Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #11791 23 września 2016, 14:16

Monia8910 Zadomowiona
Aaa pozwole sobie jeszcze wam wrzucic link na FB jesli ktoras z was ma konto i chciałaby w jaki kolwiek sposob pomoc w ratowaniu zycia dzieciom ktorym zagraza aborcja z róznych przyczyn polubcie tą strone i udostepniajcie aby i inni mogli do niej dolączyć ! Ten ksiądz razem z wolontariuszami pomagaja samotnym matkom ktore zostaly odrzucone ktore nie maja niczego, rodzinom ktorych nie stac na utrzymanie dzieci , dzieciom ktore zostaly do nich podrzucone , kobietom ktore sa zmuszane do abororcji przez swoje rodziny itd poczytajcie poogladajcie naprawd warto :) czasem nie potrafią sami pomoc potrzebują pomocy pienieznej ubranek pampersów wózków itd itd :) Jesli ktoras z was bd miala ochote pomoc napewno bardzo ich to ucieszy :)

Zgłoś nadużycie #11792 23 września 2016, 14:18

paula1940 Zaprawiona w bojach
Odebralammalego. Tak mam juz podpis jej. Kurcze ale temat,ja powiem wam ze moja klientka chciala usunac ciaze bo stwierdzili u jej dziecka downa czy jak sie to pisze.... ja jej odradzalam i mowilam zeby poszla to potwierdzic gdzie indziej bo lekarze sie myla.... powiedziala ze sie zastanowi byla zalamana miala cos ok 40 lat dlugo sie starali bardzo. Co sie okazalo: dziecko bylo zdrowe urodzila je lekarz zle stwierdzil diagnoze. Do tej pory jest mi wdzieczna mimo tego ze ja sie nie uwazam za osobe ktora uratowala jej dziecko,zdrowy rozsadek i tyle.

Zgłoś nadużycie #11793 23 września 2016, 14:19

Mika29 Fajna mama
Co do aborcji myślę tak jak Wy dziewczyny. Powinna być dozwolona tylko jak jest zagrożone życie matki.

Ja piszę tylko z tel więc też nie raz mam literówki. :-)

Zgłoś nadużycie #11794 23 września 2016, 14:25

Monia8910 Zadomowiona
A kto ich nie ma ;D jak maly ze mna pisze to co chwile mam jakieś literowki :D

Zgłoś nadużycie #11795 23 września 2016, 14:25

paula1940 Zaprawiona w bojach
Ja to samo tylko telefon :-)

Zgłoś nadużycie #11796 23 września 2016, 14:51

kamila19880 Fajna mama
Ja jestem za aborcja w tych trzech przypadkach co do tej pory zagrożenie życia, choroba gwałt , w życiu nie zmusiłabym swojej córki gdyby została brutalnie zgwałcona itp do zostawienia ciąży to jest jej decyzja co zrobi po pózniej patrzeć na krzywdę swojego dziecka nie jest fajnie albo pójdzie sama sie zabije ( znam taki przypadek) laska zgwałcona 16 L rodzice wielce pobożni zabronili psycholog terapia niby i te sprawy a sie powiesiła z dzieckiem w brzuchu!! No sorry tak sie nie robi . Czytałam kiedyś artykuł o krajach gdzie jest całkowity zakaz aborcji i kobiety które poroniły nie raz siedzą w więzieniu 25 L bo sad uznał ze to nie było poronienie i więzienia były przepełnione takimi przypadkami. Jak znajdę go to wrzucę
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11797 23 września 2016, 14:52

