Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #15371 21 listopada 2016, 13:47

staraczka33 Supermama

cytrynka24 napisał(a)

Jestem ze Śląska mam 24 lata jestem już mama dwuletniej królewny :) staramy się dopiero 3.cykle ale to dla mnie strasznie długo i tak.
Zastanawiam się właśnie kiedy testować :)

A to jeszcze nie tak zle 3 cykle nie panikuj, :-) bedzie dobrze

Zgłoś nadużycie #15372 21 listopada 2016, 13:49

niebieska88 Fajna mama
Cytrynka witaj na forum, sa tu dzieczyny ktore dlugo sie staraja, ja juz 5 cykl, niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwość

Duszka moja dobra duszka, dziękuję Ci, chciałabym, ale nie chce soe rozczarować i uważam ze sie nie udało

Zgłoś nadużycie #15373 21 listopada 2016, 13:51

cytrynka24 Początkująca

staraczka33 napisał(a)

A to jeszcze nie tak zle 3 cykle nie panikuj, :-) bedzie dobrze

Narazie nie panikuje ale nie ukrywam że bym chciała bardzo żeby w tym cyklu się udało. Powiedzcie mi kiedy najlepiej testować ? Mam bardzo nieregularne cykle raz 30 dni raz 42 dni i nie wiem kiedy testować. :(

Zgłoś nadużycie #15374 21 listopada 2016, 13:56

staraczka33 Supermama

cytrynka24 napisał(a)

Narazie nie panikuje ale nie ukrywam że bym chciała bardzo żeby w tym cyklu się udało. Powiedzcie mi kiedy najlepiej testować ? Mam bardzo nieregularne cykle raz 30 dni raz 42 dni i nie wiem kiedy testować. :(

No a dzis ktory masz dc?mniej wiecej wiesz kiedy moglas miec owu?

Zgłoś nadużycie #15375 21 listopada 2016, 14:00

cytrynka24 Początkująca

staraczka33 napisał(a)

No a dzis ktory masz dc?mniej wiecej wiesz kiedy moglas miec owu?

Dzisiaj mam 21 dc a kiedy mogłam mieć owu pojęcia nie mam. W poprzednim cyklu miałam ją dopiero 29 dc a w tym postanowiłam że nie będę robić testów owu bo to mnie dodatkowo stresuje. I tak się zastanawiam kiedy test zrobić

Zgłoś nadużycie #15376 21 listopada 2016, 14:04

staraczka33 Supermama

cytrynka24 napisał(a)

Dzisiaj mam 21 dc a kiedy mogłam mieć owu pojęcia nie mam. W poprzednim cyklu miałam ją dopiero 29 dc a w tym postanowiłam że nie będę robić testów owu bo to mnie dodatkowo stresuje. I tak się zastanawiam kiedy test zrobić

Ja bym jeszcze poczekala bo moze jeszcze nie mialas owu :-)

Zgłoś nadużycie #15377 21 listopada 2016, 14:05

cytrynka24 Początkująca
No też właśnie tego nie wiem. Ciężko mi powiedzieć czy była czy w ogóle będzie ...

Zgłoś nadużycie #15378 21 listopada 2016, 14:07

duszka Fajna mama
Cytrynka rób testy owu i jakoś tak 12 dni po możesz testować

Zgłoś nadużycie #15379 21 listopada 2016, 14:10

staraczka33 Supermama
Wlasnie rob testy owu skoro masz takie nieregularne cykle

Zgłoś nadużycie #15380 21 listopada 2016, 14:11

duszka Fajna mama
Niebieska uwierz a stanie się cud ...

Zgłoś nadużycie #15381 21 listopada 2016, 14:12

cytrynka24 Początkująca
Tylko te testy owu mi w cały świat wychodzą dlatego ich nie chciałam w tym cyklu robić bo ja się tylko denerwuje że nic nie pokazują :/

Zgłoś nadużycie #15382 21 listopada 2016, 14:13

atomcia Fajna mama
Duszka mi termin wypada na 25 lipca ☺ Tandem chyba jeszcze też powinna być lipcówka ☺ Strasznie się ciesze ☺
Katrina dziękuję, że pytasz :-* Ja czuje się dobrze, trochę mi śmierdza niektóre rzeczy :-P Np plyn do kąpieli albo mydło haha :-P Brzuch trochę pobolewa, tak jak przy delikatnej @... Ale generalnie jest ok ☺
A Twoj Eryczek niech jeszcze grzecznie siedzi w brzuszku - przecież tam jest tak fajnie ☺☺☺

Zgłoś nadużycie #15383 21 listopada 2016, 14:18

niebieska88 Fajna mama

duszka napisał(a)

Niebieska uwierz a stanie się cud ...

