Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12451 2 października 2016, 21:17

Sofi Fajna mama
dziewczyny nie panikujcie, ten projekt ustawy jest zrobiony tylko po to żeby ludzie mieli czym sie interesować, a bokiem przechodzą ważniejsze rzeczy, ta ustawa i tak nie przejdzie, po drugie znalazłam takie coś:
http://gosc.pl/doc/3070122.Odklamac-projekt-ustawy-antyaborcyjnej
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12452 2 października 2016, 21:17

mala_ala Gotowa na wszystko
mamaNatana, przynajmniej masz @ i mozesz zacząć nowy cykl :-) współczuję dolegliwości ale wszystko będzie dobrze :-)

mama2dziewczynek witaj :-) ocipieć można wiem każda z nas przez to przechodzi lub przechodziła wiemy co czujesz :-) ale nie łam się masz dwa śliczna skarby już, życzę bardzo owocnych starań :-)

Dziękuję za miłe słowa, trochę dziś odpoczelam. :-) mala zasypia ja w łóżku :-) jutro czeka mnie chirurgiczne usuwanie zęba :-

Zgłoś nadużycie #12453 2 października 2016, 21:27

niebieska88 Fajna mama

Sofi napisał(a)

dziewczyny nie panikujcie, ten projekt ustawy jest zrobiony tylko po to żeby ludzie mieli czym sie interesować, a bokiem przechodzą ważniejsze rzeczy, ta ustawa i tak nie przejdzie, po drugie znalazłam takie coś:

jak dla nie jest to trochę naciągane mimo wszystko i nawet połowy nie tłumaczy, obyś miała wiecej racji, ale jak dla mnie to powinno zostać to tak jak jest

Zgłoś nadużycie #12454 2 października 2016, 21:30

mama2dziewczynek Zadomowiona
Witam dziewczynki witam 😊

Zgłoś nadużycie #12455 2 października 2016, 21:32

Sekundka Zaprawiona w bojach

Sofi napisał(a)

Oby, bo jest dobrze jak jest... Ja coś czytałam, że znowu coś chcą z żywnością GMO namieszać przy udziale USA czyli jeszcze więcej syfu próbują nam wcisnąć do jedzenia :/

Zgłoś nadużycie #12456 2 października 2016, 21:56

niebieska88 Fajna mama
A mnie juz brzuch boli pewnie @'bedzie wcześniej

Zgłoś nadużycie #12457 2 października 2016, 22:12

Vam Fajna mama
Sofi mam nadzieje ze masz racje.

Syn moj teraz marudny bardzo wymysla placze w laziene siedzi a ja staram sie go zgarnac do spania. Jutro umawiam sie do gin.

Dobranoc

Zgłoś nadużycie #12458 3 października 2016, 6:41

niebieska88 Fajna mama
A my juz pobudka
Hania wstala 6.30'i juz chce do przedszkola
Pol nocy mi sie snilo ze robie test i jest pozytywny, a w rzeczywistości wiem ze na pewno nie, ach te sny, wymecza

Zgłoś nadużycie #12459 3 października 2016, 7:22

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam

Nadrabiam zaległości

Aaniaa chyba większość lekarzy na nfz nie spieszy się z usg, trzymam kciuki za kolejne wizyty

Kamila widoki cudowne aż chce się zazdrościć ;-)

Zagubiona dbaj o was i nie przemęczaj się zbytnio

Niebieska mi zmysły świrują przed i w trakcie @. Wszystko śmierdzi, kawa za mocna/słaba, za słodka/gorzka itd a w tym cyklu też i mdłości miałam jak cholercia i ciąży nie ma, więc albo to hormony albo główka świruje ;-) za ciebie trzymam kciuki

