Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12411 2 października 2016, 10:18

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam

Ja też zabiegana w weekend. Pewnie dopiero jutro będę mogła poczytać. U mnie @ brak :-( . Wczoraj wieczorem zrobiłam kolejny test i po raz trzeci negatyw, więc ciąży nie ma na 100%. Jutro wizyta i gin mówił, że jak do pon nie dostanę @ to będziemy wywoływać. Szlag mnie trafia bo już kilka ładnych lat nie czekałam tak długo na @, najdłuższy cykl to 34 dni a dziś już 38dc. Powinnam się zbliżać do dni płodnych a tu dalej @ nie ma :-( .

Miłej niedzieli

Zgłoś nadużycie #12412 2 października 2016, 11:30

niebieska88 Fajna mama
mamaNatana kiepska sprawa z tą Twoją @, miałaś kiedyś już taką sytuację?
nie wiem, czy chodzicie do kościoła, ale dzisiaj u nas kazanie było o ustawie antyaborcyjnej, powiem wkurzyłam się, ale zauważyłam, że mój M jest za, tylko kompletnie nie wie, na czym ta cała ustawa polega, nie tylko na aborcji chorych dzieci, ale szereg innych przepisów, pzrecież tak jak było ze mną, nikt po tej ustawie nie mógłby mi zrobić cc, bo to wcześniejsze rozwiązanie ciąży bez zagrożenia życia i musiałabym rodzić sn prawie 5 kg dziecko
jestem zła jak osa, a ten mi tylko wypomina, żadnego wsparcia dzisiaj nie czuję, tylko tekst, kup sobie i zrób, bo jesteś nie do wytrzymania, bo nie można powiedzieć, że w głowie mi się kręci, co nawet nie było do niego tylko do mnie samej
niech już ta @ przyjdzie, bo ciężko ze mną i komuś łeb ukręcę, zjadłabym dzisiaj konia z kopytami
a która idzie jutro do Lidla na zakupy zimowe dla dzieci?

Zgłoś nadużycie #12413 2 października 2016, 12:30

zagubiona Gotowa na wszystko
Niebieska tu masz cytat z ustawy ja ją przeczytałm całą i naprawą nic tam nie pisze że nie zrobili by komukolwiek cc. Najśmieszniejsz jest to że w tej ustawie nie ma nic o badaniach pranatalnych a jakoś słychać nie raz że będą zakazeane.Ludzie słuchają mediów którę są polityczne albo tylko kościoła a mało kto czyta ustawę i przeanalizuje punkt za punktem.Tu masz cytat z ustawy odnośnie który myślę że odtyczyłby Ciebie:
Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia dziecka poczętego są następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu matki dziecka poczętego albo dziecka poczętego.

Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #12414 2 października 2016, 12:32

Sofi Fajna mama
Niebieska ja też tak sobie wkrecam bo mam mega senność od wczoraj, miałam tak w ciąży z Różą że jeszcze przed testem spałam w południe 3 dni pod rząd, co mi sie nie zdarza żeby spać w dzień ;) mam nadzieję ze to nie przez ciastka pełne glutenu które podjadam ;) piję właśnie drugą mocną kawe bo chodzę jak lunatyk
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12415 2 października 2016, 12:35

Mika29 Fajna mama
MamaNatana narazie wielki znak zapytania z @. Współczuję sytuacji i trzymam kciuki za wizytę u gin.

Niebieska ja chcę iść polować na buty. Zobaczymy jakie będą.

Zgłoś nadużycie #12416 2 października 2016, 12:49

mala_ala Gotowa na wszystko
Ja też ostatnio czuję sie fatalnie, ciągle ten bol glowy, mocne zawroty głowy, i nie dobrze mi czuję taka gule w gardle... ogólnie bleeee!! W ciąży na pewno nie jestem wczoraj mialam owulacje... jestem wykończona psychicznie i fizyczne.... Dziś będę obrywac winogrono na wino..

Zgłoś nadużycie #12417 2 października 2016, 13:21

nyna Gotowa na wszystko
witam sie na szybko. Zakupy niezbyt udane liczyłam ze beda już czapy zimowe rekawiczki a tu nic kupiłam Marcelowi tylko kurtke. No i tak jak mysłam rozłożyło go na całego zapalenie oskrzeli ,antybiotyk ... echh.....
Miłej niedzieli u nas bardzo marudna...

