Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #11711 23 września 2016, 6:46

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
Dzien dobry dziewczyny! Ja wlasnie wstaje do pracy ...sle tak bardzo mi sie nie chce!
Tandem ale zes sie rozpisala przed snem 😊

Zycze udanego dnia nam wszystkim ! 😁😌😘

Zgłoś nadużycie #11712 23 września 2016, 7:04

Mika29 Fajna mama
Witam w nowy dzień :-)

Paula super, że widziałaś fasolkę. Napisz co szefowa powiedziała na L4. Bardzo dobrze zrobiłaś, że poszłaś. Serduszko już widziałaś czy to jeszcze za wcześnie?

Kamila mam nadzieję, że do wyjazdu wyzdrowiejesz. Ważne, że oskrzela czyste.

Sofi super fotki. Zazdroszczę wyjazdu. Odpoczywaj sobie.

Super kolory paznokci. Lubię takie.

Jadę za chwilę na pobranie krwi. Mam pełno badań od lekarza.

Zgłoś nadużycie #11713 23 września 2016, 7:32

starajacasiemama Początkująca
No to nadrobiłam wczorajszy dzień :) Super Paula, że widziałaś bobaska :)
Niebieska nie przejmuj się 3 cykle to na prawdę mało więc nic straconego :) Przed Wami kolejny cykl.
Zagubiona idź na l4 skoro pracodawca to taki dupek;/
MamaNatana jest to ciężki temat z tymi szczepieniami, wiadomo, że będziesz miała strach a nie ma np jakiś badań, żeby zobaczyć czy drugie też ma ten gen o, którym wspominałaś? Mój brat ma autyzm ale dość mocno zaawansowany, jest z bliźniaków, urodzony w 32tc waga 1300 ponad miesiąc w inkubatorze, tlen podawany i mikrowylewy, oj było ciężko. Teraz ma 9lat, fakt jest uzdolniony on poszedł w kierunku komputerów, ale jest tez nieraz agresywny do małych dzieci potrafi tak jakby na nie "polować" strasznie musiałam uważać na mojeg synka.

Wczoraj jakoś tak mi dzień szybko minął, była u mnie koleżanka jeszcze z czasów studiów :) Później lenistwo z mężem i synkiem :) Mój mąż ma wolne aż do soboty więc jutro chyba pojedziemy sobie do dinolandii w zatorze :) Trzymajcie dziś za mnie kciuki mam rozmowe o prace, szukałam szukałam i znalazłam ponoć taką z elastycznymi godzinami pracy, a właśnie takiej potrzebuje. Mam nadzieje, że rekrutacja zakończy sie pod koniec przyszłego tygodnia bo za cholere nie będe wiedziała co odpowiedzieć jeśli by zadzwonili na początku przyszłego tygodnia. W końcu nie wiadomo co będzie przecież 30 września chce testować a co jakby sie okazało, że jestem a umowe bym podpisała? Będzie, że jestem perfidna...

Zgłoś nadużycie #11714 23 września 2016, 8:09

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry :-) słoneczko gdzieś tam się przebija miejscami więc moze troche się ociepli :-) ja sama ale czeka mnie intensywny dzień :-) sąsiedzi robia dzis wykopki więc musze pójść pomóc :-) mąż zadał mi tez prace domową to musze odrobić, na koniec umówilam siee z mamą kolezanki Nikoli na pogaduchy, więc czas się wziąć do pracy :-)

