Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #12331 30 września 2016, 10:59

Sekundka Zaprawiona w bojach
Sarita, a pijesz dużo wody? Woda oczyszcza i najlepiej rozrzedza krew, ja np nie mogę octu, wina, imbir też rozrzedza, ananasy bo zawierają bromelanine, czosnek, kurkuma... U mnie zawsze po odrobinie octu już krew leci z nosa :/ Możesz też rano pić przegotowaną wodę z cytryną przy okazji się oczyścisz :)

Jeśli chodzi o wzrost płytek to najlepiej ciemne owoce typu borówki, czarna porzeczka, jeżyny, aronia to jak masz za dużo to to będzie jeszcze zwiększać ilość...

Ja nadal w łóżku bo katar mnie rozłożył..

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #12332 30 września 2016, 11:26

tandem Supermama
Vam z tym naszym domkiem też jest taki plan, przyszłe wakacje na macierzyńskim tam. Marzę, by to się jeszcze spełniło.
niebieska88 fajnie biegać razem, ale zwykle to się ogranicza do wspólnego startu i dobiegnięcia do parku, bo mąż ma o tyle dłuższe nogi, że ja w żaden sposób nie nadążam i biegniemy każdy swoim tempem, ja wracam szybciej, prysznic, potem on i prysznic ;)
sarita ja miałam za niskie ciśnienie często i źle reaguję na utratę krwi, za każdym razem kroplówka, zastrzyki itp i powiedzieli, że to za dużo wszystkiego i nie ma sensu.
megan ja się horrorów boję, ewentualnie thrillery lub kryminały czytałam, horrorów nie ;)
sekundka życzę zdrowia!
załączam jedno zdjęcie domku, z początku wakacji

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12333 30 września 2016, 11:39

nyna Gotowa na wszystko
Melduje że moje lenistwo trwało jakieś 10 min :D do powrotu m. Mieszkanie posprzatane już na weekend nawet 2 okna umyłam :) Jutro wybieramy sie do galeri na zakupy już takie jesienno zimowe tagże niebyło by kiedy ogarnąć. Teraz biore sie za jakiś obiad chyba pulpety z jajek zrobie ...

Zgłoś nadużycie #12334 30 września 2016, 11:44

Sekundka Zaprawiona w bojach
Tandem, dziękuje :)

Ładny domek, uwielbiam drewniane domki :) napewno będzie przytulnie :)

Zgłoś nadużycie #12335 30 września 2016, 12:17

niebieska88 Fajna mama
tandem fajny domek

Paola dawno wstałam tylko mi się nie chce, od 7 jestem na nogach, dom z lekka ogarnełam, mąż w końcu zdjęcia w salonie powiesił,

dzisiaj czuje lekkie kłucia co jakiś czas w podbrzuszu, strasznie mnie korci na test chociaż w poniedziałek, ale wiem, że się rozczaruję

Zgłoś nadużycie #12336 30 września 2016, 12:27

tandem Supermama
nyna to rzeczywiście lenistwo niesamowite ;)

sekundka, niebieska dziękuję, taki jest cel :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #12337 30 września 2016, 12:46

Paola_33 Supermama
Tandem, życzę, by się spełniło Twoje marzenie, domek wygląda uroczo, jak z bajki !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12338 30 września 2016, 13:27

