Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #14451 2 listopada 2016, 18:32

niebieska88 Fajna mama
nie wiem zobaczę co będzie, chyba dam sobie do końca roku czas, co będzie, nie wiem co będzie z pracą M, może będzie zmieniał, może nie będzie na to kasy, nie wiem, na razie jest jak jest

Zgłoś nadużycie #14452 2 listopada 2016, 18:41

Issabela Początkująca
Ja chyba nie dam rady tutaj byc bo sie nakręcana ze mi nie wychodzi.... I szlag mnie trafia ze kolejny miesiac nie wyszedl nie mam za grosz cierpliwości :-( i juz chyba nie mam nadziei ze w ogole zajdę drugi raz w ciaze

Zgłoś nadużycie #14453 2 listopada 2016, 18:44

niebieska88 Fajna mama
Issabela witaj w gronie, czyli tu pasujesz, wszystkie takie jesteśmy, prawie wszystkie

Zgłoś nadużycie #14454 2 listopada 2016, 18:54

Issabela Początkująca
A wiesz niebieska ze twoje zachowanie wydje mi sie irracjonalne ja to widzę tak: dziecka nie musisz miec juz teraz jestes moda wiec masz trochę czasu, masz dom, zajmij sie nim korzystaj z zycie a nie uprawiaj czarnowidztwa bo przesadzasz nazbyt sie uzalasz i za bardzo martwisz. Na 100 % uda sie tylko kwestia tego kiedy... A nerwy ci nie pomga w tym. Tylko w odniesieniu do mnie to juz widzę inaczej Hehe

Zgłoś nadużycie #14455 2 listopada 2016, 18:59

niebieska88 Fajna mama
Nigdy nic nie musimy, a z naszej perspektywy zawsze to wygląda inaczej
znikam nic tu po mnie, nie będę się uzalać
dobranoc dziewczynki

Zgłoś nadużycie #14456 2 listopada 2016, 19:04

Issabela Początkująca
Nie chciałam cię obrazić... Przepraszam chciałam cię ratować bys sie nie smucila masz 28 lat? I sie martwisz? Moja siostra pierwsze dziecko miała jako 35 a drugie 37 lat. W ciotka zaszła w ciaze mając 40 i ma zdrowego syna ... :-) ))

Zgłoś nadużycie #14457 2 listopada 2016, 19:05

mala_ala Gotowa na wszystko
MamaNatana moje gratulacje :-) tez tak pomyślałam ze się nie odzywasz bo w ciąży jestes hihi :-)
Zagubiona, fajnie będzie synek :-) gratulacje!! ;-)
Niebieska, spokojnie :-) ,walcz o swoje marzenia :-) zrob badania jak radzi Duszka :-)  a
Madzia, bunt 2 latka hihi chyba najgorszy okres u mojej corki :-)
Mika, trzymam kciuki i czek na wieści :-)
Kamila, dobrze ze juz lepiej u Ciebie :-)
Issabella, witaj   :-)

Zgłoś nadużycie #14458 2 listopada 2016, 19:05

Issabela Początkująca
Po prostu choc ty zachowaj trochę zdrowego rozsądku ja mam starego meza i muszę sie spieszyć,.., :-(

Zgłoś nadużycie #14459 2 listopada 2016, 19:10

nyna Gotowa na wszystko
Zagubiona gratuluje synka. Płytki sie podniosly na 134 tys
mama natana gratuluje :)
Niebieska nielam sie i tobie sie uda :)
Taszka super ze jestes zadowolona z kliniki oby szybko wam pomogli

Zgłoś nadużycie #14460 2 listopada 2016, 19:34

Mika29 Fajna mama
Kurcze tylko się wkurzyłam. Weszłam do gabinetu lekarz się pyta w jakim jestem tygodniu to ja mu mówię, że w 11+6 a on na to że to trochę za wcześnie na to badanie i że on je robi ok13-14 tc. Kurcze mówiłam tym kobietą w rejestracji jak się zapisywałam to stwierdziły że będzie dobrze.
Lekarz żeby nie było mi smutno pokazał mi rączki, nóżki, bijące serduszko i inne maleńkie części ciała. Ogólnie stwierdził, że na tym etapie ciąży jest wszystko super ale pełny pomiar będzie za dwa tyg.

