Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1911 6 maja 2016, 8:35

mala_ala Gotowa na wszystko

Taszka napisał(a)

Dzień dobry! U mnie zawitała @ :( Miałam taką nadzieję, ze Tym razem się udało, a tu nic z tego.

Taszka tak mi przykro :( następny cykl nowe szanse :) Wszystkim nam się uda musi się udać, musimy tylko w to wierzyć tak mocno jak chcemy być w ciąży.

Zgłoś nadużycie #1912 6 maja 2016, 8:35

kamila19880 Fajna mama
Taszka przykro mi ;(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1913 6 maja 2016, 8:44

Sander Gotowa na wszystko
Witam!
Podaje tylko przepis a reszta później . To jest przepis ze strony z modyfikacjami :http://gotuj.skutecznie.tv/2014/05/dacquoise-vel-daklas-vel-tort-bezowy/ z bardzo szczegółowymi instrukcjami :-)
PAVLOVA
spody bezowe:
• 6 białek (jajka przed rozbiciem wyjmuję z lodówki, by miały temperaturę pokojową, piana lepiej się ubije)
• szczypta soli
• 300 g drobnego cukru
• 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
• 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny (lub jasnego octu winnego)
krem:
• 250 g serka mascarpone (z lodówki, mocno schłodzony)
• 660 ml śmietany kremówki (z lodówki, mocno schłodzony)
• 3 łyżki cukru pudru
• Ewentualnie 2 smietanfixy
Szykuję dwa kawałki papieru do pieczenia i na każdym z nich rysuję koło wielkości spodu tortu, który chcę przygotować –ja odrysowuję od spodu tortownicy lub talerza, na którym będę podawać tort.
Rozbijam jajka (najlepiej wyjąć je wcześniej, by miały temp. pokojową) na białka i żółtka.
Białka ubijam na sztywną pianę ze szczyptą soli. Pod koniec ubijania dodaję 1/3 cukru, ubijam, dosypuję kolejną 1/3 część cukru, ubijam i na koniec reszta cukru i ubijam. Ubijam tak długo, aż piana będzie gładka, lśniąca i bardzo sztywna (czuć lekki opór pod naciskiem łopatek miksera, a przekrojona np. trzonkiem łyżki zachowuje wyraźną linię cięcia
Ważne: ta sztywność piany jest istotna, w przeciwnym wypadku bezy po upieczeniu mogą być miękkie/”gumowe”, a sztywność piany gwarantuje tę chrupkość w bezach, o jaką chodzi.
Wtedy dodaję mąkę ziemniaczaną i sok z cytryny i miksuję raz jeszcze, dokładnie rozprowadzając je w sztywnej pianie.
Tak przygotowaną pianę dzielę na dwie części i formuję z niech spody bezowe. Papiery do pieczenia układam na dwóch blachach i na każdym rozsmarowuję połowę piany, nadając jej kształt tortowego spodu tj. wypełniam nią narysowane koła. Rozprowadzam tak, by spody miały równą grubość w każdym miejscu, ale nie muszą być idealnie gładkie ;)
Obie blachy wstawiam teraz do rozgrzanego do 180 st. C piekarnika i piekę jednocześnie: na wyższym i niższym poziomie. Jednak zaraz po zamknięciu drzwi piekarnika zmniejszam temperaturę grzania:
– jeśli z termoobiegiem, to do 130 st. C i piekę przez 90 minut (ja mimo włączonego termoobiegu i tak 30 minut przed końcem przekładam górną blachę na dół, a dolną do góry, by bezy upiekły się równomiernie)
Po 90 minutach wyjmuję je z piekarnika i zostawiam do ostygnięcia –wraz z papierem, na którym się piekły układam na metalowej raszce i wtedy stygną szybciej.

