Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #14531 3 listopada 2016, 23:30

tandem Supermama
Katrina też bardzo lubię niebieski :) planujemy zrobić imprezkę andrzejkową na koniec listopada, to muszę jeszcze trochę powykańczać mieszkanie do tego czasu :) trzymam kciuki za wizytę!

gagatka trzymam kciuki za kolejne usg!

zagubiona tak, dietę chcemy do końca roku (mąż mówi,że do 23.12.). Czekam co powie napro, ale lekarz ze szpitala mówił,że mam przyjśc do niego i da mi skierowanie na histeroskopię, żeby zbadać dokładniej. Co znaczy Nikodem? Łucja bardzo ładnie, u mnie będzie tylko w przypadku bliźniaczek, bo tak ma na imię teściowa, więc mogłabym dać, gdyby druga była Maria po mojej mamie :) a aparat góra i dół? na stałe czy taki a noc?

u mnie do śniegu jeszcze daleko :)

byłam z siostrą na latino solo, była bachata, bardzo się cieszę, że się zdecydowałam :)

dobrej nocy!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14532 4 listopada 2016, 6:29

duszka Fajna mama
Dzień dobry !

Miłego dnia ;)

Zgłoś nadużycie #14533 4 listopada 2016, 7:12

madzia90krk Fajna mama
Dzień dobry :)

Tandem.super że zapisałeś się na tańce zazdroszczę !
Zagubiona u nas też deszcz ze śniegiem już drugi dzień brrr zimno aż się wstawać z łóżka nie chce no ale dziecko watalo coś zrobić.. hehe

Katrina super że wyniki wszystkie w normie. I mnie też odpukac wszystko ok. Z Amelka już w tym czasie brałam żelazo a teraz wyniki idealne ! Oby tak dalej czego życzę sobie i tobie :)

Gotujemy jajeczka na miękko i do zabawy hehehe
Miłego dnia wszystkim :*

Zgłoś nadużycie #14534 4 listopada 2016, 7:15

Sofi Fajna mama
Wczoraj było spoykanie pszczelarzy a ja zapomniałam :( nudziło mi sie moglam iść, beznadziejnie, następne za miesiąc
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14535 4 listopada 2016, 8:01

tandem Supermama
Sofi szkoda,że nie poszłaś ale za to z mężem lepiej ;)

madzia dziękuję, muszę ćwiczyć w domu, żeby nie zapomnieć :) miłej zabawy!

duszka dzień dobry!

U mnie śniegu nie ma, do pracy jeżdżę rowerem :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14536 4 listopada 2016, 8:32

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Dzień dobry

Dziewczyny dziękuję za odp dotyczącą witamin.

Madzia ale te co teraz bierzesz to dopiero od 13tyg pisze, choć nie wiem dlaczego jak skład podobny do innych. Patrz jak to jest, te co nie mają dzieci marzą o gromadce a te co mają o "pozbyciu" się choćby na jeden dzień i mieć nudy aż nadto haha. Niech i one poczują smak braku nudy ;-)

tandem zazdroszczę słońca, u mnie chmury były cały dzień i ciemno, tylko spać się chciało. Współczuję pracy w weekendy, gdzie pracujesz?

Mika ja czytałam, że nie wszystkie ciężarne powinny brać komplet wit z żelazem, bo jak poziom w org ok to potem nadwyżka i ma się za wysoką hemoglobinę jak ty. Ja w tym roku na badaniach miałam na granicy normy, ale mówili, że za niska.

Staraczka dziękuję :-* wolę popytać na forum, wiesz zraziłam się. Kiedyś w dwóch aptekach pytałam o wit dla młodego to mi wcisnęły najdroższe i g*** warte ;-) zależy na kogo trafisz, niestety. Współczuję pracy, ale niestety tak jest. Mój m też na każdą zmianę narzeka ;-) jak ranna bo o 4:25 wstaje, jak południe bo wychodzi o 12:40 a 23 wraca, no a nocki wiadomo bo nie wyspany. Ja jak pracowałam wolałam mieć na 6, zrobić co muszę i o 14 do domu.

