Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1691 2 maja 2016, 17:29

Taszka Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny! Ja jestem w pracy, bo mam w tym tyg drugie zmiany. W dalszym ciagu odczuwam skurcze brzucha, ale boje sie zrobic test. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony chce juz wiedziec, a z drugiej wole zyc w niepewnosci niz zobaczyc kolejny negatyw.

Zgłoś nadużycie #1692 2 maja 2016, 17:31

kamila19880 Fajna mama
taszka moze poczekaj z 2 dni chociaz :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1693 2 maja 2016, 17:36

Dzis mam 28 dzien cyklu. A w srode mezus wyjezdza na pare dni. Moze do srody poczekam.

Zgłoś nadużycie #1694 2 maja 2016, 17:42

Sofi Fajna mama
Taszka sądzę że jak poczekasz jeszcze to będziesz się lepiej czuła, jeśli to ciąża to nie ucieknie :)

ja się dotleniam codziennie bo mieszkam na wsi i z mężem prowadzimy gospodarstwo, mamy psa, kota i kury :) kot ma teraz małego kotka co niedawno otwarł oczy, chciałabym mieć jeszcze dwie kozy, ale reszta rodziny się nie zgadza, czyli moja teściowa i siostry męża z którymi mieszkamy :) dziś sadziliśmy nasiona orzechów włoskich na polu w rowkach co mają 100m długości, było ich 18, więc jestem wyrąbana i czuję złamane plecy, ale nie jestem taka mega senna jak ostatnio. Rano sadziłam nowe kwiatki na małym grobku, teraz jest cały obsadzony i niestety wygląda jak grządki warzywne :/ :) muszę poczekać aż te kwiatki się rozrosną i zakwitną, już tydzień nie trenowałam, ale dziś już nie dam rady
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1695 2 maja 2016, 17:45

Sofi Fajna mama
Taszka masz na myśli, że jak będzie pozytyw to powiesz mężowi jak wróci? czy przed wyjazdem? bo myślę, że było by Ci smutno zostać samej przez kilka dni zaraz po takim wydarzeniu
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1696 2 maja 2016, 17:48

Sofi Fajna mama
chyba lepiej czekać z niespodzianką? :)

Zgłoś nadużycie #1697 2 maja 2016, 17:56

Ja jestem takim czlowiekiem, ze nawet potrzebuje troche samotnosci jak jest mi zle. Musze to sama wewnetrznie przezyc i sie pocieszyc, chociaz wiem, ze na mojego meza moge zawsze liczyc. Do ginekologa tez zawsze chodze sama, bo jak za pierwszym razem bylam z nim potwierdzic ciaze i powiedziala mi ze nic nie widzi, ze najprawdopodobniej poronienie, to jak tylko na niego spojrzalam to same lzy mi polecialy.

Zgłoś nadużycie #1698 2 maja 2016, 17:57

Mezus wie kiedy mam dostac @, wiec i tak codziennie bedzie sie dopytywac hihi

Zgłoś nadużycie #1699 2 maja 2016, 18:27

Mika29 Fajna mama
Sofi życie na wsi to ciężka praca. Moi dziadkowie mieszkają na wsi i też się w życiu napracowali.
Od dzisiaj obiecałam sobie, że pora zabrać się za odchudzanie. Wystarczy mi jak schudne 3-5 kg więc myślę, że dam radę.

Zgłoś nadużycie #1700 2 maja 2016, 18:46

dianaa12 Gotowa na wszystko
Ja tez mieszkam na wsi. Co prawda narazie z rodzicami. My na piętrze, ale mamy w planach coś budować. A ze zwierzątek mamy pekinczyka w domu. Dostałam go od meza za czasów panienskich. I bernenskiego psa pasterskiego na podwórzu. Mój mąż sobie go wymarzyl :) przez trochę mieszkaliśmy u teściów moich ale tam to taka cichutka wies nikogo nie znałam i nie wytrzymałam psychicznie. Wróciliśmy do mnie po wielu klotniach. Ale tu mam dużo znajomych i rodziny Angela ma koleżanki i kolegow a tam sama była z 3 roczników. Ja sama siedzę do 17 co dzień, bo wszyscy pracują. A od września mala do przedszkola to przydalo by mi się zajęcie. Dzieciątko na przykład :)

Zgłoś nadużycie #1701 2 maja 2016, 19:32

Sofi Fajna mama
mi by się przydało schudnąć 8-10kg, ale jeszcze mieszczę sie w wadze prawidłowej, przed ciążą udało mi się schudnąć 5kg, ale to dzięki temu, że była zima i tylko siedziałam przed kompem, więc miałam siłę na treningi, a praca w polu nie odchudza niestety, tylko wyzuwa z sił, może uda się trening jutro :) po ciąży mam te 5kg spowrotem

Zgłoś nadużycie #1702 2 maja 2016, 19:32

Sofi Fajna mama
mieszkam na wsi od 3 lat, wychowałam się na blokach, a teraz idę reperowac ule dla pszczół

Zgłoś nadużycie #1703 2 maja 2016, 21:17

Duszka zagladasz tu jeszcze? Jak tam przygotowania do komunii?