P.S. ja piekłam nawet 105 minut bo wydawało mi się muszą jeszcze posiedzieć i się nie spaliły

Do miski dodaję schłodzoną kremówkę i miksuje dodając cukier puder, gdy śmietana będzie prawie zupełnie ubita dodaje ewentualnie śmietanfix i wolno miksuję, pomału dodaje po łyżce mascarpone. Miksuje na bardzo wolnych obrotach do połączenia składników.
Spody bezowe powinny już przestygnąć. Ładniejszy rezerwuję na górną część tortu, drugi układam na spód. Tort buduję od razu na talerzu lub paterze, na której będę go serwować, bo po przełożeniu kremem mógłby być kłopotliwy w przeniesieniu ;) Na środku talerza rozsmarowuję kleks kremu – to będzie klej, do którego przyklei się spód tortu i ciasto nie będzie się przesuwać podczas krojenia. Zdejmuję ostrożnie papier z bezowego spodu i układam go na talerzu, delikatnie dociskając do kremu na spodzie. Smaruję z wierzchu 3/4 przygotowanego kremu –w miarę równą warstwą. Ostrożnie zdejmuję papier z drugiej bezy i układam drugi spód na kremie. Bardzo delikatnie dociskam, by beza nie popękała pod naciskiem palców ;) Z wierzchu nakładam pozostały krem a na to pokrojone w plasterki truskawki , lub inne owoce i… tort gotowy :) Przed samym podaniem proponuje oprószyć cukrem pudrem.
Można podawać od razu, ale najlepiej smakuje po schłodzeniu, dobrze zatem, by postał w lodówce jakąś godzinę czy dwie przed krojeniem. Można go także przygotować dzień wcześniej, wstawić do lodówki i następnego dnia smakuje wyśmienicie, jeśli nie najlepiej :) .

Zgłoś nadużycie #1914 6 maja 2016, 8:51

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Cześć!!
dzewczyny nie załamujcie sie!! taszka jak nie teraz to nastepny cykl bedzie Twoj :D
kamila Ty tez nie odpuszczaj!! nie załamuj!! damy rade wszystkie!! i czemu myslisz o rozwodzie? zobaczysz ze wszystko sie ulozy i za niedlugo pochwalicie sie testami z 2 kreseczkami :D
u mnie tez od rana sloneczko mmmm az dzien lepiej sie zapowiada :) jest prawie 9 rana a na termometrze 20 st :D pieknieeee :D
milego dnia kobietki

Zgłoś nadużycie #1915 6 maja 2016, 8:51

Katrina13 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :)
Taszka przykro mi , kolejny cykl to nowa szansa:* głowa do góry:*
Kamila puki nie masz miesiączki to jest szansa :)
Mnie dziś boli brzuch strasznie, pewnie @ przyjdzie, ale nie załamuje się bo to nic nie pomoże:*
Piękna pogoda, więc trzeba się cieszyć:*

Zgłoś nadużycie #1916 6 maja 2016, 8:52

Sander dziękujemy za przepis :)

Zgłoś nadużycie #1917 6 maja 2016, 9:10

kamila19880 Fajna mama
Ta Zasada brzmi poki nie ma @ i temp nie spadnie jest nadzieja ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1918 6 maja 2016, 9:29

kamila19880 Fajna mama
Juz nie mówiąc o rym ze żadna z nas nie ma szans na in vitro skotecznoax bedzie 1% lub nawet mniej przez widzimisie jakiś kretynow z zadu którzy juz nie zamierzają mieć dzieci i księży którzy nie powinni i nie mogą mieć a na boku robia bachory im dłużej słucham o Polsce tym dłużej nie moge pojąć ich głupoty i chęci jakiejkolwiek powrotu do polski. Bo to co sie dzieje to jest parodia.
Jedynie co mozn na to powiedziec Boże widzisz i nie grzmisz ;)

Zgłoś nadużycie #1919 6 maja 2016, 9:31

ja juz nie mam sily sie wypowiadać na ten temat...debile i tyle..szkoda słow na takich kretynów z rządu !!

Zgłoś nadużycie #1920 6 maja 2016, 9:38

Mika29 Fajna mama
Taszka i Kamila musicie być dzielne i wierzyć, że następny cykl będzie tym ostatnim :-) kurcze jak to jest, że patologia się mnoży a "normalne" rodziny mają z tym takie problemy. To tak na marginesie bo właśnie dowiedziałam się o jednej babce co ma 28 lat i urodziła 5 dziecko.
A następna ma 25 i jest w 4 ciąży.

Zgłoś nadużycie #1921 6 maja 2016, 9:49

kamila19880 Fajna mama

Mika29 napisał(a)

Taszka i Kamila musicie być dzielne i wierzyć, że następny cykl będzie tym ostatnim :-) kurcze jak to jest, że patologia się mnoży a "normalne" rodziny mają z tym takie problemy. To tak na marginesie bo właśnie dowiedziałam się o jednej babce co ma 28 lat i urodziła 5 dziecko.
A następna ma 25 i jest w 4 ciąży.