Zgłoś nadużycie #12418 2 października 2016, 14:00

Sekundka Zaprawiona w bojach
Nyna, zdrówka dla synka :)

Zgłoś nadużycie #12419 2 października 2016, 14:32

Paola_33 Supermama
Nyna - szybkiego wyzdrowienia Marcela !

Mala Ala - i Tobie lepszego samopoczucia, odpoczynku !

Mika - gratuluję, już zaczynasz 2 miesiąc ciąży :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12420 2 października 2016, 14:44

mala_ala Gotowa na wszystko
Nyna dużo zdrówka dla synka :-) moja tez coś chrypi, nie zapowiada sie za dobrze to wszystko....

Zgłoś nadużycie #12421 2 października 2016, 14:51

Sofi Fajna mama
Mala ala życzę odpoczynku fizycznego i psychicznego, zbieranievwinogron to fakne zajęcie :) też czasem mam takie onjawy w owu
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #12422 2 października 2016, 18:29

nyna Gotowa na wszystko
A mi sie chyba przesuneła owu wczoraj kuły mnie jajniki dziś śluz mnie zalewa a powinnam ja miec dopiero piatek sobota.... Zobaczymy jesli tak to przedemna jeszcze 2 stracone cykle na leczenie :(

Zgłoś nadużycie #12423 2 października 2016, 19:14

mama2dziewczynek Zadomowiona
Hej dziewczynki mozna do Was? Bo sama ze soba ocipieje w tych staraniach😑

Zgłoś nadużycie #12424 2 października 2016, 19:21

Sofi Fajna mama
my tez cipiejemy, więc cipiejmy razem ;P który masz dzień cyklu? kiedy testujesz?

Zgłoś nadużycie #12425 2 października 2016, 19:26

16dc ale przy moich 35 (rozwalily sie totalnie) to juz glupieje..do tego clo i bromek..jeszcze sporo czasu do testowania.

Zgłoś nadużycie #12426 2 października 2016, 19:47

Sofi Fajna mama
Czyli zrób sobie swoja ulubioną herbatę i obejrzyj ulubiony film :) albo dobrą komedię :) byle nie myśleć

Zgłoś nadużycie #12427 2 października 2016, 19:50

Sekundka Zaprawiona w bojach

zagubiona napisał(a)

Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia dziecka poczętego są następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu matki dziecka poczętego albo dziecka poczętego.

Wszystko super tylko moim zdaniem żaden lekarz nie podejmie się tego ryzyka ze względu na pkt: 
"„Art. 154. § 1. Jeżeli następstwem czynu, o którym mowa w art. 152 § 1, jest śmierć matki dziecka poczętego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10."
"„Art. 152. § 1. Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
A najdziwniejszy pkt to:
"§ 4. Jeżeli sprawcą czynu określonego w § 1 jest matka dziecka poczętego, sąd może zastosować wobec niej nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia"
Czyli może, ale nie musi, a po drugie dość że kobieta straci dziecko i będzie już dość załamana to jeszcze będą ją traktować jakby sama tego chciała...
I teraz tak: albo wrócą koperty pod ladą, albo wszystko będzie robione w "piwnicach", albo to będzie jakiś totalny rozpiździel i kto będzie chciał tu wogóle rodzić, tymbardziej ludzie zaczną stąd uciekać...

Zgłoś nadużycie #12428 2 października 2016, 19:51

Wez mamy w domu szptal od tygodnia..zaczelo sie od starszej - zielony katar..leczylam w domu..po pary dniach mloda zarazila sie katarem a starsza juz kaszel 😬 poszlam do lekarza ma wziewy i antybiotyki ale teraz ja chora jak nwm co.. dodac do tego samopoczucie po bromergonie..nie mam dzis sil ani na staranie ani na myslenie ..

Zgłoś nadużycie #12429 2 października 2016, 19:53

Z tego co rozmawialam z moim gin nawet ciaze pozamaciczne beda utrzymywane niestety 😡 poki zywe lub matka nie bedzie w bezposrednim zagrozeniu zycia

Zgłoś nadużycie #12430 2 października 2016, 19:55

Paola_33 Supermama
Witaj Mamo2dziewczynek, i współczuję chorób.
My właśnie kilka dni temu zakończyliśmy maraton zapaleń oskrzeli. Tylko Różyczka się uchowała :-/ Na szczęście chociaż Ona. Mieliśmy się wybrać na basen i nie wyszło. Czasami jest ciężko.
Zdrowia zatem, Mamo i powodzenia w staraniach, gdy rodzina wyzdrowieje i zbierzesz siły !
Melissa    
Idalia