Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #19851 18 sierpnia 2017, 10:19

Vam Fajna mama
Delicol podaje na lyzeczce i do buzi po karmieniu. Wg ulotki do kazdego karmienia ja daje 2-3x na dobe. Co do diety to hmmm z Dawidem zadnej nie mialam i teraz tez na początku nie ale mloda w 3tyg życia dostala okropnego uczulenia i lekarka kazala mi calkowicie odstawic nabial. Nie wiem czy to od tego tak naprawdę do tej pory nie jem mleka ale zaczelam jakies 2tyg tenu jesc ser jogurt itp i narazie jest ok. Trzeba odstawiac i probowac znow jesli to zywnosc ma wplyw ale generalnie nie zauwazylam zeby no po zjedzeniu groszku czy wypiciu gazowanej wody mala miala kolke. W koncu to co zjem sie rozklada i tego gazu nie ma w mleku 😀

Zgłoś nadużycie #19852 18 sierpnia 2017, 10:48

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Ja nie jem nic wzdymającego tylko woda lekko gaz. A pediatra kazała odstawić kefir ser żółty, owoce tylko jabłko i banan, warzywa tylko podstawowe ziemniaki marchew seler pietruszka buraki. A ja i tak nie jadłam nie wiadomo czego. Zauważałam zwiększone objawy między 4 a 6 rano i nie wiem czy to po kolacji czy obiedzie? Znalazłam jeszcze Laktuloze z naturalnych "leków". Ma działanie lekko przeczyszczające i bezpieczna dla maluszków i kolzym - podobny do delicolu tyle tańszy.

Zgłoś nadużycie #19853 19 sierpnia 2017, 17:52

Vam Fajna mama
Laktuloza to ten syrop? W ciazy moja szwagierka uzywala. Wazne ze dziala. Ja moja juz rozpracowalam. Orzez dwa dni zlote dziexko a potem sie meczy dopoki nie zrobi kupy. Wtedy znow spokojna.

Zgłoś nadużycie #19854 27 sierpnia 2017, 17:56

Hej dziewczyny co u was?
Sofi co u ciebie ?? ??
U nas ok. Podaje kolzym do każdego cyca i kupki w normie, kolek brak. Za to chyba jest skok rozwojowy bo w dzień prawie nie sypia a w nocy cyca co 1,5h.
Vam zagubion niebieska co u was?
Tandem zaglądasz na forum ?? ?

Zgłoś nadużycie #19855 28 sierpnia 2017, 9:40

Vam Fajna mama
Hej forum chyba umarło :-)
U nas w porządku. Mała rośnie. W sobotę skończyła 3mce ma 60cm i wazy 5800g ;-) straszna z niej gadula i smieszka jest raczej pogodnym dzieckiem chyba ze zaboli brzuszek wtedy troszke poplacze ale to tez juz rzadziej. Brat zadowolony codziennie rano wita sie z siostra i mowi ze nikomu jej nie odda. W weekend wracamy juz do domu i od poniedziałku rusza do przedszkola.

Zgłoś nadużycie #19856 28 sierpnia 2017, 15:02

Alemakota Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny. Melduję się z Mają na pokładzie :) mała urodzona 12.08. Waga 2950 54 cm. Po 10 dniach wazyla już 3305 więc nadrobila to czego nie dojada w brzuszku :)

Zgłoś nadużycie #19857 28 sierpnia 2017, 18:10

Vam Fajna mama
Alemakota cudna dziewczynka! Gratulacje! Niech rośnie zdrowo. A Ty jak sie czujesz?