Zgłoś nadużycie #14461 2 listopada 2016, 19:41

zagubiona Gotowa na wszystko
Mika ja tez miala genetyczne i u mnie to 13 +3 dni, tu glownie chodzi o wymiar dziecka musi miec chyba 6 cm albo a z 6.5 nie pamietam.Coz wazne ze jest wszystko dobrze.
Issabela z tego co pamietam z wiekiem zmniejsza sie liczba plemnikow ale jakosc powinna byc taka jak u 18lstka ;) .Moze jak za kilka cykli sie nie uda maz sie przebada i moze kup mu jakies witaminy (o ile nie bierze juz) taka moja rada.Nie lam sie uda sie tylko cierpliwosci.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #14462 2 listopada 2016, 20:37

duszka Fajna mama
Mika ja mam mieć to badanie dokładnie w 12 tygodniu i 3 dniu , 28 listopada

Ja dziś padam . Cały czas ciągnie mnie tam na dole , może faktycznie coś z tym pecherzem nie tak. Tak mysle zd jutro kupię sobie sok żurawinowy

Zgłoś nadużycie #14463 2 listopada 2016, 20:39

duszka Fajna mama
Dobranoc

Zgłoś nadużycie #14464 2 listopada 2016, 20:49

Mika29 Fajna mama
Dzięki dziewczyny. Zagubiona coś takiego właśnie lekarz mi tłumaczył ale uważam, że po to są te kobiety żeby przy zapisywanie poinformować o tym a ja mówiłam w jaki tc dokładnie jestem. Trudno muszę poczekać.

Duszka może lepiej kup sobie żurawine suszoną. Patrzyłam na moje wyniku z pierwszej ciąży i tam mam nawet bakterie b. liczne i 15-20 leukocytów więc spokojnie.

Zgłoś nadużycie #14465 2 listopada 2016, 21:09

madzia90krk Fajna mama
Mika no to szkoda że Panie w rejestracji nie sprawdziły dobrze ale najważniejsze że dzidzia cała zdrowa a i na nóżki i rączki na pewno było miło popatrzeć :) !! Dokladniejszych pomiarów też się docsekasz i będą m pewno idealne. Ja z Amelka byłam w 12tygodnie i 3 dni i bez problemu zrobili a z Zuzia byłam w 12tygodnie i 6 dni i musiał użyć dopochwowego usg bo ciężko było dokładnie wszystko przez brzuszek ...
Duszka pewnie sok z żurawiny zdrowy !! Na pewno nie zaszkodzi i pij dużo wody :)

Uciekam spać bo mój 19 miesięczny buntownik w końcu padł ! Dobranoc dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #14466 2 listopada 2016, 21:29

Sofi Fajna mama
MamaNatana co za nowina! :D bardzo się ciesze!! :) gratulacje!! :D

Kamila masakra jaki to musiał być kaszel że aż jesteś rozerwana w środku :(

Mika to bez sensu bo będziesz się znów stresować :/

Zagubiona gratuluje syna :)

Issabela nie przesadzaj Korwin zrobił dziecko w wieku 70 lat ;)

Sarita on chyba nigdy nie przeprosi, jego przeprosinami jest to, że jest super miły, czyli taki jaki zawsze powinien być :/

Taszka to dobrze ze jesteś zadowolona z kliniki, pewnie daje Ci dużo nowej nadziei :)

Duszka to wiesz co masz robić, pić dużo wody, pić i sikać non stop, jeść dużo wit C, to najważniejsze, żurawina na drugim miejscu, ja dziś byłam u lekarki i mi kazała isć do łazienki teraz i nasikać do kubeczka, więc nie miałam się jak podmyć i w wyniku nie było żadnej bakterii

