Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12851 5 października 2016, 21:41

tandem Supermama
Dziewczyny macie rację, wiem o tym - że to łóżko-domek musi mieć dużo miejsca. Nadaje się nawet jako takie miejsce do zabawy po prostu, leżakowania, czytania książek... ;)

zagubiona dziękuję, wyzwanie jest z tą dietą, to prawda

mamanatana świetnie,że synek taki dzielny :)

duszka to tego samego dnia idziemy do endo. Tak, zaczęłam dietę, bo innego pomysłu nie mam.

nyna to dobrze, ze wyniki się poprawiają. Niestety, chłód na zewnątrz to i wewnątrz się wychładza.

milkusia wierzę, że synek pojawi się u was wcześniej niż za szóstym razem :) wigwamy są też świetne, ale własnie jako takie miejsce zabawy bym go widziała, kryjówka itp ;) ojej, to nieciekawie z tymi bólami córki, oby lekarz to rozwikłał...

Paola życzę zdrowia Różyczce i dziękuję bardzo za życzenia :) myślę, że skoro mąż zna to marzenie to jest szansa, że się spełni ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12852 5 października 2016, 21:43

kamila19880 Fajna mama

niebieska88 napisał(a)

A dlaczego?

Ze moje poronienia mogą wynikać z układu imunologicznego i aby go wyłączyć sterydy brać . Ze moj org traktuje ciaze jako obce i pozbywa sie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12853 5 października 2016, 21:43

Milkusia2012 Fajna mama
Zagubiona - na razie jeszcze lekarka rodzinna, chciała nas wysłać do reumatologa, ale skoro ASO ok, to cos innego musi wymyślić...

Paola - jesli chodzi o hospitslizacje, to ja jestem jak najbardziej na tak... Moje dziecko trafiło do szpitala z innego powodu, ale w trakcie pobytu zachorowała. Dostała antybiotyk, po którym po 9(!) dawce dostała silnego wstrząsu - stwierdzili, ze karetka mógłby nie dojechac. Dlatego dziękuje Bogu, ze stało sie to w szpitalu. Teraz siłą rzeczy przy każdej poważniejszej infekcji trafiamy do szpitala. Takze ja jestem za tym, zeby raczej dmuchać na zimne :)
A i dodam, ze przepisała nam kiedyś lekarka tantum verde i po 3 czy 4 dawce trafilysmy do szpitala, bo młoda dostała reakcji i bałam sie, ze skończy sie tak samo jak po tamtym antybiotyku :/

Zgłoś nadużycie #12854 5 października 2016, 21:55

niebieska88 Fajna mama

kamila19880 napisał(a)

Ze moje poronienia mogą wynikać z układu imunologicznego i aby go wyłączyć sterydy brać . Ze moj org traktuje ciaze jako obce i pozbywa sie

Nie zazdroszczę, poważna sprawa, ale ważne ze jest rozwiazanie na ta sytuacje

Zgłoś nadużycie #12855 5 października 2016, 22:47

Sekundka Zaprawiona w bojach

Paola_33 napisał(a)

Sekundka - trafiłaś w sedno - " To chyba z wszystkim tak jest, człowiek sobie coś zaplanuje i nigdy nie ma po jego myśli... Przynajmniej u mnie tak jest." Nie tylko u Cb. !! Ja nie jestem przesądna ale wiem ŻE NIE WOLNO się chwalić planami, jeśli dany projekt nie jest pewny na mln. %, bo nici z niego...

U mnie tak samo, ze wszystkim praktycznie... Im mniej mówię tym lepiej na tym wychodzę :)

Paola_33 napisał(a)

Sekundka - niestety, Różyczka ma zapal. oskrzeli, więc expressem nie wyzdrowieje. Leki jeszcze jakoś przyjmuje (na marginesie uporczywie nam wmawiano w szpitalu, ze dzieci pon. 1 r. z. nikt nie leczy ambulatoryjnie, lekami, że jedynie hospitalizacja... W PRZYPADKU KAŻDEJ INFEKCJI... Czego się nie robi dla kasy i kontraktów z nfz... Zachłanni lekarze z oddziału nefrologii szpitala pediatrycznego na Żwirki i Wigury 63A w Warszawie, to banda kłamczuchów, jak się upewniłam po rozmowach z lekarzami z trzech przychodni)...
Nie ma takowych wytycznych nawet, o przepisach urzędowych nie wspominając... Przykre, ze tylu Pinokiów wokół... w tak ważnych sprawach. :-( :-(
Najgorsze są nebulizacje, mało które dziecko je uwielbia a niemowlak wiadomo - wrzask niebotyczny :-(
Musi odcierpieć swoje, bidulka.

Paranoja, współczuje, a może dałoby radę robić jej inhalacje ?

