Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12731 5 października 2016, 8:10

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Miłego pochmurno dnia :-)

Zgłoś nadużycie #12732 5 października 2016, 8:24

madzia90krk Fajna mama
Witam się i ja :)

I nas kolejny deszczowy dzień , Amelka z teściową a ja już w kolejce na echo serca Zuzi nawet nie wiedziałam że robi to pediatra a nie ginekolog. Trzymajcie kciuki :*
Miłego dnia mimo aury :)

Zgłoś nadużycie #12733 5 października 2016, 8:24

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam

Paula są i plusy tego niejedzenia. Ja w ciąży z synkiem miałam ochotę na wszystko, dużo siedziałam w domu i efekt 18kg, po porodzie tylko 6 zeszło i długooo walczyłam, żeby powrócić do wagi sprzed ciąży. Teraz ważę jeszcze mniej ale ciało już nie te, skóra porozciągała się przez te dodatkowe kg i teraz w ciąży mam zamiar się pilnować.

Kamila mi też się owu przesunęła. Ja kontrolowałam dopiero 2 cykle i wychodzi na to, że moja faza lutealna wynosi 17 dni. Błędnie myślałam, że 14-15 i śluz mnie w konia zrobił. W tym cyklu nie wiadomo dlaczego (pewnie ze stresu) owu miałam dopiero 22dc no i stąd ten mój długi cykl. Teraz będę testy owu robić i mam nadzieję, że się uda.

madzia aaaaa super córcia śpi. Pamiętam jak synek się urodził i w szpitalu spał ciągiem po 4 godziny, pielęgniarki były w szoku. Jedna kazała mi wybudzać bo jak to, jeść musi. A druga bardzo fajna mówiła żebym tego nie robiła bo jak będzie głodny to sam się obudzi i w domu też było super, aż za bardzo bo pamiętam, że strasznie się nudziłam i chciałam żeby w końcu wstał a z czasem żałowałam swoich słów hihi. Jak już 1,5 r skończył to było koniec z drzemkami, chyba że była brzydka pogoda jesienno zimowa to spał z 1-1,5 ale to nie zawsze.

Sofi zaciskam kciuki za II. Ja też chciałam do 30 mieć dwójkę ale niestety nie wyszło, syna urodziłam mając 24 l a drugie jak się uda 32. Szkoda, że taka duża różnica wieku ale nie mogło być wcześniej.

Paola :-* pewnie tak będzie, ale i dużo stresu też będzie. Wiem jak syn reaguje na duże zmiany w swoim życiu, dlatego tak bardzo chciałabym urodzić we wakacje aby mógł się oswoić bo od września szkoła to będzie miał wystarczająco dużo stresu, bidulek mój. Zdrówka dla Różyczki ;-*

Sekundka moim zdaniem to babka zdrowo rąbnięta. Toż to babcia a nie mama. Jak dla mnie rozsądkiem to do 40. Potem to i dla matki i dla dziecka ryzyko. Ty jesteś pierwszy raz w ciąży? Przepraszam, jakoś mi umknęło.

Mikusia witaj i śmiało dołączaj do nas. Podziwiam, jesteś młoda a tu takie plany ;-) Ja też ciążę wspominam super, najbardziej ruchy dziecka i marzę, żeby jeszcze raz to poczuć ;-) Trzymam kciuki za szybkie II

atomcia super, że synuś zdrowy. Działajcie, działajcie i szybko chwal się II. Ja też czytałam, że lepsza jakość. Tzn zbyt rzadkie przytulanki (np raz na miesiąc) są niekorzystne dla spermy ale przy staraniu zalecają co 2-3 dni, żeby spermy nie rozrzedzać, poza tym plemniki żyją 3-5 dni więc te 2-3 dni to ok. Ja się wkurzam bo mam na drugi tydzień płodne a mąż ma nocki i będzie trzeba kombinować, żeby cyklu nie stracić.

Katrina super łóżko. My w przyszłości planujemy piętrowe, synek duży to będzie szczęśliwy, że na górze śpi. 2 łóżka pewnie bym zmieściła ale szkoda miejsca zabierać.

