Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #19671 27 czerwca 2017, 12:45

tandem Supermama
kamila odzywaj się, bo przecież coraz bliżej momentu gdy i Ty będziesz w ciąży, głęboko w to wierzę.

mamaNatana to czekamy na wieści kiedy się sytuacja u Ciebie rozwinie naturalnie, jedno jest pewne - jest to coraz bliżej :)

Ja dziś wstawiłam pierwsze dziecięce pranie, uff :)

sofi jak się czujesz, remonty pokończone?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19672 27 czerwca 2017, 15:11

zagubiona Gotowa na wszystko
Taszka dbaj o siebie, jeszcze raz gratulacje :)
Kamila fajnie ze napisalas, oby wszystko sie poszlo w dobrym kierunku i uda sie zajsc i donosci szczesliwie dziecko.Napisz jak bedziesz po wizycie.
Tak czytam Was i mysle jak ten czas zasuwa :) , piszecie o wyprawkach i ja choc jestem niecałe 2 miesiace po porodzie wydeje nie sie ze wyprawka byla tak dawno.
Ja w planach mam powrot do pracy do polowy sierpnia.Na razie na pol etatu i zobaczymy jak to bedzie.
Milego popoludnia.
Jak znosicie upaly? U mnie jest 29 stopnie.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #19673 27 czerwca 2017, 15:34

Sofi Fajna mama
Tandem dobrze się czuję chociaż upały mnie wykańczają, przez tydzień byłam u rodziców, w ten weekend było wesele mojego brata więc nie miałam głowy do remontu łazienki, ale w tym tygodniu jedziemy dalej i mamy problem z syfonem umywalki, kupiłam tani (38zł) gwinty nie pasują do siebie, porażka, a po za tym to w tym tygodniu chce kupić łóżeczko i materacyk, bo po za tym to wszystko dla Tymusia juz mam, bo laktator i nosidlo lub chustę będe kupowac po porodzie jesli stwierdzę że mi potrzebne, a tak to mam juz zapas wszystkiego, tylko jeszcze schowane w kartonach
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #19674 28 czerwca 2017, 14:10

Vam Fajna mama
Hej

Dobrze Tandem ze robota wre. Te pranie ciuszkow jest fajne tak sie mie mozna doczekac :-)

U nas niby upalow pierwszy dzien ale codziennie wieje i wcale tego nie czuc. W sunie dobrze bo nie cierpie jak jest zs goraco ale teraz nie wiem jak sie ubierac bo niby cieplo a wieje eh

U nas ok z tym ze Emilka ma jakas alergie i kombinujemy z pediatra na co. Narazie nie jem nabialu cytrusow truskawek czy pomidorow i czekam. Mamy krople i masci i powoli bardzo widze poprawe. Dzis zanosilam siuski do badania. Mam nadzieję ze szybko przejdzie bo biedna wyglada okropnie a i pewnie ja swedzi. Do tego podobno ma zapalenia ucha choc powien szczerze ze nie zauwazylam wcale objawow no ale na to tez mamy krople.

Jak sie czujecie ciezaroweczki? Co u mamusiek?

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #19675 29 czerwca 2017, 9:33

Sofi Fajna mama
Zagubiona jak wygląda powrót do pracy pod wzgledem finansowym? Bo teraz masz zasiłku macierzyńskiego 100% pensji, a jak wrócisz na pół etatu to chyba zasiłek przepada? I bedziesz mieć tylko połowę pensji?

Vam życzę zdrowia dla Emilki 😊 teraz jest czas pylenia traw, ale to zwykle na nos siada, jeszcze możesz wziąć pod uwagę kurz i roztocza
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #19676 29 czerwca 2017, 12:41

tandem Supermama
sofi z tymi syfonami itp zawsze jest jakiś problem... życzę, by się rozwiązało. I powodzenia z zakupami, pochwal się potem łóżeczkiem :) ja jeszcze nie mam, mieliśmy odnowić po mężu, ale zastanawiam się czy jednak nie kupić... (na początek kosz Mojżesza i tak :) )

vam to prawda, wszyscy czekają :) trzymam kciuki by z alergią się wyjaśniło

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19677 29 czerwca 2017, 14:45

Vam Fajna mama
Dziekuje Sofi juz widze ze jest poprawa ale troche to potrwa poza tym nadal nie wiemy co uczula. 
To moja slodka :-)

Zgłoś nadużycie #19678 30 czerwca 2017, 16:42

Vam Fajna mama
MamaNatana u Ciebie wszystko dobrze?