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
paula zapomniałam napisać, nieźle porąbana jest ta twoja szefowa. Co ona sobie wyobraża, żeby tak na ciebie krzyczeć. Miej ją głęboko i dbaj o was.
Jeśli chodzi o aborcję. Nie popieram jej w przypadku podejrzenia downa bo właśnie może być tak jak paula pisze, lekarz to też człowiek i o pomyłkę łatwo. Ale jestem za w przypadku gwałtu/molestowania/zagrożenia życia matki/głębokiego uszkodzenia płodu jak brak czaszki. Gdy byłam w ciąży z synem na innym forum pisała ze mną dziewczyna, której córeczka nie miała czaszki, zgon po urodzeniu w przeciągu 5 minut tak jej lekarze powiedzieli. Miała mnóstwo badań u różnych lekarzy i wszyscy zgodnie potwierdzili wadę. Była w 21tc, chciała usunąć bo źle znosiła to psychicznie, niestety nie chcieli pomimo tego, że miała skierowanie. To co przeżyła przez kolejne 20tc (urodziła w 41tc) nie można życzyć wrogowi. Załamała się psychicznie, dostała silnej depresji i nie była w stanie zajmować się swoim 4 letnim synem, była jak warzywko, żyła bo żyła. Szpital psychiatryczny itd. To samo co czuje kobieta nosząc dziecko gwałciciela ?? Ja wiem, że dziecko niczemu niewinne ale ja bym chyba nie pokochała takiego dziecka albo bym obwiniała, że jest owocem gwałtu. Nigdy aborcji na zawołanie jak się nie chce zabezpieczać, ale...w przypadkach które opisałam sądzę, że kobieta ma prawo o sobie i swoim ciele decydować. Co nie oznacza, że zrobi aborcję. Kobieta powinna mieć wybór. Takie moje zdanie.
Zaraz synuś wróci i będzie głośno i wesoło ;-)
Kamila też słyszałam o tym i, że po poronieniu trzeba bardzo dobrze udowodnić jaka przyczyna, czy czasem się nie chciało poronić. A tak mnie zastanawia co w przypadku ciąży pozamacicznej? Czy zabieg to zabieg czy aborcja ?? ?

Zgłoś nadużycie #11798 23 września 2016, 15:28

niebieska88 Fajna mama
ciąża pozamaciczna to też aborcja, przerwaie ciąży to przerwanie ciąży nie zależy od powodu

Zgłoś nadużycie #11799 23 września 2016, 15:40

tandem Supermama
vam, katrina. mika to powiecie mi potem jak się ten nasz ubezpieczyciel sprawdził ;)

sarita ale to widzisz, dobrze, że byłaś nastawiona na długie przerwy, skoro takie miałaś potem zalecenia ;) myślę, że Twój syn ma talenty, tylko jeszcze nieodkryte ;) ale oczywiście jeśli masz jakieś przeczucia to lepiej je sprawdzić.

mamanatana pomidorek fajny, prawdziwy na pewno a nie przebrany,wyselekcjonowany by spełniać precyzyjne normy kształtu - i bardzo dobrze :)

aaniaa miłego spaceru!

monia8910 zgadzam się z Tobą :)

kamila straszna ta historia, dlaczego nie dali swojej córce żadnego wsparcia, tego psychologa czy cokolwiek :(

dziewczyny, do pozamacicznej i innych sytuacji zagrożenia życia matki:
§ 3. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój
zdrowia dziecka poczętego są następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia
niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu matki dziecka poczętego albo dziecka poczętego.
§ 4. Jeżeli sprawcą czynu określonego w § 1 jest matka dziecka poczętego, sąd może zastosować
wobec niej nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia

To trochę wyrwane z kontekstu, bo ten projekt ustawy to są tylko odnośniki i proponowane zmiany. :) ale jakby co jest tutaj: http://www.stopaborcji.pl/wp-content/uploads/2016/03/projekt_2016.pdf Bo właśnie gdy zaczynały się rozmowy na ten temat, to postanowiłam poszukać ten projekt by wiedzieć o co chodzi.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11800 23 września 2016, 15:49

Mika29 Fajna mama
Tandem w pierwszej ciąży nie miałam problemu. Wypłacił wszystko co się należało i bardzo szybko. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie.

Zgłoś nadużycie #11801 23 września 2016, 15:59

tandem Supermama
Mika to na pewno, zależy im na renomie ;)
Już nie wiem co zrobić, by nam się też udało. Próbowałam zapisać się do gin, do której zwykle w ciągu tygodnia miałam termin, by poprosić ją o clo. Ale niestety wolny ma dopiero 25.10.
Jestem zapisana do gina, który dał mi skierowanie do szpitala (w którym byłam w lipcu - wszystkie wyniki ok), na 11.10 - ale to już po kolejnym owu, czyli zero szans na clo, na monitoring, cokolwiek.
Napro ma termin tez dopiero 24.10. Nie wiem jaki ona ma na nas dalszy pomysł, skoro też już w maju mówiła, że do lipca się nam uda, że wszystko ok.
Czuję się taka bezradna... Przepraszam, pewnie nieskładnie, ale musiałam Wam to napisać.