Zgłoś nadużycie #12856 5 października 2016, 22:49

tandem Supermama
kamila to może ta dieta protokół autoimmunologiczny - by u ciebie zadziałał?

milkusia straszna ta historia szpitalna... dobrze,że wszystko się tak skończyło.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12857 5 października 2016, 23:28

Paola_33 Supermama

zagubiona napisał(a)

Kamila kawe pije ;)
Jestem w Troyes.
Paula ja mieszkam w Polsce :) , a konkretnie Mogilany pod Krakowem :)

To też fajne miejsce :-) Mam ciągoty podkrakowskie, chociaż jak ostatnio w jakimś wywiadzie poczytałam, ilu polityków pissu tam mieszka, to mi się odechciało :-D
Jeszcze Poznań, Olsztyn i Wrocław wydaja mi się ciekawymi miejscówkami do zamieszkania... Dodatkowy bonus - blisko gór/ Bałtyku lub podobny dystans i do morza, i do polskich gór ;-)
A czemu jesteś teraz w Troyes ? To daleko od Paryża ?

Milkusia, ja czuję do polskich szpitali wyjątkową awersję, i zwykle mam szczęście trafić na wyjątkowo zołzowate, niekumate piguły, takie zezowate szczęście, choć tyle jest miłych i profesjonalnych pielęgniarek...
A może Twoja Córka zachorowała dodatkowo właśnie przez sanitarne warunki w szpit. ("Moje dziecko trafiło do szpitala z innego powodu, ale w trakcie pobytu zachorowała. ") ?? Lekarze mają 'dowcipne' powiedzonko, ze lepiej się zaszczepić przed przymusowym pobytem w polskim szpitalu 'na ewent. wszystkie zarazy świata, bo jak nie dżuma czy gronkowiec złocisty E.coli, to cię żółtaczka (wzwA) lub sepsa dorwą'... To wielce sugestywny żart...

Sekundka - właśnie te nebulizacje kortykosterydami to taki rodzaj inhalacji (wziewnie, przez maseczkę) + nacieranie Aromactivem (rozgrzewa a nie zawiera niebezpiecznej dla niemowląt kamfory, i in. terpenów, jak  mentol, eukaliptus) +Nasivin na katar... Biedna, atakujemy Ją z każdej strony ;-)
(a 'Zaraza' Róża jeszcze nie śpi, chociaż ze zmęczenia i senności prawie mdleje...).

A propo's olejków eterycznych, i ich ew. niebezpiecznego działania u dzieci, znalazłam ciekawy, ostrzegawczy artykuł... 
http://babyonline.pl/olejki-eteryczne-moga-byc-bardzo-szkodliwe-dla-dzieci,aktua...

Dobrej nocy i fajnego czwartku, Dziewczyny !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12858 6 października 2016, 0:47

Paola_33 Supermama
A propo's wymarzonych mebelków czy wystroju dla dzieci, od dłuższego czasu marzę...
Ale pewnie tylko w planach, takie bajery zostaną ;-)

http://babyonline.pl/jak-urzadzic-plac-zabaw-w-pokoju-dziecka,zakupy-dla-przedsz...
http://babyonline.pl/jak-urzadzic-plac-zabaw-w-pokoju-dziecka,zakupy-dla-przedsz...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12859 6 października 2016, 7:48

kamila19880 Fajna mama
paola śliczne te mebelki sa w pokoju :)
tadem nie mam pojecia, nawet nie wiem czy to to nawet mi progesteronu nie zbadala i bez badan takich hipotez nie powinna wnioskowac
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12860 6 października 2016, 8:24

tandem Supermama
Paola pomysł na plac zabaw bardzo ciekawy i skoro macie już piętrowe łóżko - możliwy do realizacji. Tylko zmotywuj jakoś męża ;)

Kamila to fakt, pamiętam, że to wszystko było przez nią ocenianie jakby na oko... ale protokół możesz spróbować - może akurat to jest to, ale coraz więcej pozytywnych przykładów poznaję.

U mnie deszczowo i brzydko, najlepiej byłoby zostać w łóżku, ale niestety, praca 12h.

Zgłoś nadużycie #12861 6 października 2016, 8:44

Taszka Gotowa na wszystko
Witam! Przepraszam, ze nadal tak rzadko sie odzywam, ale ciągle brak czasu. Musze teraz wiecej czasu spedzac w pracy na nowym stanowisku.
Dzis 45dc i @ brak. 39 i 44dc robiłam test ciazowy, co prawda popołudniu, ale 2 razy negatyw. Dzis rano robilam test owulacyjny i byly 2 krechy. Ktoras z was pisala, ze testy owulacyjne moga wykryc wczesna ciaze. Nie wiem co o tym myslec. Potrzebuje waszej rady 😉
Goraco pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #12862 6 października 2016, 8:48

kamila19880 Fajna mama
to ja taszka pisalam :) powinnas bete zrobic bo testy ciazowe czasami wychodza neatywne a ciaza jest, a czy to mozliwe ze az tak ci sie owu przesuneła? ja dzis robilam tez owu i juz negatywny czyli dopiero wczoraj mialam owulacjie, i tez czytalam ze powinno sie testowac w dniu @ ale w djak najdluzszym cyklu mialas, czyli np jak zdarzaly ci sie cykle 60 dc to dopiero ciazowy 60 dc mimo ze ostanio krótsze mialas to sie tyczy cykli z ostatniego roku. Ja na twoim miejscu bete bym zrobila,

Zgłoś nadużycie #12863 6 października 2016, 8:50

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Taszka tak testy owu mogą pokazać ciążę. A jest możliwość, że Ci się owu przedstawiła? Zrób jeszcze raz test ciążowy ale rano. Trzymam kciuki.

