Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #13391 14 października 2016, 10:49

kamila19880 Fajna mama
Tamdem mam numery do nich jedna nic nie pisała a druga napisała jak siedziałam juz w klasie ze jej nie bedzie wiec nie miałam jak wyjsc z zajęć skoro babka siedziała dopiero po przerwie.
Mamanatana ja sie nie obrażam ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #13392 14 października 2016, 10:58

tandem Supermama
kamila zobacz mój poprzedni wpis, z linkiem ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #13393 14 października 2016, 10:58

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Tandem no to też bym się potwornie bała jak bym takie coś czytała. Ale ważny jest cel. Poród też do przyjemności nie należy a mimo to decydujemy się na ciążę ;-) Nie wiem jak to u innych dzieci z A. ale mój syn jak się czymś zainteresuje to na maxa jest to i tylko to, może tak miesiąc 2 3 zależy a potem nagle stop i coś innego. Jedynie cyfry pozostają bez zmian ;-) A teraz szaleje z dużymi cyframi, uczy się liczebników głównych potęg tysiąca i z takich bardziej "normalnych" to auta (oczywiście wszystko wokół cyfr) czyli ile ma koni, ile może jechać, ile ma obrotów itd szaleje na komputerze z tymi autami. Albo gra albo ogląda wyścigi lub testy aut, masakra haha

kamila to bardzo dobrze. My tu wszystkie mamy jeden cel. Jednym przychodzi łatwo innym trudno, ale trzeba walczyć!!!! Nic innego nie pozostaje.

Zgłoś nadużycie #13394 14 października 2016, 11:06

niebieska88 Fajna mama
Kamila mamaNatana dobrze mówi, trzeba działać, podzwoń do tych lekarzy, któryś na pewno Ci pomoże

z tego co pamiętam to dwie dziewczynki miały dziś testować

MamaNatana robisz testy? czekam na wiadomości, my wczoraj zaczęliśmy starania i chyba jutro i w niedzielę

Zgłoś nadużycie #13395 14 października 2016, 11:09

kamila19880 Fajna mama
Tyle ze mi nic w życiu nie przyszło łatwo całe zycie pod górkę. Mam życiowego pecha i tyle po co mam sie starać jak i tak nic z tego nie bedzie a tylko stracę zdrowie i nerwy.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #13396 14 października 2016, 11:09

kamila19880 Fajna mama
Tyle ze mi nic w życiu nie przyszło łatwo całe zycie pod górkę. Mam życiowego pecha i tyle po co mam sie starać jak i tak nic z tego nie bedzie a tylko stracę zdrowie i nerwy.

Zgłoś nadużycie #13397 14 października 2016, 11:11

kamila19880 Fajna mama
[QUOTE=tandem;3031408]Kamila: http://www.wizytowka.be/polski-ginekolog-w-brukseli/ tu jest lista polskich gin w Brukseli, są numery tel, podzwoń, popróbuj, musisz mieć kogoś zaufanego, żeby się nie stresować!

mamanatana dziękuję, nam nie minął jeszcze rok odkąd mieszkamy w naszym gniazdku, a że większość mebli robimy sami, to urządzanie trwa u nas dłużej :) jeszcze dwie lampy to same żarówki ;) ale sprawia nam to dużo radości, choć miałam nadzieję, ze teraz to już będzie u nas też małe łóżeczko... Fajnie,że Nataniel potrafi się tak pasjonować, takie dzieci bardzo się angażują w temat, którym się interesują, prawda? Czym się teraz interesuje? Aha - no i właśnie dla tego cienia pójdę, choć na forach piszą też straszne rzeczy o badaniu[/QUOTE

Juz z tej listy nie wszyscy przyjmują , a ci co przyjmują mogą mi poprowadzić ciaze ale żeby mnie zapłodnić to nie ma komu. Juz sprawdzałam tych lekarzy

