Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1351 28 kwietnia 2016, 10:13

kamila19880 Fajna mama
Zapraszamy ;) o kurczę normalnie forum nam sie zapełnia non stop ktoś nowy super im wiecej tym lepiej ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1352 28 kwietnia 2016, 10:16

Katrina13 Gotowa na wszystko
Chyba dlatego się grono powiększa ponieważ przyciągacie swoja serdecznością :)

Zgłoś nadużycie #1353 28 kwietnia 2016, 10:20

Sofi Fajna mama
Bardzo Wam dziękuję za te słowa :)
Przy martwym porodzie nie wolno robić cc bo niestety dziecko jak umrze to zaczynają się procesy pośmiertne i byłoby ryzyko, że płyny owodniowe dostaną się do jamy otrzewnej i będzie zakażenie, co jest ryzykiem dla życia kobiety. A ja i tak chciałam rodzić naturalnie, bo chciałam szybko dojść do zdrowia, żeby móc się znów starać. Na wizycie kontrolnej 5 tygodni po porodzie, lekarz powiedział, że wszystko jest super zagojone i już można działać :)
To okropne, że tyle kobiet traci swoje nienarodzone dzieci, nadal tego nie rozumiem, nie umiem sobie tego wytłumaczyć.
Mi nadal leci mleko, więc możliwe, że mam cykl bezowulacyjny, ale jak było krwawienie to może owu też?
Kate po pierwszym poronieniu też szybko poszłam do okropnej pracy gdzie ludzie mnie nie lubili :( dobrze, że to już za nami, teraz już będzie tylko pięknie :) teraz mam prace w domu i własnie za bardzo sobie bimbam z Wami :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1354 28 kwietnia 2016, 10:20

kamila19880 Fajna mama
Hehehe jest nam bardzo miło ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1355 28 kwietnia 2016, 10:21

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Witam kolejna nowa kolezanke :)
dokladnie Kate!! masz 100% racje, trzeba wierzyc ze sie uda! ale czasami sa takie dni zwątpienia we wszystko..czlowiek ma dosc wszystkiego, mi wtedy pomaga płacz..oczywiscie jak M. nie ma w domu zeby nie pokazywac ze pękłam..wypłacze się i na drugi dzien jakos sie lepiej z łożka wstaje, teraz juz nawet sie ciesze ze jade do tych cholernych niemiec..przynajmniej odpoczniemy oboje psychicznie i jak wroce to wróce z wieksza nadzieją i determinacją do kolejnych miesiecy walki. nawet juz teraz wierze ze i nam sie wkoncu uda!! musi i nie dopuszczam innej mysli do siebie!

Zgłoś nadużycie #1356 28 kwietnia 2016, 10:23

kamila19880 Fajna mama
Sofi tak naprawde nikt tego nie rozumie i raczej nie zrozumie;( tak niestety jest myśle ze powinnaś mieć owulacje jak krwawiłas tym bardziej którąż z dziewczyn pisała o tym co lekarz mowil ze nie ma a ciąża jest. Ja w robocie do 18 noe moge pisać za często ale jak nikt nie bedzie patrzył to postaram sie odzywać ;)

Zgłoś nadużycie #1357 28 kwietnia 2016, 10:24

Taszka Gotowa na wszystko
Ale fajnie, ze jest nas coraz wiecej :) W kupie sila ;)

Chcilam przypomniec nowym kolezankom, ze prowadzimy tabelke i jak macie ochote to mozemy was dopisac, tylko musicie podac swoje dane.

Zgłoś nadużycie #1358 28 kwietnia 2016, 10:27

madzia90krk Fajna mama
Katrina witamy :) fajnie ze jest nas co raz więcej :) to forum ma magiczną moc :)
Sofi no to wyszedł mój brak nie wiedzy . Gdzieś wydawało mi się ze dla kobiety psychicznie łatwiej byłoby zmies rozwiązanie ciąży przez cc. Nie zdawałam.sobie sprawy jakie to zagrożenie. Ale sam fakt jak ty tego p odeszlas... Mega. Ja znając siebie i swoją psychikę nie udzwignelabym tego. Wiem ze nie dałabym rady. Już po pierwszym usg po pierwszej takiej informacji zalamalbym się. Słaba jestem pod tym względem bardzo. Ja tydzień płakałam po ciąży biochemicznhej do tej pory jak sobie przypomnę jest mi smutno. A tu w ogóle brak porównania do twojej przeszlosci. Tym bardziej podziwiam.

Zgłoś nadużycie #1359 28 kwietnia 2016, 10:32

Zawsze trzeba wierzyć i mimo przeciwności losu myśleć pozytywnie (choć wiadomo że czasami jest bardzo ciężko). Fajnie jest móc wygadać się na forum, tu przynajmniej nikt na siłę nie udaje przyjaciela :)

Czy któraś z Was dziewczyny obserwuje swój śluz i wg. niego wyznacza owulację?

Zgłoś nadużycie #1360 28 kwietnia 2016, 10:35

kamila19880 Fajna mama

Katrina13 napisał(a)

Zawsze trzeba wierzyć i mimo przeciwności losu myśleć pozytywnie (choć wiadomo że czasami jest bardzo ciężko). Fajnie jest móc wygadać się na forum, tu przynajmniej nikt na siłę nie udaje przyjaciela :)

Czy któraś z Was dziewczyny obserwuje swój śluz i wg. niego wyznacza owulację?

