Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #11731 23 września 2016, 9:18

mala_ala Gotowa na wszystko

Vam napisał(a)

Czesc wszystkim. Przeczytalam ale nie pamietam co komu mialam. Nie mam sil dzis. 4x pogonilo mnie do wc brzuch boli jesc sie boje. Oby nie zadna jelitowka i przeszlo szybko bo dzis do domu mam jechac.

Vam, duzo zdrówka :-*

Zgłoś nadużycie #11732 23 września 2016, 9:21

tandem Supermama
mala_ala 12kg super :) gratuluję wytrwałości

mamanatana 19kg to dużo, fajnie,że udało się ot tak ;)

vam zdrowia!

mika no tak, szkoda, że płatnie ale cóż zrobić. to czekamy na wyniki :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11733 23 września 2016, 9:27

Mika29 Fajna mama
Mala_ala piękny wynik.

Dziękuję tandem. :-)

Zgłoś nadużycie #11734 23 września 2016, 9:30

niebieska88 Fajna mama
9 rano, a ciężko już nadrobić

taszka fajnie, że się wybawiłaś na weselu

Zgłoś nadużycie #11735 23 września 2016, 9:39

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Vam zdrówka życzę
Mala ala Ty też masz imponujący wynik, gratuluję. U mnie za szybko to poszło i skórę na udach mam nie taką jakbym chciała ale cóż.
Mika u mnie też nie ma dobrych ginów na nfz, pewnie im za pało płacą, że im się nie chce do pracy przykładać....
Tandem dziękuję
Mnie się coś z dziąsłami porobiło. Od dwóch dni mnie bolą a dziś to już masakra i śniadania nie umiem zjeść bo boli jak diabli. Nie mam czerwonych tylko opuchnięte i bolą okropnie i to w całej buzi. Ja to jakaś inna chyba jestem, co róż coś mi innego dolega :-(

Zgłoś nadużycie #11736 23 września 2016, 9:40

kamila19880 Fajna mama
Mika suchy bardzo, patrzyłam objawy to wychodzi na to ze jak na astmę wszystkie mam moj dziadek miał, 2 lata temu miałam badania pod tym kontem i noe wykryło. W ciagu 2 lat mogłam sie astmy nabawić? Ponowić badania . Lekarka sie pytała o astmę ale mówiłam ze miałam badania tylko nie powiedziałam ze 2 lata temu. Bo mnie normalnie dusi czuje sie w nocy jak by ktoś mi przydusił mostek nie moge złapać oddechu a jak prubuje głęboko to nie dam rady i dusze sie. I w dzien tego nie mam tylko w nocy nad ranem i jeszcze pare innych
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11737 23 września 2016, 9:47

kamila19880 napisał(a)

Mika suchy bardzo, patrzyłam objawy to wychodzi na to ze jak na astmę wszystkie mam moj dziadek miał, 2 lata temu miałam badania pod tym kontem i noe wykryło. W ciagu 2 lat mogłam sie astmy nabawić? Ponowić badania . Lekarka sie pytała o astmę ale mówiłam ze miałam badania tylko nie powiedziałam ze 2 lata temu. Bo mnie normalnie dusi czuje sie w nocy jak by ktoś mi przydusił mostek nie moge złapać oddechu a jak prubuje głęboko to nie dam rady i dusze sie. I w dzien tego nie mam tylko w nocy nad ranem i jeszcze pare innych

Kamila to ja pytałam o rodzaj kaszlu ;-) współczuję bo ja też często mam właśnie suchy i całe noce mnie dusi. Z mojego doświadczenia wiem, że suchy właśnie atakuje w nocy najbardziej. Z domowych sposobów pomaga wypicie łyżki oleju/oliwy lub miodu, ważne żeby nawilżyć gardło i nie popijać, no i ten tymianek, parzyłam i dużo piłam to też pomagało.

