Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1151 21 kwietnia 2016, 23:16

Sander Gotowa na wszystko
Dziękuję za pocieszenie, zaraz trochę lepiej. Ja juz w lutym sobie cały plan opracowałam jak że tak powiem zyskać maksymalnie na ciąży i głównie tym przekonałam mojego męża. My się nie łapiemy niestety na 500+, bo mąż mniej zarabia od 3 miesięcy, a oni biorą dane z pita... No i też mamy kredyt na dom i tego tez nie da się do niczego wliczyć.

Zgłoś nadużycie #1152 21 kwietnia 2016, 23:44

dana32 Zaprawiona w bojach
Słyszałam że podaje się zarobki z 2014 ale jeżeli w coś się zmieniło powinni wziąć to pod uwagę. Jest coś takiego jak dochód utracony. http://babyfan.pl/jak-obliczac-dochod-do-programu-500-zlotych-na-dziecko/poczyta...
Idę spać .

Zgłoś nadużycie #1153 21 kwietnia 2016, 23:50

to nie ta  strona  coś źle klilnełam

Zgłoś nadużycie #1154 21 kwietnia 2016, 23:59

http://babyfan.pl/jak-obliczac-dochod-do-programu-500-zlotych-na-dziecko/
dochód utracony

Zgłoś nadużycie #1155 22 kwietnia 2016, 8:39

Dzwoniłam do mojej gminy i niestety nic z tego :-( jeżeli mąż jest w tym samym stosunku pracy to i tak liczą się dochody od 2014. Co za bzdury!! Achh... Ale nie będę tracić nadzieji... Może coś się jeszcze zmieni...
I jak test zrobiony? Czekamy na wyniki

Zgłoś nadużycie #1156 22 kwietnia 2016, 8:47

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Witam Sander, ja Cie rozumie doskonale jeżeli chodzi o kase...u nas tez puki co nie jest kolorowo, mąż tylko pracuje, ja nie umiem znaleźć pracy w pl i dwa razy w roku jestem zmuszona wyjeżdzać do niemiec do pracy zeby był jakis kolejny dochod.. dobrze ze mam taka możliwość bo jakby nie to to nie wiem co by to było.. a co do dziecka to szkoda ze Twoj mąż nie chce..ale wierze ze uda Ci sie go przekonac wkoncu jesteś kobietą a my to mozemy góry przenosic :) moj w sumie nigdy nie powiedział ze nie chce chociaz i tak jakby było dziecko to było by jeszcze trudniej ale dalibyśmy rade napewno, no ale niestety narazie nam dziecko nie jest pisane.
3mam kciuki za Ciebie :)
dana jak test? zrobilas?

Zgłoś nadużycie #1157 22 kwietnia 2016, 8:48

Miłogo i słonecznego dnia :)
u mnie słoneczko od rana swiecie i odrazu lepszy humor dopisuje :)
kawka sprzątanie i jakiś spacerek lub bieganie :)

Zgłoś nadużycie #1158 22 kwietnia 2016, 9:32

Sandra nie wiedziałam że ma znaczenie stosunek pracy trochę bez sensu bo przeciesz tu o dochody chodzi.No ale skoro takie warunki to nic z tym nie zrobisz.Testu jeszcze nie zrobiłam jestem w pracy i kupię jak wyjde.Piękny dziś dzień będzie także odpoczywajcie i korzystajcie z niego.Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #1159 22 kwietnia 2016, 9:39

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry!! Dziewczyny miłego i pozytywnego dnia :) Zapowiada się piękny i bardzo słoneczny dzień.
Ja mam zaplanowany babskie popołudnie z córka :)

Zgłoś nadużycie #1160 22 kwietnia 2016, 10:28

No i Nas niestety pogoda nie ciekawa, ale za to ogrodu nie trzeba podlewać :-) Mała_ala co robicie w takie babskie popołudnie? Może popatrzę jakiś pomysł od Ciebie :-) ja wczoraj robiłam pavlova dla siostry, dziś oczywiście zrobię dla Nas bo nie wytrzymam. Uwielbiam to ciasto!!!

Zgłoś nadużycie #1161 22 kwietnia 2016, 10:40

mala_ala Gotowa na wszystko
sander, jedziemy do miasta (a mamy kawałek wiec rzadko gdzieś jeździmy) przeważnie na jakieś zakupy, zakazane jedzenie picie, place zabaw :) co nam na drodze stanie to wykorzystujemy :) no i samo to ze musimy tam dojechać autobusem co córkę cieszy najbardziej, a później odbiera nas mój mąż.

Zgłoś nadużycie #1162 22 kwietnia 2016, 11:09

madzia90krk Fajna mama
Sander mam nadzieję że uda ci się męża namówić na powiększenie rodzinki jak już jest dziecko i sa z nim związane wydatki to człowiek się motywuje i działa :)
Co do 500 plus my dalej czekamy na odpowiedź ja nie pracowałam w 2014 roku który brany jest po uwagę dopiero pod koniec właściwie w sierpniu gdy byłam w ciąży założyłam działalność ale nie wykazalam żadnych zarobków mąż miał wtedy 1/4 etatu więc mamy nadzieję ze mam się uda. Choć papierów tyle było do uzpelniania ze głowa mała.
Mala-Ala super że macie takie babskie wypady :) córeczka pewnie zadowolona a jeszcze jak dostanie pepsi i frytki to pewnie już w ogóle hihi
Dana mimo wczesnego testowania życzę dwóch kreseczek i czekam z niecierpliwością na wynik :) póki co milej pracy :*
Kowy dziękuję ! My też mimo kilku przeciwności mamy spore nadzieję i czekamy na majowe dni płodne hehehe a twój ( przepraszam za slowo) przypadek mnie pozytywnie nastraja inspiruje mamy podobne historie :)
Młoda śpi to ja was nadrabiam bo jak tylko widzi telefon w ręku to wyrywa i ona chce do taty dzwonić i paplac to swoje da da da tatata i tak w kółko hihi swoją drogą dużo ta moja córeczka już gada :) dumna z niej jestem :) czekamy na lato na odpieluszkowanie :) my dzisiaj miałyśmy mieć szczepienie ale ze dzwonili ze lekarka na l4 to szykuje się plac zabawek i spacerki moja mama ma wolne dziś więc trzypokoleniowy babski dzionek :)

