Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #14611 7 listopada 2016, 11:28

tandem Supermama
Tami84 większość z nas trafiła tu w potrzebie, więc witamy. Napisz coś więcej o sobie, masz już dzieci tak? Za którym razem się udało? Mieliście jakieś problemy? Teraz który to cykl starań? Robiłaś już jakieś badania? Który masz dpo? Możesz wstawić zdjęcie testu, to dziewczyny ocenią czy coś widać. Ale najlepiej po 12dpo zrobić betę, żeby nie mieć wątpliwości.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14612 7 listopada 2016, 12:00

Mika29 Fajna mama
Tami witamy :-) wstaw zdjęcie testu my lubimy takie cienie ;-)

Zgłoś nadużycie #14613 7 listopada 2016, 12:01

Mika29 Fajna mama
Sofi przykro mi spowodu jednej kreski. Trzymam kciuki za następny test.

Zgłoś nadużycie #14614 7 listopada 2016, 12:37

atomcia Fajna mama
Sofi jeszcze nic straconego póki @ nie ma ☺ Ciekawe czy ja wytrwam bez testu do terminu @...
Tandem w końcu będziesz w ciąży, nie ma innej opcji. Mam koleżankę, która długo nie mogła mieć dzieci - bardzo mi Ciebie przypomina, bo też taka wygadana, takie żywe srebro :-) I mówili jej, że jak będzie miała jedno dziecko to cud nad cudy... A jest mama 2 chłopaków :-) I to z malutka różnica wieku, bo zaszła w ciążę jak starszy miał 3 miesiace :-)
A gdyby miała być odpukać tfu tfu leżąca ciąża to dasz radę - jak dobrze kojarzę jesteś z Poznania (ja też) - będę wpadać na pogaduchy hihihi ☺
Tami84 cześć :-)

Zgłoś nadużycie #14615 7 listopada 2016, 12:44

duszka Fajna mama
Dzień dobry ! Miłego dnia ;)

Tami witaj

Zgłoś nadużycie #14616 7 listopada 2016, 13:31

madzia90krk Fajna mama
Sofi dziękuję w wolnej chwili ogladne . Fakt ciężko jej będzie jak powiem ze u nas Zuzia dlatego póki co napisałam.ze i nas ok i raczej skierowałem rozmowę na inny temat. Mam nadzieję ze kolejny test wyjdzie pozytywny !

Duszka jak się czujesz?

Tandem oczywiście że będziesz mama ! Atomcia ma rację :) i jak trzeba będzie leżeć cala.ciążę z nogami to góry to będziesz bez zastanowienia zobaczysz :)

Witaj tami :) ile ma pierwsze dzieciątko? Karmisz piersią ze nie masz miesiączki ? Doczekasz się . Ja dostałam karmiac po 14 miesiącach i zaszlam w kolejną ciaze :) powodzenia !

Dziś usg 4 d jupi !

Mika vam jak się czujecie katrina co słychać ?

Zgłoś nadużycie #14617 7 listopada 2016, 13:51

duszka Fajna mama
Madzia dobrze , nie mam praktycznie objawów. Nie wymiotuje . Czasami delikatnie robi mi się niedobrze . Powodzenia na usg

Zgłoś nadużycie #14618 7 listopada 2016, 14:12

tandem Supermama
atomcia bardzo Ci dziękuję a na herbatę zapraszam i wcześniej, albo na plac zabaw na arenie z synkiem :D (albo sanki bo już bliżej śnieżnej pogody niż słonecznej) Dołujące jest to, że marzenia naszej dwójki nijak się mają do naszych możliwości fizycznych, jak się okazuje, bo u nas 4 to był plan-pewniak. No ale nie ma nic na pewno, niestety. Czekamy, nie obijamy się, to w końcu się uda, masz rację.

madzia dziękuję, wiem, oczywiście, że będę leżeć jesli będzie taka potrzeba, ale chciałabym wierzyć, że będzie dobrze i.. normalnie. Przyjemności na usg 4d!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14619 7 listopada 2016, 14:26

madzia90krk Fajna mama
Duszka to super ! Oby takie samopoczucie zostało do końca :)

Tandem rozumiem. I mam nadzieję ze będziesz niedługo w ciąży i ze będziesz mogła funkcjonować w niej normalnie :) nie ma co zakładać najgorszej wersji. Mi też lekarze dużo wrozyli nawet bezpłodność wtórna przez torbiel a widzisz. Matka natura jedno a medycyna drugie !

Zgłoś nadużycie #14620 7 listopada 2016, 15:06

Ulek Fajna mama
Dzien dobry!
Tami witaj,w jakim wieku twoj maluszek?Jestesmy tu po to by sie wspierac wiec nie doluj sie tylko pisz co ci lezy na sercu.Ja tez boje sie ze juz mi sie nie uda i ze czas mnie goni bo w podobnym wieku jak ty jestem.
Tandem jestes wspanialym czlowiekiem i jak wszystkie tu mowia na pewno bedziesz mama...jedyne pytanie to kiedy...
Madzia super ze poogladasz dzidzie!Pokazesz zdjecie?
Sofi szkoda ze jedna kreska...oby @ nie przyszla!Masz jakies objawy albo przeczucia?
U mnie @ poszla to zaczynamy dzialania :-) Choc bez wiekszych nadziei...

