Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #14671 8 listopada 2016, 10:17

Sofi Fajna mama
A jeszcze nie jest dziadkiem
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14672 8 listopada 2016, 10:18

tandem Supermama
gagatka to odpoczywaj i czekamy na wieści po usg!

sofi zaciskam kciuki i pomysł z kartką super :) ja mam przygotowany prezent na święta dla rodziców z podobnej okazji, byłoby miło, gdyby się przydał. I miłego świętowani życzę!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14673 8 listopada 2016, 11:40

zagubiona Gotowa na wszystko
Sofi mocno trzymam  kciuki za jutrzejszy test.
Mamanatanka sto lat i wszystkiego najlepszego dla Natana :)
Tandem ustalałaś termin tego badania macicy?
Ja zapisałałam sie od stycznia na kurs programowania bo wczoraj byłam na dziele nawigacji i pokazywał mi taki chłopak jak ich praca wygląda i moja wiedza w zakresie programowania jest na poziomie  zero w porównamiu z nim.Trochę się załamałam bo myślałam że lepiej sobie poradze(przynajmnie wiem czemu zarabiają wiecej ode mnie).
Mała ala a jakiej pracy szukasz?. Czyli coś tam sie staracie :) Zyczę szybkiej niespodzianki.
Cukier mam już w normie ale całay czas jednak dieta cukrzycowa musi być musze ok 21 cos zjesc bo jak jem o 18 to mam ponad 6mmol/l a jak o 21 to 4.9 - 5.3mmol/l
Przeciwcaiła robiałm i tez wynik dobry także wszystko się ułożyło.
Co do weekendu to kupiłam ksiązke do programowania zeby juz cos zacząc bo ja zapisała sie na kurs dla zaawansowanych i nie wiem czy sobie poradze ale z drugiej strony podstaw mam opanowane.Moj m ma zabrać Nadie na dwa dni na ciepłe źródla.
Miłego dnia
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #14674 8 listopada 2016, 11:58

Ulek Fajna mama
Dzien dobry!Kto nie ma sloneczka to wysylam troche bo u mnie swieci na calego :-)
Zagubiona dobrze ze wyniki badan ok,a ile razy dziennie musisz sprawdzac ten cukier? Co do kursu to na pewno dasz rade :-)
Taszka super ze jestescie zadowoleni z lekarzy..kciuki za szybkie efekty!
Madzia ale masz zgrabny brzuszek!Zuzia slodziuutka ach!
Sofi bylby super prezent dla dziadka :-) Dzis sie nie skusilas na test?
Wiecie jaki mialam dzis sen?Ze bylismy z mezem w klinice nieplodnosci i nas badali ale nie zgadniecie co nam robili!Wymazy z.....ust hahahaha :-D :-D :-D No masakra chyba nie ma takich badan w ocenie plodnosci.Ale glupi sen,albo zaczynam schizowac delikatnie albo za duzo czytam forum ;-)

Zgłoś nadużycie #14675 8 listopada 2016, 13:01

Ulek poprosze sloneczka, u mnie pochmurnie :(
Co do cukru to mierze rano na czczo, bo mam nietolerancje glukozy na czczo i czasem mierze 2h po posilku ale mam zawsze dobry.
Dzieki musze nauczyc sie tego programowania.

Zgłoś nadużycie #14676 8 listopada 2016, 13:04

niebieska88 Fajna mama
Heh dziewczyny
Trochę się rozpisze

Stojąc wczoraj przed lustrem i widząc swoje siwe włosy stwierdziłam, że czas się ogarnąć, patrzę na córkę i jestem ogromnie dumna, mam zdrową mądrą i piękną dziewczynkę, a narzekam, muszę się cieszyć z tego co mam, bo wiele z Was tego nie ma
Potem usiadłam i myślałam sobie o różnych sprawach, trochę mi smutno, ale stwierdziłam, że mam to w nosie, trudno, nie przeszkoczę tego, najwyższej Hania będzie jedynaczką, albo różnica wieku nie będzie taka jaką bym chciała, to przychodzi do mnie etapami, pierwszy etap to nie ważne czy syn czy córka (m już wybrał imiona, ja jestem za)
Także tyle, dni płodne są nie mierzę temp, nawet chyba nie będę robić testu owu, będzie co ma być, chyba nie chcę wiedzieć, przynajmniej na razie, za jakiś czas będę rozmyślać, jeśli będzie trzeba

A teraz do was

Sofi trzymam kciuki, żeby jednak sie udało

Madzia super zgrabny brzuszek i śliczna córeczka

Zagubiona świetnie, że nie ma problemu z przeciwcialami i cukrzycą, dieta na pewno nie zaszkodzi, a co z programowaniem, to podziwia Cię, że w ciąży masz tyle energii, żeby dodatkowo na szkolenia zapisywać