Miłego dnia :-) :-*

Zgłoś nadużycie #11715 23 września 2016, 8:19

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Witam
Wczoraj poczytałam ale byłam taka padnięta, że już głowy do pisania nie miałam.
Sofi dziękuję za miłe przywitanie. Geniuszem synuś to raczej nie jest, ale nie da się ukryć, że wiedzą przewyższa rówieśników. On ma "świra" na punkcie cyfr a do tego pamięć tak dobrą, że raz coś zobaczy i zapamięta. I to mu pomaga w zdobywaniu wiedzy. W listopadzie kończy 7 lat, a pamięta jak mu kupowałam talerzyki takie dziecięce kolorowe jak miał 3 lata, jaki sklep cena ile sztuk w opakowaniu ;-) ojjj szkoda, że ja nie mam takiej pamięci hihi. Jeśli chodzi o drugie dziecko strasznie się bałam, długo...Bałam się tego, że drugie też będzie chore. Byłam z synem u lekarki w ośrodku rehabilitacyjnym gdzie chodzimy. Ona ma syna chorego. Mówiła mi, że nigdy się nie zdecydowała na drugie dziecko właśnie z obaw jakie jak miałam a teraz po latach ogromnie tego żałuje, czuje, że utraciła coś pięknego i ona mnie bardzo namawiała. I tak zaczęłam rozmyślać, byłam u genetyka itd W końcu powiedziałam, że chcę bo nie chcę żałować jak ta lekarka. Co prawda syn chory, ma swoje objawy ale gdy się na niego patrzy to zdrowy dzieciak i wolałabym, żeby nie był sam, nawet za cenę tego, że byłaby dwójka "taka sama"...choć ogromnie wierzę, że drugie dzieciątko będzie zdrowe. Objawy dziwne to fakt. Jeszcze 2 długie dni do @...Przykro mi z powodu Twojej córci, ogromnie :-*
Atomcia ja w ciąży z synem miałam tak, że w dniu @ miałam cień cienia jak u ciebie, dopiero 2 dni po terminie była ciemniejsza kreska choć szału nie robiła a beta wynosiła 71,2 i dopiero potem zaczęła rosnąć. Wszystko zależy czy owu była o czasie i jak długo miały się dalsze sprawy zagnieżdżenia itd Będzie dobrze, czego życzę
Katrina no to życzę synusia :-* dziękuję, oby się sprawdziło. Mi w ciąży z synem było obojętne co tam się kryje w brzuszku a teraz córcia bo chciałabym mieć parkę no i wiadomo, inna płeć to i inne doznania macierzyństwa. Laleczki i te sprawy hihi Teraz to mam tylko auta, ile jedzie km/h itd oszaleć można haha

Zgłoś nadużycie #11716 23 września 2016, 8:20

aaniaa86 Zaprawiona w bojach
Ja wlasnie jase do pracy autobusem.oj nie chce mi sie jak nie wiem co...serio serio!
Ja wolne dopiero mam pon i wt w weekend caly pracuje - w sob 12h a w ndz 9h
Mala ala u mnie slonce swieci ale i tak zimno na dworzu...ale moze ok.13 14 sie ociepli 😌

Zgłoś nadużycie #11717 23 września 2016, 8:31

Kamila super, że oskrzela czyste. Mój mąż miał lekki kaszel od jakiegoś czasu, aż zaczęło boleć w klatce. Poszedł do lekarza a tam zapalenie płuc. Super, że u ciebie dobrze. Gdzie te wakacje, Majorka ?? ? Nic tylko zazdrościć ;-)

Mała ala, staraczka piękne paznokcie. Ja to mam strasznie cienkie i łamliwe, może też sobie są hybrydę zrobię.

Mój mąż o forum wie, niech gada co chce. A jakby miał jakieś "ale" to mu zacznę marudzić o śluzie, samobadaniu szyjki itd szybko zmięknie hihi

Sofi taaaa imigranci, ech sama się ich boję...

Katrina Vam to chyba dylemat każdej mamy, która ma jedno dziecko. Ja pytałam synka to mówi, że nie chce dzidzi, że rodzina to on mama i tata. Ale później mówił, że chciałby siostrę. U mnie będzie ogromna różnica wiekowa, ale...ja mam 3 rodzeństwa, jestem najmłodsza i najlepszy kontakt mam z najstarszą siostrą, różnica 9 lat. Z synem do przedszkola chodzi chłopczyk, któremu urodził się pół roku temu braciszek. Mama mówiła, że ciągle mówi, że chciałby starszego brata a nie takie małe bo z nim nie idzie się bawić, ale jak mama przychodzi do przedszkola po niego z małym i zrobi się zamieszanie bo dzieci lecą do wózka to dumny podchodzi i mówi - to mój braciszek Krzysiu ;-)

Zgłoś nadużycie #11718 23 września 2016, 8:32

tandem Supermama
Dzień dobry :)

aaniaa tak już jakoś mam, że jak się zabiorę za pisanie, to piszę ;) ja też w weekend pracuję, ale wolne mam dopiero w następną sobotę... więc jeszcze nie wiem, kiedy wypocznę ;)

mika powodzenia na badaniu, napisz co tam musisz zbadać (na nfz?). I kiedy wyniki?

