Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #14551 4 listopada 2016, 12:22

Ulek Fajna mama
Moje chlopaki na spacerku a ja szaleje z mopem, odkurzaczem i chyba nawet okna pomyje :-) Normalnie wiosenne porzadki ale tak pieknie dzis ze pelno energii mam!Uwielbiam slonce!

Zgłoś nadużycie #14552 4 listopada 2016, 13:02

zagubiona Gotowa na wszystko
Ulek ja tez jak słonce swieci jestem pełna energii :) Co do witamin może Tobie przyniosą efekt juz po miesiącu , zawsze jest taka szanas.
Z zebęm siostry to rzeczywiscie niezła historia.
Tandem o której masz jutro wizyte? Czekasz co powie napro a potem ewentualnie bedziesz kontaktowała sie z lekarzem ze szpitala?Moze nie bedzie potrzeby robic tamtego badania i szkoda że Ci go od razu nie zrobili jak juz byłaś w szpitalu.
Zdolną masz mame ze sama poradziła sobie z prostowanie zebów :) . Nam tez niektorzy odradzali aparat bo ma wiekszosc mlecznych i zgryz sie zmienia no i wiadomo koszty wizyty + aparat a wizyty beda srenio raz w miesiącu w celu reguracji aparatu.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #14553 4 listopada 2016, 13:12

tandem Supermama
Ulek pomysł był dziewczyn, ale tata podjął inicjatywę :) trzymam kciuki za pozytywne efekty symfolicu, żebyś nie musiała szukać nowego lekarza. Super, że masz dużo energii, powodzenia z oknami!

zagubiona wizytę mamy w sumie wspólną z mężem, a nie tylko ja, tak jest u napro :) jutro 9:00. Potem będę dzwonić by się umówić do lekarza. Właśnie jak piszesz, mam żal,że muszę drugi raz iść, choć może po podaniu kontrastu nie można histero od razu po prostu? No i szkoda,że po skierowanie muszę iść specjalnie prywatnie :/
Mama prostowała mi, każdego wieczora chwilkę i zadziałało, mam całkiem proste :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14554 4 listopada 2016, 13:24

madzia90krk Fajna mama
Mama natana wiesz że nawet nie zwróciłam uwagi ze sa od 13 tygodbia ja właśnie pierw brałam pregne Plus. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Myślałam ze one ogólnie są na całą ciążę. Jedyne co w nich nie lubię to ze trzy tabletki na raz trzeba plus ja biorę jeszcze 6 razy asmag i 3 razy a spargin więc się zbiera jak u starej babci hehe z Ty. Pozbyciem dziecka to jest tak ze jak już ktoś ja weźmie żebym odpoczela na spacer albo mąż do teściów to po pół godziny tęsknię i dzwonię za nimi także ze mnie taka swirnieta matka ale fakt chciałabym się czasem ponudzic. . Lub chociaż raz w tygodniu pospac bez pobudki do 10 no ale nie zapowiada się i nie ubolewam cieszę się z tego co jest.

Tandem trzymam kciuki za wizytę jutro :)

Sofi szkoda spotkania ale zgodą z mężem najwazniejsza hihi

Ulek nie do wiary historia z zębem siostry ..

U nas też dzisiaj słoneczko zabek Śpi a ja szukam prezentu na Mikołaja dla niej :)

Zgłoś nadużycie #14555 4 listopada 2016, 13:58

tandem Supermama
madzia dziękuję, owocnego polowania, jakie masz pomysły na prezent? Ja mam chrześniaka, 2,5 roku, jeszcze nie mam pomysłu co mu kupić...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14556 4 listopada 2016, 14:08

staraczka33 Supermama
Tandem ja tez trzymam kciuki za wizyte i tu i na 2016 :-)

Zgłoś nadużycie #14557 4 listopada 2016, 14:11

tandem Supermama

staraczka33 napisał(a)

Tandem ja tez trzymam kciuki za wizyte i tu i na 2016 :-)

wszystkie podwójne i pojedyncze kciuki mile widziane :)

Zgłoś nadużycie #14558 4 listopada 2016, 15:22

Tandem o 9 to bardzo dobrze pobudka i juz wizyta nie trzeba sie stresowac czekaniem :)
Co do prezentu to chrzesnicy m kupilam klocki konstrukcyjne Zoob 200 elementow za 108zl z przesylka ale kupilam w takiej internetowej ksiegarni bo w stacjonarnym kosztuja 180zl a na allegro znalazlam za 120 + przesylka.Nadia je ma i choc pisze ze wiek 6+ ma je juz od chyba 3 lat.
Staraczka a Ty na jakim jestes etapie ? Leczysz sie czy skupiasz sie na in vitro?Bo ty masz endometroze?
Madzia a masz jakas rowiesnice(ka) Ameli obok? Zawsze to jakies odciazenie.