Moge wierzyc i co wieczór proszę , ale tak jest łatwiej, ostatnio wierzylam za bardzo i bardzo sie rozczarowalam

Cytrynka bez testow owu w tskim nieregularnym cyklu to rosyjska ruletka

Zgłoś nadużycie #15384 21 listopada 2016, 14:19

cytrynka24 Początkująca
Właśnie wiem

Zgłoś nadużycie #15385 21 listopada 2016, 14:39

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam

Przepraszam za milczenie. Hormony daly mi popalić, miałam doła ale już jest ok. Wieczorem postaram się nadrobić. Oglądałam tabelkę i aż się wzruszyłam

TANDEM gratuluję z całego serducha. Piękna wiadomość!!!! W końcu i ty się doczekałaś!!
Atomcia tobie też kochana gratuluje!

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #15386 21 listopada 2016, 14:55

Ulek Fajna mama
Mama Natana martwilysmy sie o ciebie!Dobrze ze juz lepiej ale nawet jak masz dola to napisz ze nie masz nastronu i ze sie odezwiesz.:-*
Jak fizycznie samopoczucie bylas u lekarza, widzialas fasolke?
Duszka zazdroszcze wiary,oczywiscie wierze i sie modle ale az tak mocno i bezgranicznie chyba nie potrafie.
Cytrynka witaj i powodzenia!Jak takie dlugie cykle masz to chyba poczekaj z testowaniem i podzialaj jeszcze :-)
Ja tez piaty cykl i nadziei sobie nie robie...

Zgłoś nadużycie #15387 21 listopada 2016, 14:56

duszka Fajna mama
Ulek ja dzięki temu żyje ;)

Zgłoś nadużycie #15388 21 listopada 2016, 14:57

Ulek Fajna mama
Atomcia kiedy wybierasz sie do gina?Przepraszam jesli pisalas to przeoczylam.

Zgłoś nadużycie #15389 21 listopada 2016, 15:16

tandem Supermama
niebieska dziękuję :) niestety jest dokładnie tak jak piszesz, objawy na @ i na pozytyw są bardzo podobne, jeśli nie takie same. Ale trzymam kciuki, by u Ciebie to był dobry omen :) będę dopingować, czekamy niecierpliwie na czwartkowego pozytywa! i oby Hania szybko wyzdrowiała! nie ma limitów na szczęście, więc się nie martw!

vam dziękuję za odpowiedź, po usg takim z serduszkiem, tak? o znajomych też myślę po 12tc. Myślę, że mąż troszkę ochłonie, bo i tak ma 2 tygodnie na to (bo jeśli byśmy mieli nie dotrwać do świąt, to 2 tygodnie po teście w niedzielę mozemy zaprosić rodzinkę niby na roczek naszego mieszkania :D )
No ale w Wigilię to byłoby coś, prawda..? :) Trzymam kciuki za wizytę!!

Ulek bardzo mi miło, że mogłam pomóc w takim razie :) staram się każdej z osobna, bo w końcu każda z Was mi tak pięknie i szczerze gratulowała! :) ja dopiero gdy zaufałam, że On chce dla nas tego co najlepsze, no to dopiero wtedy zobaczyłam pozytyw. Bo ciężko było mi się pogodzić, że tyle czekamy. Ale już nie narzekam :)

duszka współczuję bardzo choroby lokomocyjnej! ja nie mam wprawdzie, ale mam predyspozycje, a mąż w nowym aucie ma automat, i to jest okropne! jestem prawie pewna, że za kilka miesięcy nie będę mogła z nim jeździć, hihi ;) hm.. pomyślę, może przypomni mi się jakiś "domowy" sposób na to. Zaciskam kciuki, byś dotarła (ruszcie wcześniej, żebyś mogła robić postoje!) mi wychodzi chyba 30. lipca. To powiem Wam, że to będzie z wielu względów ważny dla nas czas, bo 27. lipca będzie nasza 10 rocznica, od kiedy się znamy i jesteśmy razem :) poznaliśmy się na pielgrzymce na Jasną Górę, która trwa 11 dni więc duże szanse, że maluch się urodzi w czasie pielgrzymkowym :) a jakby mu było za dobrze w brzuszku, to 15. sierpnia nasza rocznica ślubu już na pewno w trójkę :)

dziubek gratuluję! worek pozytywów otworzony :) ja beta wczoraj, Ty dziś, ja jutro, Ty pojutrze hihi :) i potem następne! :) wspaniale! a do gin kiedy?