Ulek bardzo dziękuję :-* wy to jakieś czarownice czy wiedźmy, wszystkie czują/wiedzą :-D Trzymam za ciebie kciuki

Sofi super, że rozejm z m ;-) pamiętaj to inny gatunek :-D , trzymam kciuki mocno aby @ nie przyszła w środę. A klientowi to bym odpisała, że jeszcze raz coś napisze to na policję zgłoszę o nękanie. Panienki nie z tej ziemi haha, silikon botox itd Już lepiej wzorować się na jakiejś lewandowskiej czy chodakowskiej ;-)

Sarita przykro mi z powodu synka i trzymam kciuki aby sama rehabilitacja pomogła. Niestety znam ten ból. U mnie też bagatelizowali pediatrzy, wiesz - bo chłopcy tak mają, że późno mówią itd Zdarza się owszem, bo od brata syn mówić zaczynał w wieku 5 lat i teraz mając 14 jest zdrowym nastolatkiem, ale nie można każdego jedną miarą mierzyć. Gdyby mnie nie olali syn by zaczął wcześniej reh. i byłby o krok dalej.....no ale cóż, lekarze.....aż czasem nie dowierzam, że medycynę skończyli. Co do bety to robiłam w dniu @ czyli w 17dpo, sama się zdziwiłam, że taka wysoka bo marzyłam żeby chociaż ponad 100 miała, z Natanem 2 dni po terminie @ miałam 71,2. Ale proszę cię nie wróż bliźniaków, chcę jedną fasolkę! ;-) No i ta siostra może być jak najbardziej, choć Natan woli brata ;-)

vam a u was co? bunt 3 latka ?? ? ach te dzieci. Mój to kapryśny był tak chyba do 5-6 lat, pomijając obj choroby. Teraz w domu to oaza spokoju i grzeczności, za to w przedszkolu nie zawsze ;-) U ciebie już 10tc, jak ten czas szybko leci.

Duszka też uwielbiam BN są takie radosne, wigilia światełka choinka cudnie ;-) Mieliśmy jechać albo do mojej siostry do de albo robić u nas z moimi rodzicami i rodzinką m, ale nie wiem czy któraś opcja w ogóle wypali

Issabela witaj, chyba jeszcze nie znamy się. Ja bym radziła poszukać w necie jak interpretować śluz i objawy owu. Ja nie miałam czasu rano na mierzenie temp więc sugerowałam się śluzem. Nawet testy nie pokazały mi owu tak jak powinny. A gdybym miała obliczać, że owu w połowie cyklu to pewnie też by nie było nic, bo dzięki 3 mies obserwacji śluzu wiedziałam, że owu mam 14dc przy cyklach 30 dniowych, wszystkie kalkulatory pokazywały zawsze, że owu 3 dni później. No a teraz to już na 100% jestem pewna, że była 14dc. Mąż nie taki stary, to bardziej tyczy się kobiet, że maleje płodność a facet to jak to któraś pisała, nawet po 70 może spłodzić ;-) Ja w tym cyklu starałam się od zakończenia @ do owu.

Sofi Tandem ja wam bardzo kibicuję i trzymam kciuki za was obyście szybko te II no i za resztę dziewczyn też oczywiście.

Katrina super, że badania wychodzą idealne. Zasłonki bardzo ładne. Daj znać po wizycie, trzymam kciuki.