Zgłoś nadużycie #14559 4 listopada 2016, 15:26

staraczka33 Supermama

zagubiona napisał(a)

Tandem o 9 to bardzo dobrze pobudka i juz wizyta nie trzeba sie stresowac czekaniem :)
Co do prezentu to chrzesnicy m kupilam klocki konstrukcyjne zoob 200 elementow za 108zl z przesylka ale kupilam w takiej internetowej ksiegarni bo w stacjonarnym kosztuja 180zl a na allegro znalazlam za 120 + przesylka.Nadia je ma i choc pisze ze wiek 6+ ma je juz od chyba 3 lat.
Staraczka a Ty na jakim jestes etapie ? Leczysz sie czy skupiasz sie na in vitro?Bo ty masz endometroze?
Madzia a masz jakas rowiesnice(ka) Ameli obok? Zawsze to jakies odciazenie.

Hm ja jestem na etapie takim ze raczej napewno invitro ,wszystkie inne sposoby juz wyczerpane :-( tak mam endometrioze i lekarz stwierdził ze tylko invitro choc 100procentowej pewnosci ze sie uda za pierwszym razem nie daje

Zgłoś nadużycie #14560 4 listopada 2016, 15:37

tandem Supermama
zagubiona dziękuję za podpowiedź, sprawdzę te klocki. Chrześniak ma starszego brata, więc na pewno bawić się będą obydwoje. Tak, wizyta od rana a jeszcze mąż umówił mechanika na 8 i będę musiała z nim pojechać :(

staraczka ja trzymam kciuki za pozytyw wcześniej!

Zgłoś nadużycie #14561 4 listopada 2016, 15:39

staraczka33 Supermama

tandem napisał(a)

zagubiona dziękuję za podpowiedź, sprawdzę te klocki. Chrześniak ma starszego brata, więc na pewno bawić się będą obydwoje. Tak, wizyta od rana a jeszcze mąż umówił mechanika na 8 i będę musiała z nim pojechać :(

staraczka ja trzymam kciuki za pozytyw wcześniej!

He he dzieki,ciezko wierzyc w naturalny cud no ale cuda czasami sie zdarzaja :-)

Zgłoś nadużycie #14562 4 listopada 2016, 15:52

tandem Supermama

staraczka33 napisał(a)

He he dzieki,ciezko wierzyc w naturalny cud no ale cuda czasami sie zdarzaja :-)

Dokładnie, zdarzają się, więc czekamy na cud, Ty i ja :)

Zgłoś nadużycie #14563 4 listopada 2016, 15:58

staraczka33 Supermama

tandem napisał(a)

Dokładnie, zdarzają się, więc czekamy na cud, Ty i ja :)

No tak dokładnie czekamy na cud :-) zycze ci zeby u ciebie zdarzyl sie szybciej jestes kochana dobrym człowiekiem :-) a popatrz Duszka tez endometrioze miala i udalo jej sie zajsc

Zgłoś nadużycie #14564 4 listopada 2016, 17:03

madzia90krk Fajna mama
Tandem myślałam nad kuchnią moja córka uwielbia jak jeździmy do anikina bawić się właśnie taka zabawkowa kuchnia gotuje zupki robi kawę :) myślę nad taką z Ikei jest fajna bo drewniana jakoś wolę takie niż plastikowe zabawki. Moja mama kupuję jej duża myszkę miki bo mimo iz córka nie ogląda ( nie potrafi się jeszcze tak skupić ) bajek to uwielbia myszkę miki naklejki puzle drewniane rysować też tylko miki miki miki także myślę ze taką maskotka przebije wszystko tak czy siak hehe :)

Zagubiona mam koleżanki które mają dzieci w podobnym wieku i jak przez wakacje spacerowalhsmh z tymi które są blisko razem tak teraz większość wróciła do pracy a dzieci albo w żłobkach ( i co chwilę chore ) albo z niania. Zostałam sama na placu boju heh

Staraczka trzymam kciuki by albo naturalnie ale dzięki in vitro szybko mogłaś zająć w ciążę :)

Zgłoś nadużycie #14565 4 listopada 2016, 18:18

Vam Fajna mama
Hej :-) mamaNatana sama nie wiem. Byl bunt dwulatka teraz trzylatka haha ogolnie nie moge narzekac dzis juz lepiej ale ostatnie dwa dni to masakra. Super ze wszystko dobrze po wizycie i to prawda z ta ciaza. Ja teraz tez bardziej osiadlam bardziej zmeczona plecy bola nie mialam tak w pierwszej ciazy a juz na pewno nie na poczatku.

Zycze cudow dziewczyny. Oby jeszcze w tym roku!!