Zgłoś nadużycie #14621 7 listopada 2016, 15:44

mala_ala Gotowa na wszystko
Witam :-)
Tandem, ciesze sie z udanej wizyty i dobrych wiesci. Trzymam kciuki za piekne efekty leczenia :-)

Ulek, owocnych starań :-)
Madzia, ale super ze masz takie usg, koniecznie pochwal sie zdjęciem. :-)
Sofi, czekamy na kolejny mam nadzieje pozytywny test. 
MamaNatana, spoznione ale szczerze wszystkiego najlepszego dla Synka   :-) jak po imprezie ??  
Ja dziś bylam z córka u dentysty, mysimy pójść do ortodonty i prawdopodobnie aparat będzie musiala mieć.

Zgłoś nadużycie #14622 7 listopada 2016, 15:47

Sofi Fajna mama
Tami wszystkie tu mamy podobnie ;) nie czuj się sama :)

Ulek owocnych starań :) dlaczego bez większych nadziei?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14623 7 listopada 2016, 16:00

madzia90krk Fajna mama
Mała ulek jeśli dziewcZyny nie będą miały nic przeciwko to pewnie pokaże wam zuzie. Dopiero na 20 mam córka wyjątkowo spała 2,5 H zawsze śpi godzinę miałam jej nie brać bo będzie śpiąca już a teraz się zastanawiam czy to nie znak żeby ja zabrać bo się wyspala heheh ah głupia ja i moje rozumowanie

Zgłoś nadużycie #14624 7 listopada 2016, 16:03

Mika29 Fajna mama
Madzia ja się czuję coraz lepiej. Wymiotów coraz mniej i tak ogólnie też jest dobrze. Czuję że zaczynam II trymestr :-)

A jak u Ciebie? Jak badanie?
Katrina co u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #14625 7 listopada 2016, 16:04

niebieska88 Fajna mama
witam
przepraszam że się nie odniosę do tego co pisałyście, za dużo tego

chciałam tylko dać znać, że w końcu poszłam na usg piersi i wszystko jest w porządku
co do samopoczucia to bez zmian, jesteś w ciągłym dołku i nie mam ochoty działać, jeszcze w ogóle ta sytuacja stwarza, coraz większe napięcie w domu, wkurza mnie że M ma to w dupie, prosiłam go o ograniczenie alkoholu, może to nie ma wpływu, ale mimo wszystko na pewno by nie zaszkodziło, stwierdził, ze wymyślam problemy, i na tym zakończył się temat starań

co do tabelki to będę ją Wam prowadzić, na razie nie mam ochoty się udzielać, jestem zdołowana, proszę pisać priv wszystkie informacje

Zgłoś nadużycie #14626 7 listopada 2016, 16:05

Mika29 Fajna mama
Madzia teraz przeczytałam, że idziesz na 20. Czekam na relacje :-)

Zgłoś nadużycie #14627 7 listopada 2016, 16:40

Sofi Fajna mama
muszę trochę obgadać moją sąsiadkę bo uważam jej zachowanie za bardzo dziwne, mam nadzieję że nigdy nie będziecie wiedzieć o kim pisze ;) ona ma półtora roczna córeczkę i od tygodnia jest w drugiej ciąży, nie przeszkadza mi to, a nawet cieszę się z tego, bo myślę, że też już mam fasolkę ;) jak teraz przyjdzie @ to będe mieć załamke i już ją uprzedzałam, żeby się na mnie nie obraziła jak nie będę się do niej odzywać przez kilka dni, no ale chciałam napisać o tym jak ona traktuje swoje dziecko i męża, trochę dziwnie, ostatnio u niej byłam wieczorem, i o 19 jej mąż wrócił z pracy, przyniósł córeczce kinder niespodziankę, a sąsiadka zabrała jej to jajko i połowę sobie wzięła i zjadła O_O trochę mnie to zatkało, powiedziała że też lubi :/ ale najgorsze jest to, że zanim on zdążył zdjąć buty to powiedziała mu, żeby zabrał małą bo chcemy pogadać :/ wiem jak się czułam jak wracałam z kiedyś pracy o tej godzinie, a on nawet nie miał co zjeść, bo ona nie gotuje obiadów, wziął tylko kanapkę i córeczkę, i poszedł gdzieś :( a innym razem przyszłam do niej z pizzą którą sama upiekłam i wyszła mi naprawdę przepyszna, wzięłam trzy kawałki, bo pomyślałam, że będzie dla każdego z nich, a ona zjadła wszystkie O_O powiedziałam jej że może by dała małej, to dała tylko taki mały okruszek :/ i ten chłopak, mój sąsiad nic nie je tylko kanapki