Zgłoś nadużycie #19679 30 czerwca 2017, 19:03

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Vam piękna Emilka :-* kulam się jako tako. Wszystko boli, skurczy mnóstwo ale nieregularnych i tak czekam. Nie chcę wywoływania, więc do szpitala nie idę. 10 dni mam do terminu . Wczoraj się mały obrucił bo cały czas był bokiem z prawej strony a nogi z lewej a od wczoraj kopie mnie równo po żołądku i żebrach. Już mnie to męczy bo od niedzieli ledwo żyję ale co zrobić. Czekam bo co innego pozostało. Staram się dużo ruszać coby się szyjka rozwierała szybciej ale na nic to i tylko bardziej zmęczona i nerwowa chodzę. A jak słyszę pytania rodziny jak się czuję to mi ciśnienie skacze :-p

Zgłoś nadużycie #19680 30 czerwca 2017, 23:08

tandem Supermama
vam słodziutka jest :) to w kwiatki to prześcieradło? fajne :)

mamanatana nie dziwię się, że takie pytania tylko denerwują... wytrwałości życzę :) piękne chwile przed Tobą

my od wczoraj mamy już 9. miesiąc, dziś 36+1, a rano mała na ktg zrobiła psikusa i spała... musiałam na korytarzu zjeść i wypić wszystko co miałam, obudzić ją, żeby się poruszyła na ktg :)

Zgłoś nadużycie #19681 30 czerwca 2017, 23:20

Tandem dziękuję. Niecierpliwie czekam na te piękne chwile. Jest ciężko czasami ale staram się nie narzekać, jeszcze troszkę. Nieładnie tak dzieciątko budzić ;-) . Gratuluję 9 miesiąca, zobaczysz jak teraz szybko zleci. Ja czekałam na ten 36 tydzień i nie wiem kiedy a kończę 39 ;-)

Zgłoś nadużycie #19682 30 czerwca 2017, 23:21

Vam jak rozmiar ubranek nosi Emilka?

Zgłoś nadużycie #19683 1 lipca 2017, 0:53

Vam Fajna mama
Tandem to taka poduszka plaska to wozka mama mi szyla znalazla u siebie material a pasuje akurat bo wozek mam czerwono zielono szary :-)
Wow u Ciebie juz 9mc!jak to lexi niedawno robilas test! Zleci szybko choc mi sie wydawało ze ostatnie 2tyg sie wleka strasznie! Za to teraz te 5tyg od porodu nie wiem kiedy zeszlo!

MamaNatana ah wspolczuje tego czekania i nie dziwie sie reakcji na pytania. Wszyscy wydaja sie czekac bardziej od Ciebie hehe to kwestia dni bedzie ok!
A Emilka nosi juz 62 ;-)

Zgłoś nadużycie #19684 1 lipca 2017, 2:15

tandem Supermama
mamanatana, vam dziękuję, to prawda, to JUŻ dziewiąty miesiąc, ciężko uwierzyć :) ale domyślam się, że tak jak pisze vam, po czas leci szybciej niż przed. Nie pozostaje nam więc nic innego niż czekać mamanatana :) to i tak milion razy lepsze niż czekanie będąc staraczką...

Zgłoś nadużycie #19685 1 lipca 2017, 9:51

Vam wiem, wiem, że to kwestia dni ;-) Ale czekam niecierpliwie bo kto nie chce po 9 miesiącach tulić już te maleństwo ;-) No i irytuje mnie troszkę fakt, że ginekolog narobił mi "nadziei" na szybki poród, bo szyjka skrócona rozwarta itd wysyłał do szpitala a tu się kulam i kulam bo wiadomo, że ciąża nie idzie książkowo. Chyba powinien o tym wiedzieć hehe Samopoczucie cóż, mam o niebo gorsze niż w pierwszej ciąży i choć ponarzekam to doskonale rozumiem, że tak może być i staram się nie użalać nad sobą, ale ponarzekać czasem trzeba haha. A co do rodziny to niby troskliwi ale kurczę setny raz mówię, że jak mam się czuć jak wszystko boli od 3 tyg i skurczy mnóstwo itd wiadomo, że nie wyśmienicie a oni na upartego kilka razy na dzień - a jak się czujesz, a ile skurczy, a ból duży itd a potem się dziwią, że ja nerwowa...Duża Emilka ;-) ja tak właśnie próbuję sobie przypomnieć kiedy to te rozmiary się zmieniają, syn miał 52cm jak się urodził ale nie pamiętam kiedy w 62 wskoczył, on szybko przybierał na wadze i mając chyba 1,5 miesiąca podwoił wagę urodzeniową.

