Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1611 30 kwietnia 2016, 18:38

Mika29 Fajna mama
Taszka to może jutro test zrobisz?

Zgłoś nadużycie #1612 30 kwietnia 2016, 18:40

kamila19880 Fajna mama
może macica sie rozciąga na dzidzie ;) juz sporo po owu wiec mógłby wyjść test ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1613 30 kwietnia 2016, 18:42

Taszka Gotowa na wszystko
To za wcześnie. @ powinna przyjąć dopiero między 5-7 maja. Tylko jeden test mi został i chcę go użyć w właściwym momencie. Tylko zastanawiają mnie tę skurcze, bo nigdy wcześniej tak nie miałam, nawet jak za pierwszym razem zaszlam.

Zgłoś nadużycie #1614 30 kwietnia 2016, 18:43

Dziewczyny nie kuscie. Poczekam jeszcze parę dni.

Zgłoś nadużycie #1615 30 kwietnia 2016, 18:46

kamila19880 Fajna mama
ok nie kusimy :) mnie to kilka dni przed @ brzuch zacza bolec jak na @ a z reguły mam to tylko w czasie@( tzn wtedy jak zaszłam) a juz w dniu kiedy powinnam dostac bolał mnie brzuch ale ciut inaczej jak przy
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1616 30 kwietnia 2016, 18:56

Mam nadzieję, że to dobry zwiastun ;)

Zgłoś nadużycie #1617 30 kwietnia 2016, 20:40

mala_ala Gotowa na wszystko
jak tu dziś spokojnie :) ja cały dzień spędziłam z córka na polu, cieplutko było u nas wiec byłyśmy pouczyć się trochę na rowerze pojeździć :)

Zgłoś nadużycie #1618 30 kwietnia 2016, 21:16

kamila19880 Fajna mama
;) ale milutko mi sie zrobiło ;) jak znalazłam

Zgłoś nadużycie #1619 1 maja 2016, 0:27

tandem Supermama
kamila dziękuję za porady w związku z siłownią. To co piszesz brzmi rzeczywiście sensownie (system motywacji poprzez oceny trenera),
bałabym się tylko umowy na rok, a tak działa większość siłowni, z tego co wiem - no bo co, jeśli jednak moje marzenie się spełni, to pieniądze przepadną?
No i wiesz, najtrudniejszy jest pierwszy krok. Teraz mam ambitne plany, by korzystać z pogody, ale fakt, jakieś takie całościowe podejście, kierowane przez trenera miałoby sens.
A co do ubranek, moja mama myślała, że będzie miała od siostry, która miała już dwójkę dzieci, ale jak ja się urodziłam, to ciocia urodziła jeszcze jedną córkę - no i ubranka sama potrzebowała.
To tak na pocieszenie, że może sama będziesz mogła kupować :D
Zazdroszczę wyjścia do kosmetyczki :) ja dziś na spacerze to twarz sobie tylko przypaliłam na czerwono :/
hej, nieładnie tak mieć ciche dni... może zapytaj go o co chodzi...?
Nie umiem powiększyć tego obrazka by odczytać podpisów... :/

Sofi świetnie, że sobie tak szczerze porozmawialiście :) życzę, by pojutrze była miła niespodzianka :) my też już wiemy jakie łóżeczko będzie dla naszego przyszłego malucha, musimy je tylko odczyścić i na nowo pomalować :)

mala_ala do terminu @ jeszcze dużo czasu, wtedy już nie będziesz musiała malować żadnych kresek w wyobraźni, bo same się odmalują.

