko się poukładało?

mala_ala dokładnie tak, nie można było wejść. A na basen możesz? powodzenia na zakupach!

zagubiona szpinak polecam. Ja lubię bardzo: świeże liście szpinaku + sos z malin, octu balsamicznego i miodu + świeże maliny :D

mika to rzeczywiście kruszynka, ciekawe jak tym razem. Masz przeczucia kto to będzie? :)

mamanatana to nie masz łatwo, to wyzwanie pilnować, by nie jadł za dużo. A zmęczenie+mąż to nigdy nie jest dobre połączenie.

vam witam kolejną szinakomaniaczkę :) to prawda, rozsądek w zywieniu jest najważniejszy, no bo kto ma tego dziecko nauczyć jak nie rodzice? ja nie jadłam czekolady do 5 roku życia ;) też bym nie przekłuła uszu maluchowi, moja siostra przekłuła sobie jak miała 19 lat ;)

starajacasiemama a testu nie robilas? Prezent będzie, niezależnie od tego czy teraz, czy za miesiąc ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12140 28 września 2016, 10:08

tandem Supermama
mamanatana rzeczywiście, wygląda na drobniutkiego :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12141 28 września 2016, 10:14

Vam Fajna mama
mamaNatana super chłopczyk i wygląda na drobnego :)

starajacasiemama a testowałas?

Zgłoś nadużycie #12142 28 września 2016, 10:16

starajacasiemama Początkująca
nie nie testowałam, zawsze od razu leciałam po test doszukiwałam się drugiej kreski i te rozczarowanie, teraz po prostu boje sie znowu nastawiać. Pewnie i tak wyszedłby negatyw skoro mam te plamienia

Zgłoś nadużycie #12143 28 września 2016, 10:20

Sofi Fajna mama
kasiulek gratuluje dwóch kreseczek ;)

Tandem powodzenia w dietkowaniu ;)

Dziewczyny śliczne Wasze bobaski :)

Dziś u pani ginekolog okazało się że mam "zajebiste zapalenie pęcherza" ;) ale czuję je inaczej niż kiedyś, może to inna bakteria? dostałam antybiotyk, ale na usg widziała że wczoraj była owulacja (żle się czułam więc chciałam się zabezpieczać, ale mi nie wyszło) więc dostałam taki antybiotyk który jest dozwolony w ciąży. bardzo polubiłam tą babkę od dziś zawsze będę do niej chodzić, ona chyba też mnie lubi :) a dziś poszłam do niej bo poznałam ją kiedyś w szpitalu i wtedy zrobiła na mnie dobre wrażenie, miałam wtedy mocne krwawienie w ciąży i w nocy pojechałam na oddział, ona mnie wtedy nafaszerowała nospą i duphastonem i krwawienie ustało w kilka godzin :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12144 28 września 2016, 10:35

tandem Supermama
sofi to świetnie,że trafiłaś na taką konkretną gin, takie porozumienie jest ważne. Współczuję zapalenia, oby szybko przeszło; no i pięknie, poza tym wszystko ok? czyli szanse są :)

Zgłoś nadużycie #12145 28 września 2016, 10:39

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
hej dziewczyny,
nie było mnie tu od poniedziałku ... ale wczoraj mialam zawalony dzień z Niki - szła i uderzyła się czołem o futrynę od drzwi ! miała takiego guza, że jeździłam z Nią po szpitalach i wylądowałyśmy w Łasku - tam Ją zbadał chirurg dziecięcy i dali skierownie na RTG ... no i powiedziałam tym Paniom, że jestem we wczesnej ciąży, i czy ktoś mógłby wejść z córką na to badanie, a jedna z tych Pań mi odpowiedziała, że nikt nie będzie narażał swojego życia i zdrowia na to, aby wejść na rtg z moją córką i że gdzie jest ojciec dziecka?a ja, że w pracy,a Ona, że dziadek, babcia, sąsiad, sąsiadka obojetnie kto inny ... to aż się tam popłakalam :( poczułam się strasznie ... druga Pani była miła i mnie uspakajała, ja powiedziałam tamten niemiłej, że tylko spytałam a Ona ciągle to powtarzala, że nikt nie bedzie się narażał dla mnie
zadzwoniłam do koleżanki w płaczu i poprosiłabym, aby podjechała do szpitala (jest z Łasku a szła na zmianę popołudniową w pracy), więc przyjechała i weszła z Niki na Rtg ...
a potem jak już poszlysmy do tych bab z wynikiem, to tamta niemiła o dziwo zrobiła się mila-może ta druga Jej coś powiedziała...na szczęście jest wszystko ok,ale jakby były jakieś zawroty, omdlenia, to jutro mamy iśćna neurologa
wyniki moczu ok :)

a tak to siedzę znów dziś i jutro po 12h w pracy ;(
Kasiulek gratuluję 2 kresek :) i witam w gronie ciężarówek :) (u mnie waga początkowa 51,8kg - waga z poniedziałku i ciśnienie 110/60 ... )

mamaNatana życzę albo @ albo tych 2 kresek wymarzonych
Kamila zapewne już wypoczywasz na ciepłej Majorce ! zazdroszczę !

Zgłoś nadużycie #12146 28 września 2016, 10:57

tandem Supermama
aaniaa współczuję przejść z rtg i 12h. uprzedziłaś szefa, że będziesz szła na l4?

Zgłoś nadużycie #12147 28 września 2016, 11:00

atomcia Fajna mama
Kochane, jestem, trochę Was teraz poczytalam, ale nie dam rady duzo napisac :-( Jędrek chory :-( Poprzednie 3 noce prawie nie spalam, budzil sie 20-30 razy... Serio... Dzisiaj trochę pospalismy, z jedna tylko pobudka ufff...

Zgłoś nadużycie #12148 28 września 2016, 11:00

Mika29 Fajna mama
MamaNatana brzuszek pokaźny i śliczny. Synek to mało słodziak.

Starajacasiemama plamienia jeszcze o niczym nie świadczą. Może @ sie nie rozkręci.

Tandem czuję coś ze chłopiec. Zobaczymy czy się sprawdzi.

Sofi mam nadzieję, że zapalenie szybko przejdzie. Super, że znalazłaś taką gin.

Aaniaa biedna córka. Co za wredna baba. Dobrze, że mogłaś liczyć na koleżankę.

Zgłoś nadużycie #12149 28 września 2016, 11:00

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
nie, nie uprzedziłam, bo nie dostałam żadnego zaświadczenia o ciąży od lekarki ...
przecież jeszcze mi jej nie potwierdziła na 100% :(

Zgłoś nadużycie #12150 28 września 2016, 11:08

tandem Supermama
atomcia to życzę, by jak najszybciej wyzdrowiał!

mika no to zobaczymy, może na święta będziesz już wiedzieć ;)

aaniaa no tak, to szkoda tylko,że tyle godzin bez przerwy musisz tam siedzieć