Tandem no oczywiście, że to czekanie jest lepsze. Nawet nie ma co porównywać. Staraczkom jedyne co to można głęboko współczuć. Ale nie zmienia to faktu, że i tak się niecierpliwie czeka i im bliżej terminu tym czas niby leci a się dłuży.

Synek ma wakacje i troszkę się nudzi w domu. Chodzimy z nim na spacery ale on by chciał gdzieś jechać, a jak tu jechać jak nie wiadomo kiedy urodzę. Nie pozwalam nawet mężowi bo mam wybrany szpital 22km dalej i musi mnie tam zawieźć ;-) no i tak wszyscy czekamy na to maleństwo hihi. A moja psychika też różnie bo mamy problemy rodzinne. Mój tata w piątek miał ostry zawał i przez 3 dni był ma oiomie a siostra ta co ma raka piersi dowiedziała się w czwartek, że ma przerzuty. Z tatą lepiej i w pon wychodzi do domu ale z siostrą to nie wiadomo co będzie, aż strach myśleć.

Miłego weekendu

Zgłoś nadużycie #19686 1 lipca 2017, 11:17

Vam Fajna mama
MamaNatana wspolczuje siostrze i tacie! Mam nadzieje ze tata raz dwa wroci do zdrowia a u siostry ze sie nie okaza tsk grozne te przerzuty! Moj tata zmarl na raka wiem wiec jak ciezka jest to choroba!

Co do wielkosci dziecka to widze ze mloda sporo urosla ale nadal wydaje mi sie malutka hehe i wiekszosc ubranek mam za duzych :-) no ale urodzila sie to miala 2770g a teraz ma 4200g ;-)

Zgłoś nadużycie #19687 1 lipca 2017, 12:25

Vam dziękuję. Tata lepiej i w pon idzie do domu. A siostra cóż sama jest sobie po części winna. Wiem, że nie powinnam tak myśleć ale wiedziała rok że ma guza i nie badała go. Tzn chodziła do lekarza, który przepisywał maści i kazał smarować i masować. A ona zamiast iść do innego czekała nie wiadomo na co. Teraz guz był duży i przerzuty dał. Mój teść zmarł na raka jak mąż był nastolatkiem.

Taka dzidzia zawsze się mała wydaje, tym bardziej jak się ma większe dziecko u boku ;-) u mnie to już w ogóle różnica będzie ;-)

Zgłoś nadużycie #19688 1 lipca 2017, 13:15

Vam Fajna mama
O tak porownujac ze starszym dzieckiem jest roznica. Teraz syn wydaje mi sie taki duzy! Jak go w nocy przesuwalam to myslslam ze kark zlamie taki sie ciezki mi wydawal ;-) musze zapisywac i porownac wage i wzrost z synem ale mysle ze podobnie przybiera zreszta kazde dziecko inne. Generalnie raczej nie naleza do olbrzymow syn do tej pory jest w tej nizszej granicy centylowej wiele dzieciakow w jego wieju jest wyzszych i ciezszych. Zobaczymy czy siostra podobnie :-)

Zgłoś nadużycie #19689 1 lipca 2017, 17:12

Vam mój syn jest właśnie od zawsze duży ponad wiek. Nie jest ani chudy ani gruby ale wysoki i np teraz ma 134cm i 32kg i ma 7 lat a ciuchy na 9-10 kupujemy. Mnie też bardzo ciekawi jaki będzie drugi syn.

Zgłoś nadużycie #19690 1 lipca 2017, 18:16

Sofi Fajna mama
Mama Natana trzymam kciuki za siostrę i tatę żeby szli w stronę zdrowia, takie problemy muszą Cię nieźle stresować :(

Tandem gratuluje 9 miesiąca :)

Vam przesłodka ta Twoja córeczka :) i fajne ma wdzianko :)