Katrina aż się uśmiechnęłam od ucha do ucha, jak przeczytałam o tupocie małych stóp - pamiętałaś :) to prawda i wiesz co? mąż chyba też to poczuł. Bo wczoraj jak jechaliśmy do rodziców na obiad to najpierw podjechał pod działkę, na której możemy się budować :) zatrzymał się, popatrzył i pojechaliśmy dalej :) jestem za tym, żeby 2018 na wiosnę zacząć, a teraz skupić się na maluszku, spokojnie się z nim tu zmieścimy :) (mąż nawet zadeklarował, że możemy spać na kanapie, łóżko schować u rodziców; no i już chce szykować łóżeczko! niech poczeka spokojnie do wiosny :) ) Tłumacz synkowi, że w brzuszku jest fajnie, milusio, cieplusio i nikt go nie zaczepia, żadna ciotka czy sąsiadka, hihi :) pochwal się czymś z wyprawki! nie stresuj się szyjką, na pewno będzie dobrze! ( to synek imprezowicz nocny marek Ci rośnie?) :)

staraczka kochana jesteś, to czas cudów zdecydowanie i dla Ciebie taki będzie! już wiesz, kiedy przyjedziesz? czy może chcesz się spotkać gdzieś w pół drogi? :) I masz rację co do Bożego Narodzenia. Powoli oswajam męża, że warto poczekać, tylko boję się, że mu się wyrwie przypadkiem, a ja mam już plan jak przekazać tą nowinę rodzicom :)

cytrynka witaj, 3 cykle to jeszcze na spokojnie, tu pełno dziewczyn ma o wiele dłuższe historie z pozytywnym zakończeniem za sobą :) czyli królewna udała się za pierwszym razem? skoro testy owu Ci nie odpowiadają, to zacznij mierzyć temperaturę :)

atomcia tak, wygląda na to, że będzie sporo lipcówek :) mydło Ci śmierdzi? niesamowite :) ja wącham co się da i nic. Wieczorem wmawiałam sobie trochę mdłości, ale powinny być rano, prawda? więc póki co objawów brak :) tylko temp rośnie i w tramwaju to myślałam, że się zagotuję!

mamaNatana witaj! i dziękuję! cieszę się, że do nas wracasz :) czyli hormony szalały, ale już lepiej? a poza tym jak się czujecie? kiedy masz jakieś wizyty, widziałaś już serduszko?

widziałam się z napro, bo podjechałam po receptę na encorton, bo do czwartku by mi zabrakło. w moczu wyszły jakieś bakterie, więc jutro rano posiew i potem furagina. Tylko w ulotce jest napisane,żeby nie stosować w pierwszym trymestrze. Co o tym sądzić?

mamusie: korzystacie z jakichś aplikacji lub książek z kalendarzem ciąży? coś polecacie?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #15390 21 listopada 2016, 15:36

zagubiona Gotowa na wszystko
Cytrynka a masz jakies problemy hormonalne, skoro cykle takie nieregularne? Ja tez takie mam ale hormony ok.Co do testow owulacyjnych to polecam mi pomogly, mozesz zaszac testowac jak zaczyna sie sluz plodny (ja tak robilam ).Testy +obserwacja u mnie podzialoA jak masz mizliwosc umowic sie na monitorowanie cyklu to tez dodatkowa pewna informacja.
Tandem co do kaledarza ciazy to nie pomoge przy Nadii miala taka aplikacje ale teraz to czasem czytam co w danym tygodniu sie dzieje, ale to wynika z braku czasu nie ze nie interesuje sie co sie dzieje z dzieckiem.
Co do mdlosc to nie ma reguly ja zle sie czulam tylko jak jechala dluzej autem.
Od razu idziesz na l4 , tzn.od srody, czy czekasz na ♡.
Vam powodzenia na wizycie, dej znac co slychac.
Niebieska dlugo pozytywow nie bylo wiec limit jeszcze nie wyczerpany :)
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.