moje pytanie do kobiet z dziećmi: czy opieka nad półtora rocznym dzieckiem zajmuje az tyle czasu, że nic już nie da się zrobić? zupełnie nic? nawet obiadu? wiem, ze ona nie pierze, nie prasuje, nigdzie nigdy nie wychodzi, bo zawsze jest z dzieckiem, raz w tygodniu daje małą swojej mamie i jedzie jeździć na koniach, a tak to jej mama przychodzi do niej i wszystko jej ogarnia w domu, i obiad jej ugotuje, nie mieści mi się to w głowie O_O ostatnio ze szwagierką namawiałyśmy ją żeby nauczyła się piec ciasta :) i nauczyła się, coś tam upiekła, ale juz jej sie to chyba znudziło i juz dawno nic nie upiekła :(
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14628 7 listopada 2016, 16:51

Sofi Fajna mama
Madzia pewnie pokaz nam Zuzię ;)

Niebieska jak nie masz ochoty to nie pisz, najważniejsze to się nie spinać, każda z nas inaczej radzi sobie z tym trudnym czasem starań, jedne potrzebują więcej gadać a inne zamknąć się w sobie

Zgłoś nadużycie #14629 7 listopada 2016, 16:57

Sofi Fajna mama
Mala Ala kiedy wracasz do starań?

Zgłoś nadużycie #14630 7 listopada 2016, 16:58

Maaagda Supermama

Sofi napisał(a)

muszę trochę obgadać moją sąsiadkę bo uważam jej zachowanie za bardzo dziwne, mam nadzieję że nigdy nie będziecie wiedzieć o kim pisze ;) ona ma półtora roczna córeczkę i od tygodnia jest w drugiej ciąży, nie przeszkadza mi to, a nawet cieszę się z tego, bo myślę, że też już mam fasolkę ;) jak teraz przyjdzie @ to będe mieć załamke i już ją uprzedzałam, żeby się na mnie nie obraziła jak nie będę się do niej odzywać przez kilka dni, no ale chciałam napisać o tym jak ona traktuje swoje dziecko i męża, trochę dziwnie, ostatnio u niej byłam wieczorem, i o 19 jej mąż wrócił z pracy, przyniósł córeczce kinder niespodziankę, a sąsiadka zabrała jej to jajko i połowę sobie wzięła i zjadła O_O trochę mnie to zatkało, powiedziała że też lubi :/ ale najgorsze jest to, że zanim on zdążył zdjąć buty to powiedziała mu, żeby zabrał małą bo chcemy pogadać :/ wiem jak się czułam jak wracałam z kiedyś pracy o tej godzinie, a on nawet nie miał co zjeść, bo ona nie gotuje obiadów, wziął tylko kanapkę i córeczkę, i poszedł gdzieś :( a innym razem przyszłam do niej z pizzą którą sama upiekłam i wyszła mi naprawdę przepyszna, wzięłam trzy kawałki, bo pomyślałam, że będzie dla każdego z nich, a ona zjadła wszystkie O_O powiedziałam jej że może by dała małej, to dała tylko taki mały okruszek :/ i ten chłopak, mój sąsiad nic nie je tylko kanapki

moje pytanie do kobiet z dziećmi: czy opieka nad półtora rocznym dzieckiem zajmuje az tyle czasu, że nic już nie da się zrobić? zupełnie nic? nawet obiadu? wiem, ze ona nie pierze, nie prasuje, nigdzie nigdy nie wychodzi, bo zawsze jest z dzieckiem, raz w tygodniu daje małą swojej mamie i jedzie jeździć na koniach, a tak to jej mama przychodzi do niej i wszystko jej ogarnia w domu, i obiad jej ugotuje, nie mieści mi się to w głowie O_O ostatnio ze szwagierką namawiałyśmy ją żeby nauczyła się piec ciasta :) i nauczyła się, coś tam upiekła, ale juz jej sie to chyba znudziło i juz dawno nic nie upiekła :(

Przepraszam , że się wtrącę... ale...
Sofi, mój synek ma 14 msc i uwierz, że ja czasami nie mogę sobie kanapki zrobić! Nie mówię o wyjściu do toalety na siku, wszędzie muszę go zabierać, jak coś próbuje zrobić na obiad to ciągnie mnie za nogawkęi na ręce- No przecież on też chce wszystko widzieć ;)
Czas dla siebie mam 2 razy dziennie po UWAGA 30 minut! Tyle zajmuje mu jednorazowa drzemka, oczywiście sam w domu nie uśnie, muszę wychodzić o danych godzinach na spacery.
Dodam, że mój mąż pracuje jako zawodowy kierowca i wraca do domu tylko na weekendy, także cały dom, dziecko jest 5dni w tygodniu na mojej głowie.
Pranie owszem robię, ale np o prasowaniu nie ma mowy, kabelki i małe rączki! Ot, przecież to najlepsza zabawa.
Będziesz miała dziecko to zoabczysz, ja sama też zawsze myślałam podobnie jak Ty ;)
Jedno dziecko wymaga ciągłej uwagi, a drugie pół dnia może się samo sobą zająć.