Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12691 4 października 2016, 19:00

kamila19880 Fajna mama

atomcia napisał(a)

Witam :-) Kurcze ciągle brak mi czasu na pisanie tu systematycznie (teraz się zamknęłam z telefonem w kibelku hihi :-P ), to coś szybko skrobne :-)
Jędrek już zdrowy, wróciliśmy do normalnych nocek tzn bez pobudki lub z jedna pobudka. Jest ok ☺
Zaczynają mi się dni płodne, więc dzialamy :-) A jak myslicie dziewczyny - lepiej dzialac codziennie czy co drugi dzień? :-)

wiesz ja nie mam pojecia roznie mowia ja mialam i codziennie i co drugi dzien i zawsze dupa :) lekarze czasami mowia ze codziennie najlepijej( niby mniej plemnikow ale sa lepszej jakosci, nie uszkodzone czynnikami wew paleniem itp) a czasami co drugi
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12692 4 października 2016, 19:03

Milkusia2012 Fajna mama

atomcia napisał(a)

A jak myslicie dziewczyny - lepiej dzialac codziennie czy co drugi dzień? :-)

Sperma, zeby sie zregenerować po stosunku potrzebuje jakoś 36 godzin(?), wcześniej nie jest na tyle sprawna, zeby cos zdziałać :P takze najlepiej co 2-3 dni

Zgłoś nadużycie #12693 4 października 2016, 19:13

Katrina13 Gotowa na wszystko
Milkusia witaj:* powodzenia w staraniach!
Kamilka ty się nie zastanawiaj tylko poprzytulaj się dziś do męża :) zmiana klimatu robi swoje, więc może cykl ci się wydłużył.
Moja córka po kolkach dobrze spała w nocy (prócz okresu ząbkowania- gdy już wyszły było oki), od niedawna śpi w swoim pokoju (czasami z nami jak uśnie przy TV- ona w pokoju nie ma), tyle że ja śpię razem z nią bo ma parterowe łóżko , ona śpi na górze ja na dole ;p (wstawiam na chwile foto) a potem przechodzę do pokoju i śpię z mężem :D

Zgłoś nadużycie #12694 4 października 2016, 19:17

niebieska88 Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

Sperma, zeby sie zregenerować po stosunku potrzebuje jakoś 36 godzin(?), wcześniej nie jest na tyle sprawna, zeby cos zdziałać :P takze najlepiej co 2-3 dni

to jak tu starać się o syna? jak my zawsze od owulki raz dziennie przez kilka dni

Zgłoś nadużycie #12695 4 października 2016, 19:18

tandem Supermama
milkusia witaj :)

atomcia powodzenia :)

katrina czyli macie taki patent dla potencjalnie nocujących koleżanek :) ale dobrze,że potem wracasz do męża ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12696 4 października 2016, 19:20

Milkusia2012 Fajna mama

niebieska88 napisał(a)

to jak tu starać się o syna? jak my zawsze od owulki raz dziennie przez kilka dni

Moze sie uda :D ja jednak zawsze słyszałam, ze lepiej chociaż co drugi dzien i raczej tego sie trzymamy :)

Zgłoś nadużycie #12697 4 października 2016, 19:25

niebieska88 Fajna mama
my mieliśmy sposób na samotne spanie, poszło od razu, trochę na początku wołała mamo przykryj czy coś,ale samo spanie poszło bezproblemowo, otóż po małym malowaniu i położeniu paneli, pomalowaniu mebli został stworzony pokój Hani ale bez łóżka, była tam wersalka jeszcze z czasów kawalerskich, a Hania spała z nami w pokoju, ale w łóżeczku, w końcu stwierdziłam, ze czas kupić łóżko dla niej, wiec kupiłam i po złożeniu stało ono przez 2 dni w salonie, bo tata nie miał z kim wynieść starej wersalki z salonu przenieść ta i wnieść Hani łózko do jej pokoju, czekaliśmy na wujka, ale co śmiesznego jak tylko łózko stanęło w salonie Hania już tam spała, nie chciała spać w łóżeczku, po 2 dniach łóżko było na swoim miejscu, to było jakoś chyba w marcu albo lutym, od tamtej pory śpi sama, nawet nie próbowała wrócić do naszego pokoju, czasem woła, najczęściej przykryj, ale zazwyczaj śpi już całą noc, a zasypia też sama, czytamy bajkę, modlimy się do Bozi o zdrówko, mam daje buziaka i wychodzi z pokoju, a Hania zasypia sama

Zgłoś nadużycie #12698 4 października 2016, 19:26

Paola_33 Supermama
Witaj Milkusia. Życzę szybkiego dołączenia do ciężarnych :-)

Popieram Sekundkę - "Atomcia mi się wydaje, że lepiej iść w jakość nie ilość."
Dobrze, że Jędrek zdrowy :-)

Kamila, dobrze mówią, u Cb. mogły namieszać zmiany stref klimat., nie zaszkodzi 'pomęczyć' swego księcia.

Niestety u nas Róża rozkłada się na dobre - katar większy, wprost nie do opisania, i kaszel, kaszel... Załamka.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12699 4 października 2016, 19:30

niebieska88 Fajna mama
mikusia witaj serdecznie, trójka ?? o nie, dla mnie wystarczy dwójka, a najchętniej parka, ale ze zdrowej drugiej córuni też będę się cieszyć

Zgłoś nadużycie #12700 4 października 2016, 19:40

Niebieska ja uważam, że jak ma być syn to będzie, nie ważne ile razy i kiedy z mężem będziesz serduszkować :) Fajnie, że Hania śpi sama bezproblemowo.
Tandem te łóżko to już patent dla rodzeństwa(jak kupiliśmy łóżko nie byłam w ciąży jeszcze), zakładając barierkę górnego łóżka sprawia się że dziecko nie spadnie i można nawet maleństwo położyć :) Nie mamy możliwości wstawić 2 łóżek, więc to było jedyne rozwiązanie puki co :)

Zgłoś nadużycie #12701 4 października 2016, 19:42

Paola zdrówka dla Róży, wybierasz się z nią jutro do lekarza?

