Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #11831 23 września 2016, 23:46

Paola_33 Supermama
Sofi, piękne masz widoki, miłego wypoczynku !!

Paula, gratuluję fasolki, widziałam 1. zdj. usg, super pamiątka ! Powodzenia z L4.

Zagubiona, przykro mi, ze szef chciał wykorzystać sytuację z niekorzystną umową. Dobrze, ze mu się odmieniło !! Oby już zachował poziom.
Trzymam kciuki za L4, jeśli nadal o tym myślisz. I gratuluję świetnych przyrostów bety, pięknie się ciąża rozwija :-)

Kamila, Werkaa - zdrowiejecie ??

Atomcia, jeśli będziesz nadal blisko Synka, przyjmie rodzeństwo z radością, nawet gdy nie od razu. Dobrze angażować dziecko do drobnej pomocy nad niemowlakiem - podawanie pieluszek, śpiewanie mu, etc. To buduje więź. I dużo Mu opowiadaj o zmianach.

Katrina - super, ze dzidziuś rośnie zdrowo. Bez względu na płeć na pewno będzie cudowny !

Mika - trzymam kciuki, by wszystkie bad. wypadły w normie ! Córka już dumna z rodzeństwa, dobrze to wróży miłości siostrzanej/ siostrzano-braterskiej.

Starajacasiemama - powodzenia z pracą, byś ją dostała i okazała się wymarzoną !!

mamaNatana85 - dobrze, że się zdecydowałaś na spotkanie z genetykiem, życzę, by badania były jak najbardziej zachęcające. Byś się doczekała kolejnego potomka, zdrowego, równie wspaniałego jak Nataniel.

Aaniaa86 - dużo sił i by Ci weekend szybko zleciał !

Tandem - powodzenia z dietą paleo, by się spodobała i pomogła zdrowotnie ! Wytrwałości i przyjemności z niej !

Vam, mam nadzieję, ze brzuch już się uspokoił. Udanego weekendu !

megan33 - świetnie, ze tarczyca zdrowa. Teraz trzymam kciuki za szybką ciążę !

mala_ala - 12kg to super wynik !! Gratki !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #11832 24 września 2016, 7:09

kamila19880 Fajna mama
Pola jak tam dziewczynki?
Atomcia jak tam test ??
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11833 24 września 2016, 7:52

niebieska88 Fajna mama
Ktos dzisiaj testuje?

Zgłoś nadużycie #11834 24 września 2016, 7:52

zagubiona Gotowa na wszystko
Paula juz nie mysle o l4 choc poczatkowo mimo ze powzolil ni pracowac na 1 zmiane myslalam zeby isc na l4
Idac narobilabym mu klopotow ale tak naprawde odbiloby sie to moich wspolpracownikach i ja tez potem bym tej decyzji zalowala.
Kamila jak tam samopoczucie?
Vam fajnie ze m juz wie i razem sie cieszyc bedziecie, moze przeczul po Twoim zachowaniu , tak jak moj wiedzial.Znaja nasz i ciezko cos ukryc ;) .
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #11835 24 września 2016, 8:01

kamila19880 Fajna mama
Dzisiaj lepiej :) normalnie przespałam całą noc do 6 i dopiero o 6 mnie kaszel zbudził wiec jest dobrze :) :) :) nawet sie wyspałam wczoraj bylam padnieta o 10 dopiero usiadłam prace o 18 skonczylam kolezanka poprosiła zebym tort zrobiła to biszkopt przyszykowałam a zaraz do pracy pozniej brwi zrobic musze tort skonczyc i na mecz M musze jechac jeszcze w domu posprzatac zrobic hybrydy a jutro bede sie pakowac :) wiec intensywnie bedzie :)
niebieska chyba atomcia bo na dzis ma termin @
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11836 24 września 2016, 8:11

Kamila swietne wiesci, dzien intensywny ale oszczedzaj sie.Ja to uwielbiam pakowanie i sama podroz tez bo to takie fajne czekanie jak to bedzie :)

Zgłoś nadużycie #11837 24 września 2016, 8:56

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam

Paola coś źle zrozumiałaś, ja już byłam u genetyka ;-)

Kamila super, że zdrowiejesz. Nie przepracuj się za bardzo bo choroba może o sobie jeszcze przypomnieć.

Monia jak tam dziś się masz? Ja podle...i jak już pisałam jeśli dostanę @ jakoś przeżyję brak ciąży ale to, że mi się z hormonami popiep....ciężko będzie mi zaakceptować, bo to wydłuży czekanie na upragnione dwie II. Dziś nie mam co wyczekiwać bo mam jak w zegarku początek po 30dc czyli jutro.

Mąż odsypia nockę, a ja idę zaraz naleśniki na śniadanie zrobić dla mojego łakomczucha. Na obiad lasagne.