Zgłoś nadużycie #1704 2 maja 2016, 21:48

tandem Supermama
Sofi to rewolucję przeżyłaś,zamienić blok na wieś. Jaki był powód i argumenty? Pszczoły świetna sprawa :)

diana zupełnie to rozumiem. Mąż do pracy i w sumie kobieta częściej przebywa w domu,więc łatwiej jej u swoich rodziców niż u teściów. :)

ja jestem ze wsi, mąż z miasteczka,a od ślubu mieszkamy w mieście, od grudnia mamy własne mieszkanko. I marzenie, by wybudować się kiedyś na wsi i mieć dom z ogrodem. Najłatwiej byłoby na działce obok moich rodziców,ale takie decyzje nigdy nie są łatwe :) póki co mąż wyliczył, że możemy mieć w naszym mieszkaniu maksymalnie 3 dzieci w wieku przedszkolnym (tzn. że gdyby choć jedno miało iść do szkoły,to lepiej by było się już wyprowadzić) :)

dziś kupiłam dwie sukienki: na komunię, poprawiny i wesele,bo takie wyjścia nas czekają w maju i czerwcu. Kolejne wesela we wrześniu i grudniu, mam nadzieję,że już pójdziemy na nie w trójkę :)

co do chudnięcia, to ja dopiero od lipca mam pracę siedzącą przed komputerem, potem problemy z tarczycą i teraz jeszcze inne tabletki, wszystki to źle wpływa na moją wagę :( ale udało mi się póki co zatrzymać wzrost wagi, teraz kolejny krok - spadek. Choć w sumie mąż jest zadowolony z tego jak teraz wyglądam, bo urosło wszystko, także to co trzeba :) (i właśnie ledwo się mieszczę w swoje zwykłe E i nie wiem czy kupić większe czy przeczekać do schudnięcia, co myślicie?)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1705 2 maja 2016, 21:49

tandem Supermama
No i Taszka życzę,by Twoja cierpliwość się opłaciła :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1706 2 maja 2016, 22:32

Tandem postaram sie byc cierpliwa, ale ze mna to nigdy nie wiadomo ;) Fajnie, ze udalo ci sie juz kupic sukienki na wesele. Mi sie w tym roku tylko jedno szykuje na jesien i mam nadzieje, ze bede juz w dwupaku ;)

Ja tez bym chciala pare kilo zrzucic, tylko ze z moja motywacja to krucho jest.

Zgłoś nadużycie #1707 2 maja 2016, 22:36

fiore25 Fajna mama
Hej :) dołączam do Was :)
Startujemy ze staraniami o drugiego bobaska. Myślę, że chwilę tu pobędę, bo pierwsze zaskoczyło dopiero po prawie dwóch latach. Jak widać na suwaczku nasza córa ma prawie dwa latka.

Zgłoś nadużycie #1708 2 maja 2016, 22:40

fiore25 Fajna mama

Taszka napisał(a)

Dzis mam 28 dzien cyklu. A w srode mezus wyjezdza na pare dni. Moze do srody poczekam.

Trzymam kciuki, żeby to było to :-)

Zgłoś nadużycie #1709 2 maja 2016, 22:41

Mika29 Fajna mama
Tandem jeden możesz kupić a z resztą poczekaj bo wiesz jak już będziesz miała małego lokatora w brzuchu to będą potrzebne jeszcze większe ;-)
A co do mieszkań to ja zawsze mieszkałam w bloku. Przez 5 lat wynajmowaliśmy a prawie 4 lata temu kupiliśmy już swoje. Miałam 20 lat jak się wyprowadziłam z domu teraz jak mam już swoją córkę to rozumiem dlaczego moja mama płakała.
Za to moi rodzice mają domek letniskowy nad jeziorem więc jak brakuje nam trochę ciszy to zawsze tam jedziemy. Uwielbiam to miejsce jakby oderwane od cywilizacji cisza i spokój. Polecam każdemu taka odskocznie :-)
Witamy fiore25  :-)

Zgłoś nadużycie #1710 2 maja 2016, 22:53

Witam fiore :) Borykalas sie z jakimis problemami przed zajsciem w pierwsza ciaze? Niewazne jak dlugo sie staraliscie, wazne ze sie udalo i teraz jestescie szczesliwa rodzinka.