Zgłoś nadużycie #12702 4 października 2016, 19:49

niebieska88 Fajna mama
katrina postanowaliśmy pół roku, albo inaczej 6 cykli próbować tak, jeśli nie wyjdzie od 7 cyklu staramy sie normalnie

Zgłoś nadużycie #12703 4 października 2016, 19:50

Paola_33 Supermama
Katrina, jeśli będzie miejsce w przychodni, na pewno albo na świąteczny dyżur po 18 g. :-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12704 4 października 2016, 19:51

kamila19880 Fajna mama

Katrina13 napisał(a)

Milkusia witaj:* powodzenia w staraniach!
Kamilka ty się nie zastanawiaj tylko poprzytulaj się dziś do męża :) zmiana klimatu robi swoje, więc może cykl ci się wydłużył.
Moja córka po kolkach dobrze spała w nocy (prócz okresu ząbkowania- gdy już wyszły było oki), od niedawna śpi w swoim pokoju (czasami z nami jak uśnie przy TV- ona w pokoju nie ma), tyle że ja śpię razem z nią bo ma parterowe łóżko , ona śpi na górze ja na dole ;p (wstawiam na chwile foto) a potem przechodzę do pokoju i śpię z mężem :D

mąż pojechał na mecz jak wroci pewnie bede spała wiec nic nie bedzie, bo i nawet ochoty nie mam, jestem wku... bo dopiero mi cykl sie unormował a tu znowu jakies anomalie :///////////
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #12705 4 października 2016, 19:52

Niebieska nam się udało a przez dni płodne tylko 2 razy coś było :) więc uważam że jak ma być to będzie bez względu na ilość :)

Zgłoś nadużycie #12706 4 października 2016, 19:53

Milkusia2012 Fajna mama

niebieska88 napisał(a)

mikusia witaj serdecznie, trójka ?? o nie, dla mnie wystarczy dwójka, a najchętniej parka, ale ze zdrowej drugiej córuni też będę się cieszyć

Mi sie wlasnie synek marzy, a ze na razie dwie córy to trzeba działać :D
Zawsze chciałam miec trójkę albo czwórkę dzieci, moze dlatego ze jestesmy z mężem jedynakami to tak ciągnie nas do większej rodziny :) poza tym dochodzą takie czynniki jak to, ze generalnie uwielbiam byc w ciąży i mieszkamy z moimi rodzicami, takze pomoc mamy nieopisaną :) nie zniechęciły mnie dość poważne problemy z druga córką, gdzie inni mówili, ze po takich przebojach nigdy by sie nie zdecydowali - chyba za silny instynkt mam :P

A Wam życzę wymarzonego synka, choć z doświadczenia wiem, ze dwie córy to tez rewelacja :D

Zgłoś nadużycie #12707 4 października 2016, 19:54

atomcia Fajna mama
Katrina świetne łóżko, super rozwiązanie :-)

Kurcze... To może spróbujemy co drugi dzień teraz?
Ale chyba musimy w osobnych pokojach spać hahaha :-P

Zgłoś nadużycie #12708 4 października 2016, 20:02

Milkusia skoro masz chęci i warunki to nic tylko produkować potomstwo:*
Najważniejsze by dziecko było zdrowe:*
Atomcia łózko jest fajne gdy się nie ma miejsca na dwa osobne łóżka, te dolne się wsuwa z szufladami i stanowi jeden mebel :)

Zgłoś nadużycie #12709 4 października 2016, 20:03

niebieska88 Fajna mama
u ans nie grozi tym, my już 7 lat po ślubie i nie ma codziennego seksu, różnie bywa, bez starań to czasem 2 razy m mc a czasem kilka razy w tygodniu, zazwyczaj ja jestem zmęczona i nie mam ochoty

szkoda, że nie 100% sprawdzonej recepty na dziecko, a najbardziej mnie wkurza jak ktoś nie chce dziecka i zaciąży, wstyd mi, ale mimo, ze bardzo się cieszyłam to byłam mega złą jak moja bardzo dobra koleżanka powiedziała mi, ze jest w ciąży z wpadki, a my się staramy od 3 mc, a wcześniej tak bardzo nie uważaliśmy przez jakieś 3 mc, i nic, ogromnie się cieszę, bo cieszą się z tego dziecka, ale jest mi smutno, bo to niesprawiedliwe

Zgłoś nadużycie #12710 4 października 2016, 20:07

Vam Fajna mama
Milkusia witam :-) powodzenia w produkcji synka ;-)

Atomcia ja uwazam ze trzeba dzialac wtedy kiedy jest ochota :-) my dzialalismy jakies 3-5 dni przed owu a potem juz wcale bo m na poligonie i liczylam ze cykl stracony bedzie a tu dwie kreski :-D

Katrina bardzo fajne lozko. Mlody narazie spi w dziecinnym lozeczku miesci sie bardzo dobrze poza tym liczylam ze szybko sie znow przyda wiec zwlekalam z wymiana. Do konca roku pewnie zostanie ale na wiosne bedziemy kupowac dla syna duze lozko i juz mysle jakie.