Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12951 6 października 2016, 17:02

Vam Fajna mama
MamaNatana moja mamamiala taki problem wcierala w dlonie wit a + e i olej kokosowy i mowi zeJej pomaga :-)

Zgłoś nadużycie #12952 6 października 2016, 17:05

Sekundka Zaprawiona w bojach
mamaNatana, z domowych sposobów to oliwa z oliwek z cytryną nasmarować i założyć rękawiczki takie właśnie do masek do dłoni i jak jest bardzo źle to robić na noc i spać w tym, ewentualnie mi też pęka skóra na dłoniach i strasznie piecze, swędzi to pomaga mi krem CutisHelp z olejkiem z konopi siewnych, a z tańszych to czysta wazelina też jest dobra :)

Zgłoś nadużycie #12953 6 października 2016, 17:11

Jak nie masz rękawiczek to wystarczy zwykła folia spożywcza :)

Vam też dobrze gada o tym oleju kokosowym... :)

Zgłoś nadużycie #12954 6 października 2016, 17:12

kamila19880 Fajna mama
mamanatana ciepła woda w miseczce wlewasz oliwke(taka dla dzieci) i moczysz w niej rece puzniej osuszasz papieowym recznikiem delikatnie kładziesz aby woda sie wchłoneła zeby oliwka została dobrze nawilza
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12955 6 października 2016, 17:13

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Vam dziękuję

Sekundka dziękuję. Po cytrynie to się chyba posr... z bólu. Jak mam dłonie w takim stanie to nie umiem nic robić, bo szczypie jak diabli. No właśnie kremy to mi mało co dają, bo podleczą i na nowo to samo. Nie pomaga nawet kilka razy na dzień wcierać krem. Ja daję grubo kremu i zakładam rękawiczki lateksowe i tak śpię. To mi najbardziej pomaga ale wystarczy, że wstanę umyję ze 3 razy ręce i na nowo.

Zgłoś nadużycie #12956 6 października 2016, 17:15

Tylko nie wszystkie oliwki się nadają bo mogą jeszcze bardziej wysuszyć :/
Daje zdjęcie, które są warte uwagi :)

Zgłoś nadużycie #12957 6 października 2016, 17:16

niebieska88 Fajna mama
Kamila w takim razie mocno trzymamy kciuki

Niestety nie moge sie zdrzemnac, a jeszcze dzisiaj cos kuje mnie od czasu do czasu w lewym jajniku

Sofi moj brat mieszka w Łańcucie to 80 km ode mnie

Zgłoś nadużycie #12958 6 października 2016, 17:18

mamaNatana85 napisał(a)

Vam dziękuję

Sekundka dziękuję. Po cytrynie to się chyba posr... z bólu. Jak mam dłonie w takim stanie to nie umiem nic robić, bo szczypie jak diabli. No właśnie kremy to mi mało co dają, bo podleczą i na nowo to samo. Nie pomaga nawet kilka razy na dzień wcierać krem. Ja daję grubo kremu i zakładam rękawiczki lateksowe i tak śpię. To mi najbardziej pomaga ale wystarczy, że wstanę umyję ze 3 razy ręce i na nowo.

Zwykłe kremy u mnie też są o dupe rozbić, a ten na bazie olejku jest typowo pod wrażliwą skórę skłonną do alergii, azs itp :) jedyna jego wada to, że długo się wchłania, jest bardzo wydajny i u mnie bardzo pomógł, a skórę mam normalnie jak pergamin, ale przynajmniej już tak nie pęka :)

Zgłoś nadużycie #12959 6 października 2016, 17:21

sarita Zaprawiona w bojach
Witam!
Wczoraj mąż mnie pognał sprzed komputera i nie popisałam sobie z wami.
Dzisiaj od rana na wariackich papierach , cały czas w biegu. Dobrze że teściowa z młodą na taniec poszła bo mam ochotę zaszyć się w domu i nawet nosa nie wystawiać. Po rehabilitacji poszłam do fryzjera i to co mam teraz na głowie woła o pomstę do nieba :( W ogóle farby nie chciały dzisiaj współpracować z moimi włosami :(
Fryzjerka pytała nawet czy w ciąży nie jestem bo nic nie wychodzi. Po przeszło 3 h wyglądam jak pół dupy zza krzaka :( Nic nie skasowała i mam przyjść jutro na poprawkę.i znowu stracę kupę czasu a mają goście przyjść.
Wogóle powinnam mieć dzisiaj owulację ale wczoraj mnie brzuch napierniczał, ale śluz był wg mnie średni więc nie wiem jak to rozumieć.
Ja też jestem miłośniczką kotów :) niestety mój mąż jest na koty uczulony i nie możemy takowego nabyć. mamy za  to suczkę Yorka- zwie się Zelda. Niestety nie mam z nią większej więzi... szczerze to raczej drażni mnie.
Sofi , ma jak do siostry jeździliśmy to właśnie przez Łańcut :) A Handzlówka jest ok 10 km od łańcuta
Kamila , a ty nie powinnaś mić owulacji jakoś przed wyjazdem na  Majorkę?
Co do kawy to ja wiadrami piję i mam niskie ciśnienie i serce mi nie szaleje. Mój kubeczek do kawy w pracy ma prawie litr objętości :)

Zgłoś nadużycie #12960 6 października 2016, 17:24

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Dziękuję dziewczyny popróbuję wszystko. Olej kokosowy mam, oliwki nie mam. Ja kiedyś miałam taki krem fajny z apteki ale kurczę nazwę zapomniałam, a kupowałam na necie.
Sekundka a ten twój krem to gdzie moge kupić bo mi nazwa nic nie mówi.