Zgłoś nadużycie #11838 24 września 2016, 9:18

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
hej dzieewczyny :) ja już się melduje z pracy :( koczuję tu od 9 do 21 ... zastanawiam się czy poprosić w poniedziałek dr o zaświadczenie, że jestem w ciąży ... a za miesiąc iść na L4 ...
czy jednak na razie nie mówić szefowi...ale jakbym tak rzuciła mu L4 to bym Go pogrążyła, bo w pracy jestem ja (na cały etat), taka Magda (na 1/2 etatu na um.zlecenie) i On - też raczej 1/2 etatu ... i mimo wszystko, to byłoby trochę nie fair z mojej strony
więc chyba najpierw dam zaświadczenie i będzie miał czas na poszukanie innej osoby na moje miejsce

Zgłoś nadużycie #11839 24 września 2016, 9:34

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Aaniaa jak masz spoko szefa to ja b m o ciąży powiedziała i zawsze możesz się dogadać jak pracować. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży i do dziś mam bardzo dobry kontakt z moją byłą szefową. Po co palić mosty za sobą.

Kamila super, że już lepiej ale uważaj na siebie.

Ja dziś rano miałam mini plamienie. Moja gin mówiła mi, że może się to powtórzyć więc narazie staram zachować się spokój.

Zgłoś nadużycie #11840 24 września 2016, 9:35

Aaniaa powinnas powiedziec szefowi, dac zaswiadczenie.Jak przyjdziesz od razu z l 4 bedzie mial problem, nie ma ludzi nie zastapionych ale ciezko im bedzie.Jak dasz zaswiadczenie nie mozesz dluzej niz 8 godz. pracowac to i tak bedzie zmiana a dasz mu czas na poszukanie pracownika.
Mamanatanka jurto testujesz czy czekasz czy @ przyjdzie?
Mika oszczedzaj sie.

Zgłoś nadużycie #11841 24 września 2016, 9:36

Mika29 no własnie szef nie za ciekawy ... nie patrzy na inncyh współpracowaników, tylko na siebie ... mi każe rozwiązywać błędy, które On np. popełnił ... no ogólnie z chęcią to bym teraz poszła na L4, ale nie pójdę ...

Zgłoś nadużycie #11842 24 września 2016, 10:21

Vam Fajna mama
Zagubiona to dobrze, że zarówno Ty jak i szef jesteście już zadowoleni i wiecie co robić. Na l4 zawsze zdąrzysz pójść, jak zrobi Ci się ciężko :)

Kamila super, że czujesz się lepiej, może leki coś pomagają? Szybkiego i sprawnego przygotowania życzę.

mamaNatana ale mi zrobiłaś smaka na lasagne!!! życzę żeby @ nie przyszła.

Aniaaa to dobry pomysł, najpierw mu daj znać i powiedz, żeby się zorganizował, bo pewnie będziesz chciała skorzystać z l4

Mika skoro gin mówi, że jest ok to się nie martw :) Ale wiem że latwo panikować. Nie przemęczaj się po prostu.

Ja już wróciłam z zakupów chwila odpoczynku z Inką i biorę się za robotę. Staram się nie przepracowywać teraz, bo ostatnio szybko się męczę i pobolewa brzuch i plecy, ale i tak coś trzeba. Zaraz będę piec sernik z malinami, zrobię 2 sałatki, upieke udka i usmaże kotleciki z kurczaka. Potem ogarnąć łazienkę jeszcze i podłogi chociaż zrobić. M wróci po 14 mam nadzieję to trochę mi pomoże bo dziś Jego siotry przychodzą i teściowa się zapowiedziała jeszcze.

Zgłoś nadużycie #11843 24 września 2016, 10:25

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Ania też bym dała zaświadczenie, tym bardziej, że piszesz że na razie nie idziesz na l4.
Mika trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze
Zagubiona czekam na @, czuję po prostu, że szkoda robić testu. Ogromnie chciałabym mieć niespodziankę, że jednak @ brak...ale tak nie będzie, tak czuję.
Monia a ty pisałaś, że będziesz testować 24, testujesz czy czekasz na @ ?? trzymam kciuki za ciebie
Atomcia testowałaś ponownie ??
ja dziś o dziwo mam przypływ energii mimo bóli brzucha jakie mam, więc zabieram się za prace domowe.
vam zapraszam ;-) mój syn da się pokroić za kawałek lasagne. Dzięki za kciuki, mi dziś już nadzieji brak kompletnie, wczoraj się stresowałam a dziś już na chłodno, bynajmniej na tą chwilkę. Toś se roboty zaplanowała, m kocha to i pomoże ;-) mój też zawsze mi pomaga

