Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1651 1 maja 2016, 19:44

Katrina13 Gotowa na wszystko
Nie słyszałam nic takiego....

Zgłoś nadużycie #1652 1 maja 2016, 19:45

Sofi Fajna mama
Mika nic takiego nie słyszałam
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1653 1 maja 2016, 19:48

Mika29 Fajna mama
Katrina ja miałam wszystkie objawy ja na @. Ból brzucha i piersi. Byłam pewna, że klapa a tu proszę niespodzianka. Jak rozmawiam z koleżankami to większość tak miała. Lepiej spokojnie poczekać :-)
Oczywiście pisze o pierwszej ciąży.

Zgłoś nadużycie #1654 1 maja 2016, 19:52

Dziękuję Mika29 :) , ja w 1 ciąży nie miałam żadnych objawów, brzuch mnie nie bolał. Ale mówią, że każda ciąża jest inna :) Czekam spokojnie:*, bo co ma być to będzie :)

Zgłoś nadużycie #1655 1 maja 2016, 19:54

kamila19880 Fajna mama

Mika29 napisał(a)

Słyszałyście o tym, że podobno kwas foliowy zażywany przez mężczyzn poprawia jakość nasienia?

u mnie lekarz pow ze kwas foliowy tez facet powinien zażywać w czasie starania moj brał, ale teraz ma komplet winamin dla mezczyzn od lekarza i tam jest kwas tez
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1656 1 maja 2016, 20:00

Mika29 Fajna mama
Kamila dziękuję bardzo. Mój bierze magnez i wit C to dodam jeszcze kwas foliowy. A co może pomoże :-) ;-)

Zgłoś nadużycie #1657 1 maja 2016, 20:01

Moja lekarka tylko mi kazała brać witaminy z kwasem foliowym

Zgłoś nadużycie #1658 1 maja 2016, 20:07

Mika29 Fajna mama
Katrina mam nadzieję, że każda ciąża jest inna. Ja drugiej tak ciężkiej nie dam rady ogarnąć :-( . A co do witamin to na pewno dobrze jest jak mężczyzna też zażywa jakieś witaminy. Tak przynajmniej twierdzi moja gin.

Zgłoś nadużycie #1659 1 maja 2016, 20:22

Co lekarz, to inne teorie :) jemy dużo owoców i warzyw , więc mam nadzieję, że niedoborów nie mamy.

Zgłoś nadużycie #1660 1 maja 2016, 20:27

dianaa12 Gotowa na wszystko
Ja też w ciąży miałam przeczucie ze na pewno się udało. Teraz przez te cykle byłam pewna ze się nie udało, podobnie jak w tym. Ja 4-5 dni jestem po owu.

Zgłoś nadużycie #1661 1 maja 2016, 20:32

Dianaa ja nie miałam żadnych przeczuć przy 1 ciąży

Zgłoś nadużycie #1662 1 maja 2016, 20:40

kamila19880 Fajna mama
Ja wiedziałam ze cos jest bo w pon zaczęłam plamić a w czwartek miałam dostać a ja nigdy nie plamie przed okresem.
A mnie brzuch boli tak cmi macica i prawy jajnik kłuje
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1663 1 maja 2016, 20:52

Kamila dokładnie mam tj. Ty, tępy ból plus kłujący prawy jajnik ;/

Zgłoś nadużycie #1664 1 maja 2016, 20:54

dianaa12 Gotowa na wszystko
Mnie bolał jajnik i miałam plamienie implantacyjne. Do tego bolały piersi, co nigdy wcześniej się nie zdarzało.

Zgłoś nadużycie #1665 1 maja 2016, 21:11

Sofi Fajna mama
ja nie miałam, żadnych objawów oprócz silnego przeczucia i wyczuwałam zapachy z dużej odległości, ale mnie nie mdliły, reszta objawów przyszła po teście
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1666 1 maja 2016, 23:08

tandem Supermama
Mika trzymam kciuki za wieści u endo i dziękuję :) mam nadzieję, że badania w szpitalu rozwieją ostatnie wątpliwości, a po powrocie firanki pójdą w ruch i maj będzie owocny :) Także u Ciebie, bo to, że to pierwszy cykl nie oznacza, że nie może być od razu udany! :) Dokładnie takie mam podejście jak Ty, też wyniki testu sprawdzamy wspólnie. Kwas foliowy słyszałam tylko, że powinni też łykać, bo dzięki temu fasolka dostaje go z dwóch źródeł, czyli więcej.