Zgłoś nadużycie #11738 23 września 2016, 9:49

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
mamaNatana pracuję w biurze podróży :P wiec 12h przy biurku ... czasem są Klienci, czasem ich nie ma różnie to bywa ... tym bardziej, że już jest raczej po sezonie .
ja mam lekarza w lux-medzie, nie wiem czy dobrego, zobaczymy w trakcie.
Lepsi w lux-medzie są i owszem,ale u nich na wizytę czeka się 3 miesiące ! więc nie mam nawet jak się do nich zapisać
Muszę iść do dentysty - ząb mi się troszkę ukruszył - ósemka na dole - powiedzcie mi, po 12 tc. dopiero mogę zniecuzlenie w ciąży brać? Bo pamiętam, że w poprzedniej normalnie leczyłam zęby i bralam znieczulenie pomimo ciąży (oczywiście dentystka była o tym fakcie informowana)

Zgłoś nadużycie #11739 23 września 2016, 9:55

Mika29 Fajna mama
Kamila kiedyś miałam taki kaszel suchy i głównie w nocy. Okazało się, że miałam zapalenie tchawicy. Dostałam antybiotyk i przeszło.

Zgłoś nadużycie #11740 23 września 2016, 9:57

Mika29 Fajna mama
Aaniaa niestety nie pomogę. Ja w pierwszej ciąży chodziłam do dentysty ale bez znieczulenia.

Zgłoś nadużycie #11741 23 września 2016, 10:03

tandem Supermama
kamila siemię lniane dobrze nawilża struny głosowe i gardło, zalej sobie gorącą wodą, taki kleik i zjedz na wieczór ;)

aaniaa jak się tylko ukruszył to próbuj bez znieczulenia, albo może jest jakieś dozwolone w ciąży. Ja znieczulenie brałam tylko jak mi wyrywali ósemki.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11742 23 września 2016, 10:13

Zjadłam jakoś śniadanie, popłuczę szałwią, może coś pomoże na te dziąsła. Muszę się zebrać do sklepu a tak mi się nie chce.

Aniu dobrze, że nie masz ciężkiej pracy lub w ciągłym ruchu. Jest specjalne słabsze znieczulenie dla ciężarnych, więc może to dostawałaś ale nie wiem czy są jakieś wytyczne jeśli chodzi o tc

Zgłoś nadużycie #11743 23 września 2016, 10:42

Vam Fajna mama
MamaNatana ja lecze zawsze bez znieczulenia ale teraz we wtorek konczylam ten moj nieszczesny kanalowy i powiedzialam ze od ostatnie wizyty zrobilam test i jestem w ciazy to dostalam znieczulenie ale slabsze niz ostatnio. Bez adrenaliny jak to dentysta powiedzial.
Kamila moze wiec powtorz badania pod katem astmy. Mysle ze to co jakis czas moze sie zmieniac. Tez slyszalam o siemieniu lnianym i prawoslaz tez nawilza.
U mnie odpukac lepiej. 5z w wc sniadanie zjadlam i zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #11744 23 września 2016, 10:42

na 100% miałam znieczulenie, więc na pewno jest możliwe... ale nie pamiętam od którego tc ... bo ja nawet jak mam zatrutego zęba, to i tak proszę o znieczuelnie - bez tego nic sobie nie dam zrobić :D taka ze mnie panikara, jeśli chodzi o dentystę ...

Zgłoś nadużycie #11745 23 września 2016, 10:52

Ja jak byłam w ciąży z synem musiałam wyrwać zęba bo się zapalenie zrobiło i ropa, na wierzchu ząb zdrowy a od środka zepsuty i strasznie się bałam czy mogę znieczulenie to też mi mówiła, że jest specjalne dla ciężarnych i że lepiej ze znieczuleniem jak ktoś źle znosi leczenie bo mniej stresu itd ale ja byłam w połowie ciąży.