Gagatka gratulacje, zaciskam kciuki, w pracy to zależy od tego jaką się ma, czy ciężką czy nie ale chyba najlepiej po 6tc jak już serduszko jest, bynajmniej ja tak mówiłam w 1 ciąży

Zagubiona gin na poprzedniej wizycie na początku paź. mówił, że mi zleci prenatalne, więc mam nadzieję że słowa dotrzyma. Z imionami ciężko jak się nie ma wybranych konkretnych. Ja nie mam ani jednego do każdej z płci, a mój m umywa ręce i mówi, że mam sama wybrać on zaakceptuje ;-) pomocny nie ma co...u mnie też był śnieg i przez moment biało było ale szybko znikł

A ja wczoraj wieczorem byłam tak zmęczona, że o 21:30 już w łóżku byłam. Na szczęście mdłości nie są już takie mocne jakie miałam od soboty, więc i apetyt ciut większy mam. Brzuch też mnie już tak nie boli, za to zmęczona i senna jestem, że ledwo żyję a jeszcze latania mam bo Natan w niedzielę ma urodziny i latam po sklepach, w domu trzeba coś zrobić, obiad itd Z Natanem w ciąży było całkiem inaczej, poza bólem brzucha i piersi zero objawów, tryskałam energią, no ale teraz chyba nie te lata hahaha. Byłam wczoraj u gina. Oczywiście nie potwierdził, zbadał i mówi, że macica zaokrąglona ale to nie daje mu pewności. Dostałam luteinę i mam brać 2x1 i następna wizyta za 2 tyg i będziemy zakładać kartę ciąży i zleci mi badania.

Zgłoś nadużycie #14537 4 listopada 2016, 8:33

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Niebieska wracaj szybko do nas!

Zgłoś nadużycie #14538 4 listopada 2016, 8:48

tandem Supermama
mamanatana trzymam kciuki by wypaliła wersja wigilii u was z rodzicami obu stron :) pięknie gdy Święta obchodzi się w licznym gronie :) dziękuję za kciuki! W weekendy pracuję tylko czasami ale nie lubię tego, bo brakuje mi wtedy czasu z bliskimi. Pracuję jako projektantka stoisk targowych, więc praca ma cykl zgodny z imprezami targowymi, w wakacje spokojniej np. :) Trzymam kciuki za kolejną wizytę no i powoli szukaj imion w takim razie :)

Zgłoś nadużycie #14539 4 listopada 2016, 8:54

Ulek Fajna mama
Dzien dobry!
U nas piekne sloneczko i wreszcie wiatr gdzies sobie poszedl..co daje nadzieje na dluzszy spacer,super.
Ja nie moge doczekac sie konca okresu by zaczac nowe starania ale tak naprawde w cud nie wierze by w jeden miesiac te witaminy pomogly...z jednej strony mi smutno bo mysle ze sie nie uda a z drugiej moze to dobrze ze takie mam podejscie bo nie bede sie za bardzo spinac..ech

Zgłoś nadużycie #14540 4 listopada 2016, 9:23

zagubiona Gotowa na wszystko
Sofi szooda że przegapiłaś spotkanie, problemy z pecherzem znikły?
Duszka a u Ciebie kiedy  wynik moczu?
Tandem moj m ma Andrzej i też bedzie jakaś impreza urodzinowo andrzejkowa. u mnie  bedzie problem z menu bo moja mama i siostra sa wegankami od ok pół roku. Ja mam 7.11 siódną rocznice slubu :) Co do Nikodema to cechy które mi sie nie spodobały to skłonność do alkoholu, gardzenie ludzmi wykrztałcomymi i fascynacja zjawiskami paranormalnymi.Nadia bedzie miała aparat dolny na stałe.
Jutro napro dej znać po wizycie a do tego lekarza ze szpitala umówiłaś się już?Chyba dobrze ze w lecie wiecej luzu w pracy, wtedy nie pracujesz w weekend?Mamanatanka prezent juz masz?Co do badań prenatalnych zawsze mozesz sie upomnieć ale moze da bez tego. Współczuje złego samopoczucia.
Ulek a jakie witaminy bierzesz?
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #14541 4 listopada 2016, 9:27

Mika29 Fajna mama
Witam :-)
Katrina super, że wyniki dobre. Tylko się cieszyć.