Taszka no to super, że już zadbany i ma co łykać. Będę trzymała kciuki za czerwcowe wyniki!

madzia dziękuję, będę się starała na bieżąco pisać co i jak, choć chyba laptopa do szpitala nie zabiorę, tylko telefon, bo pewnie nie będzie dostępu do zamykanych szafek czy coś.

Sofi mi już właściwie testujemy wspólnie z mężem, wie na bieżąco jaka sytuacja, więc bardziej się zastanawiam, jak powiedzieć rodzicom :) no i kiedy (który tc). Piszesz o przeczuciach, też się zastanawiam czy będę wiedziała przed testem, że się udało :) musi to być świetne uczucie. Życzę pięknych przeczuć jak najszybciej :)

Kamila ładny ten pomysł z bucikami :)

Katrina piękna historia, choć prosta to czuć, że się kochacie :) życzę jak najszybszej powtórki! Bo objawy ciążowe mogą być przecież takie jak na @ i możesz się pozytywnie zaskoczyć :) Owoce owocami, ale np. witamina D powstaje gdy przebywa się na słońcu i w naszym klimacie jest prawie niemożliwe wytworzyć jej tak dużą ilość, dlatego warto suplementować, szczególnie, że odpowiedzialna jest za wzrost fasolki.

dianaa dopóki @ nie ma, to nadzieja jest i już! :)

Ja takie objawy jak opisujecie miałam kilka razy (niby...) ale test i beta zawsze były negatywne... Część tych moich objawów to zapewne przez podwyższoną prolaktynę.
Dobrej nocy!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1667 2 maja 2016, 7:16

madzia90krk Fajna mama
Hej dziewczyny :) widzę że poruszylyscie temat przekazywania informacji o ciąży :) czyli najwspaniajlszej wiadomości dla drugiej osoby :)
U nas było pięknie do czasu . Tak jak pislalam już któreś z was ja szybko poczułam ze jestem mimo iż nie staraliśmy się i nie miałam w planach testować. To już chyba na 5 dni przed okresem wiedziałam że on nie przyjdzie. Miałam kilka objawów które nigdy się nie zdarzały ale dla potwierdzenia z przyjaciółką zrobiłam hcg. Kiedy czekaliśmy na wyniki dostałam temperatury dosłownie na godzinę co jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu ze fasolką jest. Odebrać pojechaliśmy razem. Beta 119 :) zadzwoniłam do męża poplakal się hehe później z orzyjaciola powiedzialam rodzica zanim mąż wrócił z pracy . Szczęścia nie było końca.. z mężem pojechaliśmy do teściów wieczorem . Też radość. A na drugi dzień szpital. Koniecznie chciałam usg nie zdawałam sobie sprawy że nic nie będzie jeszcze widać w końcu nie interesowałem się tym tematem
. Było widać tylko torbiel na jajniki. A lekarz stwierdził podejrzenie ciąży pozamacicznej. Tyle trwała nasza radość . Na drugi dzień miałam powtórzyć betę i jeśli nie urośnie laparoskopia. Nie muszę mówić że nie spałam całą noc moja rodzina też. Urosła. Mimo tego lekarz twierdził że za dużą torbiel zpamietam jak dziś jak powiedział mojej mamie " z tej ciąży nic nie będzie "
A przecież mówił że jak urośnie to wszystko o kazał nic nie jeść do zabiegu. Wypisalam się na właśnie życzenie ..oczywiście z ostrzeżeniem ze jeśli on ma rację to karetka nie zdarzy dojechać. Ale ja miałam przeczucie. I słuszne.

Zgłoś nadużycie #1668 2 maja 2016, 7:18

madzia90krk Fajna mama
Co najlepsze ten sam lekarz wypisywać mnie do domu z Amelka. Gratylowal pięknej córki. A ja już miałam.na końcu języka " przecież jej nie miało nie być dla Ciebie była ciąża pozamaciczna: .

Z drugą ciążą chcemy poczekać z wiadomością jak najdłużej. A płci nie zdradzę nikomu nawet mężowi hehe

Zgłoś nadużycie #1669 2 maja 2016, 7:19

Sofi Fajna mama
hej, jedna gruba kreska, tak jak podejrzewałam, to pierwszy cykl starań, więc nie ma co żałować :) , jeśli nie będzie @ to za dwa dni powtórka, przy pierwszej ciąży z pustym jajem też były negatywne testy, jak nie będzie koziorożec to wodnik lepszy :) ale ryby bym nie chciała, po za tym w marcu i kwietniu u mnie jest pełnia sezonu, więc byłoby ciężko rodzić w tym czasie

Zgłoś nadużycie #1670 2 maja 2016, 7:24

Sofi Fajna mama
Madzia super historia! aż się wzruszyłam :)