Zgłoś nadużycie #1163 22 kwietnia 2016, 16:47

Pelna nadziei moi znajomi leczeli się prywatnie ale to było w latach 2005-2008.Więc dawno informacji od nich będą dla Ciebie raczej niepotrzebne raz że dawno dwa że u nich nie zdiagnozowano przyczyny niepłodności. In vitro mieli e Warszawie i tam najbardziej im pomogli.Macie jakoś klinikę na oku?
A co do mnie to test kupiony schowany w szufladzie wiem że nie mogę teraz być w ciąży.Sama sobie że sobą "pogadala" i jeżeli nie dostanę@ do10 maja zrobię test .Jakbym pisala że zrobię wcześniej to "wirtualnie"kopnijcie mnie w tyłek,tak na opamiętanie ;) .W pracy tak jak myślałam kocioł.Teraz biorę córkę i idziemy na rolki.

Zgłoś nadużycie #1164 22 kwietnia 2016, 17:14

dana a jaki koszt leczenia prywatnie mieli okolo? wiesz moze? my narazie myslimy o klinice w czechach, ale jeszcze sie rozgladam, musze podzwonic i popytac co i jak.narazie mysle meza faszerowac witaminami i za jakies 2-3 miesiace powtorzyc badanie nasienia, a jak dalej bedzie kiepsko to wtedy do kliniki.
3mam kciuki za wytrwalosc do 10tego hihi :) jak cos to bedzie kopniak :P

Zgłoś nadużycie #1165 22 kwietnia 2016, 19:10

Ponad 20 tyś 20 tyś z tym że najdroższe było in vitro  coś ponad 15 tyś.To juz mówię o klinikach niepłodniości a nie o początkach gdzie zaczynali od ginekologa położnika bez specjazliacji w kierunko bezpłodności.Tak mniejwięcej tak im wyszł.Cena z kosmosu dla mnie ale mają dwoje dzieci wieć dobrze że ze skutkiem.U Was to mnice chociaż diagnozę i punkt zaczepienia,no i teraz to coś tam refunduą a wtedy to wogóle to był temat tabu.

Zgłoś nadużycie #1166 22 kwietnia 2016, 19:37

To są kwoty związane z badaniem i niektóre leki natomiast przechowywanie zarodków i wszelkiego rodzajów leki które nie były jakieś dla nich drogi nie wliczali.Zapisywali wydatki ale nie wszystkie.Niby takie nic ale dojazdy,hotele początkowe leczenie  To że macie diagnozę to jest dużo wiecie na czym stoicie i co leczyć.Bardz kibicuje Wam.

Zgłoś nadużycie #1167 22 kwietnia 2016, 19:48

dzieki Dana..tak myslalam ze taka suma bedzie, jak patrzylam na klinice w katowicach to sama punkcja do męża (lekarz moj powiedział ze raczej to nas czeka) kosztuje 1200zl a gdzie do tego wizyta..badnia przed..itp itd, wiec narazie zostana nam witaminki i nadzieja ze sie cos polepszy, a jak nic z tego nie wyjdzie to pozniej bedziemy kombinowac kase i cos myslec nad tym invitro..a teraz z tego co sie orientuje to dofinansowania sie koncza bo do konca 2016r maja być a co dalej to chyba nie bedzie..i jeszcze musimy miec wykazane ze przynajmniej rok sie leczymy.. dlatego modle się zeby przedłuzyli te dofinansowania bo tak to nie bedzie skad wziąsc takiej kasy :/ ahhh polska..

Zgłoś nadużycie #1168 22 kwietnia 2016, 19:49

no i wlasnie dobrze ze im sie udało odrazu bo nie ktorzy to maja kilka transferow

Zgłoś nadużycie #1169 22 kwietnia 2016, 21:51

Ale tu cisza!
Piątkowy wieczór po pewnie randki,imprazki,srduszkowanie :)
Fajnie ja sama z córą mąż dorabia,ale jutro wieczorkiem randewu :)
W końcu namówiłam męża na wypad we dwoje staramy się przynajmnie raz na pół roku i wierzcie mi tak się wydaej że 2 razy w roku to nie problem,ale nie jest tak,albo  ja w pracy to nie ma kto z dzieckiem albo kasam.Powiedziała sobie po slubie że musimy się czaesm rozerwać i trzymam się tego czasem to jest spacer i kebab po drodzde,czasem gdzieś kolacja i kino zależy od pogody i finansów.Ale werzcie mi na nas to działa super takie odprężenie.Wszystkiem polecam a Wy dziewczyny chodzice na randki jeszcze?
Dobranoc jak by ktoś tu po nocy buszował :)

Zgłoś nadużycie #1170 23 kwietnia 2016, 7:56

kamila19880 Fajna mama
chodzimy ale maz sam nigdy z inicjatywa nie wychodzi tylko ja zeby gdzies wyjsc i gdyby nie ja to bysmy w domu siedzieli :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...