Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #19831 15 sierpnia 2017, 20:30

Vam Fajna mama
Kilka zdjęć z chrzcin ;-) tych rodzinnych nie wstawiam

Zgłoś nadużycie #19832 16 sierpnia 2017, 6:36

Lubiekotki Gotowa na wszystko
Z tego co wiem to nie. Przynajmniej nieoficjalnie. Jednak warto będzie wspomnieć bankowi o takich dochodach. Kazdy bank ma własne wytyczne i kto wie czy niektóre nie biorą tego pod uwagę? Jeśli nie przy kredytach hipotecznych to przy gotówkowych ( najlepiej zrobić sobie zestawienie kredytów w sieci i potem obdzwonić kilka najbardziej atrakcyjnych banków). Ewentualnie zrób sobie porównanie: https://www.hiso.pl/

Zgłoś nadużycie #19833 16 sierpnia 2017, 11:52

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam
Vam śliczne dzieciaczki.
Sofi trzymam kciuki, chyba że już po i tulisz synka.
Taszka jak samopoczucie ciążowe?
Zagubiona współczuję sytuacji rodzinnej. Ja bym nie umiała oddać mężowi na wychowanie dziecka. Arabów sama się boję.
U nas ciężko bo Dominik ma kolki i nic nie pomaga. Zmieniłam pozycję karmienia, ja jem bardzo lekko i podajemy probiotyk i espumisan. Czy wasze dzieciaczki też mają kolki? Nie wiem jak mu ulżyć. Musiałam wprowadzić smoczek bo non stop wisiał na cycu i był przepełniony i strasznie ulewał. Nie bardzo chce smoczkek ale do zasypiania sprawdza się.
Mój Dominiś

Zgłoś nadużycie #19834 16 sierpnia 2017, 12:05

Vam Fajna mama
MamaNatana jaki slodziaczek! Moja nie ma kolek ale generalnie wrazliwe jelita. Spina sie czesto czasem przy jedzeniu. Pierdzi steka zalatwia sie czasem 2x dziennie ale z reguly raz na 3 dni. Pod tym wzgledem nerwowa choc ja juz tez nic nie jadla prawie na początku. Pomalu jest lepiej. Ja daje Delicol.

Sofi daj znac co u Ciebie 😀

Zgłoś nadużycie #19835 16 sierpnia 2017, 12:57

Vam Dominik ma te same objawy. Nerwowy spina się kopie pierdzi i kupa też rzadko. Potrafi prawie cały dzień nie spać i im bardziej zmęczony tym więcej płaczu i prężenis bo nałapie powietrza dużo. Ja teraz chcę wypróbowac delicol i esputicon. Widzisz poprawę po delicolu? Ja jak podam espumisan to bynajmniej popierdzi i pośpi ze 2 godz a tak to kilka minut i po spaniu. Szkoda dzieciaczka ale nie wiem jak ulżyć.

Zgłoś nadużycie #19836 16 sierpnia 2017, 15:14

Vam Fajna mama
Cudow nie ma ale mysle ze pomaga. Jak skonczylak opakowanie mialam zamiar nie dawac ale dwa dni mialam okropne maruds placz stekanie więc kupilam drugie. Nie placze tylko dalej steka wierci sie ale wiecej pierdzi i zalatwia sie w koncu.

Zgłoś nadużycie #19837 16 sierpnia 2017, 16:55

Alexia Zadomowiona
Czesc
Kolki to niestety nie mila sprawa, sama to przechodzilam z moim synem. Nam pomagal espumisan, masowanie brzuszka, suszarka ale z tego co wiem musicie przez to przejsc niestety. Nasz Marcel mial kolki do 4 m-ca wiec z tego co slyszalam to nie tak zle, niektore dzieci I nawet do 1-go roku zycia. Bardzo dobrze ze podajesz priobiotyk, ja przestalam karmic piersia I podawalam mleko do 6-mca bez laktozy, I po tym mleku widzialam olbrzymia roznice, ale jesli moje drugie dziecko tez bedzie miec kolki to przenigdy bym nie zrezygnowala z karmienia piersia, jak to mowia - uczymy sie na bledach.
Mojej znajomej lekarka powiedziala zeby przestala podawac witamine K, I ponoc pomoglo od razu, jak reka odjal.
Zycze duzo wytrwalosci i powodzonka :-)
"Jesli Kochasz to na zawsze a nie jak Ci się znudzę"

