Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12891 6 października 2016, 10:56

tandem Supermama
Paola jajka na paleo można ale na protokole już nie. Kawa nie jest zalecana. 3 stopnie u was? ojoj, a mąż tam jest, coś czuję, że znów będzie chory :/ kot - straszny słodziak jako mały był :) My nie mamy w domu i nie będziemy mieć zwierzaków, tak się umówiliśmy.

Kamila muszę pomyśleć o tej owsiance, ale na pewno nie na mleku krowim. Poczytaj wszystko na spokojnie i pomyśl. Jakby co, to pytaj :)

mamanatana dziękuję :)

milkusia bezpiecznej drogi :) jaką masz pracę?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12892 6 października 2016, 10:57

kamila19880 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Kamila, miałby 5 lat - 6 grudnia :-(

Aa przykro mi janprzrczutalam ze spi a nie sp ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12893 6 października 2016, 10:58

kamila19880 Fajna mama
Tamdem a czemu sie umowiliscoe ze zwierzaków w domu nie?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12894 6 października 2016, 11:05

tandem Supermama
Chodzi o koty i psy, takie zwierzaki, co nie mieszkają w klatce. Na chomika lub królika dla dzieci jak będą chciały, to się zgodzimy. Obydwoje mieszkaliśmy w domach jednorodzinnych, w których takie większe zwierzaki mieszkały tylko na podwórku, poza domem i tak się przyzwyczailiśmy. Nie chcemy by dom był zdominowany przez np psa, jak to obserwujemy u niektórych z rodziny czy znajomych, chcemy po prostu mieć jasno wytyczoną granicę, nie mieć sierści itp na dywanach. No i ciągle jesteśmy poza domem, to przecież takie osamotnione zwierzątko byłoby smutne ciągle

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12895 6 października 2016, 11:05

Vam Fajna mama
Dzien dobry dziewczyny u nas wieje pada szaro brzydko i zimno. J to nawet nie wiedzialam ze taki diety istnieja dziewczyny serio. Moze tez powinnam jesc inaczej skoro mam takie wzdecia.
Milego dnia zycze

Zgłoś nadużycie #12896 6 października 2016, 11:07

Milkusia2012 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Kamila, miałby 5 lat - 6 grudnia :-(

Ojej, a co sie stało...?
My mamy cztery kotki - trzy nasze i jedna po mojej śp babci (zmarła rok temu...).
Dwie dziewczyny to typowe odratowane dachowce, jedna czegos mieszanka (weterynarz po czymś tam stwierdził) - podrzucił ją ktos mojej mamie w pracy i ostatnia to maine coon :)
Jak znajde cos na telefonie to wrzucę ich zdjęcia, bo znaleźć je w domu graniczy z cudem :P
Fota taka sobie, bo zrobiłam zdjęcie zdjęcia. Nasza maine coonka zrobiła sobie legowisko z nieużywanej wanny :D

Zgłoś nadużycie #12897 6 października 2016, 11:10

Milkusia2012 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Macie kilka ?? Burasy ?? Pręgowcy ?? Dachowce czy szlachciury ?? Pokaż, pokaż !!
Na zachętę pokażę swojego, niestety, już śp., Albina I.

Albina była cudna!

Zgłoś nadużycie #12898 6 października 2016, 11:10

Sofi Fajna mama
jakbym miała się kierować w diecie tym na co mam ochotę to bym tylko na zmianę jadła pizzę i czekoladę :D czasem dla urozmaicenia tort :D w dodatku najsmaczniejsze są chemikalia spożywcze
To koło Łańcuta było takie piękne słońce, ale własnie zaszło chmurami
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12899 6 października 2016, 11:11

Paola_33 Supermama
Tandem, gdyby Ci się znudziło życie projektantki wnętrz (choć nie zanosi się ;-) , i nic o tym nie świadczy....), zawsze będziesz mogła się przekwalifikowac na zawód doradcy żywienia a nawet dietetyka pelnoetatowego. Albo będziesz wielozawodowa, wszechstronność to chyba Twoje 2. Ja? Czuć, że masz zacięcie w każdym zajęciu, zadaniu, strasznie jesteś pozytywnie zakręcona :-)
Już wiem, co chcesz pod choinkę (szlif. oscyluje.), a o Ty kupujesz Mężowi ??
Ja już powoli się czaję na prezenty Mikołajkowo-gwiazdkowe, bo z przymusu muszę bazować na zakupach internet. A z bolesnego doświadczenia pamiętam, by się nie ociagac i zamknąć sprawę do końca listopada, później tylko czytam@ @, że opóźnienie i przeprosiny, że ze względu. '' na nawał zamówień... blE-BLE ble.... ''
Mam wrażenie, że co roku muszę wcześniej myśleć o grudniowy g prezentach, jakieś szaleństwo :-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12900 6 października 2016, 11:12