Reszty nie pamiętam, przepraszam

Zgłoś nadużycie #14677 8 listopada 2016, 13:04

niebieska88 Fajna mama
Powtórka

Zgłoś nadużycie #14678 8 listopada 2016, 14:25

atomcia Fajna mama
Niebieska bardzo, bardzo fajne podejście. Zdrowe podejście ☺☺☺ Cieszę się bardzo, że w końcu tak na to patrzysz. Będzie dobrze i w swoim czasie sie uda. Ja też tak na to patrze, ciesze sie tym co mam, nie zabezpieczamy się , wiem kiedy mam dni plodne i mniej wiecej owu i tyle. Bez spinania sie, choć wiadomo, ze chcialabym ciaze.
Testować jeśli coś to będę koło 13-14 listopada... Choć w tym cyklu no raczej marne szanse ☺
Sofi czekam na Twoje II ☺☺☺ My moim rodzicom przekazalismy wiesci o ciąży właśnie kartka ☺ Na dzien babci i dziadka ☺ Bo to akurat styczeń byl ☺

Zgłoś nadużycie #14679 8 listopada 2016, 14:29

niebieska88 Fajna mama
atomcia, sofi ja to bym nie wytrzymała, żeby tyle czekać, żeby powiedzieć mamie, zresztą ona by się domyśliła, w poprzedniej jak poszłam do niej powiedzieć to ona już się domyślała

Zgłoś nadużycie #14680 8 listopada 2016, 15:18

tandem Supermama
zagubiona nie znam terminu, do doktora wizyta najwcześniej 8.12 (!), a do tego czasu miałam być już po histeroskopii... Napisałam sms do niego, czy widzi jakąś inną opcję, żeby dać mi skierowanie... (w ogóle, dlaczego nie mogli mi go dać od razu w szpitalu...?)
trzymam kciuki za naukę programowania!

Ulek może to jakaś nowa technologia, której jeszcze nie znamy, była w tym śnie?

niebieska przemyślenia są potrzebne, trzymam kciuki za spełnienie marzeń. Podzielisz się imionami?

atomcia trzymam kciuki, byś po długim weekendzie miło się zaskoczyła!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14681 8 listopada 2016, 15:20

duszka Fajna mama
Dzień dobry !

Niebieska cieszę się że jesteś ;)

Ja dziś byłam u lekarza . Dzieciątko żyje a ja ledwo . Wczoraj za dużo zjadłam . Cała noc bolał mnie żołądek i czyscilo mnie . Rano wydarlo ze mnie wszystko i teraz wszystko mnie boli . Ledwo poszłam do lekarza . Wreszcie mam kartę ciazy , termin na 9 czerwca i zapowiedziana cc

Zgłoś nadużycie #14682 8 listopada 2016, 15:56

tandem Supermama
duszka to wspaniale, że z maluszkiem wszystko w porządku, trzymam kciuki by i Tobie się polepszyło! gratuluję terminu :) dlaczego cc?

doktor odpisał na sms, mam przyjść na wizytę 24.11, jakoś mnie wciśnie i do tego czasu ustali termin histeroskopii, więc jest szansa

Zgłoś nadużycie #14683 8 listopada 2016, 15:56

niebieska88 Fajna mama
tandem jeszcze całkiem sobie tego nie ułożyłam, ale chyba nie mam wyboru, co do imion dla chłopca Jaś, a dla dziewczynki Zosia

duszka dziękuję, tak całkiem mi łatwo nie jest, ale oswoiłam się troszkę z sytuacją, zobaczymy co będzie, dałam sobie luzu, bo zwariuję
cieszę się, że z maluszkiem wszystko w porządku i bardzo współczuje tych żołądkowych wariacji

Zgłoś nadużycie #14684 8 listopada 2016, 16:31

mala_ala Gotowa na wszystko
Witam sie wieczorową porą :-)

Tandem, super że udalo sie wcisnąć wcześniej do lekarza :-)

Niebieska zdrowe podejście to podstawa, śliczne imiona :-)

Madzia, ojoej jaka sliczna Zuzia, brzuszek pięknie rosnie :-)

Duszka, fajnie ze z maluszkiem wszystko w porządku. Współczuję dolegliwości żołądkowych... :-

Zagubiona, ciesze sie ze wyniki masz w normie.

Sofi, zaciskam mocno kciuki by pomysl z karka wypalił :-)

Ja dopiero pije druga kawke wcześniej nie miałam na nią czasu. Pranie i mąż mi kazal porobić kilka rzeczy i tak caly dzień coś.

Zgłoś nadużycie #14685 8 listopada 2016, 16:44

Vam Fajna mama
Hej :-)
Dziubek mi wyszedl pozytyw po ok. 12 dniach po owu.

