Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #19631 16 czerwca 2017, 18:54

Sofi Fajna mama
Taszka super beta 😊 takiego wyniku jeszcze nie widziałam, na progesteronie sie nie znam, lekarz wszystko Ci wyjaśni 😊
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #19632 17 czerwca 2017, 17:36

tandem Supermama
Sofi gratuluję prawie skończonej łazienki, bardzo ładne baterie, a płytki też mam w bieli :)
Mała_ala trzymam kciuki za finisze remontowe :) mój mąż też woli wszystko sam i trwa to dłużej...
My w weekend jesteśmy w domku letniskowym, mąż robi okiennice do drzwi tarasowych
Taszka według norm napro to bez ciąży progesteron powinien być powyżej 19, a w przypadku ciąży wzrastać, to on wspiera maluszka w zagnieżdżaniu i utrzymaniu. Kiedy masz wizytę? Przydałaby się luteina i/lub duphaston

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19633 18 czerwca 2017, 10:32

duszka Fajna mama
Dzień dobry !

Taszka gratulacje! Bardzo się cieszę , życzę Ci spokojnej ciąży ;)

U nas różnie . Jak już pisałam wczesniej pokarmu brak i karmimy się mm . Ja dalej nie moge tego przeżyć, ciezko mi sie jakoś z tym pogodzić. Kikut jeszcze nie odpadł , od wczoraj zaczął krwawic i bardzo brzydko wygląda, trochę mnie to zmartwilo. Melusia ślicznie rośnie , jest grzeczna . Pozdrawiam gorąco!

Zgłoś nadużycie #19634 18 czerwca 2017, 11:58

Vam Fajna mama
Hej

Taszka trzymam kciuki za wizyte! Na pewno wszystko będzie dobrze!

Duszka a jak pielegnujesz pępek? Nam kazali nic kompletnie nie robic i odpadl po 6 dniach ale następnego dnia zaczal krwawic. Pediatra kazala 3x dziennie przemywac ta krew Octeniseptem i smarowac Neomycyną to na recepte i wczoraj dopiero przestało sie tak saczyc mam nadzieje ze juz na stale. Super ze mala grzeczna i rosnie zdrowo. Emilka tez ok ale zsgazowana. Robi kupki czesto ale ile sie orzy tym naspina i nasteka wieczorani tez poplakuje.

Dziewczyny oby te wasze remonty szybko sie skonczyly! Nie ma to jak gotowa lazienka!

My dzis wracamy do mamy m musi jechac do pracy przyjedzie moze za 2tyg. Dzis urodzinki mojego synka skonczy 4 lata o 17.30 😍 wczoraj przyszly ciocie i dmuchal swieczki.

Zgłoś nadużycie #19635 18 czerwca 2017, 13:17

niebieska88 Fajna mama
Hej dziewczyny dawno tu nie zaglądałam a tu tyle wiadomości ze trudno nadążyć

Taszka pieknie, mocno ściskam, gratuluję i trzymam kciuki za nudną ciąże

Sofi fajnie wygląda ta wasza łazienka, ale to duży komfort nie ściskac sie cała wielopokoleniowa rodziną w jednej łazience

MamaNatana cieszę się że jesteś, trzymam kciuki za to żeby maluch się jeszcze nie spieszyl

Zagubiona dobrze że się dogadujecie z byłym ale czy to nie jest dezorientujace dla dzieci? Np te wspólne wakacje?

Duszka szybko mija ten czas, walka o pokarm to masakra, ja tak miałam w późniejszym czasie, niestety mi nic nie pomogło, i zaczęliśmy karmić mm tylko Hania juz duża była, miała 7 mc to nie było mi już tak szkoda

U nas nadal remonty, są przejasnienia ale i dużo rzeczy nie po naszej myśli, pracownik daje trochę ciała a wie że nam się bardzo śpieszy, najgorszy ból to drzwi wejściowe, bo nam porysowali, czekaliśmy 3 tygodnie i tu takie coś i dopiero jutro się dowiemy co dalej, a tu już powinny być wstawione, jeszcze dokończyć łazienkę, blat w kuchni i jedna szafka, ściany i podłoga w salonie, drzwi wewnętrzne i koniec, ale ten koniec długo trwa

Wyprawki jeszcze brak przez to wszystko głowy Nie mam, poza tym u teściów i tak nam ciasno to gdzie to wszystko przygotować, jestem coraz bardziej załamana, że to już powinno być gotowe a nie jest, i nawet do domu nie możemy jeszcze wrócić

Zgłoś nadużycie #19636 19 czerwca 2017, 10:01

tandem Supermama
duszka rozumiem Twój żal, ale pamiętaj, że to nie jest Twoja wina, ważne, żeby mała zdrowo rosła. Oby kikut ładnie odpadł.

vam sto lat dla synka! i miłego pobytu u mamy. Daleko od Was mieszka?

niebieska współczuję przedłużającego się remontu, oby skończył się jak najszybciej! jak Hania reaguje na rodzeństwo?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #19637 20 czerwca 2017, 8:54

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam po długim weekendzie.