Piszecie znowu o tej ustawie. Jak dla mnie ona jest niejasno napisana. Jedno zaprzecza drugiemu. Ja uważam, że każda kobieta powinna mieć jak do tej pory prawo wyboru! Mamy XXI a cofamy się chyba do średniowiecza. No przecież każdy z nas ma sumienie i rozum, nikt nikogo nie namawia na przerywanie ciąży tym bardziej nie zmusza. Ale kim do cholerci są ci wszyscy od tej ustawy, że chcą decydować o moim życiu ?? Żeby potem lekarz musiał się zastanawiać czy już usuwać ciążę bo ja jestem jedną nogą w trumnie czy jeszcze czekać.....Tak samo jeśli chodzi o in vitro.. Z jednej strony 500+ bo mało dzieci a z drugiej robią wszystko, żeby in vitro było jednym wielkim niepowodzeniem. Tyle, że chyba nie zdają sobie sprawy, że coraz więcej małżeństw korzysta z in vitro bo naturalne poczęcie się nie udaje. Jak dla mnie to wszystko miesza Kościół, wiara...polityka to jedno a wiara to drugie, nie powinno się tego łączyć razem...

Mika dziekuję za kciuki ;-)

Nyna zdrówka dla synka :-)

Mama2dziewczynek witaj u nas. Owocnych starań ;-) Trzeba podejść na luzie a w końcu się uda ;-) Różyczka to córcia Paoli, nie choroba ;-D zdrówka dla was. U mnie cykle były piękne, do czasu. Ostatnie dwa to pokręcone równo, mlekotok, mdłości itd ten cykl miał 38 dni, prolaktyna w normie. I tu jest zagadka ;-) Nie łam się będzie dobrze. Masz dwie córcie jakby nie było, dziewczyny tu walczą z całych sił o pierwsze maleństwo i tu dopiero można ocipieć. Uda się ;-)

Niebieska dziękuję za troskę, dam oczywiście znać. Sama jestem ciekawa co on mi powie. Myślałam, że to ta prolaktyna a teraz to już sama nie wiem. Ja mam dwie pobudki, najpierw jak mąż wstaje o 4:20 a później mój budzik o 6:10, padam dziś. Za oknem dalej ciemno, brrr

Mala_ala dziękuję ;-* Musi być dobrze ;-) współczuję dentysty, trzymam kciuki za przetrwanie ;-)

Zgłoś nadużycie #12460 3 października 2016, 7:39

@ wczoraj mi się rozkręcała a dziś prawie nic nie ma. Ale mam nadzieję, że się dziś rozkręci w końcu. Kupię sobie testy owu i mam nadzieję, że ten cykl będzie nasz ;-)
Syn ma dziś rehabilitację a tak mi się jechać nie chce :-( nie dość, że źle się czuję to jeszcze pogoda okropna, zimno wieje i pada, brrr aż się z domu nie chce wychodzić.

Zgłoś nadużycie #12461 3 października 2016, 8:14

Mika29 Fajna mama
Witam.

U nas też dziś ponuro i pada. Pogoda domowa.

Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #12462 3 października 2016, 8:31

megan33 Zaprawiona w bojach
witam po weekendzie

u nas dziś paskudna pogoda - a starsza córcia miała jechać na wycieczkę - ale pani odwołała ze względu na pogodę
tata ją zaprowadził do szkoły wiec jeszcze nie musiałam na ten deszcz wychodzić- młodsza została w domu,bo nadal kaszle :(

Zgłoś nadużycie #12463 3 października 2016, 8:35

Megan zdrówka dla córci. Widzę, że Twoja starsza tylko 5 dni młodsza od mojego synka, ja miałam termin na 11 listopada ;-)

Zgłoś nadużycie #12464 3 października 2016, 8:37

Vam Fajna mama
Dzien dobry :-) unas jeszcze nie pada slonko swieci ale ma sie zmienic wiec nie mam co sie cieszyc.

Dzis na 16.15 mam gin nie moge sie doczekac! Choc wiemze za wczesnie bedzie zeby cos widac bylo na usg to i tak nie wytrzymam i musze isc. Chcialam w sumie za tydzien ale m dzis w pracy jutro sluzba i od srody od 9 ma wolne az do niedzieli ichcemy jechac do naszych mam. Dlatego gin dzis.