Ja juz od 11 tak wieże i moja wiara juz nie jest skuteczna , nie chcem zyc w kłamstwie i okłamywać samej siebie. Młode do płodne 500+ droga nie chodzi ;) wiec beda miały za co zyc, jak pewnie każde z innym

Zgłoś nadużycie #1922 6 maja 2016, 10:13

Taszka Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczyny. Nie mam zamiaru się załamywać. W sumie mężuś dopiero od miesiąca bierze witaminy i pewnie efektów jeszcze nie ma, dlatego bedziemy dalej próbować i czekać na efekty.

Kamila nie załamuj się. Będzie dobrze i na pewno niedługo ujrzysz 2 kreseczki. Mi już się skończył zapas testów ciążowych i nie mam zamiaru kupować, bo mnie będzie znowu kusić, aby testować.

Zgłoś nadużycie #1923 6 maja 2016, 10:15

kamila19880 Fajna mama

Taszka napisał(a)

Dzięki dziewczyny. Nie mam zamiaru się załamywać. W sumie mężuś dopiero od miesiąca bierze witaminy i pewnie efektów jeszcze nie ma, dlatego bedziemy dalej próbować i czekać na efekty.

Kamila nie załamuj się. Będzie dobrze i na pewno niedługo ujrzysz 2 kreseczki. Mi już się skończył zapas testów ciążowych i nie mam zamiaru kupować, bo mnie będzie znowu kusić, aby testować.

Plemniki sie wymieniają co 80 dni wiec jeszcze tabletki nie maja wpływu na jakość

Zgłoś nadużycie #1924 6 maja 2016, 10:36

madzia90krk Fajna mama
Jeju ledwo was przeczytałam tyle stron !!!

Sander torty wyglądają wyśmienicie aż mi ślinka cieknie haha muszę też się wziąść za jakieś ciasto . Z mężem uwielbiamy słodycze hihi ja kocham piec więc co sobotę jakiś placek jest :) może się skuszę i na ten wekend twój przepis wykorzytam chociaż bezy nie aa moja dobra strona a mąż mówi że za słodkie :) współczuję zlamanego lezaka może mezus ciężka pupcie miał po pawlowej hihihu żarcik

Tandem mąż sam próbuje robić meble? Wow! Dla mnie duże wow ! Bo mój ledwo żarówkę zmieni a ile się przy Tym nagada wo Jezu nie raz wolę sama zrobić niż słuchać :)
Babska parapteowka super !!! Udanej imprezy !!

Pełna nadziei zajmujesz się robieniem paznokci czy tak rekreacyjnie po kolezankach? :) polecam energylandie super jest tam ! My też też tym roku się wybieramy ! :)

Sofi.. ja pół ciąży ZUS placilam po 1100 złotych nie zostając zadneck wynagrodzenia..teraz na chorobowym płace 300 ale już niedługo i albo zamkne albo będę bulic wszystko zależy czy uda nam się z bobaskiem drugim. Wycieczka w tatry? Super opowiadaj gdzie itp !!!

Nie wkrecaj sobie ze znowu coś jest nie tam ! Nie martw się :*:* pamiętaj limit nieszczęść też jest na każdą osobę i do Ciebie teraz musi uśmiechnąć się szczęście ! A brak okresu to akurat mały kroczek do tego szczęścia ! Trzymam kciuki i myślę o tobie ! :*

Taszka współczuję ze dostalas@ ale masz dobre podejście nie kupuj testów nie mierz temperatury wyluzuj a za miesiąc będziesz w ciazy !

Mała Ala zdrówka dla córeczki :*:*

Kamila !!!!!!!!! Zostawiłam sobie Ciebie na koniec ! Wycieczka super pozazdrościć! Ale ja nie o tym ! Jaki rozowd? Jakie życie bez sensu! Dziewczyno !!! Głowa do góry ! Masz męża który Cię kocha który chce dziecka tak jak Ty ! Nie raz tak jest ze to wszystko trwa kochana nie ma się co poddawać ! Jeśli ci na czymś bardzo zależy to walcz ! Jak nie Ty to kto? Liczy się pozytywne myślenie ? Myślisz że fasolka chce marudzaca mamę ? Ona powstanie tam gdzie jest uśmiech i miłość!! Zobaczysz !!! To jest twój rok !

