Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #19651 21 czerwca 2017, 21:01

Vam Fajna mama
Trzymam kciuki MamaNatana! To moze sie jeszcze troche ciagnac tak naprawde wiec licze ze wytrzymasz tak jak chcesz ;-)

Zgłoś nadużycie #19652 21 czerwca 2017, 21:33

tandem Supermama
mamanatana nigdy nie mów nigdy :) ja mam nadzieję, że skoro już udało nam się z Anielką, to i z rodzeństwem dla niej się uda, oby bez takiego czekania... Zaciskam kciuki za rozwój akcji, daj nam znać, jeśli tylko będziesz w stanie :)

niebieska my też nie mamy gdzie trzymać, dlatego wózek, fotelik, wanienka - mamy wybrane ale nie kupiliśmy, a zamiast łóżeczka upolowałam kosz Mojżesza, który czeka u rodziców. Łóżeczko potem.

vam my też dwa, ale planujemy za rok lub dwa zacząć budowę. Rok w rok to chyba ciężko, ale zobaczymy jak to będzie, bo trochę się martwię, żeby od decyzji do dwóch kresek znów nie minęło tyle czasu...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19653 21 czerwca 2017, 21:51

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Vam dzięki ;-) no ja właśnie wiem, że może to potrwać więc decyzja lekarza o szpitalu wydawała mi się absurdalna. Poco tam mam siedzieć i czekać ?? Równie dobrze mogę kilka dni jeszcze pochodzić w 2-paku. Mąż pojechał autem do pracy, więc jak coś to dzwonię i w niecałe 30 min jest z powrotem, poza tym synek duży więc gdybym nie wyrobiła czasowo mogę dzwonić po karetkę i szpital 5 min ode mnie, choć nie będę w tym rodzić, ale w razie W jest blisko.

Tandem dzięki ;-) postaram się pisać ;-) my zawsze z m mówiliśmy o 2 dzieci, nigdy nie chciałam więcej. Potem choroba syna nas troszkę zblokowała no i remont przeprowadzka itd. We wpadki nie wierzę ;-) To ja będę trzymać kciuki aby Anielka miała szybko rodzeństwo ;-)

Ale mnie stresik ogarnął ;-) W razie czego jestem wykąpana, ogolona, najedzona hihi. Ale nie czuje jakby to miało być już/dziś. Skurcze mam mocne ale rzadkie, więc pewnie wyspać się zdążę ;-)

Zgłoś nadużycie #19654 22 czerwca 2017, 7:45

Ja dalej w 2 paku ;-) Noc miałam bardzo niespokojną bo mnie brzuch bolał a teraz mam biegunkę. Skurcze rzadko, więc czekamy dalej.

Zgłoś nadużycie #19655 22 czerwca 2017, 9:15

Vam Fajna mama
MamaNatana biegunka tez czesto jest po porodem mnie gonilo dzien wczesniej :-)

Tandem rozumiem te czekanie na kreski jest ciezkie ale moze terwz bedzie latwiej juz. Zobaczysz sama po porodzie czy masz ochote dzialac szybko ;-)

Zgłoś nadużycie #19656 22 czerwca 2017, 14:50

Vam zobaczymy, bo już raz miałam biegunkę przez kilka dni + skurcze i nic z tego nie było. Nie nastawiam się na najbliższe godziny ;-)

Zgłoś nadużycie #19657 22 czerwca 2017, 19:50

Taszka Gotowa na wszystko
Powtarzałam dziś badania. Beta 10915, a progesteron 16. Jutro mam lekarza i pewnie będę brać tabletki.

Ale te wasze suwaczki zasuwaja. Same porody się szykują ;)

Zgłoś nadużycie #19658 22 czerwca 2017, 20:28

Taszka piękna beta. U ciebie też tak zleci ;-) nie zdążysz się obejrzeć a już będzie końcówka. Na kiedy masz termin według miesiączki? Dbaj o was

Zgłoś nadużycie #19659 23 czerwca 2017, 9:27

Vam Fajna mama
Taszka piekna beta! Powodzenia u gin! Daj znac szybko co powiedział.

Zgłoś nadużycie #19660 23 czerwca 2017, 9:59

niebieska88 Fajna mama
Taszka piękna beta, ogromne gratulacje, czekamy na wizytę

Zgłoś nadużycie #19661 23 czerwca 2017, 22:44

Taszka Gotowa na wszystko
Byłam dziś u gin. Wszystko jest ok i nawet serduszko widziałam, więc mąż miał prezent na dzień ojca ;) Mam brać 2 tabletki progesteronu dziennie. Kolejna wizyta 03.07. tym razem już w Niemczech.

Zgłoś nadużycie #19662 24 czerwca 2017, 5:14

Vam Fajna mama
Taszka gratulacje raz jeszcze! Super wiadomosc, na kiedy termin?

Zgłoś nadużycie #19663 25 czerwca 2017, 17:20

kamila19880 Fajna mama
hejka, napisze co u mnie mialam laparoskopie i droznosc jajowodow w czwartek, polowy co lekarz powiedzial nie zrozumialam na obchodzie w szpitalu, ale wizyte mam 12 lipca z tlumaczem ide wiec ok. tak wiec 2 dorbiele w jajnikach, i jakies torbiele w innych miescach(nie wiem gdzie bo nie zrozumialam), na 1000% endometrioza i bardziej zaawansowana niz myslał, zrosty na macicy od niej i chyba jajowody zapchane ale tego do konca nie zrozumialam, no ale niby wszystko powycinali co trzeba i cos o in vitro gadal ale powiedzial ze ze swoim lekarzem musze sie spotkac on zdecyduje co dalej. Bo obchod mial inny lekarz. czuje sie dobrze chociaz szwy dokuczaja, mam narazie zwolnienie. I z tego co mi sie wydaje po lekarzu tym co widzialm ze ciezko bedzie u mnie z ciążą no ale zobaczymy. No i mam nadzieje ze mi nie wycieli nic zadnego jajnika czy cos lekarz za szybko gadał.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #19664 25 czerwca 2017, 17:46

Vam Fajna mama
Jej Kamila zycze duzo zdrowka, trzymam kciuki za wizyte oby wszystko wyszlo lepiej niz myslisz!