Zgłoś nadużycie #12961 6 października 2016, 17:25

kamila19880 Fajna mama

sarita napisał(a)

Witam!

Kamila , a ty nie powinnaś mić owulacji jakoś przed wyjazdem na  Majorkę?
Co do kawy to ja wiadrami piję i mam niskie ciśnienie i serce mi nie szaleje. Mój kubeczek do kawy w pracy ma prawie litr objętości :)

tak owu powinnam miec 21-26 i tak myslalam sluz byl kłucie jajnikow tez testow nie robiłam wyjechalam wrociłam w we wtorek poczułam sluz zrobilam test owu i pozytyw wczoraj tez dzis tez i nie wiem czy sie owu nie przesuneła mam 25 dc dzis
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12962 6 października 2016, 17:25

Sarita, ja astmatyk i między innymi uczulona jestem na "koty" a dokładniej mówiąc to na białko zawarte w ślinie kota, nie mogą się tylko na mnie myć, podrapać czy lizać do czego nie są skłonne, a tak to nic mi nie przeszkadza :)

Zgłoś nadużycie #12963 6 października 2016, 17:26

mamaNatana85 napisał(a)

Dziękuję dziewczyny popróbuję wszystko. Olej kokosowy mam, oliwki nie mam. Ja kiedyś miałam taki krem fajny z apteki ale kurczę nazwę zapomniałam, a kupowałam na necie.
Sekundka a ten twój krem to gdzie moge kupić bo mi nazwa nic nie mówi.

Tylko w aptece z tego co wiem, możesz też na ich stronie na FB poprosić o próbkę jeśli chcesz sprawdzić czy zadziała...

Zgłoś nadużycie #12964 6 października 2016, 17:29

Coś takiego, ten jest na noc, ja mam na dzień :)

http://image.ceneo.pl/data/products/14822422/i-cutishelp-masc-konopna-na-noc-egz...

Zgłoś nadużycie #12965 6 października 2016, 17:34

kamila19880 napisał(a)

tak owu powinnam miec 21-26 i tak myslalam sluz byl kłucie jajnikow tez testow nie robiłam wyjechalam wrociłam w we wtorek poczułam sluz zrobilam test owu i pozytyw wczoraj tez dzis tez i nie wiem czy sie owu nie przesuneła mam 25 dc dzis

Kamila , a jest szansa że wtedy mogło dojść do poczęcia?
Może ty faktycznie w ciąży jesteś :)
I bycie zołzą Ci nie grozi :p

Zgłoś nadużycie #12966 6 października 2016, 17:37

Sekundka , moi rodzice mają kota i wystarczy że on po prostu jest i M zaczyna kichać , zasmarkany cały no i świąd skóry się pojawia. Tak samo ma w towarzystwie koni i na bank wielbłądów :p

Zgłoś nadużycie #12967 6 października 2016, 17:38

sarita napisał(a)

Sekundka , moi rodzice mają kota i wystarczy że on po prostu jest i M zaczyna kichać , zasmarkany cały no i świąd skóry się pojawia. Tak samo ma w towarzystwie koni i na bank wielbłądów :p

Wielbłądów? Miał chociaż z nimi kontakt?
Ja mam na owce, a nigdy nawet obok nie przeszłam haha

Zgłoś nadużycie #12968 6 października 2016, 17:40

Sekundka napisał(a)

Wielbłądów? Miał chociaż z nimi kontakt?
Ja mam na owce, a nigdy nawet obok nie przeszłam haha

haha , no miał ;) Jak przyjechał cyrk i urządzali przejażdżki na wielbłądach. Nawet w kolejce oczekujących nie mógł z młodą stać ;)

Zgłoś nadużycie #12969 6 października 2016, 17:44

sarita napisał(a)

haha , no miał ;) Jak przyjechał cyrk i urządzali przejażdżki na wielbłądach. Nawet w kolejce oczekujących nie mógł z młodą stać ;)

Nieźle O.o
Alergia jest totalnie pokręcona :p

Zgłoś nadużycie #12970 6 października 2016, 17:53

kamila19880 Fajna mama

sarita napisał(a)

Kamila , a jest szansa że wtedy mogło dojść do poczęcia?
Może ty faktycznie w ciąży jesteś :)
I bycie zołzą Ci nie grozi :p

jezeli wtedy mialam owu to moglo a mogło mi sie przesunac przez wyjazd zmiana klimatu i dopiero teraz mam owu tylko nigdy mi nie wychodzily testy 3 dni pozytywne zobaczmy jak jutro bedzie