Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1971 6 maja 2016, 21:49

tandem Supermama
Sofi to rzeczywiście poważna decyzja z tym domem. Wiele zależy też od tego, jak wiele czasu musiałabyś poświęcać na pomoc tej osobie. Poszukać warto. No i cóż za marzenia z tym mchem :) ale to by trzeba jakoś teraz się wybrać, póki turystów mniej :D piękny pomysł z tymi rozmowami z duszyczkami :)

Pelna.nadziei narty nie są takie drogie, gdy tylko od czasu do czasu, ale gdyby się chciało ciągle śmigać, to niestety byłoby to już bardzo trudne... Fajnie, że robisz paznokcie :) A takich historii jak Twoja o zbawiennym wpływie forum na pewno jest więcej :)

dana mądrze sugerujesz psychologa, czasami też mam wrażenie, że miałabym co z nim przegadać :) no ale Kamila jak euro nie starcza, to na szczęście masz nas - to myślę też bardzo dużo daje :)

Taszka gratuluję wyjazdu! Gdzie dokładnie się wybieracie? Oj, musi być owocnie :)

madzia ładnie napisałaś o tym, żeby dbać o relację małżeńską, o bycie żoną. Też ostatnio nad tym rozmyślałam, żeby się nie zakręcić w tych staraniach, wybrać do kawiarni itp, bo jak już się pojawić upragniony potomek, to tak łatwo nie będzie, zawsze trzeba znaleźć kogoś do pomocy itp.
Majowe pod oknem, czysty folklor :)
My dziś nad jeziorem byliśmy chwilę, tylko na ławce, ale nastrój od razu lepszy :)

Katrina na pewno silne małżeństwo, dobra relacja to najlepszy grunt dla mających się pojawić fasolek. Też słyszałam o tych historiach z ciążą po adopcji, ale nigdy nie spotkałam 'na żywo" :)

staraczka trzymam kciuki za kolejny cykl!! może pozytyw na dzień dziecka, hm? :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1972 6 maja 2016, 21:51

Sofi Fajna mama
Ja już jestem w noclegu górskim :) i z tatą i siostra gadamy o przyszłości :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1973 6 maja 2016, 22:08

tandem Supermama

Sofi napisał(a)

Ja już jestem w noclegu górskim :) i z tatą i siostra gadamy o przyszłości :)

super, pięknych rozmów i pięknego czasu!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1974 6 maja 2016, 22:21

Taszka Gotowa na wszystko
Tandem wybieramy sie do Wloch nad Jezioro Garda. To tylko pare godzin drogi, a jeszcze tam nie bylismy.

Musze powiedziec, ze na mnie forum tez ma zbawienny wplyw ;) Na poczatku pisalam w tajemnicy przed mezem, bo on to ma inne podejscie do tego. Ale po jakims czasie mu powiedzialam, a on zauwazyl ze mniej sie smuce, widze wszystko w lepszych kolorach i nie zalamuje sie tak jak wczesniej. To dzieki wam dziewczyny :) Dziekuje Wam za to :)

A dzis jak sie dowiedzial przez tel, ze dostalam @ to najpierw zapytal jak sie czuje i czy wszystko ok, a pozniej zapytal czy jestem w kontakcie z moimi wirtualnymi kolezankami (hihi). Bal sie, ze jak sama jestem to moge to zle znosic.

Zgłoś nadużycie #1975 7 maja 2016, 5:38

Mika29 Fajna mama
Sofi miłego odpoczynku i naładowania akumulatorów.

Taszka tylko się cieszyć, że mąż tak do tego podchodzi. Widocznie bardzo Cie kocha :-)

Dzisiaj zapowiada się bardo ciepły dzień więc uciekamy do domku nad jezioro. Leżaczek i pełny relaks. Niestety tylko mój M musi iść do pracy.

Dziewczyny za chwilę będziemy miały 100 stronę :-) :-)

Zgłoś nadużycie #1976 7 maja 2016, 8:51

mala_ala Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :) u mnie też zapowiada się piękna pogoda :)

Sofi miłego wypoczynku :)

a ja czuje jak @ nadchodzi :( już wczoraj to czułam jak szłam spać :( wiec i mi nie jest dane zostać styczniową mamusią :(

najbardziej dobija mnie to że córka strasznie chce mieć rodzeństwo ciągle pyta kiedy będzie dzidziuś kiedy będzie miała siostrę albo brata raz zapytałam co by chciała a ona obojętne co zrobicie :) rozwaliła system normalnie :) szczerze Wam powiem że jeszcze nie dawno zapierałam się rękami nogami że nigdy nie będę miała drugiego dziecka, a teraz jak chce to nie mam :( jestem załamana już tym wszystkim :(

Zgłoś nadużycie #1977 7 maja 2016, 9:00

kamila19880 Fajna mama

mala_ala napisał(a)

Hej dziewczyny :) u mnie też zapowiada się piękna pogoda :)