Dobrego popołudnia dziewczyny, ja za kilka godzin będę już miała męża przy sobie (chociaż taka pociecha)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11802 23 września 2016, 16:33

kamila19880 Fajna mama
Tandem ależ ona miała wizyty u psychologa na terapie chodziła , dziecko miało ość do adopcji ale to została do tego zmuszona
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11803 23 września 2016, 17:24

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Ja tam twierdzę, że w szczególnych przypadkach każda z kobiet/dziewczyn powinna mieć prawo wyboru. Każda z nas ma sumienie i to powinna brać na swoje barki a nie, że ktoś za nas decyduje. To samo z in vitro. Nie rozumiem dlaczego mieszają w życie religię. Dla mnie in vitro to leczenie a każdy powiniem mieć prawo do leczenia. Poza tym nie każdy polak to katolik.

Mnie strasznie brzuch boli i piersi szczypią, pieką okropnie. Leżę zmarznięta pod kocem a w domu 23st. Ehhh niech już będzie ta niedziela.

Zgłoś nadużycie #11804 23 września 2016, 17:55

Mika29 Fajna mama
Wczoraj powiedzieliśmy córce, że będzie miała rodzeństwo ale ma narazie nikomu nie mówić. Dziś Pani w przedszkolu się śmiała bo Julia uroczyście na głos oznajmiła, że mama w brzuchu ma małego dzidziolka.
Zagubiona naszym dzieciom chyba trudno utrzymać tajemnice :-)

Zgłoś nadużycie #11805 23 września 2016, 17:57

Mika29 Fajna mama
MamaNatana szczypanie i pieczenie piersi to dobry znak. Trzymam kciuki.

Zgłoś nadużycie #11806 23 września 2016, 17:57

Monia8910 Zadomowiona
Niebieska tak ciaza pozamaciczna to tez aborcja ale z tego co wiem to ciaza pozamaciczna jest zawsze zagrozeniem zycia dla matki.

Zgłoś nadużycie #11807 23 września 2016, 18:21

megan33 Zaprawiona w bojach
co do aborcji -ja uważam, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru/ decyzji w tych trzech przypadkach( gwałt, zagrożenie życia matki/ dziecka) i ani Kościół ani Państwo nie powinno nam tego prawa odbierać, co kto zrobi to już jego sumienie, jego decyzja - co ja bym zrobiła w w/w sytuacjach nie wiem i mam nadzieję że nigdy nie będę musiała się tego dowiadywać

ja byłam dziś na usg tarczycy i jest na szczęście wszystko ok :)

jak już uda mi się zajść to nie będę mówić dzieciom i nikomu innemu (poza moją mamą pewnie- bo ona zastaje z dziewczynami jak jadę do gina) - dopiero po skończonym 3 miesiącu chcę powiedzieć

Zgłoś nadużycie #11808 23 września 2016, 18:37

Vam Fajna mama
Nooo my juz w domu oby m udalo sie dzis skonczyc do domu :-D

Zgłoś nadużycie #11809 23 września 2016, 18:53

Monia8910 Zadomowiona
Mamanatana witam w grupie ... czekam na @ jak ma przyjsc to niech przychodzi i zaczynamy nowy cykl ! :) piersi mam nabrzmiałe swedzą sutki bola przy dotyku widac mi zyly na piersiach pobolewanie brzucha ustało czasem cos sie tam lekko odezwie zgaga ciagle wraca jestem taka padnieta juz o 16 myslalam ze zasne na stojąco nic mi sie nie chce ;/ bolą mnie plecy no normalnie szok niehc juz ta @ przychodzi bo wykituje ...
M juz w domu od 17 fajnie zaraz czas lepiej mi leci :) rozwiesilam z synkiem ogloszenia o ptaszku ale jeszcze nikt sie nie zglosil zobacyzmy co bd dalej :)

Zgłoś nadużycie #11810 23 września 2016, 18:57

kamila19880 Fajna mama
monia to dobre znaki :) :) :)