Tandem zazdroszczę dodatkowego ruchu. Takie zajęcia ro super sprawa. Wytrwałości :-)

Sofi cieszę się że z mężem jesteście na stopie pokojowej. Mam nadzieję, że tak już zostanie.

Pogoda u nas paskudna zimno, chmury i najlepiej siedzieć w domu :-)

Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #14542 4 listopada 2016, 9:33

duszka Fajna mama
Zagubiona w drugim wyniku moczu też sa bakterie ale nieliczne . Piję sok z żurawiny ;) i czekam na wizytę we wtorek. Ciekawa jestem czy będę miała usg czy chociaż posłucham tętna dziecka . Mój lekarz uważa że nie należy robić tak często usg, dlatego myślę że pewnie mi nie zrobi .

Zgłoś nadużycie #14543 4 listopada 2016, 10:00

tandem Supermama
mika dziękuję :) tak, a taki ruch taneczny jest też bardzo przyjemny :)

zagubiona weganki to jeszcze nie koniec świata, z nami to dopiero mają bliscy problem :) Jutro idziemy do znajomych na parapetówkę, jedzenie składkowe i robię dla nas coś ale obawiam się, że inni z ciekawości będą chcieli spróbować nasze a my nie będziemy mogli próbować ich i będziemy głodni, hihi :) jakieś plany na rocznicę? Gratuluję! data listopadowa nietypowa :) Dolny aparat to nie aż tak widoczny, Nadia się przejmuje czy nie? Oczywiście po wizycie dam znać. Do tamtego lekarza zapiszę się dopiero. W wakacje nie pracuję w weekendy, tylko 8-16. W "sezonie" różnie, ale za to np. w grudniu mam weekendy 3dniowe :)

duszka smacznego soczku! nie martw się wizytą na zapas :) jakie plany wigilijne? jedziecie gdzieś?

Zgłoś nadużycie #14544 4 listopada 2016, 10:17

sarita Zaprawiona w bojach
Witam!
Zagubiona , Twoja Nadia ma już stałe zęby ? Mój młody coprawda rok młodszy ale ani jeden mleczak mu nie wypadł jeszcze.
Duszka , dobrze że mniej już tych bakterii ;)
Tandem fajnie że masz z kim na takie zajęcia śmigać. Ja nie mam z kim a samemu ciężko się zmotywować...
Sofi, hodujecie pszczoły ?

Zgłoś nadużycie #14545 4 listopada 2016, 10:18

duszka Fajna mama
Tandem wigilia w domu raczej , potem po do teściów a reszta świat jeszcze nie wiem.
Sarita; )

Zgłoś nadużycie #14546 4 listopada 2016, 10:34

tandem Supermama
sarita to fakt, samej by mi się nie chciało, dobrze, że siostra młodsza pełna zapału :) kurs zafundował nam tata. W czerwcu sprezentował nam też taniec brzucha, na który chodziłyśmy ja, siostra i mama :)

duszka czyli wigilia w czwórkę? :) a będziesz modyfikować jakoś menu wigilijne pod dietę czy kończysz z dietą? My wstępnie zapraszamy moich rodziców, brata i siostrę, mamę męża i jego brata i siostrę (bo druga jest w Australii i w tym roku jej nie będzie). Moja rodzinka już wie, teraz pozostaje zaprosić drugą stronę. Rok temu byli i im się podobało liczę,że w tym roku też się zgodzą. Ale mam dylematy kulinarne :) dzielimy się daniami ale i tak muszę coś pomyśleć, żeby mąż nie był głodny :) choć on chce kończyć dietę 23.12, ale to według mnie bez sensu

Zgłoś nadużycie #14547 4 listopada 2016, 10:37

duszka Fajna mama
Tandem powiem szczerze ze dieta poszła w odstawke . Ja nie miałam nietolerancji na gluten ani na laktoze więc dobrze się czuję . Wiem że zdrowiej byłoby nie wracać do glutenu ale mam teraz straszną ochotę na bułeczki czy słodkie . Mleka nie pije ale bardzo lubię ser biały . Zobaczę jakie będę miała wyniki teraz