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam
Wow ale miałam do nadrobienia ;-)
aaniaa niebieska sarita ja tam w ciążę nie wierzę. Gdyby była to ostatni test 2 dni po terminie @ byłby pozytywny, chociaż cień cienia a nie zupełnie jedna kreska. Nie popadam w paranoję, że ciąża itd wkurzam się, że dalej @ nie mam bo chciałabym zacząć staranka a nie czekać...dla mnie beta jest zbędna ;-)
nyna gratuluję dobrych wyników!!!
flore 25 dziękuję :-*
sarita gratuluję pracy M, trzymam kciuki za szybkie zaciążenie
niebieska też mam zawsze nerwy przed i w trakcie @ mnie się wydaje, że każdy test taki sam czy to z allegro czy z apteki, jak mają wyjść II to wyjdą
ania też bym była zła, moi rodzice jak zostawali z młodym to też mu pozwalali na wszystko byle zjadł byle był spokojny itd a mnie szlag trafiał, było dużo zgrzytów. Trzymam kciuki za wizytę i napisz od razu po. Gratuluję autka, my też mamy kombi ford mondeo
megan33 trzymam kciuki za owocne działania :-)
Mika ktosiek prześliczy i gratuluję zobaczenia serduszka
Paola dziękuję, ostatni cykl był już dziwny a jeszcze się nie staraliśmy, @ była w terminie a teraz nie ma, pewnie się coś rozregulowało.
Duszka gratulacje. Ile się starałaś bo ja nie w temacie ?? Dbaj o was
Katrina gratuluję półmetku, Może dzidzia chce być niespodzianką ;-)
tandem piękny domek i piękna okolica, My z m mamy działkę niedaleko Nowego Sącza ale tam przeludnione strasznie, więc na razie nic z tym nie robimy. Planujemy sprzedać i kupić w innym miejscu, bardziej na uboczu. Nam to się marzy mieszkać w domku a nie w bloku, choć narzekać nie mogę bo mieszkanie przestrzenne, prawie 90m2. Trzymam bardzo mocno kciuki za macierzyński w przyszłe lato :-*
Kurcze nie wiem która z dziewczyn pisała o urodzinkach pociechy i męża, więc napiszę tylko - 100 lat i wszystkiego co najlepsze
Mala_ala mnie też głowa boli od kilku dni strasznie i ciśnienie mam niskie, że nawet mój mały ma wyższe od mojego..
U mnie tak jak było, czyli @ brak ale objawy coraz bardziej "moje" okresowe, więc może w końcu się doczekam. Jak już pisałam z testami nie wariuję bo jestem pewna, że to nie ciąża, a gdyby jakiś cudem była to będzie niespodzianka haha. Planuję skoczyć z młodym jak wróci po moje wyniki a później do parku i na plac zabaw bo pogoda piękna. Muszę się troszkę zmusić bo samopoczucie nie najlepsze, najgorzej to brzuch boli i te ciśnienie niskie, głowa aż boli. Ale nie mam zamiaru siedzieć w domu cały dzień tym bardziej, że to chyba ostatnie takie ciepłe dni w tym roku.

Zgłoś nadużycie #12339 30 września 2016, 13:37

Mika29 Fajna mama
Tandem domek super. Na następne wakacje już będzie gotowy.

Zgłoś nadużycie #12340 30 września 2016, 13:43

Rozmawiałam z mężem i super by było gdybym zaciążyła z terminem na lipiec lub sierpień, bo mąż na przełomie tych miesięcy ma 3 tyg urlopu i mówi, że wziąłby tacierzyński 2 tyg i byłby z nami 5 tygodni w domu. Młody miałby wakacje i tak myślę, że to byłby nasz czas, taki rodzinny i młody miałby czas na oswojenie się z nowym domownikiem a dzięki m nie byłby pozostawiony sam sobie bo wiadomo jak z maleństwem na początku. Mam nadzieję, że się uda.

Zgłoś nadużycie #12341 30 września 2016, 13:52

sarita Zaprawiona w bojach
Sekundka - piję bardzo dużo ;) w sumie to musiałabym sobie zrobić kontrolnie morfologię i dzieciakom przy okazji.
MamaNatana - trzymam kciuki za to żebyś zaciążyła w planowanym terminie - fajnie by się wszystko ułożyło :)
Tandem - fajny domek - taka letnia rezydencja :) i ta przyroda wokół ... fajnie że Wam się nikt pod nosem nie wybuduje :)

Zgłoś nadużycie #12342 30 września 2016, 14:05

Paola_33 Supermama
Mama Natana - to trzymam kciuki za ciążę X-XI :-) Miłego spacerku !!

Nyna - udanych łowów w galerii.
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #12343 30 września 2016, 14:05

tandem Supermama
mamanatana korzystaj ze słoneczka, jak najbardziej! dziękuję, ten domeczek bardzo na uboczu. Nam też się marzy domek, szukamy miejsca pod miastem, teraz mieszkamy w kamienicy, ale celowo kupiliśmy malutkie, żeby łatwo było komuś wynająć, gdy się wybudujemy :) trzymam kciuki za lipiec-sierpień i dłuugi urlop :)

mika domek właściwie jest gotowy, woda, prąd, łazienka, na poddaszu mamy nowiutkie materace, już w nim spaliśmy :) będziemy montować kozę, by działał cały rok. I cały czas różne udogodnienia i upiększenia :)

sarita też się cieszę i mam nadzieję, że w rodzinie pojawią się dzieci, które z tej przyrody będą korzystać :)