Zgłoś nadużycie #13398 14 października 2016, 11:27

megan33 Zaprawiona w bojach
tandem HSG do przyjemnych badań nie należy , ale warto zrobić (ja dostałam znieczulenie -ale mało co dało, bo bolało dość mocno- zakładanie sprzętu i potem podawanie kontrastu - takie jakby rozrywanie było czuć - ale to może dlatego że ten jeden jajowód mam nie całkiem drożny) , ale właśnie zaraz po badaniu zaszłam (tak jak ci pisałam wcześniej) jakoś 3 lutego miałam zabieg, a 9 lutego miałam test post coital - i właśnie wtedy zaszłam :) tak myślę że hsg przetkało mi chyba te jajowody :)

Zgłoś nadużycie #13399 14 października 2016, 11:34

Niebieska masz testy z allegro? Bo mi się wydaje, że moje to jakieś lipne są. Raz robie i jest słaba druga kreska drugi raz nie ma nic, bez sensu. A do owu na bank się zbliżam bo i mam bóle i śluz jaki powinien być. Według mnie mam miec owu w niedzielę, będę wiedziała po śluzie i wtedy zobaczę co z tymi testami. My starania zakończyliśmy wczoraj, z racji mojej wariacji i marzeniu o córeczce. Wiem to śmieszne, ale warto spróbować. Jeśli ma się udać to się uda z tego co było ;-) jak nie to nastepny miesiąc będziemy chyba cały co 2 dni hihi. No i teraz te starania to porażka hihi, kombinowanie na całego.

Zgłoś nadużycie #13400 14 października 2016, 11:38

kamila ja też nie mam życia usłanego różami, tzn nie miałam. teraz nie narzekam choć wiadomo kolorowo nie jest. Właśnie teraz tracisz zdrowie i nerwy! Zrobisz jak uważasz. Nikt za ciebie nie pójdzie do lekarza itd Musisz sama zadecydować. Ja mam dziecko ale chore. Myślisz, że było i jest mi z tym łatwo? Tak samo jak ty chcesz mieć dziecko ja chciałam mieć dziecko zdrowe, ale jest jak jest. Było załamanie ale przeszło. teraz staram się o drugie i marzę o zdrowym, a co ma być to będzie. to samo z tobą. chcesz dziecko to weź się w garść, nie narzekaj tylko walcz walcz i jeszcze raz walcz. A osiągniesz to o czym marzysz!

Zgłoś nadużycie #13401 14 października 2016, 11:40

tandem Supermama
megan dziękuję, takie historie jak twoja dają nadzieję :) a co Ci napisali w opisie, że nie jest całkiem drożny? o tym teście pierwszy raz słyszę ;)

kamila ale żeby dostać np duphaston, to może któryś z nich by Ci przepisał? albo zadzwoń i poproś o poradę gdzie kogoś znajdziesz? może w jakiejś miejscowości niedaleko?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #13402 14 października 2016, 11:40

Tandem widzisz jest nadzieja i to duża. Słuchaj megan, wytrzymasz! Ważny jest cel! My też niecały rok tu mieszkamy, na BN będzie rok.
A ja ide się szykowac. Jadę z młodym do sklepu bo chcę w końcu kupić lampki do sypialni, podkładki na stół nowe, ramki na zdjęcia itd
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #13403 14 października 2016, 11:44

tantem w wyniku mam wpisane " podejrzenie niedrożności prawego jajowodu", a test post coital to jest test po stosunku -żeby sprawdzić jak zachowują się plemniki, czy są ruchliwe , robi się ten test w czasie owulacji lub blisko

Zgłoś nadużycie #13404 14 października 2016, 12:15

tandem Supermama
mamanatana dziękuję, my właśnie w weekend przełomu listopada i grudnia się przeprowadziliśmy i wigilia była u nas dla całej rodzinki :)

megan dziękuje za szczegóły, o tym teście doczytałam. Czyli Tobie zlecili to tak w pakiecie, hsg i test? Jakiego rodzaju znieczulenie dostałaś? Po badaniu zostałaś kilka h w szpitalu? Jak się czułaś po? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Zgłoś nadużycie #13405 14 października 2016, 12:25