Zgłoś nadużycie #14566 4 listopada 2016, 19:51

gagatka Gotowa na wszystko
Ile wy piszecie! Gubię się :P

Ja mam taki problem ,że w poprzednim tygodniu podpisałam umowę i w tym tygodniu się dowiedziałam ,ze jestem w ciąży i boje sie reakcji bo przecież to dopiero szkolenia. Pracuje w banku i wg. regulaminu kobiety w ciąży nie mogą pracować powyżej 4godzin przed komputerem a moja praca to głównie praca przed komputerem. Ale poczekam do przyszłego tygodnia aż dostanę zaświadczenie od lekarza po usg.

Zgłoś nadużycie #14567 4 listopada 2016, 21:17

Staraczka nigdy nie zagwarantuja ze za pierwszym razem sie uda, moja siostra ma dwoje z in vitro ale pierwsze poroniła choc zaczynali  od "najsilniejszych" zarodków to było dawno bo jeden ur. 2009 a drogi 2011.
Może zdarzy się cud i u Ciebie :)
Gagatek a jaką masz umowę?, chyba poza zastepstwem kazda chroni kobiete w ciązy.
Co do pracy przy komputerze to zapewne znienią Ci zakres obowiązków, nie martw sie na zapas w bankach pracuje duzo kobiet i zapewne nie jeden raz mieli kobiete w ciazy w pracy.
Madzia no tak majac dziecko w wieku ok 2 lat wiele dziewczyn wraca do pracy ja sama wróciłam jak Nadia miała 6 miesięcy.
Mocno trzymam kciuki za cuda poczęcia i utrzymania ciąż wszystkich staraczek.
Moj m poszedł na spotkanie z kolegami z tzw. piaskownicy, fajnie ze tak długo utrzymują kontakt.
Dobranoc dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #14568 5 listopada 2016, 7:24

duszka Fajna mama
Dzień dobry ! Miłego dnia ♡

Ja nie śpię już od 5 . Codziennie tak się budzę . Dziś ciężki dzień bo w szkole mamy Dzień Jesiennego Liścia . Jest on co roku . Każda klasa przygotowuje swoje stoisko na którym sprzedaje różne rzeczy min. jedzenie, ciasta . Pieniążki trafiają dla chorych dzieci . W tym roku zbieramy dla Jasia, który urodził się bez gałek ocznych . Taka impreza trwa od 9 do 13 , ale ja będę krócej w tym roku .

Zgłoś nadużycie #14569 5 listopada 2016, 7:32

Mika29 Fajna mama
Dzień dobry :-)

Oj tak dziewczyny cuda się zdarzają. Do nas na plac latem przychodziła mama z synem i opowiedziała nam kiedyś swoją historię. Oboje z mężem mieli stwierdzoną niepłodność. On żywych plemników miał parę sztuk ona owulacje raz na długi czas
Pogodzili się z tym że nie będą mieć dzieci i tak sobie współżyli bez zabezpieczenia. No i proszę okazało się że jest w ciąży i urodziła pięknego synka. Takiego finału też Wam życzę :-)

Zgłoś nadużycie #14570 5 listopada 2016, 8:16

tandem Supermama
Dzień dobry!

staraczka dziękuję Ci! a co do endometriozy, sama widzisz, że to nie są pojedyncze przypadki, więc głowa do góry! :)

madzia kuchenka świetny pomysł i też jestem za drewnianą, ale może sprobuj na allegro bo ta z ikei jest chyba stosunkowo droga. Albo może masz starą szafkę nocną, to namów męża na przeróbki, pełno jest ego typu diy w internecie. My taką na pewno zmajstrujemy, jak już będziemy mieli odpowiedniego wiekiem kucharczyka lub kuchareczkę :) a co do myszki miki: córka kuzynki też kocha, ale minnie, nawet jej na urodziny w czerwcu malowałam ją na ścianie :) Ty już trzeci trymestr! :) a co do placu boju, to musisz znaleźć kolejne koleżanki :)

vam każda ciąż ponoć inna, ale życzę, by jednak było Ci lżej!

gagatka to rzeczywiście szybko po podpisaniu umowy. Też czytałam o tym komputerze, u mnie to będzie przez to raczej od razu l4, bo nie miałabym co robić bez komputera przez pozostałe 4h.

zagubiona dziękuję za kciuki. Rzeczywiście fajnie,że mają kontakt tak długo, ja z podstawówki/przedszkola nie za bardzo mam znajomosci, czasami rozmawiam, ale nie spotykamy się specjalnie.

duszka miłego dnia liścia! w podstawówce mieliśmy podobne festyny, pamiętam, że mama upiekła ciastka, które wyglądały zupełnie jak grzybki i od razu je sprzedaliśmy raz-dwa. Wcześnie wstajesz, a chodzisz spać też wcześnie?

mika piękny finał, choć pewnie dużo się nastresowali wcześniej...

my na 9 do napro. Dobrej soboty!