Zgłoś nadużycie #12344 30 września 2016, 14:43

Sarita dziękuję, ja za ciebie też trzymam kciuki bo i u ciebie byłoby super gdybyś zaciążyła i mogła na spokojnie zadomowić się w nowym mieście. Daleko mieszkacie od Warszawy?
Paola dziękuję,mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mogła pochwalić się II a nie tylko narzekać, że @ brak i II brak ;-)
Tandem my też w kamienicy w ścisłym centrum. Z całego serca życzę aby to twoje dzieciaczki biegały beztrosko po tej pięknej łące. Już sobie wyobraziłam mojego małego jak narzeka hihi bo on strasznie nie lubi smyrania trawą po gołych nogach i ucieka na palcach jak najszybciej ;-)
Mam zamiar kupić sobie testy owu i jak już w końcu będziemy mogli działać to mam nadzieję, że pomogą. Miałyście te z allegro? Bo chyba Vam pisała o ciążowych z allegro, że są ok a owu też zdają egzamin? Robiłyście raz dziennie czy dwa? Nie wiem ile kupić, 20 szt na jeden cykl to ok? Bo widziałam aukcje po 20/30 i 50 szt. Ja nigdy nie robiłam takich testów i zielona jestem a jak mi się cykle pomieszały to już sama nie wiem kiedy ta owu będzie. Jadę jednak po te wyniki bo mnie ciekawość zrzera i nie wytrzymam do poniedziałku.

Zgłoś nadużycie #12345 30 września 2016, 14:46

tandem Supermama
mamanatana ta ucieczka na palcach też bardzo malownicza :)
dziękuję ;)

Zgłoś nadużycie #12346 30 września 2016, 14:54

Vam Fajna mama
Paula czuje sie dobrze wiadomo czasem gorszy dzien bieganie co chwila do wc na siusiu co kilka dni te biegunki i bol plecow ale narzekac nie moge :-)

MamaNatana te ciazowe z allegro pokazaly teraz dwie kreski wiec dzialaja. Owu nie wiem ale mysle ze tez. Zycze bardzo w takim razie zeby ciaza zgrala sie z urlopem m. Moj m ma zawsze urlop w czerwcu lipcu lub sierpniu. Jak rodzilam syna uprzedzil wczesniej ze chce na lipiec. Od dnia porodu wzial wolne za sluzby plus nagrodowe i wyszlo 1.5mca w domu. Teraz tez licze ze uda mu sie wziac wczesniej to starszego ogarnie :-D

Zgłoś nadużycie #12347 30 września 2016, 15:02

Vam to trzymam kciuki za wasz urlop i dziękuję. Fajnie tak z m być. Jak urodziłam syna to mąż był tylko 2 tyg i smutno mi było jak byłam sama a on od 13-23 w pracy np. Spacery też miałam ograniczone bo byłam po cc i nie mogłam wózka sama znosić a teraz to już w ogóle bo 3 piętro. No i ja się obawiam jak młody, bo on bardzo przywiązany do mnie i często mówił, że w domku to tylko mama tata i natan. Dlatego wolałabym gdyby mąż był i byśmy razem oswajali się z nową sytuacją. Ale los pokarze ;-)

Zgłoś nadużycie #12348 30 września 2016, 15:27

Vam Fajna mama
No pewnie wszystko jest do ogarniecia :-) ja na 4 pietrze ale wozek zostawialam w piwnicy a potem w ogole ba klatce juz i mlodego tylko na rekach lub w nosidelku zniosilam. Ja tez po cc wiec m z poczatku potrzebny :-)

Zgłoś nadużycie #12349 30 września 2016, 15:49

niebieska88 Fajna mama
mamaNatan mam te testy i niby pokazują, zgadza się to z moimi odczuciami
Vam ja też zawsze miłam w piwnicy wózek, mieszkamy na 3 piętrze, ale nie widzę potzreby wnoszenia go na górę. nie wiem jak jest u Was ale u nas piwnica jest niżej niż drzwi wejściowe i po mniej więcej 8 schodkach musiałam wynieść wózek, ale jeszcze wtedy dziadkowie z nami mieszkali i on mi wynosił i znosił

Zgłoś nadużycie #12350 30 września 2016, 16:18

Vam Fajna mama
U nas tez jest nizej i potem jak m wrocil do pracy to rano mi wystawial a po pracy chowal bo mialam czesto zakupy albo mlody spal i sama go nie taszczylam :-)