Zgłoś nadużycie #19838 16 sierpnia 2017, 20:07

allanka Fajna mama
Hej Hej, tak trafiłam przez przypadek i czytam o kolkach- może chusta? U nas ratowała sytuację. Nie jedną noc nam uratowała i te niby cudowne niemieckie kropelki- chociaż ponoc to to samo co espumisan tylko podaje się częściej. Życzę powodzenia. Niedługo będzie lepiej :)

Zgłoś nadużycie #19839 16 sierpnia 2017, 21:12

zagubiona Gotowa na wszystko
Vam super ze chrzciny udane.Fajne dzieciaki.
Mamanatanka u mnie nie bylo kolek ani uNadii ani Niki tez nie ma.U mojej koleżanki syn mial i pedriatra powiedziala zeby jak najwięcej na brzuszku leżał. Mam nadzieję ze znajdziesz sposob na kolki.Dominik slodxiak :)
Co do mnie to no cox jeszcze pol roku temu jakby ktoś powiedział sie rozwiode wysmialabym go.
Niebieska super ze w domu jestescie, masz jeszcze jakas wizyte kontrolna
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #19840 17 sierpnia 2017, 10:40

Dziękuję za rady.

Wczoraj byliśmy u pediatry i mały dostał debridat. Pani dr stwierdziła, że to z powodu braku kupki takie akcje. Dostsł 3 dawki i prężenia nie ma a bączki same wychodzą. Mam nadzieję, że będzie lepiej. Poza tym mały rośnie strasznie bo waży 5990g a ma 5 tyg. No i klatka większa od główki. Pani dr stwierdziła że wygląda na 3 miesiące. Pewnie taka jego uroda.

Niebieska dopiero doczytałam zdrówka dla was!

Zagubiona przykra sytuacja u ciebie i szkoda, że tak nagle. Jak Nadia to znosi? Super, że dzieciaczki kolki ominęły. U nas u obu synów niestety.

Zgłoś nadużycie #19841 17 sierpnia 2017, 11:41

goska86 Początkująca
Powodzenia kochane! ;*

Zgłoś nadużycie #19842 17 sierpnia 2017, 11:54

zagubiona Gotowa na wszystko
Mamanatanka super ze pedriatra trafil od razu z lekiem.Domonik zeczywiscie duzy.Moj Niki ms 3 i pół miesiącai wazy 6340 ale ja ksrmie bbutelką i je co 3 h albo zadziej a jak karmisz na zadanie to innaczej.Ja bym sie nie przejmowala waga przeciez musisz jesc dac a jsk zacznie chodzic to zgubi ewentualnie nadmiary kilogramów.
Nadia nie wiem czy z racji juz prawie 7 lat czy z powodu rozwodu jest delikatnie moeiac niegrzeczna i pyskumi i nie słucha , ciężko z nią porozumiec się. Mam nadzieje ze to chwilowe bo ja to raczeje holerykiem jestem i ciezko mi tlumic nerwy.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #19843 17 sierpnia 2017, 12:26

Sofi Fajna mama
Hej, u mnie nic nowego, jutro termin porodu więc idę na ktg, a jak dalej nic sie nie będzie działo to za tydzień na wywołanie
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #19844 17 sierpnia 2017, 16:32

Zagubiona pisałam w pośpiechu i nie dokończyłam. Dominik duży i ja nie przejmuję się wagą tylko zadziwia mnie jego tempo jak rośnie. 5 tyg waga 6kg i wchodzimy w rozmiar 68. Natan jak miał 5 tyg ważył 5050g i wchodził w 62. Waga urodzeniowa podobna tylko Dominik 2cm dłuższy był. Powiem Ci że Natan też pyskuje okropnie. Spać nie chce chodzić, nawet wykłóca się o mycie rąk przed czy po posiłku. Nie raz nerwy tracę bo ja też choleryk jestem.