Niebieska ja czytałam, że jak się o syna stara to już 2 dni przed owulką można, gorzej o córkę haha. No bo tutaj trzeba przed owu czyli od pierwszego dnia pł do 2 dni przed dniem owu. My dopiero zaczęliśmy starania w tamtym cyklu ale z racji choroby męża tylko raz były przytulanki w dni płodne, które myślałam że są dniami płodnymi, a że owu się przesunęła to nic z tego nie wyszło. W tym cyklu będę mieć testy no i działamy. Jak nie wyjdzie to w następnym cyklu na całego i co ma być to będzie (w sensie córka czy syn). Po owu ponoć tylko 1-2 dni są płodne ale jajeczko "żyje" krótko, więc szansa mniejsza. Ja bym radziła zacząć 1-2 dni przed owu i w samą owu.

Vam mój synek miał łóżeczko te większe 140cm i spał do zeszłego roku w nim. Dopiero niecały rok ma większe. Stare jest choć wątpię, że się przyda bo teraz troszkę inaczej wszystko planuję. Grunt to się wstrzelić w dni płodne, bo sama obserwacja śluzu guzik daje. Ja w poprzednim cyklu miałam 3 razy według mnie płodny ale raz był najbardziej i to musiała być owulka, no i cykl stracony.

Duszka witaj

Mika witaj ;-) u mnie też szaro, dobrze, że nie pada...jeszcze

Ja zaraz jem śniadanko i uciekam do gina. Na 16 u syna w przedszkolu przedstawienie, pasowanie przedszkolaka. Mam stresa czy syn powie wierszyk, bo on chociaż umie to tak się zestresuje, że słowa nie wydusi. Dobrze, że umie czytać to panie zawsze robią ściągę i szybko przeczyta ;-) . Wkurzam się, że mi się @ spóźniła bo teraz miałabym dni płodne i mąż ma na rano. Przyszły tydzień ma nocki i będzie ciężko z przytulaniem, no ale obiecał, że pokombinujemy. Chyba będę musiała syna wcześniej spać wywalić hihi. Dopiero napisałam, że nie pada i już pada, brrrr. Ja dziś okropnie niewyspana, zawsze jak mam @ to źle sypiam, budzę się w nocy co godzinę itd Poszłam późno spać i do tego pobudki to nie wiem ile spałam. Będzie ciężki dzień :-( Uciekam na śniadanko i do gina.
Miłego poranka dla wszystkich

Zgłoś nadużycie #12734 5 października 2016, 8:25

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Madzia kciuki zaciśnięte. A powiedz czemu robisz te echo? Przepraszam, jakoś mi umknęło, chyba że nie pisałaś.

Zgłoś nadużycie #12735 5 października 2016, 8:30

Milkusia2012 Fajna mama
Hej dziewczyny! :)
Ja sobie z kolei obiecałam, ze absolutnie nie chce więcej dzieci do 30rż, ale chyba nie wytrzymam :P

Miłego dnia!

Zgłoś nadużycie #12736 5 października 2016, 8:30

madzia90krk Fajna mama
Mama natana w 15 tygodniu na usg w szpitalu ( jestem obijeta opieka na patologi ciąży miałam krwiaka który się na szczęście wchlonal ale została torbiel na jajniki dość spora) wyszły zwolnienia serduszka dziecka
Bilo bilo i na chwilę przestawalo bądź baardzo zwalnialo. Zostałam skierowaną na badanie genetyczne w 18 tygodniu ciąży seduszko bilo ładnie ale w badaniu wyszło ognisko hipergenniczne czyli jakiś mały punkt w którym nie ma przepływu zwapenienie i lekarz zapewniał że na pewno do echa się wchłonie żeby się nie martwić ale obowiązkiem jest wysłać na echo dziecka żeby bardzo dokładnie zbadać seduszko. Mam nadzieję ze córeczka ma się dobrze i jest zdrowa dzidzia :)