Zgłoś nadużycie #12465 3 października 2016, 8:39

Sofi Fajna mama
To nie do końca jest tak ze nikt nikogo nie namawia do aborcji, mnie namawiała rodzina, mama i babcia, codziennie miałam długie rozmowy o tym jak to bede cierpieć z chrym dzieckiem, a bardziej bym cierpiała bdybym na sumieniu miała własne dzieciątko, gdybym nie miała prawa do aborcji mialabym spokój, na szczęście miałam oparcie w mężu, gdyby jeszcze on mnie do tego nakłaniał to nie wiem czy bym tego nie zrobiła, a potem niemoglabym z tym żyć

Dziś sprawdziłam wyniki nadania krwi na ktorrych bylam w środę, wszystkie sie pogorszyły :( pomimo zwiekszenia dawki eutyroksu i diety bezglutenowej, :( nienadaję sie do rodzenia dzieci, chcę umrzeć:'(
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12466 3 października 2016, 8:51

Mika29 Fajna mama
Megan zdrówka dla córki.

Vam trzymam kciuki za wizytę.

Sofi przykro mi. Kiedy masz wizytę u lekarza z wynikami?

Zgłoś nadużycie #12467 3 października 2016, 8:55

megan33 Zaprawiona w bojach
mamaNatana85 ja miałam termin na 3.11 z obydwiema dziewczynami - jedna urodziła się tydzień po terminie a druga tydzień przed :)

Vam daj znać po wizycie :)

Sofi nie możesz tak mówić !! lekarz na pewno zmieni ci dawki albo przepisze inne leki i wyniki się poprawią :) będzie dobrze

Zgłoś nadużycie #12468 3 października 2016, 8:55

Sofi rozumiem cię. Przykro mi, że byłaś namawiana przez rodzinę. Mamy odmienne zdanie w tej kwestii, ale Ty dokonałaś wyboru i właśnie o taki wybór mi chodzi. Jedna kobieta będzie chciała urodzić druga nie i to nie nam oceniać i decydować czy zrobiła źle czy nie. Nie możemy myśleć tylko o sobie, bo jak piszesz gdybyś nie miała prawa do aborcji miałabyś spokój. Ty byś miała spokój, ale są kobiety które mimo wszystko chcą z tego prawa skorzystać i to nie nam decydować za nie. A życie z chorym dzieckiem jest niewyobrażalnie ciężkie, wiem coś o tym jeżdżę z synem po ośrodkach rehabilitacyjnych. Rodzice kochają swoje dzieci ponad wszystko, ale wiele razy słyszałam, że ich życie skończyło się z chwilą narodzin dziecka. Jest to bardzo smutne ale prawdziwe. Ciężka opieka 24h/d, rehabilitacja w domu, w środku, czuwanie w nocy. Nie każdy jest w stanie temu podołać. Nigdy nie chciałabym stanąć przed takim dylematem, ale chciałabym mieć poczucie, że jednak mam wybór.
Bardzo mi przykro z powodu twoich badań. Może musisz zmienić leki? Trzymaj się :-*
Vam trzymam kciuki za wizytę
megan hihi czyli co 2 lata staranka o tej samej porze roku?  :-D Ja miałam cc 5 dni przed terminem.

Zgłoś nadużycie #12469 3 października 2016, 9:20

Vam Fajna mama
Sofi dokładnie Cię rozumiem, ale byłaś zdecydowana i podjęłaś decyzję słuszną dla Ciebie. Myślę jak mamaNatana chciałabym żeby każda kobieta mogła podjąc decyzję sama. I proszę nie mów tak, przykro mi z powodu wyników, ale nie załamuj się. Kiedy masz lekarza?

Zgłoś nadużycie #12470 3 października 2016, 9:25

Sofi Fajna mama
MamaNatana pewnie masz rację, chciałam tylko żebyście wiedziały jaka jest rzeczywistość

lekarza mam 12 października zobaczymy co powie, 3 tygodnie temu miałam tsh 4,12, a teraz mam 4,97 (dla niewtajemniczonych: powinno być 1. a w ciąży max 2,5)