Taszka beta piękna, na progesteronie nie znam się. Daj znać po wizycie.

Sofi bardzo ładna łazienka.

Duszka rozumiem Cię, bo sama bym mocno przeżyła niemoc karmienia, ale nic na to nie poradzisz. Chęci miałaś ogromne a natura wybrała inaczej. Ważne, że Mela zdrowo rośnie a mamusia zamiast karmić to tuli do piersi i to też bardzo ważne ;-) Współczuję z pępkiem. Ja pamiętam, że przy synku kazali rozcieńczonym spirytusem przemywać i nie moczyć i też był ponad 3 tyg. teraz mam zamiar nie robić niczym a dzidzi nie kąpać, tylko obmywać żeby kikuta nie moczyć. Zobaczymy czy się sprawdzi. Daj zdjęcie Melusi ;-)

Mala_ala mój m też wszystko sam robił w mieszkaniu i robi. Wzięliśmy z miasta mieszkanie prawie 90m2, istna rudera ;-) a mąż zrobił z niego cudo. Namęczył się nieziemsko bo 3 lata mu to zajęło, w domu go praktycznie nie było, ale jestem z niego mega dumna i jak patrzę na mieszkanie to jestem mężowi bardzo wdzięczna za takie poświęcenie. Z firmami nie byłoby nas stać na wiele rzeczy, a tak zamiast zapłacić firmie mam super sprzęty np w kuchni. Ja osobiście też miałam swój wkład bo np płyty G-K kleiłam ;-)

Vam spóźnione 100 lat dla Synka. Może coś w diecie Twojej zaszkodziło małej?

Niebieska życzę szybkiego końca remontu.

Tandem jak tam samopoczucie ??

U mnie coraz gorzej ;-) Dotrwałam do czasu, do którego chciałam i mam ciążę donoszoną z czego się bardzo cieszę. Cały długi weekend przeleżałam, żeby nie urodzić wcześniej, a poza tym i tak siły nie miałam. Skurcze mam długie i silne, dość bolesne. Wczoraj myślałam, że to już bo mały zrobił się bardzo niespokojny, pchał główkę strasznie i szyjka zaczęła mnie strasznie boleć, skurcz za skurczem ale miałam 4 skurcze co 10 minut i potem już co 12-15. Noc bardzo niespokojnie przespana. Kurczę ten maluszek daje mi w kość ;-) Z synem do samego końca nie miałam takich atrakcji. Jestem troszkę podekscytowana porodem i troszkę przerażona ;-) Wiadomo, że cc to nie to samo, dzieciątko po 5 min zabrane, potem się leży i myśli, ja tak przeleżałam ponad 2h, które trwały wieczność. Teraz będzie zupełnie inaczej i spontanicznie, bez planowania. Boję się, żebym w nocy nie zaczęła rodzić bo m ma nocki, a od poniedziałku ma urlop to już luz. Jutro wizyta u gina, więc zobaczymy jak tam postępy. Ruszać się za bardzo nie mogę bo mam skurcz za skurczem i taki ból brzucha i całego dołu, że łzy stają w oczach, więc tak marzę po cichu o szybkim rozwiązaniu.

Pozdrawiam miłego dnia

Zgłoś nadużycie #19638 20 czerwca 2017, 9:00

Vam Fajna mama
Hej

Duszka spokojnie najważniejsze ze mala rosnie zdrowo i jest zadowolona.

Niebieska mam nadzieję ze szybko sie remont skończy bo takie mieszkanie nie u siebie meczy zelaszcza ze jak mowisz nie mozesz sie zabrac za wyprawke. Niestety niedlugo bedziesz musiala mimo to. Daleko masz z domu do tesciow?

Tandem ja do mamy mam niecale 100km

Zgłoś nadużycie #19639 20 czerwca 2017, 14:02

tandem Supermama
mamanatana gratuluję donoszenia i w takim razie życzę, by już nie było źle, tylko byś spotkała się z tym ruchliwym maleństwem jak najszybciej :) ja chodzę raz w tygodniu na ktg i mała też fika tak,że często położne muszą przesuwać sprzęt by ją na nowo odnaleźć ;)

vam to i dużo, i mało :) ja mam do rodziców 20km (mieszkamy w mieście, a oni pod), jeżdżę do nich wypocząć gdy u mnie robi się za gorąco :)

czy któraś z Was nosiła/nosi/planuje nosić dziecko w chuście?