Zgłoś nadużycie #11844 24 września 2016, 10:43

Katrina13 Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny!
Sangmama odezwij się! Martwimy się!
Mika powinnaś dużo leżeć skoro zdarzyło Ci się plamienie i nic nie dźwigaj:* Na temat plamień przez swoją historię jestem jakaś przewrażliwiona.
Paola jak zdrówko Twojej rodzinki? Płeć nieważna byle dzidzia zdrowa była i poród bez komplikacji.
MamaNatana nie trać nadziei :*
Vam ja na początku ciąży też się szybko męczyłam ale teraz za to nie czuję że w ciąży jestem :) Super Twój M zareagował, faceci to mają intuicję ;p Skoro jesteś płaczliwa to może będzie dziewczynka, bo ja przy ciąży z córcią byłam strasznie wrażliwa ;p
Ania powinnaś jakoś szefa przygotować na swoje odejście.
Zagubiona super, że szef zmienił zdanie i możesz pracować na ranną zmianę, przynajmniej problem z odbieraniem córci z przedszkola masz rozwiązany:*
Kamila co robisz z brwiami? Dobrze, że już zdrowiejesz:*

Zgłoś nadużycie #11845 24 września 2016, 10:44

tandem Supermama
Witam się sobotnio :)

Mika chyba dzieci tak mają, że się cieszą i nie potrafią utrzymać języka za zębami :)

megan super,że na usg tarczycy wszystko ok :) też bym chyba zrobiła tak jak Ty, że nie mówiła długo. Nam rodzice powiedzieli po usg z serduszkiem, jak miałam 12 lat :)

zagubiona dziękuję. Póki co nie dowierzam, że mąż wrócił na stałe, jak minie poniedziałek, wtorek - powinnam się oswoić :) Fakt, nie powinni tak mówić, dobrze, że zwróciłaś mi na to uwagę. Ale może potrzebowałam to wtedy usłyszeć... Wcześniej zwykły gin mówił cały czas, że wszystko jest ok. W grudniu byłam u endo, bo miałam tsh lekko podwyższone, dostałam tabletki i od lutego już było ładne, takie się utrzymuje. W kwietniu i maju byłam u napro, dała mi tabletki na obniżenie nieco prolaktyny, bo była troszkę ponad normą (co gin nie przeszkadzało). Dostałam też inne leki wspomagające, a po owu od maja mam duphaston i luteinę, bo progesteron niski. Poza tym właściwie cały czas wszystko ok. Nie wiem co myśleć, muszę na to spojrzeć tak z boku.
Super,że szef się zgodził :) może pomyślał, co to będzie jak Cię straci i pójdziesz na l4 :)

sangmama odezwij się :)

sofi pięknie tam masz :)

vam pięknie, że Cię tak utulił :) owocnych przygotowań!

Paola przyjemności na paleo na pewno będą, bo zmotywuje do poszukiwania nowych przepisów, a takie smakowanie to zawsze przyjemność :) oby też zdrowotnie pomogła mi, a mąż trochę schudł - to się ucieszy :)

kamila dobrze,że już lepiej się czujesz, leki działają, dobrego dnia!

aaniaa lepiej porozmawiaj w przyszłym tygodniu z szefem, to będzie na spokojnie mógł poszukać zastępstwa dla Ciebie.

mika a masz duphaston lub luteinę jakby co, bo nie pamiętam?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11846 24 września 2016, 10:45

Madzia i Mała ala chyba remontami są zajęte bo nic nie piszą :( Ja też już nie mogę się doczekać malowania mojego salonu-sypialni i przedpokoju :)
Vam a jakie sałatki będziesz robić? Może masz jakiś ciekawy przepis? Ja za tydzień mam podwójną i to dwudniową imprezę urodzinową i też musze wymyśleć jakieś menu;/

Zgłoś nadużycie #11847 24 września 2016, 10:49

Tandem to chyba moja córcia jest wyjątkiem, bo ona utrzymała tajemnicę o dziecku, a dowiedziała się jako pierwsza, że będzie dzidziuś :) jakie plany na dzisiaj? Mój M idzie do pracy na noc, a teraz śpi po nocce, więc dzień spędzimy w domowym zaciszu, jutro tak samo.

Zgłoś nadużycie #11848 24 września 2016, 11:15

tandem Supermama
Katrina fajnie,zazdroszczę takiego weekendu! Ja w pracy z przerwą na ślub, do 21 dziś, a jutro od 9 do 15 (bo idziemy na poprawiny). Mąż sam.
PS - Hihi, właśnie mnie odwiedził na chwilkę :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11849 24 września 2016, 11:39

tandem super, że M po powrocie się tak stara :)
Mój od rana szukał jakiegoś samochodu do kupna i niestety - lipa ... jutro jedzie do kuzyna i może od niego odkupmy audi a4 b6 kombi w dieslu - ale boje sie,ze bedzie ciut za male jak na potem 4os. rodzine ...

Zgłoś nadużycie #11850 24 września 2016, 11:52

Ania ja myślę że kombik będzie w sam raz na Waszą czwórkę :) a ile chcecie wydać na autko? my mamy A3 i się pomieścimy, ale może w przyszłym roku zmienimy na jakiś lepszy model :) mąż tylko przegląda ogłoszenia ;p