Wczoraj byłam na zebraniu trójek klasowych. Mamy tradycje u nas w przedszkolu, że zawsze pierwsze i ostatnie zebranie mamy w restauracji więc się wczoraj najadłam. Miałam kopytka z kurczakiem, suszonymi pomidorami, parmezanem w sosie śmietanowym a na deser sernik z malinami. Pycha :-)
U nas ciągle pada :-( pogoda domowa.

Zgłoś nadużycie #12864 6 października 2016, 8:53

Taszka Gotowa na wszystko
Dzięki 💋 Poczekam jeszcze pare dni i zrobie rano test ciazowy.

Zgłoś nadużycie #12865 6 października 2016, 8:55

tandem Supermama
Mika fajny pomysł z tymi zebraniami w restauracji :)

taszka trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #12866 6 października 2016, 9:03

nyna Gotowa na wszystko
Kamila ciekawa teoria tego twojego gina ale niewiem wrzie wu radzilabym ci sie poradzić jeszcze innego. Chociaż sterydy stosujew różnych przypadkach wiec może.... wiem tyle ile mówił mi mój gin z wiktorem brałam od połowy 7 miesiaca urodzil sie z podwyższonym crp tydzień na antybiotyku do tego dodatkowe badania usg muzgu serca echo serca dodatkowe badania słuchu i wzroku i to wszysko ze wzgledu na to to że brałam sterydy.
I jeszcze łożysko zaczeło sie starzeć szybciej i było ryzyko odklejenia czego sie dowiedziałam już po porodzie bo mi moj gin niepowiedział tylko położył mnie w szpitalu. Ale naszczescie wszysko skonczyło sie dobrze :)

Taszka też słyszałam że owu może wyjść pozytywny wiec moze zrub bete bo ciążowy tęż moze jeszcze niewyjsć Trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #12867 6 października 2016, 9:10

niebieska88 Fajna mama
Taszka zrób bete, będziesz pewna

Zgłoś nadużycie #12868 6 października 2016, 9:16

Milkusia2012 Fajna mama
Paola - oj tak, Olsztyn jest cudowny! mam tam rodzine, poza tym moja mama pracowała tam w delegacji przez pare lat i totalnie sie zakochałam w tym mieście :)
U nas to była skomplikowana sprawa, bo trafilysmy do szpitala z podejrzeniami cholestazy, wypuścili nas szybko, bo wlasnie panowała jakaś zaraza, jednak dzien po wyjściu dostałam telefon, ze w badaniach moczu wyszło ZUM i na następny dzien miałyśmy sie stawić do szpitala na antybiotykoterapię. No i w dniu szpitala dziecko dostało kaszlu, gorączki itd. Wiec pewnie cos z tego załapała w szpitalu - duzo do wyboru było :P z tym, ze my mamy takie zaufane szpitale, wszędzie nas niestety znają :P ale przez to tez mamy od razu inne traktowanie
Fajne te płace zabaw w pokoju :D ale tez nie sadze, ze poza planami cos by się u nas zrealizowało. Jak to sie mowi - jak mężczyzna ma cos zrobic, to to zrobi, nie trzeba mu o tym przypominać co pol roku :)

Mika - z tą restauracją to super pomysł! I rodzice mogą sie lepiej poznać, bo wiadomo, ze to inaczej, niz siedzieć w sali w kółku na dziecięcych krzesełkach - sztywność spotkania gwarantowana

Moj mąż już w pracy, zaraz wpadnie po mnie, zebym tez popracowała :P na razie pije kawę i nie zastanawiam sie jak bardzo wieje na zewnątrz...

Od dziś w rossmannie promocja -49% na produkty do oczu - macie cos upatrzone? :) ja raczej nie, ale niestety nie uda mi sie byc z samego rana w Ross, takze wezmę, co zostanie :P

Miłego dnia dziewczynki :*

Zgłoś nadużycie #12869 6 października 2016, 9:23

Paola_33 Supermama
Taszka, trzymam kciuki za II.

Milkusia, dzięki za cynk w Rossmannie, to obejmuje tez kremy pod oczy ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12870 6 października 2016, 9:32

Milkusia2012 Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Taszka, trzymam kciuki za II.

Milkusia, dzięki za cynk w Rossmannie, to obejmuje tez kremy pod oczy ??

Nie, tylko kolorówka... czyli kredki do oczy, do brwi, cienie eyelinery itd jakoś za tydzien bedą produkty do twarzy, czyli pudry, róże, bronzery, podkłady itd