Ja jedynie mieze temp ;) a co do śluzu to tylko wiem ze jak zaczyna ze mnie cieknąć to znaczy ze za kilka dni bedzie owu a płodnego nie rozróżniam nie umiałabym na podstawie jego określić dokładnie owulacje

Zgłoś nadużycie #1361 28 kwietnia 2016, 10:37

Sofi Fajna mama
ja wyznaczam tylko wg kalendarza , czyli około 2 tygodnie po pierwszym dniu krwawienia, +5 dni, lub -1 dzień, czyli kilka dni jest prawdopodobieństwo, po za tym plemniki żyją kilka dni, więc mogą poczekać :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #1362 28 kwietnia 2016, 10:38

Ja sie bardzo ciesze ze do Was dołaczyłam, i ze mnie przygarnęłyście pod swoje skrzydla hihi, dla mnie duzo znaczy to ze moge sie wygadac i nikt mnie nie osadzi, juz nie raz to pisalam ze lepiej sie wygadac obcym ludzia którzy Cie nie znaja a nawet nie widzieli na oczy..niz komus z grona znajomych..i fajnie sie Was czyta, kazde wsparcie jest potrzebne, w kupie sila! damy rade wszystkie ! wierze w to :D za chwile posypią sie zdjecia 2 kreseczek :)

Zgłoś nadużycie #1363 28 kwietnia 2016, 10:39

Ja przy 1 ciąży stosowałam pomiar temperatury, lecz teraz przy córci nie mam jak tego robić ;/ a z śluzem jest mi łatwiej, lecz w tym miesiącu mam już go coś zbyt długo... i się pogubiłam.

Zgłoś nadużycie #1364 28 kwietnia 2016, 10:40

co do sluzu tez tego nie ogarniam.. ja wg kalendrzyka i jak mam 1wszy dzien owu to czuje to po jajnikach..najczesciej prawy mnie boli..kuje

Zgłoś nadużycie #1365 28 kwietnia 2016, 10:41

jak rozpoznajesz po sluzie?

Zgłoś nadużycie #1366 28 kwietnia 2016, 10:43

Rozumiem, mnie też prawy kłuje i krzyże bolą w owulację ( tak miałam w niedzielę 24.04) a dziś mam znowu te uczucie kłucia;/ i śluz :p zwariować z tych obserwacji można :)
Właśnie rozpoznaje to tak że blisko owulki śluż robi się przejrzysty i bardzo rozciągliwy. A tak to jest gęstszy, mleczny lub biały i się nie rozciąga aż tak bardzo.

Zgłoś nadużycie #1367 28 kwietnia 2016, 10:46

madzia90krk Fajna mama
Pełna nadziei śluz w dniach plodnych przypomina białko jajka kurzego jest przezroczysty i rozciagliwy :) ja zawsze po tym wiem że mam dni płodne..tuż po okresie mam sucho później ten śluz a po dniach plodnych śluz jakby łapki i Bialawy :) i tak w kółko :) no a teraz jeszcze chce testy owu bo w tamtym cyklu staranek nie było ale testy idealnie wskazała owulacji dokładnie 14 dni po pozytywnym dostałam okres ;)

Zgłoś nadużycie #1368 28 kwietnia 2016, 10:56

Juz rozumiem :) podejrzewałam ze tak to jest ale nigdy nie bylam pewna :) oh chyba trzeba zaczac robic notatki bo z moja skleroza ciezko zapamietac te wszytskie Wasze rady :)

Zgłoś nadużycie #1369 28 kwietnia 2016, 11:43

kate85 Supermama
Katrina witaj! :-) fajnie,że jest nas coraz więcej :-)

Sofi dziękuję,że opowiedziałaś swoją historię. Mojej koleżanki znajoma urodziła 3 razy martwe dziecko, byłam w szoku jak mi opowiadała, dziś ma ponad 50 lat i ma 2 synów,ale 3 razy miała martwe porody, szok,ale to jest dowód,że nigdy nie można się poddawać!!!

Moja panna zaczęła wstawać, więc mam oczy dookoła głowy :-) spacer zaliczony.

Pełna nadziei na pewno będzie dobrze! długo się staracie?

Odnośnie śluzu, to ja po łyżeczkowaniu miałam takie dziwne cykle,że nie miałam w ogóle śluzu, więc staraliśmy się cały miesiąc,miałam cały miesiąc sucho!

Zgłoś nadużycie #1370 28 kwietnia 2016, 12:08

kate staramy sie juz jakies 2 lata..tzn moze nie dosłownie, współżyjemy od zawsze bez zabezpieczeń i od jakis 2 lat zaczeło mnie to zastanawiać ze nigdy nie było wpadki, najpierw ja zaczełam sie badac - wysoka prolaktyna, tarczyca..ale teraz po tabletkach u mnie jest okej, wiec wysłalam meza na badnia i sie okazało ze jest bezpłodny. załamałam się ale teraz dzieki dziewczyną z forum wiem ze na wszystko jest lekarstwo i wierze ze i nam sie uda, w polowie maja wyjezdzam do pracy do niemiec na 6 tyg wiec mojego M. zaopatrze w witaminki i po 2-3 miesiacach powtorzy badnia i mam nadzieje ze cos sie polepszy.