Zgłoś nadużycie #19858 28 sierpnia 2017, 22:51

Alamakota gratuluję! Córcia śliczna. Rodziłaś sn? Opowiadaj 😉
Vam chyba tak. Często zaglądam ale nikt nie pisze. Szkoda. Dominik też się dużo śmieje. Ostatnio nie chce nam spać w dzień, nie płacze tyle dobrze. Potrafi 3 godz leżeć i wszystko oglądać. Natan w jego wieku więcej spał. Poza tym klusek z niego ciężki aż ręce czasami bolą. Strasznie nie lubi zmiany pampersa i na cyca czekać też nie lubi, tak się zezłości że jeść nie chce. Śpi w zasadzie tylko na brzuchu, inaczej budzi się po paru minutach, tylko na spacerze na plecach. Najgorzej w nocy bo boję się jak tak śpi, choć sam obraca głowę leżąc na brzuchu. Natan w pon szkołę zaczyna, mam nadzieję że będzie dobrze. Cieszysz się z powrotu do domu? Mąż chyba jeszcze 3 miesiące poza domem?

Zgłoś nadużycie #19859 29 sierpnia 2017, 7:23

Vam Fajna mama
MamaNatana sliczny synek! Moja tez mniej spi w dzien. Duzo mniej hehe Dawid tez tak mial. Ja sie ciesze ze jade do domu choc tu wiadomo razniej i fajnie jak ktos na chwile choc popilnuje dzieci. Maz wraca na stale na koniec października.

Zgłoś nadużycie #19860 29 sierpnia 2017, 11:56

atomcia Fajna mama
Hej dziewczyny ☺ Jeszcze ja jestem i podczytuje w wolnej chwili ☺ Choć tych mam jak na lekarstwo, bo głównie jestem sama z chłopakami. A jeszcze staramy się jak najwięcej łapac lata, więc ciągle coś i gdzieś ☺
Pozdrawiamy ☺

Zgłoś nadużycie #19861 29 sierpnia 2017, 17:21

Vam Fajna mama
Atomcia super dzieciaki! 
A to moja pyza 😍

Zgłoś nadużycie #19862 30 sierpnia 2017, 8:46

Atomcia Vam śliczne dzieciaczki.
Ja też nie będę narzekać na nudę, choć już jest szał. Starszego do szkoły będę wozić i na rehabilutację, wszystko autobusami więc będzie wesoło. Dziś m idzie pierwszy raz do pracy po urlopie. Dominik dzisiaj pięknie spał. Zasnął wczoraj o 19:45 i spał do 6 z dwoma przerwami na cyca. pogadaliśmy 1,5 h i znowu śpi.

Zgłoś nadużycie #19863 30 sierpnia 2017, 11:46

zagubiona Gotowa na wszystko
Alamakota gratulacje sliczna.
Atomcia fajne chlopaki.
Vam zleci te 2 miesiace i jak bedziesz miala m to razniej bedziesz miala tym bardziej ze starszy do przedszkola chodzic bedzie.Fajniutka "pyza"
Mamanatanka u mnie lubi spac na prawym boku ale staram sie go i na lewym i na pleach klasc, na brzuszku tonie lubi nawet na macie na chce na brzuchu zlosci sie.
Nie myslalas o prawo jazdach? Daleko ma szkole?, moze jakas inna mame bedzie z Twojej okolicy i bedziecie sie zmieniac.
U mnie duzo sie dzieje ale nic dobrego.Jestem po rozwodzie , Nadia kojarzy rozwod z urodzeniem Nikosia i nietoleruje go , zastanawiam się nad psychologiem bo nie wiem czy ogarne to, poz tym mam malo czasu dla niej i nie chce ze mna mieszkac.Wypowadzila sie mama do mnie wiec z bede miala wiecej czasu dal niej.Zobaczymy.
Poz tym chyba przedłużenie urlop do roku bo psychicznie nie dam chyba rady.Wybieram sie jutro z szefem ns rozmowe.
Milego dnia dziewczyny.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #19864 30 sierpnia 2017, 19:23

Zagubiona Dominik w domu nie chce ani na plecach ani na boku, tylko we wózku na spacerze. Prawko muszę zrobić tyle, że nie teraz bo nie mam z kim dzieci zostawiać a jeszcze Dominik cyckowy. Muszę dać radę, dałam radę w ciąży to i teraz dam. Miałam iść robić prawko ale po diagnozie syna załamałam się i psychicznie nie dałam rady. Przykro mi , że masz taką sytuację. Dla Nadii pewnie to ogromna tragedia, że taty nie ma obok. Psycholog pewnie by pomógł. Ewentualnie wspólne spotkania u psychologa z mężem i Nadią. Dużo siły życzę.