pelna.nadziei dokładnie, wiecie z czym walczyć, więc do boju :) hihi
daj znać jak tam po imprezce :) Wizyta u pani doktor, na której wizytę bardzo długo czekałam i która w końcu jest moim docelowym lekarzem :)
Potraktowała nas całościowo, wcześniej zleciła całą masę badań, wyciągnęła od razu konkretne wnioski i przepisała odpowiednie tabletki (mężowi np. tylko i aż wit. D i C :) ).
Cieszę się bardzo, bo wreszcie ktoś coś działa z moją prolaktyną i progesteronem. Tylko coś teraz nieładnie, bo @ nie przyszła tak do końca. Na szczęście mogę do pani pisać sms/mail/ i dzwonić.
A 7.5. idę na drugą wizytę do niej. Z następnym cyklem wiążę bardzo duże nadzieje :) (staramy się od jesieni)
W opisie mam link do tabelki staraczek 2016, tam wpisane mam kolejne wizyty :)

kate85 miłego pobytu u rodziców! my z mężem wczoraj u jego rodzinki nocowaliśmy, dziś u mojej :)
Faktycznie spora różnica między wnukami, więc wasze maleństwo będzie atrakcją także dla kuzynostwa :)
U nas pierwsze nasze i pierwsze wnuczątko dla rodziców :) Moi rodzice ledwo skończyli 50. lat, ale teściowa ma już 64, więc ona baardzo by chciała mieć już wnuki.
Moja mama bardziej czuje, że my byśmy chcieli, więc wspiera, ale nie naciska.

madzia gratuluję spacerówki, teraz będzie wam lżej a mała będzie miała lepsze widoki :) Mi też się podobają takie "stare" imiona, mężowi też, tylko kurczę, nie zależy nam by dziecko miało po kilku kolegów/koleżanek o tym samym imieniu. No zobaczymy, mamy jeszcze czas :)
Co do poetów itp. to ja się śmiałam, że w sumie wystarczy na drugie imię dać np. Konstanty albo August by brzmiało jakoś tak szumnie, wręcz królewsko :D więc można szaleć, hihi :) A co do Franka to mi pasuje do najmłodszego synka a nie do najstarszego (tylko skąd wiedzieć naprzód, który to najmłodszy? :)

Taszka ja robię podobnie, staraczki 2016 zawsze mnie namawiały (jak wszystkie) by testować choć chwilę wcześniej, ja jednak nie lubię rozczarowań i wolę się łudzić jak najdłużej. Tobie życzę pozytywa, w terminie lub przed! :)
No bo 11dpo to już nie taka zła pora na testowanko :)

Co do alkoholu, to ja 5.5. kończę dziewięcio miesięczną abstynencję, będę wtedy przed owu, więc mam zamiar wtedy coś wypić :)
A abstynencję podjęłam jako wyrzeczenie związane z duchową adopcją dziecka nienarodzonego (9 miesięcy modlitwy +to moje dobrowolne wyrzeczenie, o zdrowie i życie dla dziecka zagrożonego aborcją).
Gdy wychodziłam gdzieś ze znajomymi, lub z pracy, to zawsze musiałam tłumaczyć i teraz więdzą wszyscy o tej idei i mojej "modlitewnej ciąży". W pracy nawet pytali ostatnio jak się czuję przed porodem :D
/taka ciekawostka :) /

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1620 1 maja 2016, 5:43

Mika29 Fajna mama
Witam. Właśnie wróciliśmy z imprezy, było super a teraz idziemy spać :-)

Zgłoś nadużycie #1621 1 maja 2016, 7:40

Tandem to fajnie wyrzeczenie połączone z modlitwą. Ja alkohol pije bardzo rzadko, więc dla mnie nie byłoby to wyrzeczenie.
Ja od ponad roku też mam dodatkową modlitwę z prośbą o ciążę i zdrowe dziecko. Na początku tylko w mojej intencji, ale odkąd trafiłam na forum to zmieniłam za wszystkie staraczki ;)

Wszystkie dziewczyny wczoraj imprezowaly i teraz odsypiaja.

Życzę miłej niedzieli.