starajacasiemama trzymam kciuki za pracę i za wyjazd jutrzejszy, fajnie, że spędzacie sobie czas rodzinnie :)

mala_ala powodzenia we wszystkim! u mnie też słoneczko wyszło, pobudka o 5:30 i byłam na giełdzie kwiatowej, pomóc koleżance w zakupach na wesele, więc sobie też jakieś kwiatki kupiłam, od razu przyjemniej :)

mamanatana po tym co piszesz to myślę,że rzeczywiście dobrze,że staracie się o kolejne dziecko, synowi rozszerzy się świat kochających go osób :)

od razu mi radośniej, gdy wiem, że męża zobaczę jeszcze dziś :)

w poniedziałek zaczynamy dietę paleo bez glutenu - 30 dniowy test

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11719 23 września 2016, 8:34

Taszka Gotowa na wszystko
Witam dziewczyny!
Przepraszam za moja nieobecność, ale mamy bardzo szybkie tempo na urlopie. Spimy juz w nowym domu, a wszędzie meble porozkladane do skrecania. Jeszcze musze na jutrzejsza impreze urodzinowa cos przygotowac.
Widzialam przelotnie, ze duzo pozytywowsie posypalo. Serdecznie wszystkim gratuluje. Chyba dobra passa na forum. Pare dni nie zagladalam, a tu tyle dobrych wiadomości.
Na weselu bylo bardzo fajnie. Orkiestra sie spisała, wiec miałam okazje sie wyszalec. Dodam fotke z wesela w nowej sukience. Na zdjęciu juz w balerinkach jestem, bo nie umiem za dlugo w szpilkach tanczyc. 
Nie bylam w stanie was nadrobic. Postaram sie bym bardziej aktywna po urlopie.

Zgłoś nadużycie #11720 23 września 2016, 8:38

Dziewczyny piękne suwaczki ;-)

Paula gratulacje i piękna Fasolcia :-* szefową miej w d... ważna teraz jesteś TY i Fasolcia

Sofi kocham góry, ten spokój...Ja także nie rozumiem tej kobiety za nic w świecie. Ja to młodego rzadko gdzieś zostawiam ale pamiętam jak przeżywałam kiedy szedł do przedszkola tylko na 4 godziny!!! A mąż się tylko ze mnie śmiał ;-) Nie rozumiem jak można porzucić swoje dziecko dla faceta...

Mala ala ile schudłaś jeśli można wiedzieć? Ja 19 kg w niecały rok, bez diety ćwiczeń, nerwy pomogły...Miałam ciuchy sprzed ciąży więc wydatki mnie ominęły :-)

Zgłoś nadużycie #11721 23 września 2016, 8:40

kamila19880 Fajna mama
Niby czyste oskrzela ale dzis miałam pobudkę o 3.00 masakra pózniej spać nie mogłam poszłam napiłam sie syropu poczekała z 30 min i sie położyłam na brzuchu z głowa w goze i jakoś zasnęłam a o 6 kolejna pobudka z kaszlem ale nie wstawałam i zdrzemnęłam sie do 6.30 bo do roboty trzeba było wstawać. Tak wakacje na Majorce ale jestem strasznie zła bo szef dla męża powiedział ze nie wypłaci teraz ma nie płacone za 5 tyg ja za swoją opłaciłem wycieczkę. Wiec on miał na wydatki. Po lekarzu zostało mi 3 e w portfelu co on poważny jest wie juz oś sierpnia ze jedziemy niepoważny. Nawet na taxi na lotnisko nie mam wycieczka all wiec pol biedy ale nawet pocztówki nie kupie durnej . Mam nadzieje ze sie opamięta wiesniak mam zjebany humor i łażę zła zdołowana
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11722 23 września 2016, 8:42

kamila19880 Fajna mama
A sofi super zdjęcia ;) fajne rzeźby z drewna ;) odpoczywaj ;) gdyby kuzka nie skakała... Heheh
Super ze dzidzie widziałaś( niepamietam loginu a w tel cieżko zobaczyć) szefowa pewnie w szoku bedzie nie spodziewała sie tego ;) jak ja wam zazdroszczę ze od początku ciąży nie musicie pracować
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #11723 23 września 2016, 8:45