Zgłoś nadużycie #19640 20 czerwca 2017, 14:53

Vam Fajna mama
MamaNatana wspolczuje teraz wiec jak zycze zebys urodzila jak najszybciej tylko nie w nocy :-)

Zgłoś nadużycie #19641 20 czerwca 2017, 16:14

Tandem dziękuję. No ten synuś to chyba piłkarzem będzie bo i nóżkami i główką nieźle uderza :-D . Pierwszy synuś był spokojny, ruszał się sporo ale wolniej i nie bolało a ten to odkąd czuję ruchy to daje popalić ;-) ale i tak super uczucie czuć maleństwo, no może nie do końca fajnie czuć główkę ;-)

Vam dziękuję. Śmiałam się dziś do m, że mogę wytrzymać góra do piątku, żeby dostał prezent, który sam sobie zrobił haha.

Jaka u was temp? U nas 30 ponad. W tv mówią, że od poniedziałku ma być 36 37, koszmar.

Zgłoś nadużycie #19642 20 czerwca 2017, 16:34

niebieska88 Fajna mama
U nas też tak gorąco, ciężko dZisiaj, wybrałam samochód nad spacer po dziecko
Vam dzisiaj kupilam 4 szt body i ręcznik, wózek i łóżeczko mam, bujaczek też już mam u koleżanki zarezerwowany, tylko zapłacić i przywieźć, w następnym tygodniu kupuje wszystko po kolei , oprócz kosmetyków
A teściowie mieszkają blok dalej, także żadnej różnicy nie ma jeśli chodzi np o nasz czas wolny

Zgłoś nadużycie #19643 20 czerwca 2017, 17:35

Vam Fajna mama
Niebieska to super ze blisko i ze juz wyprawka prawie gotowa :-)

MamaNatana u mnie i syn i corka tak kopali ze hoho ale masz racje to cudowne uczucie juz mi brakuje ruchow :-D

Zgłoś nadużycie #19644 20 czerwca 2017, 18:28

tandem Supermama
mamaNatana nasza też chyba będzie tancereczką, bardzo dużo się rusza :) mam nadzieję, że mimo to po drugiej stronie brzucha będzie także dużo spać :) u mnie też gorąco niestety :( musimy dokupić sobie wiatraczek - wentylator

niebieska to pochwal się potem zakupami :) ja też powoli finiszuję zakupy, układam wszystko itp. Pozostaje wózek, fotelik (wybrane) i pranie :)

vam coś za coś - ruchy w środku albo dotyk na zewnątrz :)

czy wszystkie staraczki stąd przeniosły się do innych wątków?

Zgłoś nadużycie #19645 20 czerwca 2017, 19:51

Ja już chyba mam wszystko dla maleństwa. Wczoraj dokupiłam jeszcze kilka rzeczy. Pamiętam jak z synem w ciąży kompletowałam wyprawkę i gdyby nie ograniczone fundusze to do połowy miałabym wszystko ;-) teraz zaczęłam po 30tc ale stopniowo. To już nie ten szał jak za pierwszym razem :-)

Vam ja się delektuję tymi kopniakami bo u mnie to już ostatni raz ;-) ale tandem dobrze pisze. Ja juz bym chciał tulić synka.

Zgłoś nadużycie #19646 20 czerwca 2017, 21:37

niebieska88 Fajna mama
Ja dopiero zaczęłam kompletowac, nie mam gdzie tego trzymac, wozek i lozeczko w garazu, a reszta w samochodzie w bagazniku, ale dzis niewiele kupilam, musze sobie znalezc liste z wyprawka i bede po kolei kompletowac

Zgłoś nadużycie #19647 21 czerwca 2017, 7:39

Vam Fajna mama
Hej wiadomo ze tulenie dziecka jest fajne ale do tego kopania mam sentyment :-) u mnie tez narazie dosc sle kto wie moze jak zmienimy mieszkanie na wieksze to sie skusze jeszcze kiedys na trzecie? :-P

Zgłoś nadużycie #19648 21 czerwca 2017, 11:21

niebieska88 Fajna mama
Moj Ł bardzo chce trzecie, dzisiaj znowu pytał czy działamy jak tylko bedziemy mogli, a ja się nie widzę, poza tym mamy 3 pokojowe mieszkanie, sądzę że kolejne dziecko to już ciasno by było nam

Zgłoś nadużycie #19649 21 czerwca 2017, 11:57

Vam Fajna mama
My mamy 2 pokoje. Jakbym miala 3 tobym sie zastanawiala ale napewno nie rok w rok 🙈

Zgłoś nadużycie #19650 21 czerwca 2017, 20:51

Hej.

Ja po wizycie. Szyjka bardzo mocno skrócona, rozwarcie na opuszek palca. Gin kazał jechać do szpitala ale nie jadę, chcę w domu czekać na akcję. Mam nadzieję, że to nie będzie dziś w nocy ;-)