Sofi Fajna mama
ten mały kawałek Polski bez chmur - to tam, u Duszki chyba tez słonecznie

http://pl.sat24.com/pl
Kamila te wielkie chmurwy ida w Twoją stronę :(
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12901 6 października 2016, 11:13

Milkusia2012 Fajna mama

tandem napisał(a)

milkusia bezpiecznej drogi :) jaką masz pracę?

Dziękuje😘 mamy z mężem działalność gospodarcza - transport towarów. Jeździmy dostawczakami, takze możecie sobie wyobrazic jak nami miota przy takim nadmorskim wietrze...

Zgłoś nadużycie #12902 6 października 2016, 11:15

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
cześć dziewczyny :) ja od dziś rana mam straszny ból glowy i nie mogłam nic zjeść ... nadal mnie boli,ale nie tak jak przed godz. 7 rano ... od 9 do 21 jestem w pracy, a na 21.40 idę na usg prywatnie - mam nadzieję, że więcej się dowiem o tych 2 pęcherzykach ... chyba, że okaże się, że jednak jest jedno ...
u nas zimno, wręcz lodowato - w pracy piję herbatę gorącą

Zgłoś nadużycie #12903 6 października 2016, 11:19

Sofi Fajna mama
tandem możesz założyć bloga kulinarno-dietowego, mogłabyś opisywać jak się czujesz na jakich dietach, wrzucać przepisy i porady, myślę że wiele osób się tym interesuje więc czytaliby, może jest juz dużo takich blogów, ale Twój byłby najlepszy :) Ty masz inną motywację niż schudnąć, a to jest bardzo ciekawe, ja własnie planuję założyć bloga kulinarnego, ale bardziej politycznego anty-monsanto, w którym opisywałabym przyrządzanie posiłków od podstaw, czyli od zbierania nasion marchewki, już mam wymyślony tytuł, ale nie zdradzę :)

Zgłoś nadużycie #12904 6 października 2016, 11:23

tandem Supermama
Sofi to na co masz ochotę do jedzenia, zawiera czekoladę i ser - afrodyzjaki i produkty dające poczucie szczęścia :) a co do sztucznych dodatków - to prawda, jak próbuję zjeść coś na mieście co zgadza się z wytycznymi protokołu, to jakaś masakra, ciężko coś znaleźć

Vam ja też wcześniej nie wiedziałam o protokole, a paleo - myślałam, że to tylko taki wymysł

Milkusia bardzo kolorowy ten wannowy kotek ;) to fakt, dostawcze mocno reagują na wiatr, czasami też taki prowadzę. Fajnie, że pracujecie razem czy nie? :)

Paola dziękuję za miłą opinię,to prawda, mam wiele pasji ale nie wszystkie rozwijam tak, jakbym chciała :) dla męża będzie wyrzynarka,ale to droższy prezent, więc pewnie się dołoży. I nie wiem czy wytrwamy, by kupić te prezenty dopiero na święta :) Fakt, o prezentach czas zacząć myśleć!

aaniaa współczuję bólu głowy i trzymam kciuki za wieczorną wizytę. Ja też dziś na dwunastce. I tylko niedziela będzie wolna.

Zgłoś nadużycie #12905 6 października 2016, 11:24

tandem Supermama
Paola, Sofi ciekawe, nigdy nie pomyślałam o takim blogu. Muszę ten pomysł rozważyć :)
Sofi twój pomysł blogowy bardzo fajny, oczywiście podeślij linka jak już założysz! a coś nowego na poprzednim blogu? :)

Zgłoś nadużycie #12906 6 października 2016, 11:28

kamila19880 Fajna mama
U nas w sklepach juz sa do kupienia Mikołaje czekoladowe haha