Młoda śpi ja odpoczywam bo już 4 pranie robimy później spacerek obiadek spacerek rutyna...
Za tydzień dni płodne hihihu

Zgłoś nadużycie #1925 6 maja 2016, 10:49

Sofi Fajna mama
Hej,
Kamila tez chciałam mieć dzieci przed 30, niestety mam dwójkę na cmentarzu, ale jeszcze jest ostatnia szansa w przyszłym cyklu, bo 30 urodziny mam w lutym 2017. Zaraz po urodzeniu Róży tez miałam takie myśli, że ludzie co nie maja dzieci, to przynajmniej powinni być bogaci, żeby mieć coś z życia :) czasem tak jest że własnie jak przestajemy się starać to się udaje, i to nie tylko odnośnie dzieci :) polecam film Secret, ale pewnie wszyscy znają :) ten film zmienił moje podejście do życia https://www.youtube.com/watch?v=dIh13IOOn3A

Taszka bardzo mi przykro :( to dobrze, że się nie załamujesz :) ciekawe po ilu cyklach ja się załamię

a propos tego, że mniej inteligentni ludzie bardziej się mnożą, jest taki film Idiokracja, głupia komedia, jest o facecie, który przeniósł się w przyszłość a tam sami idioci, tylko dla osób, które tolerują obrzydliwy amerykański humor

Dziś jadę w góry, będę wspinać się w sobotę, niestety w całej Polsce pięknie, tylko w Zakopanem zimno :/ ale to nic :) w niedziele jadę do rodziców i we wtorek wracam do siebie, ale będę mieć nadrabiania na forum :) jeśli do tego czasu nie będzie @ to idę do gina w piątek, chyba, że jeszcze endokrynolog mi coś ciekawego powie we czwartek
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1926 6 maja 2016, 10:57

Sofi Fajna mama
Mam wielką rozkminę, zastanawiam się czy zaopiekować się starszą osobą w zamian za dom, teraz jak będę u rodziców to z nimi o tym pogadam, bo w domu w którym mieszkam, to mamy tylko jeden pokój, inne pokoje są zajęte przez rodzinę mojego m, na dzieci nie ma miejsca, na rozwój działalności nie ma miejsca, dodatkowo jest problem z moim teściem, który prawdopodobnie niedługo z nami zamieszka, a to byłaby masakra, bo ma schizofrenie :( z drugiej strony nie wiem czy dałabym rade opiekować się starszą osobą + moimi dziećmi + prowadzić firmę, nie wiem co robić, ale bezpieczny dom dla dzieci to jest silna motywacja
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1927 6 maja 2016, 11:23

robie paznokcie po kolezankach, rodzinie itp ;)
jak uczyłam sie tego zawodu to myslalam ze bede pracować jako stylistka paznokci ale 8h przy biurku robiąc paznokcie bym nie wytrzymala wiec robie tak tylko jak ktoś chce :) zawsze jakis grosz na waciki wpadnie :)
ja nie bylam jeszcze w energylandi ale w tym roku napewno pojedziemy jak M. bedzie mial urlop ;D

sofi ja mysle ze z tym domkiem był by dobry pomysł jeszcze jak mówisz, że w Twoim domu ciasno i ten tesc..hmm wydaje mi sie ze dałabyś rade ze starszą panią, firma i dzieciami :D jak wiadomo ze warto to człowiek stanie na głowie zeby wszystko poukładać tak jak powinno :)
fajnie ze sie wspinasz :) tez kocham góry a mam do nich bardzo blisko ale jakoś sporty górskie mnie nie interesuja :) narty czy cos to niestety nie na moją kieszen takie hobby :)

Zgłoś nadużycie #1928 6 maja 2016, 11:38

Sofi to zleży też jaka ta starsza osoba jest, ile ma lat i czy na coś choruje?

Zgłoś nadużycie #1929 6 maja 2016, 11:45

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny miala ktoras z was badania prenetalne ? Ja dostalam skierowanie ale lekarka mowila ze nie ma potrzeby ich robic bo nie mam 35 lat a musi o nich poinformowac i nie wiem czy sie na nie decydowac czy nie jak myslicie ?

Zgłoś nadużycie #1930 6 maja 2016, 11:48

Motocyklistka po pierwsze gratulacje ciąży, a odpowiadając na Twoje pytanie, jak byłam w ciąży robiłam badania prenatalne 2 razy, można i 3, polecam, przynajmniej będziesz spokojniejsza , że z maleństwem jest wszystko w porządku.