Zgłoś nadużycie #19665 25 czerwca 2017, 17:47

Vam Fajna mama
MamaNatana jak sie trzymasz? A moze juz nie? :-)

Zgłoś nadużycie #19666 26 czerwca 2017, 5:38

Sofi Fajna mama
Kamila cieszę się że napisałaś, dobrze że będziesz mieć wizytę z tłumaczem to sie dokladniej dowiesz, napisz wtedy ci i jak i jakie szanse na dziecko daje tamten lekarz, ogólnie to jest naprawdę ciężkie co musisz przechodzić, jesteś bardzo silna
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #19667 26 czerwca 2017, 12:01

tandem Supermama
mamaNatana co u Was, czyżby już?

taszka gratuluję ponownie i czekamy na wieści z kolejnej wizyty :)

vam oczywiście, że zobaczymy najpierw jak to będzie, za szybko też nie ma sensu, to nawet dla organizmu może być zbyt duże obciążenie. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży, i czekania na pozytyw będzie dużo, dużo mniej.

kamila sofi ma rację, jesteś bardzo silna, odzywaj się cześciej i czekamy na wieści

ja dziś byłam na ktg i u diablo-gina w poradni przyszpitalnej, Malutka ma 2800g, wszystko ładnie, powoli mi się macica spina więc mam łykać aspargin 3 razy dziennie i w piątek znów przyjść na kontrolę. Pochwalę się, że w sobotę zamówiliśmy wreszcie wózek i w tym tygodniu będzie do odbioru :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19668 26 czerwca 2017, 12:18

kamila19880 Fajna mama
Nie mam po co się odzywać jak to same w ciąży siedzą.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #19669 27 czerwca 2017, 7:09

Witam

Hehe Vam ja dalej w 2-paku ;-) i tak czekam i czekam. Od niedzieli mam skurczy co niemiara i bez rezultatu. W niedzielę przez 12h miałam 60 skurczy a wczoraj 45. Skurcze są może nie tyle bardzo bolesne co bardzo nieprzyjemne, bo napina się cała macica i ból promieniuje na kręgosłup i szyjkę, a jak jeszcze podczas skurczu mały się ruszy to już boli. Byłam na IP zbadać się w niedzielę, ale szyjka skrócona i rozwarcie tylko na opuszek. Są dwa wyjścia - albo czekać albo wywoływać oksytocyną. Czekam, bo wywoływać nie chcę. Mam nadzieję, że w końcu się rozkręci należycie. Mam bardzo nieregularne te skurcze bo raz co 15-25 minut a potem nawet co 3-5. No ale cóż, dam radę. Gratuluję miesięcznicy Emilki :-*

Sofi jak się kulasz? ;-)

Tandem czekam ;-) Piękna waga córci. Gratuluję zakupu wózka. Ja to bym już moim pojeździła hihi

Kamila przykro mi z powodu Twojego stanu zdrowia. Życzę szybkiego zaciążenia. Jak na moje wyczucie Twój ostatni post jest troszkę krzywdzący i dziecinny? Nie umiem znaleźć innego określenia. Wiesz, że tutaj piszą same w ciąży lub już po, a mimo to piszesz co u ciebie. Dziewczyny piszą, żebyś się odzywała to ty z fochem, że nie masz po co bo tu same w ciąży :-/ Te w ciąży też się starały i tutaj zostały, starały się krócej od Ciebie choć nie wszystkie. Nie nasza wina, że Ty nie możesz, a takie odnoszę wrażenie po Twoich postach, masz pretensje. Powiedz mi czy ja mając chorego syna mam mieć pretensje do dziewczyn, że mają zdrowe dzieci ?? ?? ?? ? Tak się nie da....Życie nigdy nie było i nie będzie sprawiedliwe dla każdego......Długo nic nie robiłaś z tym, że nie mogłaś zajść choć dziewczyny pisały, żebyś gdzieś poszła, sama wydłużyłaś czas, ale to Twoja sprawa. Mnie tylko chodzi o to, że skoro się odezwałaś to znaczy, że chciałaś pożalić się i poinformować dziewczyny co u ciebie, a jak już one piszą (te w ciąży) żebyś się odzywała to Ty focha walisz - nie bo tu same w ciąży. Więc w zasadzie po co pisałaś ?? ?? Skoro te w ciąży są takie beee ?? ?

Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #19670 27 czerwca 2017, 11:20

Sofi Fajna mama
A ja Kamilę rozumiem, taka sytuacja kiedy bardzo długo starasz się coś osiągnąć i się nie udaje, a inni już dawno to mają może być naprawdę dołująca, wtedy pojawia się wiele negatywnych uczuć i wcale się nie dziwię że Kamila pisze to co pisze, nawet jeśli to nie jest logiczne, emocje nie są logiczne, na ile damy radę powinnyśmy ją wspierać, jak ponad rok temu zaczęłam pisać na tym wątku to Kamila była najweselszą osobą i wszystkich rozbawiała, nie jest marudą z natury, Kamila życzę Ci dzieciątka jak najszybciej, żebyś znów promieniała radością tak jak kiedyś :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...