Sofi miłego wypoczynku :)

a ja czuje jak @ nadchodzi :( już wczoraj to czułam jak szłam spać :( wiec i mi nie jest dane zostać styczniową mamusią :(

najbardziej dobija mnie to że córka strasznie chce mieć rodzeństwo ciągle pyta kiedy będzie dzidziuś kiedy będzie miała siostrę albo brata raz zapytałam co by chciała a ona obojętne co zrobicie :) rozwaliła system normalnie :) szczerze Wam powiem że jeszcze nie dawno zapierałam się rękami nogami że nigdy nie będę miała drugiego dziecka, a teraz jak chce to nie mam :( jestem załamana już tym wszystkim :(

wiem co czujesz tylko akurat wszyscy do okola w ciąży z brzuchami a po zdjeciach na fb z mojej klasy to wszyscy maja juz chyba, i oczywiscie wszyscy sie pytaja kiedy ja bo w tyle zostane
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1978 7 maja 2016, 9:11

i to jest kurde najgorsze wchodzisz na fb a tam codziennie nowe dziecko się rodzi, moje przyjaciółki maja maleństwa z tego roku moja koleżanka w ciąży moja siostra ma tez małego dzidzi moja sąsiadki tez urodziły, a teraz wszyscy do mnie no Tobie tez by się przydało drugie, a ja nie mam sił im tłumaczyć że u mnie to nie jest takie proste, jak wychodziałam jakiś czas ze szpitala po laparoskopi to mam na wypisie napisane nie dość że endometrioze, to zespół policystycznych jajników, zapalenie narządów miednicy mniejszej, oraz inny lekarz mi powiedział ze mam jakieś tyłozgięcie macicy, nie mówiąc o tym ze nie dawno bo dość sporym wysiłku wyszła mi wada kręgosłupa, ktora teraz mi dokucza dośćmocno, plus jeszcze wachające się płytki krwi... czy to jest normalne w wieku 25 lat ?? ze człowiek czuje się jak staruszka.

Zgłoś nadużycie #1979 7 maja 2016, 9:16

dana32 Zaprawiona w bojach
Taszka to super wycieczka nad jezioro,fajnie zazdroszcze.Ja siedze w pracy do 19 :( ,jutro tez
Pogode podziwiam przez okno.Ale wiem corka z mezem skorzystaja ze sloneczka.Ja tez czyje ze @ przyjdzie,zamowila na allegro testy owulacejne i olej z wiesiolka i zobaczymy co z tego wyniknie.Mi tez forum duzo daje taki rodzaj terapi i duzo przydatnej wiedzy.
Milego dnia zabieram sie za prace nazbieralo sie tego. ;)

Zgłoś nadużycie #1980 7 maja 2016, 9:19

kamila19880 Fajna mama

mala_ala napisał(a)

i to jest kurde najgorsze wchodzisz na fb a tam codziennie nowe dziecko się rodzi, moje przyjaciółki maja maleństwa z tego roku moja koleżanka w ciąży moja siostra ma tez małego dzidzi moja sąsiadki tez urodziły, a teraz wszyscy do mnie no Tobie tez by się przydało drugie, a ja nie mam sił im tłumaczyć że u mnie to nie jest takie proste, jak wychodziałam jakiś czas ze szpitala po laparoskopi to mam na wypisie napisane nie dość że endometrioze, to zespół policystycznych jajników, zapalenie narządów miednicy mniejszej, oraz inny lekarz mi powiedział ze mam jakieś tyłozgięcie macicy, nie mówiąc o tym ze nie dawno bo dość sporym wysiłku wyszła mi wada kręgosłupa, ktora teraz mi dokucza dośćmocno, plus jeszcze wachające się płytki krwi... czy to jest normalne w wieku 25 lat ?? ze człowiek czuje się jak staruszka.

najorsze własnie ze nie rozmumieja, bo zachodza ot tak wszyscy w ciaze u mnie nikt nie ma problemu z zajściem za 1 razem zachodzą u męża w rodzinie na 5 dzieci 4 jest z wpadki, juz nie mowic o znajomych ze zaczynaja sie starac i za 1 razem wyskakuje. a pozniej takie głupie komentarze
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1981 7 maja 2016, 9:20

trzeba zabrać się za jakoś pracę, będę kosić trawę a później usiądę w słoneczku i napije się pysznego piwka :)

Zgłoś nadużycie #1982 7 maja 2016, 9:24

Kamila nikt nas nie zrozumie kto jest pełen zdrowia, i nikt nawet nie jest w stanie się domyślić co my czujemy co miesiąc, a z każdej strony głupie komentarze. Czasem mam ochotę wykrzyczeć im prosto w twarz wszystko.

Zgłoś nadużycie #1983 7 maja 2016, 9:31

tandem Supermama
Taszka no widzisz, mężowie też to widzą :) super z jeziorem Garda, będę czekać na zdjęcia! :)

Mika ale wspaniale, że wybierasz się nad jezioro :) też zauważyłam, że zaraz 100 stuknie :D

mala_ala nie załamuj się, po pierwsze, dopóki @ nie ma, jest nadzieja, po drugie wiem, że dziecko jest bardziej niecierpliwe, musisz ją oswoić z tym, powiedzieć, że to trwa, bo to trudna sprawa, by taki dzidziuś urósł :)
nie przejmuj się facebookami! a problemy powoli zwalczysz, jedną pociechę już masz, więc wiesz, że nie jest to niemożliwe :)

kamila ostatni będą pierwszymi! :)

dana współczuję pracy... znam to skądś :/ mam nadzieję, że te testy się nie przydadzą..!