Zgłoś nadużycie #12907 6 października 2016, 11:33

Paola_33 Supermama
Sofi, dlatego zaznaczyłam subtelnie, że oprócz czekolady a miałam na myśli wszelkie spożywcze niezdrowe zachcianki ;-) :-D :-D
Moja wymarzona dieta tez byłaby aż ciężka od cukru, dlatego od początku czerwca, z 3 małymi grzeszkami (np. mały kawałek tortu, i tylko on na ur. teściowej) przestałam jeść w ogóle słodycze. Wszystkie, poza kilkoma kostkami b. gorzkiej czekolady (70-90 % kakao) w miesiącu. Żeby nie kusiło ;-)

Milkusia, Ty tez prowadzisz dostawczaka ?? ?? szaaacun !!
Ale Albin I Wspaniały, choć w końcu wykastrowany i tak by się na Cb. obraził za zniewieścienie :-D :-D
On się obrażał jakieś 600 x na dzień, tak już miał :-o Niestety zamiast cichych dni lub zapadania się pod ziemię stosował terror ;-/
Najdziwniejszy kot, jakiego miałam. Dominat, macho obłędny. Dopiero niedawno doczytałam, ze większość syjamczyków próbuje bezwzględnie zdominować domowników i nie nadaje się do życia z dziećmi pod jednym dachem :-(
A wcześniej miałam, licząc od dzieciństwa, i koty w adopcji - 11 kotów, On był 12.
Zawsze marzyłam o kocie norweskim lub main-coonie. Cudne są charakterologicznie i z urody, prawda ?
Ech, od lat nie byłam na żadnej wystawie kotów, dawniej chodziłam często a teraz z dzieci strach, bo jak wrócić do domu bez kota ?? ;-)

aaniaa86 napisał(a)

cześć dziewczyny :) ja od dziś rana mam straszny ból glowy i nie mogłam nic zjeść ... nadal mnie boli,ale nie tak jak przed godz. 7 rano ... od 9 do 21 jestem w pracy, a na 21.40 idę na usg prywatnie - mam nadzieję, że więcej się dowiem o tych 2 pęcherzykach ... chyba, że okaże się, że jednak jest jedno ...
u nas zimno, wręcz lodowato - w pracy piję herbatę gorącą

Ania, podobno zjedzenie jabłka pomaga na ból głowy, sprawdź, zdrowiej niż kofeina np.
My mamy we trójkę ból głowy od wtorku, z przerwami. To chyba ta pogoda... Jesienny ból głowy, jest nawet taka jednostka chorobowa :-/ A u Cb. dodatkowo swoje robią hormony ciążowe, one mogą powodować bóle głowy. Współczuję, w ostateczności weź paracetamol, jeśli drzemka niemożliwa...

tandem napisał(a)

Paola, Sofi ciekawe, nigdy nie pomyślałam o takim blogu. Muszę ten pomysł rozważyć :)
Sofi twój pomysł blogowy bardzo fajny, oczywiście podeślij linka jak już założysz! a coś nowego na poprzednim blogu? :)

Tandem, na serio, taki blog to może być dodatkowy zastrzyk pieniędzy. I kolejne hobby :-) Bo ze masz zacięcie i talent do pisania, to wiemy :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12908 6 października 2016, 11:39

Sekundka Zaprawiona w bojach

Paola_33 napisał(a)

Sekundka - właśnie te nebulizacje kortykosterydami to taki rodzaj inhalacji (wziewnie, przez maseczkę) + nacieranie Aromactivem (rozgrzewa a nie zawiera niebezpiecznej dla niemowląt kamfory, i in. terpenów, jak  mentol, eukaliptus) +Nasivin na katar... Biedna, atakujemy Ją z każdej strony ;-)
(a 'Zaraza' Róża jeszcze nie śpi, chociaż ze zmęczenia i senności prawie mdleje...).

Współczuje :/ mam nadzieje, że szybko ją to odpuści &&
Przy okazji wiem coś nowego :)

Miłego dnia Wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #12909 6 października 2016, 11:45

tandem Supermama
kamila to nieźle, w Polsce póki co Wszystkich Świętych będzie miało pokup, Boże Narodzenie zaraz potem ;)

paola nie kupujecie 13. kota? może na święta poproś? ;) Pomyślę o blogu gdy w pracy minie największy szał ;)

Zgłoś nadużycie #12910 6 października 2016, 11:55

Paola_33 Supermama
Tylko raz kupiłam kota, tego rasowego właśnie diabeka. Jeśli już, to schronisko na nbank, ale na pewno nie teraz, nie zanim Rozy nie minie alergia a Mila czeka na diagnostykę alergiczna właśnie...
Melissa    
Idalia