Niebieska to prawda że złe wyniki mogą zdołować, wiem coś o tym, ale przy samym czekaniu na nie zwykle mam jednak nadzieję że będzie dobrze, smutno mi, że nikt z nas nie dał rady cie pocieszyć :( wiele z nas ma trudności w drodze do dziecka, nie jesteś sama

ja dziś byłam u lekarki i się okazało że wcale nie mam zapalenia pęcherza, (dziwne, ciekawe skąd mam objawy), ale i tak dała mi jakieś tam tabletki, to myślę, że pomogą, mówiła mi, że jakby się okazało że nareszcie jest ciąża to na początku zanim zarodek się zagnieździ i zanim wytworzy łożysko to nie ma wymiany żadnych substancji, więc leki które biorę mu nie zaszkodzą, hmm
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #14467 2 listopada 2016, 21:45

tandem Supermama
staraczka spokojnie i na nas przyjdzie pora

sofi dobrze,że jak coś przeskrobał to się stara! i chyba dobrze,że nie masz zapalenia? czy wolisz skonsultować z innym lekarzem?

kamila niezła historia ze szpitalem, dobrze,że już wracasz do zdrowia. Koniecznie daj znać kiedy wizyta.

duszka trzymam kciuki za badania. nic się nie da na nfz? nie martw się bakteriami, na pewno dostaniesz jakieś leki

zagubiona jak wizyta? gratuluję 90 procentowego synka! jak ortodonta?

katrina i jak glukoza? też jestem na etapie myślenia co gdzie i jak powiesić :)

sarita trzymam kciuki, by mąż nie musiał iść na badania!

Taszka trzymam kciuki, dobrze, ze jesteś pozytywnie nastawiona. Kiedy kolejna wizyta?

nyna trzymam kciuki za polepszenie sytuacji i za pozytyw niedługo! a z tymi płytkami to dobrze czy źle?

mamanatana gratuluję małego winowajcy lub winowajczyni! oby wszyscy wracali z takimi wieściami. oczywiście zostań z nami!

niebieska nie poddawaj się, będzie dobrze, masz swoją córeczkę i niedługo zostanie ona starszą siostrą, na pewno, tylko musisz być uśmiechniętą mamą :)
mi też mówili, że wszystko ok a się nie udawało, sama drążyłam i szukałam, już po drugim cyklu. tsh badałam kilka miesięcy wcześniej i całe życie miałam ok, a jak zbadałam wtedy to nagle złe.
itp.itd. Ale nie poddaję się i tak jak duszka pisze, nie poddawaj się!

madzia nie martw się, do porodu zdąży jej bunt minąć i będzie super starszą siostrą! :)

mika współczuję, bo się nastawiałaś... ale przynajmniej widzialas stópki :)

zastanawiam się nad pójściem do fryzjera, nie wiem czy nie obciąć z 20cm włosów. łamię się i łamię.
Napro odpisała na maila, "Bardzo się cieszę,ze HSG jest u Pani prawidłowe i że otrzymała Pani po zabiegu antybiotyk". Hmm...
czyli wedlug niej nie mam skręconej macicy/ to nie szkodzi/ nie chce o tym pisać tylko woli porozmawiać? już się gubię
Jutro 21:00 salsa solo, idę z siostrą.
Dobrej nocy!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #14468 2 listopada 2016, 21:58

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Nadrabiam bo dziś to tylko o sobie pisałam :-(

Taszka super, że wizyta udana. Trzymam kciuki za szybkie II

Kamila fajnie, że w końcu wyzdrowiałaś, kaszel możesz mieć długo. Mój m w połowie września miał zap płuc a kaszel ma do tej pory i lekarz mówił, że to normalne. Z Twojej dziewczyny uśmiałam się ;-) ale super, że masz taką pomocną przyjaciółkę. Trzymam kciuki za leczenie w klinice!