Zgłoś nadużycie #12737 5 października 2016, 8:38

megan33 Zaprawiona w bojach
witam u nas znów deszczowo

ja też chciałam 2 dzieci przed 30 i udało się :) wam dziewczyny też się uda bo wy większości młodsze ode mnie jesteście - na pewno zdążycie :)

co do spania to ja z Laurą spałam w jej pokoju w jednym łóżku wiec nocnych pobudek na cyca nie odczuwałam za bardzo, potem ja się przeniosłam do męża o ona dostała łóżko piętrowe(z myślą o kolejnym dziecku kupione) - bez problemu się przyzwyczaiła
z Amandą spałam w łóżku małżeńskim, a mąż się wyniósł na kanapę- żeby go w nocy nie budzić :) a potem młoda poszła spać do siostry - a ja razem z nią ( piętrowe rozłożyliśmy na pojedyncze i to dolne ma jeszcze wysuwany dół tak jak u Katriny jeśli dobrze zapamiętałam) spałam z nimi długo, bo lubię z nimi spać :) teraz śpię u nich tylko jak są chore -mam bliżej żeby dać wodę , syropek, nosek pomóc wytrzeć :)

Zgłoś nadużycie #12738 5 października 2016, 8:41

Milkusia2012 Fajna mama

mamaNatana85 napisał(a)

Ja zaraz jem śniadanko i uciekam do gina. Na 16 u syna w przedszkolu przedstawienie, pasowanie przedszkolaka. Mam stresa czy syn powie wierszyk, bo on chociaż umie to tak się zestresuje, że słowa nie wydusi. Dobrze, że umie czytać to panie zawsze robią ściągę i szybko przeczyta ;-) . Wkurzam się, że mi się @ spóźniła bo teraz miałabym dni płodne i mąż ma na rano. Przyszły tydzień ma nocki i będzie ciężko z przytulaniem, no ale obiecał, że pokombinujemy. Chyba będę musiała syna wcześniej spać wywalić hihi. Dopiero napisałam, że nie pada i już pada, brrrr. Ja dziś okropnie niewyspana, zawsze jak mam @ to źle sypiam, budzę się w nocy co godzinę itd Poszłam późno spać i do tego pobudki to nie wiem ile spałam. Będzie ciężki dzień :-( Uciekam na śniadanko i do gina.
Miłego poranka dla wszystkich

Powodzenia dla synka, trzymam kciuki, zeby sie nie zestresował :) mnie niestety zawsze takie imprezy przedszkolne mojej córki omijały... Mam nadzieje, ze uda mi sie to jeszcze nadrobić

A z mężem musicie kombinować w takim razie, ale takie kombinowanie to przyjemność :P

Zgłoś nadużycie #12739 5 października 2016, 8:44

Milkusia2012 Fajna mama

madzia90krk napisał(a)

Mama natana w 15 tygodniu na usg w szpitalu ( jestem obijeta opieka na patologi ciąży miałam krwiaka który się na szczęście wchlonal ale została torbiel na jajniki dość spora) wyszły zwolnienia serduszka dziecka
Bilo bilo i na chwilę przestawalo bądź baardzo zwalnialo. Zostałam skierowaną na badanie genetyczne w 18 tygodniu ciąży seduszko bilo ładnie ale w badaniu wyszło ognisko hipergenniczne czyli jakiś mały punkt w którym nie ma przepływu zwapenienie i lekarz zapewniał że na pewno do echa się wchłonie żeby się nie martwić ale obowiązkiem jest wysłać na echo dziecka żeby bardzo dokładnie zbadać seduszko. Mam nadzieję ze córeczka ma się dobrze i jest zdrowa dzidzia :)

Mnie w drugiej ciąży też wymęczyli wielokrotnym echo i patologią ciąży - córa miała arytmię niewiadomych przyczyn.
A za Was trzymam kciuki, żeby wszystko się do echa wchłonęło :)