Sofi kazda kobieta inna i kazde dziecko inne ale duzo rzeczy mozna zorganizowac jak to juz pisaly dziewczyny. Dawid tez jest bardzo zywy wymagajacy i nie raz dawal popalic ale nigdy sie nie zdarzylo ze nie zrobilam obiadu chocby to byla jedyna rzecz ktora zrobilam w ciagu dnia. Czasem wystarczy ugotowac cos na dwa dni albo jak Madzia pisala zagadac czyms dziecko i bez przesady da sie wstawic to pranie. Do wc tez syn ze mna chodzil i wszedzie doslownie byl ze mna dopiero jak podrosl mialam powoli wiecej czasu. Wydaje mi sie ze Twojej sasiadce zwyczajnie sie nie chce a maz traktuje ja zbyt lagodnie. Jakby moj przyszedl z pracy zmeczony bez szans na obiad to porozmawialby ze mna od razu. Taki mamy uklad. On pracuje ja siedzac w domu ogarniam obiady i reszte. Jak m ma wolne tez mi pomaga i tyle :-)

Duszka super ze wszystko dobrze po wizycie. Gorsze samopoczucie to niestety sama wiesz zdarza sie na poczatku. Minie szybko :-)

Tandem to fajnie ze udalo wcisnac sie na wizyte :-)

Madzia dziekuje ze pytasz. Czuje sie dobrze juz praktycznie mnie nie mdli. Brzuszek sie zaokragla choc w spodnie niby sie jeszcze mieszcze :-) tak jak Mika czuje zaczynajacy sie 2 trymestr :-)

Zgłoś nadużycie #14686 8 listopada 2016, 16:45

duszka Fajna mama
Tandem Miłosza rodzilam cc bo ułożony był posladkowo. Powiedział ze nie chce ryzykować, ze mam już swój wiek , że tyle się starałam

Zgłoś nadużycie #14687 8 listopada 2016, 16:55

Tandem fajnie ze udalo sie wczesniej termin ustalic a histeroskopia musi byc wykonana do ktoregos dnia cyklu?
Duszka takie uroki ciazy ze czesto samopoczucie zle , ale najwazniejsze ze z dzieckiem dobrze wszystko.
Niebieska trzymam kciuki za poprawe samopoczucia, a myslalas o jakims wyjezdzie z m i Hania na weekend zawsze sie wieksza szansa ze optymizm wroci :)
Atomcia to zycze aby jednak @ nie przyszla przez conajmniej 9 miesiecy.
Ciekawe jak tam Kamila ze zdrowiem wiecie cos?

Zgłoś nadużycie #14688 8 listopada 2016, 17:17

tandem Supermama
niebieska nie masz wyboru bo mąż twardo stoi przy swoim zdaniu? :)

mala_ala, vam, zagubiona muszę to jeszcze powiedzieć na rejestracji, ale skoro doktor tak mówi, to chyba sprawa załatwiona :)

zagubiona tak, koniecznie musi być przed owu bo to ingerencja wewnątrz i mogłoby zabić fasolkę. Dlatego mam nadzieję, że uda się wszystko poukładać i zdążę w kolejnym cyklu. kamila już lepiej, wróciła do pracy i na francuski.

vam spodnie za chwilę pewnie przestaną pasować :) dobrze, że już lepiej się czujesz. Ta sąsiadka sofi to ja myślę,że główny problem to jej matka, która jej nie wychowała do bycia żoną tylko córką i to taką obsługiwaną księżniczką... Przynajmniej tak to wygląda z opisu sofi.

duszka oki, to rozumiem. Ja tez sobie siedziałam głową do góry :) czyli 9.6 jest właściwie pewny? piękny miesiąc :) i Miłosz będzie miał cale wakacje na oswojenie się z byciem starszym bratem :)

Zgłoś nadużycie #14689 8 listopada 2016, 17:33

niebieska88 Fajna mama
tandem to nie jest tak, Hania już miała być Hanią lub Jasiem, no więc Jaś został, a nad dziewczynką trzeba było pomyśleć, mi się jeszcze Alicja podoba, ale jemu nie bardzo, więc została Zosia
zagubiona wyjazd bardzo chętnie, ale gdzie to raz, a dwa ja mam weekend wolny ale M to jeszcze nie wiem jak będzie pracował, poza  tym na wiosnę chcieliśmy samochód kupić, raczej będziemy oszczędzać

Zgłoś nadużycie #14690 8 listopada 2016, 19:19

tandem Supermama
niebieska no to fajnie, że macie już ustalone, nie będzie zastanawiania się. Wszystkie imiona o których piszesz są bardzo ładne :)