Zgłoś nadużycie #14548 4 listopada 2016, 10:52

zagubiona Gotowa na wszystko
Jej ja jeszcze o swietach nie mysle ale chyba pojedziemy do mojej mamy bo w tym roku jest tylko ona i siostra w domu bo moj jeden brat za granica i przyjedzie po Nowym Roku a drugi w lipcu bral slub i maja jechac do rodziny zony brata a druga siostra mieszka z tesciowa i zawsze jedza wigilie razem.
Sarita ma dwie gorne jedynki i dwie dolne jedynki i i jedna dolna dwujke a druga dolna dwojka wypadla.Aparat ma wlasnie przez ta dwojke bo mleczny nie wypadl a staly zaczal rosnac i szedl od tylu a choc kiel jest mleczny ani wyrwanie ani szlifowanie nie pomoze.
Tandem apatat taki ozdobny na zebach beda motylki kolorowe.Zalecenie jest zeby chodzila jak najwiecej w nim nie tylko na noc ale jest ruchomy czyli sama go jej zdejmowac bede.
Co do diety weganskiej  masz racje sa wieksze wyzwania.Moze najedzcie sie przed impreza ;) .Planow nie mam na rocznice moj m ma sie wykazac ja sie dostosuje :) , zawsze ja planiwalam czas na zmiane :)
Duszka swietnie ze wyniki lepsze.
U mnie chlodno ale slonecznie :)
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #14549 4 listopada 2016, 11:26

tandem Supermama
zagubiona to trzymam kciuki, by czekała Cię jakaś miła niespodzianka od męża :) motylki fajnie :) ja też miałam tak, że mleczne się trzymały i wszystkie przednie 8 zębów miałam wyrywane przez dentystów, stałe rosły pod kątem do tyłu. Aparatu nigdy nie miałam. Wszystkie zęby naprostowała mi mama ;)
U nas obie rodzinki chcą nas jeszcze widywać w wigilię, a mieszkają dość blisko, jesteśmy jedynymi dziećmi ze współmałżonkiem - żeby uniknąć jeżdżenia na dwie wigilie (jak pierwszy raz po ślubie), zaprosiliśmy w zeszłym roku wszystkich do siebie i bardzo byłam z tego zadowolona. Mam nadzieję, że tym razem też się uda :)
Masz rację, może musimy coś zjeść przed imprezą :)

duszka rozumiem, ja wydaje mi się po tych prawie 6 tygodniach, że mam nietolerancję, bo czuję się inaczej, mój układ pokarmowy czuje się inaczej. Póki co nie jemy żadnych kasz, ryżu nawet, które osoby bezglutenowe normalnie jedzą :) daj koniecznie znać jak wyniki i generalnie jak się czujesz po powrocie do bułeczek :)

Zgłoś nadużycie #14550 4 listopada 2016, 12:19

Ulek Fajna mama
Tandem ale pomyslowy tato by kupowac kursy tanca brzucha dla swoich dziewczyn,zazdroszcze!Moj by za chiny nie wpadl na taki pomysl :-)
Zagubiona biore Symfolic na podkrecenie owulacji..gin mowila ze jedna z jej pacjentek w trzecim cyklu brania zaszla,ale gdzies czytalam ze trzeba pol roku brac...no tyle czasu to ja nie mam..w styczniu wybiore sie do nowego lekarza bo mysle ze trzeba bedzie hormony porobic...Moja siostra to miala tez przypadek z zebami...przy jakims przypadkowym leczeniu wyszlo jej na zdjeciu ze ma stalego zeba w dziasle a ten co jest na zewnatrz to mleczak!A miala juz chyba 23 lata...No i decyzja aparat i wyciaganie tego stalego na zewnatrz...oj chyba z 5 lub wiecej lat to zajelo...