Zgłoś nadużycie #12740 5 października 2016, 8:47

kamila19880 Fajna mama
Mamanatana ja kiedyś miałam regularne cykle 28-29 choć było chyba z 2 razy 27 po poronieniu w styczniu owu i cykle siemprzesunrly 35-38 wiec miałam 25 ok owu a i sie zdarzało 27 od 3 miesięcy cykle mi sie wyregulowany miałam 30-27 a ten cykl znow do dupy dzis mam 24 dc i pewnie owu wiec do dupy jest . W niedziele powinnam dostać @ a tak trzeba 2 tyg czekac ale nic i tak czekania na nią, bo dzis tez nic noe bedzie wiec szansy nie bedzie i dobrze bo przynajmniej nie bede miała szans i nie bede sie stresowała. Teraz niech moj M wszystkim tłumaczy ze nie zaszłam na wakacje bo wszystkim to rozpowiadał ze wroce w ciąży nawet mu nie zamiezam mowić ze nie było owu niech ma nauczkę za długi język bo go prosiłam żeby nie rozpowiadał głupot.
Madzia to 3 mam kciuki za badania napewno wszystko bedzie dobrze.
Po wakacjach jestem + 2 kg hehe trzeba znow sie wziasc ostro do roboty ;) to do sylwka moze bedzie -10.
Dziewczyny nie bądźcie złe ale zastanawiam sie czy nie odejść z forum bo i tak starać sie nie zamiezam a tylko zaśmiecam tabelkę i widze kiedy mam dostać @ tak samo będziecie mnie pytać kiedy testowanie owu itp
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12741 5 października 2016, 9:03

Vam Fajna mama
Dzien dobry! U nas w koncu wnocy zaczelo padac.leje i wieje i jest beznadziejnie.
Kamila ja o nic nie pytam. Teoretycznie tez nie powinnam jiz pisac a czasem wpadam. Zrobisz jak uwazasz choc milo bardzo jak piszesz :-)

Zgłoś nadużycie #12742 5 października 2016, 9:04

tandem Supermama
witam :) u mnie słonecznie ale chłodno

milkusia fajnie, że masz takie prorodzinne podejście, mam nadzieję, że mi też będzie dane zaglądać na forum przy staraniu u trzecią ciążę. Chłopca życzę, albo jeszcze trzeciej księżniczki a potem rodzynka :)

niebieska zawsze jest przykro staraczkom, gdy uda się komuś wpaść i się z tego nie cieszy. Piszesz, że jesteś ciągle zmęczona - może to problemy z tarczycą?

vam fajnie, szukaj łózka dla synka i pochwal się pomysłami :) bo tak jak katrina pisze, wybór jest ogromny :) u nas ten "problem", że mąż chce wszystkie meble robić sam, ewentualnie odnawiamy i zmieniamy stare, więc mogę coś wyszperać w internecie, ale tego nie kupię, tylko muszę mieć pomysł jak to zrobić ;)

kamila ja też tego nie rozumiem, jak są możliwe wakacyjne wpadki... a co do odchodzenia- zastanów się jeszcze, będzie smutno bez ciebie!

duszka witaj, dietujesz wciąż?

mamanatana powodzenia u gina i z wierszykiem!

ja chciałam 3 do 30 i to chyba się uda tylko jeśli załapię się na trojaczki (i kamila :) , albo ewentualnie bliźniaki + 1, jeśli teraz niedługo się uda i potem bez długich starań ;)

madzia na pewno dzidzia jest zdrowa, miłego słuchania serduszka :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12743 5 października 2016, 9:18

Mika29 Fajna mama
MamaNatana powodzenia dla synka na przedstawieniu.

Madzia kciuki zaciśnięte bardzo mocno. Napisz po badaniu.

Kamila to możemy umówić się że my nie pytamy. Pisz co u Ciebie a o testach itp sama dasz znać jak będziesz miała ochotę.

Ja też miałam plan 2 dzieci do 30 i chyba się uda. Termin według OM ma na 18 maj a ja 29 maja mam 30 urodziny :-)

Zgłoś nadużycie #12744 5 października 2016, 9:29

niebieska88 Fajna mama
U nas dzisiaj leje od rana, zresztą całą noc też lało, wstałam lewą nogą, mała mi się nie chciała ubierać i na nią nakrzyczałam, teraz mi wstyd, ale wczoraj się przez nią spóźniłam do pracy, a dodatkowo leje, wszyscy samochodami jeżdżą i masakra na mieście

mamaNatana ja znowu czytałam, że na syna najlepiej od owu, do końca dni płodnych, czyli nie ma popisu, tak też jest na kalendarzach owulacyjnych, ale nie wiem, jeszcze tak 3 cykle próbujemy, a potem normalnie całe dni płodne, i to nie jest tak, że przytulanie tylko w owulkę i po, poza tymi dniami zabezpieczamy się na razie, a po owulce już nie zwracam na to uwagi.
powodzenia dla synka i daj znać co po wizycie u gina