Zgłoś nadużycie #11746 23 września 2016, 11:00

Monia8910 Zadomowiona
Czesc dziewczyny widze wy aktywne od samego rana :) ja zaraz ide sprzatac... Strasznie sie przed chwila zestresowalam moj maly malo co oka nie wybil o rog stolika :( doslownie 0.5 cm i bylby bez oka... wieczorem jade kupic nowy stolik bez rogow... Powiedzialam mojemu M ze wole wydac 300 e na stolik niz do konca zycia sobie nie moc wybaczyc ze mojemu dziecku stala sie  krzywda bo szkoda kasy nam bylo na nowy... M sie ze mna zgodzil...  Myslalam ze bd cos kombinowal bo w zasadzie ten stolik co teraz mamy ma z 2 lata i jest w bardzo dobrym stanie... Myslam ze M bd marudzil bo raczej nalezymy do osob ktore wola miec cos odlozone w razie W na czarna godzine i jak nie trzeba to nie wydajemy na daremno ale uwazam ze slusze zrobie kupujac nowy stolik w koncu zycie naszego synka jest najwazniejsze. I na szczescie w tej kwesti sie z M zgadzamy

Zgłoś nadużycie #11747 23 września 2016, 11:02

sarita Zaprawiona w bojach
Hejka!
Dziękuję za miłe przyjęcie do grupy :*
Poczytałam Was, ale wszystko mi się miesza jeszcze - duuużo Was bardzo :)
MamaNatana , mam koleżankę z poprzedniego ciążowego forum która ma synka autystycznego. Nie wiem dokładnie jakie uwarunkowania ma jego choroba ale z tego co kojarzę to nie wina genów , a choroba jest u niego dość łagodna.
1,5 roku temu ta koleżanka urodziła drugiego synka i póki co wszystko OK.

Wszystkim chorowitkom, życzę dużo zdrowia.

Mój synek wczoraj skończył 5 lat i jutro czeka mnie imprezka dla niego i w sumie za jednym zamachem dla mojego męża , bo ma urodziny za 5 dni ;)

też myślałam o prezencie testowym dla niego , ale wczoraj poszłam na betę i znowu ujemna :(

Przepraszam,że się tak często nie udzielam , ale praca i obowiązki domowe trochę mnie ograniczają.
Córka ma zajęcia pozaszkolne z tańca we wtorki i czwartki , a w środy i piątki prowadzam córkę i syna na karate. Z karate to dopiero początki, ale od pierwszych zajęć prowadzący chciał aby Kasia zostawał dłużej z grupą bardziej zaawansowaną, bo jest bardziej rozciągnięta od dzieci które już dłużej chodzą na karate ;)
Jak miała jakieś 2 lata już szpagaty robiła a od 3rż na taniec chodzi ;) W między czasie był rok akrobatyki , ale zajęcia z akrobatyki zaczęły się pokrywać z tańcem więc trzeba było dokonać wyboru i wybrała taniec.
Za to syn to moja kochana pokraka ;) Ma wiotkość stawów , skrócone ścięgna Achillesa (od chodzenia na palcach) i się od prawie roku rehabilitujemy. Karate też jest dla niego trochę formą rehabilitacji .

Zgłoś nadużycie #11748 23 września 2016, 11:03

eh jak zwykle obudzilam się za późno ... macie dziewczyny swoje ubezpieczenie jakies indywidualne z którego tytułu dostaniecie wypłatę za urodzenie dziecka? ja mam już przekichane chyba, bo okres karencji zazwyczaj wynosi od 9 do 12 mcy :( chyba, że znacie takie, gdzie nie ma karencji bądź jest krótsza?

Zgłoś nadużycie #11749 23 września 2016, 11:06

Monia są jeszcze takie nakładki miękkie na rogi. Ja to miałam przy synku, pogrubia róg a przy tym miękkie, można też w kształcie kulek kupić to już w ogóle rogu nie ma.
Sarita mój też ma łagodną postać, szczęście w nieszczęściu. U mojego syna bliżej 2 lat zaczęło się ujawniać jak mowa ustawała, więc przy drugim będę żyła w ogromnym napięciu. Zdolną masz córcię, ile ma lat? Sto lat dla synka. I tobie uda się w końcu. Podziwiam za chęć 3 dziecka ;-) ja to raczej przy dwójce pozostanę.
Ania ja mam z Generali ale nie mam pojęcia jaki tam okres karencji jest. Ja to załatwiałam przed ciążą z synem u męża w pracy i dostałam sporo kaski. Zaraz sprawdzę i Ci napiszę

Zgłoś nadużycie #11750 23 września 2016, 11:12

Monia8910 Zadomowiona
mamaNatana miałam takie coś wcześniej syn chodził dłubał ciągnał i co tylko się dało aż odpadło...