Duszka ja też w ciąży miałam l. bakterie. Zakwaszanie organizmu pomaga, czyli żurawina cytryna ogórki kiszone konserwowe kapusta kiszona cytrusy i dużo wody.

Nyna to raczej mają być dwie takiego samego koloru kreski, ale u mnie nie były a się udało. Warto próbować. Zaciskam mocno kciuki. Dziekuję, super że płytki się podniosły.

Niebieska ja podskórnie wiedziałam, że tak zareagujesz. Bardzo mi przykro. A dlaczego pisałam, że jest mi niezręcznie ?? ? Bo wszystkim dziewczynom jednakowo życzę, kibicuję i zaciskam kciuki za II. Empatia. Nie ważne czy się znamy czy nie w realu. Tyle, że życie jest jakie jest, niestety. Jednym się udaje innym nie. Ale albo się chce i trzeba walczyć albo się nie chce i się zabezpiecza. Takie moje zdanie. A tobie mimo wszystko życzę II. I proszę nie pisz, że Ty jesteś nie ważna, Ja ważna bo mnie się udało. Ja też bym mogła się licytować z dziewczynami czy z tobą, że np wy macie dzieci zdrowe a ja nie. Ale jaki w tym sens ?? ?? ?? Każda tutaj pisząca tak samo jest ważna!

Zagubiona dziękuję :-* gin mówił, żebym przyjechała w 35dc jak @ nie będzie ale nie wiem czy w pt nie pojadę. To ze względu na Natana, mówił, że chce mnie mieć od początku pod kontrolą. W pon Natan ma rehab więc albo pt albo wtorek. Gratuluję synusia!!!! super. Macie imię na oku? Nie wiem czy pisałaś czy nie.

Madzia to ja o tobie myślałam a nie wiem czemu Monia napisałam. Ty masz mieć 4d ?? ? Oj bunt 2-latka u mnie też był szał haha. Za to teraz oaza spokoju w domu ;-) Dziękuję :-*

Mala_ala dziękuję :-* to ja tu smęcić nie chciałam a wy z Katriną i tak już wiedziałyście ;-)

Mika przykro mi. Znasz powiedzenie - przepraszam, ja tu tylko pracuję ;-) często gęsto takie powiedzonko można "przyczepić" do Pań z rejestracji urzędu ipt ;-) Fajnie chociaż, że dzidzię pooglądałaś. Musiałaś coś ekstra płacić ?? ?

Sofi dziękuję i ja tobie z całego serducha życzę dzidziusia w brzuszku jeszcze w tym roku!!!! :-* A co do męża to chyba Mika pisała, że faceci tak mają. Mój też tak ma. Jak ja zawinię to muszę przeprosić bo się nie odzywa a jak on zawini to nic, ewentualnie robi się miły, daje buziaki itd ale bardzo rzadko słyszę PRZEPRASZAM. Ten typ tak ma ;-)

Tandem dziękuję. Ja za ciebie też trzymam mocno kciuki!

Zmykam spać bo mi oczy same lecą. Do jutra. Jutro na śląsku niby 5st i śnieg z deszczem, brrr Dobranoc

Zgłoś nadużycie #14469 2 listopada 2016, 22:11

staraczka33 Supermama
MamaNatana gratuluje!!! :-)

Zgłoś nadużycie #14470 2 listopada 2016, 22:19

niebieska88 Fajna mama
MamaNatana przepraszam, cieszę się ale mi ciężko, bo to nie chodzi o Ciebie, tylko tak jak kiedys pisałam wszystkie moje kolezanki sa w ciąży albo właśnie urodziły, a nam nie wychodzi, ciężko mi było, a pytania typu kiedy drugie nie pomagają
Trzymam kciuki za Twoje zdrowe dziecko, bardzo bardzo mocno