Zgłoś nadużycie #1622 1 maja 2016, 9:26

kamila19880 Fajna mama
tandem ty to jestes mistrzem w odpisywaniu :) :) no własnie zobaczyłam z kompa ze nie da sie tak powiekszyc obrazka zeby odczytac jak wrzucałam z tel to normalnie dało sie powiekszyc lipa:/ bo taki słodki

Zgłoś nadużycie #1623 1 maja 2016, 13:04

tandem Supermama
kamila to może linka wstaw do tego obrazka, może jeszcze go zobaczymy? :)

mika to niezła impreza, do białego rana :)

Taszka ja też nie piłam jakoś dużo, ale przez tą akcję miałam o wiele więcej sytuacji gdy chciałam, a w sumie to głównie chodzi też o to, że mogę na ten temat innym opowiadać :) my w tej intencji byliśmy na pieszej pielgrzymce do Częstochowy (moja 12. :) ), ostatnio na ekstremalnej drodze krzyżowej (nocą 57km), a od miesiąca klerycy w seminarium codziennie też się modlą :) Tak jak ty, od czasu aktywności na forum modlę się też za inne staraczki :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #1624 1 maja 2016, 13:21

Tandem to trzymam za was mocno kciuki, aby się udało :)

Zgłoś nadużycie #1625 1 maja 2016, 13:46

tandem Supermama

Taszka napisał(a)

Tandem to trzymam za was mocno kciuki, aby się udało :)

Dziękuję :) każde wsparcie się przyda! :) I ja za Was!
W tabelce widzę, że w sumie mamy podobne problemy. Co teraz łykasz, jakie ostatnio miałaś wyniki tsh i prolaktyny?

Kamila staram się, by wszystkim odpowiedzieć :)

Zgłoś nadużycie #1626 1 maja 2016, 13:58

kamila19880 Fajna mama
tandem rozkreciła ci sie@ bo nie wiem czy pisałas")

Zgłoś nadużycie #1627 1 maja 2016, 14:15

tandem Supermama

kamila19880 napisał(a)

tandem rozkreciła ci sie@ bo nie wiem czy pisałas")

właśnie po odstawieniu duphastonu dopiero (dziś), więc w sumie dziś zaczynam nowy cykl (zmienisz mi dane zgodnie z drugą tabelką?). I dzięki temu jednak udało mi się umówić do szpitala na badania :) start 11.05.

Jaką pogodę masz dziś? u nas ciepło ale bez słońca i z wiatrem

Zgłoś nadużycie #1628 1 maja 2016, 14:19

kamila19880 Fajna mama
u nas spoko pogoda słonce swieci :) ale nie bylam na dworze wiec nie wiem czy ciepło, mąż sobie gdzies pojechał heheh foch jeden

Zgłoś nadużycie #1629 1 maja 2016, 14:24

[QUOTE=tandem;2984516]Dziękuję :) każde wsparcie się przyda! :) I ja za Was!
W tabelce widzę, że w sumie mamy podobne problemy. Co teraz łykasz, jakie ostatnio miałaś wyniki tsh i prolaktyny?

Biorę euthyrox 75, musiałąm zwiększyć dawkę, bo TSH mi troche w górę poszło i miałam niecałe 3 z tego co pamiętam. Oprócz tego biorę codziennie agnucaston na obniżenie prolaktyny i famenita od 16dnia cyklu przez 10 dni na podwyższenie progesteronu.

A twoj partner się badał i u niego wszystko ok? Moj robił badania i niezbyt dobrze wyszły. A myślałam, że tylko ja mam problem, a u niego wszystko w porządku.

Zgłoś nadużycie #1630 1 maja 2016, 14:35

tandem Supermama
kamila oj to szkoda, że pojechał... to Ty może też się gdzieś przejedź? :)

Taszka badał się niedawno i pani określiła wyniki słowem "super". Dopiero niedawno byliśmy u pani doktor naprotechnolog, u której bardzo mi się podobało. Patrzyła bardzo całościowo. Mąż tak gratisowo dostał zlecenie by łykać wit C i D.
Ja też mam euthyrox 75 teraz, podobnie jak u Ciebie tsh wzrosło mi do 2,8 (miałam 1,3 - 4,4 - 1,13 - 2,8, więc skacze tak :/ ). Na prolaktynę mam bromergon, najwyższy wynik miałam 53 :/ Na progesteron duphaston, ale to po 3 dni po owu do @.
A twój coś łyka? Będzie dobrze, grunt, że wiecie co dolega i na wszystko macie leki. Teraz trzeba cierpliwie czekać :)