Zgłoś nadużycie #19865 2 września 2017, 20:35

Mamanatanka dam rade za dużo xmian jak na dziecko jeszcze szkola dochodz, mysle ze z czasem będzie lepiej. Ja juz swoje przebeczalam i zostawię to juz za sobą. 
Koniecznie zrob prawko , wiadomo że teraz to nie za bardzo masz czas, jak go choc czesciowo odstawsz to bedziesz miala wiecej czasu.Dej znac jak Natanek odnajduje sie w nowej szkole. 
Sofi jak tam u Ciebie? Synka juz na pewno masz, mam nadzieje że wszystko poszło sprawie; )
Taszka a Ty ? Jak sie czujesz, znasz plec? Kompletujesz wyprawke? 
Dostaliśmy z moim bylym m zaproszenie na slub. Od jego kuzynki, dali nam jrdno choć wiedzieli o rozwodzie, jak mi to powiedzisl to nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac.Oczywiscie nie ide.

Zgłoś nadużycie #19866 2 września 2017, 20:37

Dziewczyny piszcie co u Was eiadomo ze teraz mniej czasu kazda ma ale odezwijcie sie czasem

Zgłoś nadużycie #19867 3 września 2017, 11:33

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry. Widzę że forum umarło. Mamusie zajete swoimi pociechami. 🙂 wpadam od czasu do czasu poczytać co u Was... cudne te wasze maleństwa, takiw malutkie kochane... u mnie bez zmian, roznie bywa, remonty poki co zakończone...

Zagubiona, dobrze ze wszystko jakoś się u Ciebie poukladalo.

MamaNatana bez prawka ani rusz, czy lekarz czy co kolwiek wsiadasz i jedziesz, ni musisz na nikogo liczyć, więc jak tylko znajdziesz chwilę to zapisz się koniecznie...

Miłego dnia🙂

Dziewczyny odezwijcie sue czasem, fajnie poczytać co u Was. Duszka, Tandem, Madzia, Sofi, Kamila, Vam.

Zgłoś nadużycie #19868 3 września 2017, 20:41

Vam Fajna mama
Zagubiona trzymam kciuki zeby sie Wam wszystko ulozylo. Dla corki to ciezka sytuacja na pewno!

MalaAla a jak Ty sie czujesz? To dobrze ze juz po remoncie. Pochwal sie :-)

MamaNatana rzeczywiscie prawko rozwiazalo by wszystko ale teraz ciezko z maluszkiem sie zdecydowac.

My juz w domu jestesmy. Jutro pierwszy dzien zaprowadze Dawida do przedszkola mam nadzieje ze bedzie zadowolony.

Zgłoś nadużycie #19869 6 września 2017, 7:52

duszka Fajna mama
Dzień dobry!

Kochane, pora rozruszać nasz wątek :)

Wczoraj pisałam do Sofi mam nadzieję , że nie będzie na mnie zła jak ogłoszę , że urodziła ślicznego, zdrowego synka :) Jeszcze raz gratulacje!

U mnie ok . Melania jest cudownym, grzecznym dzieckiem i daje mi wiele radości. Miłosz wrócił do szkoły , zrobiło się gorąco, tzn znów pilnowanie lekcji i opieka nad małą , ale may radę !

Gorąco pozdrawiam i życzę miłego dnia !

Zgłoś nadużycie #19870 6 września 2017, 12:28

mala_ala Gotowa na wszystko
Duszka, cieszę się ze jesteś i to z tak pozytywną energią, ciesze sier ze u Was w porządku 🙂
Vam, dziękuję ze pytasz, czuje się dobrze, córka wróciła do szkoly a ja teraz mam więcej czasu dla siebie i ogolnie 🙂 o to efekt naszej wspólnej pracy z mężem.
U nas pada, zimno i ponuro 😕 Miłego dnia. 🙂