tandem dostałam "głupiego jasia" , po którym tylko kręciło mi się w głowie, ale znieczulająco to on nie działał, do szpitala szłam na 7 , zabieg był około 10 ,potem musiałam leżeć chyba coś koło 2 godzin - bolał brzuch po zabiegu i trochę było plamienia, ok 16 -17 mogłam już iść do domu( mogłam pewnie nawet wcześniej ale czekałam na wypis , którego i tak nie dostałam i musiałam iść na drugi dzień ), potem już było ok, więc w sumie trzeba tylko przeżyć to badanie , potem już jest w porządku
a co do testu pc - to my po prostu zgłosiliśmy się z mężem do kliniki leczenie niepłodności nasz lekarz robił po kolei wszystkie badania żeby zobaczyć o co chodzi ( mieliśmy badane hormony, wymazy i posiewy wszelkiego rodzaju,badanie nasienia, potem właśnie hsg i test pc )

Zgłoś nadużycie #13406 14 października 2016, 12:54

Mika29 Fajna mama
MamaNatana u mnie nawet dobrze. Jeszcze trochę mam plamienia ale dr mówiła że przez kilka dni mogą się utrzymywać. Na szczęście są coraz mniejsze. Dużo leżę i odpoczywam.

Zgłoś nadużycie #13407 14 października 2016, 13:04

Taszka Gotowa na wszystko
Witam!

Kamila ja tez juz sie 2 lata staram i nic. To troche smutne, jak wszystkim nowym od razu sie udaje, a my czakamy na cud z miesiaca na miesiac. Ostatnio mam tyle zajęć, ze nie myślę o dziecku, no może czasami 😉

Mamanatana pracuje na zmiany. Mam 2 tyg pierwsze, a potem znow 2 tyg drugie zmiany. Wolałabym miec tylko pierwsze.

Co u Duszki? Dawno sie nie odzywala.

Chyba będziemy sie przeprowadzac w DE na nowe mieszkanie, bo okazja sie nadarzyła. Znajomy zjezdza do Polski, a ze ma piekne mieszkanie, blizej mojej pracy to szkoda byloby nie skorzystac.

Stwierdzilam, ze ostatnio wszystko zaczyna mi sie dobrze ukladac, tylko dziecka ciagle brak 😢

Zgłoś nadużycie #13408 14 października 2016, 13:21

niebieska88 Fajna mama

mamaNatana85 napisał(a)

Niebieska masz testy z allegro? Bo mi się wydaje, że moje to jakieś lipne są. Raz robie i jest słaba druga kreska drugi raz nie ma nic, bez sensu. A do owu na bank się zbliżam bo i mam bóle i śluz jaki powinien być. Według mnie mam miec owu w niedzielę, będę wiedziała po śluzie i wtedy zobaczę co z tymi testami. My starania zakończyliśmy wczoraj, z racji mojej wariacji i marzeniu o córeczce. Wiem to śmieszne, ale warto spróbować. Jeśli ma się udać to się uda z tego co było ;-) jak nie to nastepny miesiąc będziemy chyba cały co 2 dni hihi. No i teraz te starania to porażka hihi, kombinowanie na całego.

tak mam i też mi się zdaje, ze lipne, może nie wszystkie, 2 mc temu pokazało owu, ale w tym kłamie, bo lekarz powiedziła, że owu ma być jutro, a na teście wczoraj nic nie było, no może taka blada bardzo bardzo bardzo kreska, a na dwa dni przed owu juz powinna byc dobrze widoczna, ale z ciekawosci zrobie wieczorem i Ci powiem co wyszlo

Zgłoś nadużycie #13409 14 października 2016, 14:04

kamila19880 Fajna mama
Tandem mam dupka 2 opakowania w domu

Zgłoś nadużycie #13410 14 października 2016, 14:34

nyna Gotowa na wszystko
Hej my po lekarzu zmian w plucach i oskrzelach niema najprawdopodobniej pekło mu jakieś naczyńko przy tym kaszlu i dlatego ta krew ale na wszelki wypadek dostaliśmy skierowanie na morfologie crp i kał a gdyby sie powturzyło mamy zgłosić sie na oddział na prześwietlenie płuc...

Ja robiłam morfologie i jestem załamana płytki znowu spadły do 35tys :(