Sofi trzymam kciuki. Jak się czujesz ?? ?

Dominik w końcu śpi. Jedna drzemka 3 godz i teraz znowu śpi. Bez płaczu ubujany w kołysce. Oby tak dalej.

Zgłoś nadużycie #19845 17 sierpnia 2017, 16:46

Miałam się zapytać - dziewczyny jak długo krwawiłyście/plamiłyście? Pytam bo ja krwawiłam ze 2 tyg a potem plamienie i w zasadzie już zanikalo a od wczoraj plamie na czerwono i brzuch mnie boli. Zaczynam się martwić a do gina idę dopiero we wtorek.

Zgłoś nadużycie #19846 17 sierpnia 2017, 20:17

Vam Fajna mama
Sofi trzyman kciuki! Jak sie czujesz? Oby ruszylo sie szybciutko :-)

MamaNatana dlugi i duzy chlopaczek to fajnie ze tak rosnie! Karmisz piersia? Moja tez rosnie szybko lekarz mi mowi ze bardzo ladnie. Podwoila wage urodzeniowa. W tamtym tyg wazyla 5.5kg na 2.5mca nosi teraz 62.

Ja krwawilam tez jakos 2tyg potem plamienia. Slyszalam ze mizna po pologu od razu dostac okres wiec moze u Ciebie? Nie martw sie.

Eh i moj Dawid tez sie czesto nie slucha. Ogolnie jest grzeczny wobec siostry. Nawet jak mala zaplacze to przyjdzie pobuja ja w bujaczku albo zagada ale jesli chodzi o inne rzeczy to bywa roznie. Drze sie skacze i robi to tym bardziej jesli zwroce uwage. Nie sluchs sie jesli o cos prosze a najbardziej mnie wkurza jak z kims rozmawiam wtedy na zlosc mam wrazenie stara sie zwrocic na siebie uwage i za nic nie mozna go uspokoic.ale z grugiej str jest czasem cudowny jak z ksiazki. Pieknie rozmawia i sie bawi i sprzata no ma dwie twarze 😀

Zgłoś nadużycie #19847 18 sierpnia 2017, 0:20

Vam chyba każde dziecko ma dwie twarze 😉 my pewnie też takie byłyśmy hihi. Emilka też ma super wagę. Tak piersią karmię przeważnie je co 1,5 -2h i często obie piersi na raz. To chyba nie okres bo to lekkie plamienie ale czerwone jak krew i miałam z dobę a teraz nie ma tylko brzuch boli, dziwne bo po pierwszym porodzie po 3 tyg był spokój.

Zgłoś nadużycie #19848 18 sierpnia 2017, 7:15

Vam Fajna mama
U mnie tez cyc i juz je rzadziej. Na poczatku to i co godzine s teraz potrafi sie obudzic i nie chce od razu tylko gada tak srednio co 3-4 h je. Np teraz jadla o 5.30 i wlasnie sie obudzila zadowolona przebrslam ja i sobie rozmawia 😀

Zgłoś nadużycie #19849 18 sierpnia 2017, 9:23

Vam Czekam na te rzadsze karmienie 😉 szczególnie w nocy choć i tak nieźle śpi bo np dziś w nocy cycał o 23, 1:40, 4 i 6:40. Jak brzuszek bolał to budził się na cyca co 1-1,5 i ja prawie nic nie spałam bo nakarmiłam go, odbiłam, przebrałam i ubujałam i on się budził znowu na cyca. Ja chodziłam jak zombie a u m darł się strasznie bo sutki nie te 😂. Teraz po debridat zaczyna spać i dziś w końcu kupa była. Jak podajesz delicol? Bo chcemy spróbować. Debridat to jednak lek i wolałabym coś łagodniejszego podawać, coś co nie ma skutków ubocznych. Do leku zawsze mogę wrócić. Robisz sobie jakąś dietę? Bo ja dostałam zalecenia takie, że w zasadzie prawie nic nie mogę jeść 😒.

Zgłoś nadużycie #19850 18 sierpnia 2017, 9:24

Tandem co u ciebie?