Kamila nie opuszczaj nas, nie chcesz nie będziemy pytac o owu itp, chcesz to pisz, udzielaj się, nie ma nakazów

tandem robiłam jakiś czas temu badania na tarczycę, ale były ok, ale to było jakiś rok temu, poza tym lekarze bardzo niechętnie je dają

nie zapeszam, ale póki co @ normalna, zobaczymy ile dni będzie

Zgłoś nadużycie #12745 5 października 2016, 9:42

Sekundka Zaprawiona w bojach

mamaNatana85 napisał(a)

Sekundka moim zdaniem to babka zdrowo rąbnięta. Toż to babcia a nie mama. Jak dla mnie rozsądkiem to do 40. Potem to i dla matki i dla dziecka ryzyko. Ty jesteś pierwszy raz w ciąży? Przepraszam, jakoś mi umknęło.

Hej, z tą babcią żartowałam, dla mnie osobiście to egoistyczne...
Tak, pierwszy raz :)

Nie wiem czy to coś pomoże, ale mi się chyba udało dzięki aplikacji "Mój kalendarzyk", tam zapisujesz wszystkie objawy itp... Tylko z nieregularnymi ciężko...

Madzia, trzymam kciuki &&

MamaNatana, napewno dobrze pójdzie synkowi ;)

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #12746 5 października 2016, 9:43

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry dziewczyny ja,3 dzień męczę się z bólem zęba ciągle na tabletkach buzia opuchnieta eh... corka ze mna w domu 3 dzień trochę kaszele i katar, ale dziś znacxnie lepiej jedt :-) pododa do du.... u nas 3°C

Madzia, powodzenia na wizycie :-) daj od razu znać :-)

Kamila, ja takowo tez się nie staram w tym momencie o fasolkę a jestem tu z Wami, bo ciężko tak opuścić Was po tylu wspólnych miesiącach.

Milkusia wutah, szybkiego ujrzenia II :-) powodzenia!!

Katrina, ja dokładnie takie samo łóżko chce kiedyś córce kupić jak doczeka się własnego pokoju :-) z zamyslem o zostające na noc koleżanki :-)

Zgłoś nadużycie #12747 5 października 2016, 9:44

niebieska88 Fajna mama
sekundka tez mam ten kalendarzyk, ale nie chce mi się powiem

Zgłoś nadużycie #12748 5 października 2016, 9:49

Sekundka Zaprawiona w bojach

niebieska88 napisał(a)

sekundka tez mam ten kalendarzyk, ale nie chce mi się powiem

Ja też nie jestem osobą systematyczną, ale jakoś mi to szło, przy okazji mój mnie też pytał czy zapisuje :p

Mala_ala, zdrówka dla Was :)

Zgłoś nadużycie #12749 5 października 2016, 9:51

niebieska88 Fajna mama

Sekundka napisał(a)

Ja też nie jestem osobą systematyczną, ale jakoś mi to szło, przy okazji mój mnie też pytał czy zapisuje :p

mój to w nosie takie rzeczy ma, dla niego ważne to czy mam okres, i czy możemy działać

Zgłoś nadużycie #12750 5 października 2016, 9:54

kamila19880 Fajna mama
Sekundka miałam kalendarzyk wszystkie objawy miezenia temperatury 10 miesięcy owulacyjne sex co 2 dni sex codziennie sex w sama owulacje , dwa wyjazdy w czasie wcześniej morze teraz Hiszpania, schudnięcie, wyluzowania, napicie sie w owulacje , inofolic, olejek z wiesiołka, wszystkie badania ok,
Histeroskopia diagnostyczna czyli wziernikowanie macicy( na żywca bez znieczulenia ani usypiania)i dupka tez brałam i jeszcze dużo innych i nic nie skodkuje, maz miał badanie nasienia, wszystko ok niby było. Wiec sorry skoro wszystko jest ok to znaczy ze to nie dlanie jest.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...