Paola zdrówka życzę i abyś nie pozarażała rodzinki :-*

Tandem dziękuję. Może głowa/stres itd miesza...Sama nie wiem. Ja życzę Tobie obyś szybko zobaczyła II

Zgłoś nadużycie #11724 23 września 2016, 8:48

tandem Supermama
Taszka wystrzałowa sukienka, świetnie, że się wybawiłaś :) i super, że już po przeprowadzce :) powodzenia!

kamila współczuję objawów choroby i kłopotów z wypłatą

mamanatana dziękuję, bardzo bym chciała

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11725 23 września 2016, 8:54

kamila19880 Fajna mama
Taszka sukienka genialna ;) super

Zgłoś nadużycie #11726 23 września 2016, 9:02

Mika29 Fajna mama
Aaniaa wytrwałości w pracy :-)

MamaNatana sposób na męża żeby zaakceptował forum super :-) 19 kg mniej piękny wynik.

Taszka ślicznie qygladalas na weselu. Super, że już mieszkacie w nowym domu. Meble spokojnie skręcicie.

Tandem niestety badania muszę robić prywatne. Do lekarza chodzę też prywatnie i tak to jest ale u nas brak dobrych specjalistów na NFZ. Teraz musiałam zrobić TSH, FT4, morfologia, toksoplazmoza ( na to są dwa odczyty), HIV, Glukoza, odczyn Wassermann, mocz. Chyba wszystko bo kartkę zostawiłam w laboratorium. Koszt 180 zł. Wyniki w pon po 16.

Zgłoś nadużycie #11727 23 września 2016, 9:07

ania bidulko, ja już zapomniałam co to znaczy pracować, współczuję, gdzie pracujesz?

taszka witaj, pięknie wyglądasz. Ja przeprowadzałam się w tamtym roku w grudniu przed świętami, więc wiem co przeżywasz.

Kamila współczuję. Szef faktycznie niepoważny i to równo. 5 tyg nie wypłacać pieniędzy...przecież za coś trzeba żyć...masz ostry ten kaszel, suchy czy mokry? Na suchy pomaga picie tymianku zaparzonego, jakbyś znalazła gdzieś u was, powinno to być tanie.

Sofi pominęłam Twoje fotki, za dużo czytania miałam hihi. Piękny widok i figurka cudna, ma chłop talent.

Mnie dziś rano mdłości złapały, że kawę piję od 6:40 i jeszcze nie dokończyłam jej. Postanowiłam cierpliwie czekać do niedzieli i mam nadzieję, że w razie @ nie załamię się. Co prawda to pierwszy cykl w staraniach więc mam czas, ale te wszystkie dziwne objawy sprawiają, że nadzieja rośnie, której nie umiem opanować niestety...

Zgłoś nadużycie #11728 23 września 2016, 9:09

Vam Fajna mama
Czesc wszystkim. Przeczytalam ale nie pamietam co komu mialam. Nie mam sil dzis. 4x pogonilo mnie do wc brzuch boli jesc sie boje. Oby nie zadna jelitowka i przeszlo szybko bo dzis do domu mam jechac.

Zgłoś nadużycie #11729 23 września 2016, 9:14

Mika29 Fajna mama
Vam biedactwo. Mam nadzieję, że szybko minie. Zdrówka :-)

Zgłoś nadużycie #11730 23 września 2016, 9:16

mala_ala Gotowa na wszystko

mamaNatana85 napisał(a)

Dziewczyny piękne suwaczki ;-)

Paula gratulacje i piękna Fasolcia :-* szefową miej w d... ważna teraz jesteś TY i Fasolcia

Sofi kocham góry, ten spokój...Ja także nie rozumiem tej kobiety za nic w świecie. Ja to młodego rzadko gdzieś zostawiam ale pamiętam jak przeżywałam kiedy szedł do przedszkola tylko na 4 godziny!!! A mąż się tylko ze mnie śmiał ;-) Nie rozumiem jak można porzucić swoje dziecko dla faceta...

Mala ala ile schudłaś jeśli można wiedzieć? Ja 19 kg w niecały rok, bez diety ćwiczeń, nerwy pomogły...Miałam ciuchy sprzed ciąży więc wydatki mnie ominęły :-)

W ostatnich dwoch miesiącach prawie 8 kg. A jeszcze wcześniej 4 kg więc wsumie 12 kg.