Na 10 jedziemy do pani doktor, zobaczymy co tym razem

Zgłoś nadużycie #1984 7 maja 2016, 9:33

tandem Supermama
kamila fakt, najgorzej jest z tymi osobami, które mają dzieci raz-dwa i niekoniecznie gdy ich chcą... jak z takimi koleżankami w ogóle rozmawiać...? :/

Zgłoś nadużycie #1985 7 maja 2016, 9:40

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny :)
taszka mam identycznie..tez najpierw po kryjomu pisałam z Wami a jak powiedzialam mojemu M. to zauwazyl ze sie zmenilam przez to forum i chwali mnie co chwile jak pisze z Wami :) wiec tez Wam dziekuje :)
fajnie ze mąz tak Cie wspiera z ta @ i wogóle..
ja miałam w czwartek dostać @ ale nie ma jeszcze..wiem ze bedzie napewno, czuje ze idzie ale jakos dojść nie umie :P pewnie po tabletkach na owulacje sie pomieszało wszystko :P
Sofi udanego wypadu i cudownych chwil z rodzinką :)
u mnie tez co chwile brzuszki widac..noworodki..na fb to samo ehhh ciezko czasem patrzec na takie słodziaki.
Mnie sie ciagle mama i tesciowa pytały kiedy ten wnuk.a teraz wiedza i nie pytaja :) a reszta jakos mnie nie obchodzi..czasem wkurzaja te słowa wiadomo ale nie ma co sie tłumaczyc obcym ludziom :)

u nas tez słoneczko pieknie sie zapowiada dzien, ale raczej nudno w domu bo M. do pracy na 14 ;/ ehh najgorsza zmiana

Zgłoś nadużycie #1986 7 maja 2016, 9:40

Mika29 Fajna mama
Tandem napisz później co mówił lekarz. Trzymam kciuki za pozytywne wiadomości.

Zgłoś nadużycie #1987 7 maja 2016, 9:41

tandem u mnie to trwa już jakieś 6 lat, w sumie po pól roku od cc wszystko zaczęło się dziać wtedy mi to w ogóle nie przeszkadzało bo nie chciałam dzieci bo nie dalibyśmy sobie rady finansowo z dwójka, a teraz gdy możemy sobie pozwolić nawet na bliźniaki to nie mam szans na kolejne i to mnie dobija wszystko. z córka rozmawiam non stop tłumaczę jest bardzo mądra i rozumie ale jak to dziecko jest samotna tu bo w naszej okolicy jest najstarsza, a tak to same małe bąble latają albo noworodki.

Zgłoś nadużycie #1988 7 maja 2016, 9:44

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
tandem powodzenia! daj znac pozniej co i jak.
a dziecko to co chwile mowi o rodzenstwie kiedy itp..moja siostrzenica jak byla malutka to co chwile pytala mame hihi a jak sie dowiedziala ze bedzie miala brata to juz nie chciała bo ona chciala siostre hehe a

Zgłoś nadużycie #1989 7 maja 2016, 9:45

kamila19880 Fajna mama

tandem napisał(a)

kamila fakt, najgorzej jest z tymi osobami, które mają dzieci raz-dwa i niekoniecznie gdy ich chcą... jak z takimi koleżankami w ogóle rozmawiać...? :/

w ogóle :) ja to sie odcielam od kolezanek kore maja dzieci nawet nie to ze swiadomie, poprostu sama zauważyłam ze juz kontakt stracilam od kad zaczęłam sie sterac. bo sie pytaly ale nie tylko ja mój mąż tez nie ciągnie mnie do znajomych ktorzy maja a wcześniej tam czeo bywalismy. mam jedna kolezanke której siostra starala sie i nie mogla zajsc dosc dlugi czas ponad rok ona nie miala @ bez tabletek gdzie 1 dziecko 6 lat temu wpadka. i opowiadala ze ona juz nie wiedziała co robic bo siostra tylko o tym gadala placz krzyk, jak dostawala innego tematu nie bylo i żaliła mi sie. ona mówiła ze rozumie ze mozna sie starac ale też trzeba jakos zyc a nie tylko o jednym, jeden temat juz nie pamietam reszty co ona mi tam gadala, ale taka prawda ze ona "gów..." rozumiala ma 2 dzieci z każdym razem zachodziła przy 1 razie. gdyby rozumiala to by tak nie gadała o siostrze

Zgłoś nadużycie #1990 7 maja 2016, 9:45

Mika29 Fajna mama
A ja tak na pocieszenie napisze, że moja znajoma 5 lat się starała i zaszła naturalnie a 2 miesiące temu urodziła pięknego synka. Więc zawsze trzeba wierzyć w powodzenie :-)