Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #11491 21 września 2016, 12:03

mamaNatana85 Gotowa na wszystko
Monia8910 trzymam kciuki za tłuste II

Zgłoś nadużycie #11492 21 września 2016, 12:06

Monia82 Fajna mama

mamaNatana85 napisał(a)

W tamtym cyklu miałam wycieki z piersi od 10dc, potem minęło więc u gina nie byłam. Dziś znowu zauważyłam wyciek z obu piersi. Od 21dc miałam kłucia po lewej stronie a teraz bardzo mnie brzuch boli na @ tak jakbym miała 1dc. Coś czuję, że długo nie zobaczę II

Ja takie wycieki z piersi miałam przy wysokiej prolaktynie, wyszła mi hiperprolaktynemia czynnościowa.., a badanie prolaktyny po obciążeniu, po przyjęciu tabletki z metaclopramidem wykazał 24 - krotny skok, a dopuszczalne jest 6 x (od badania prolaktyny po obciążeniu się odchodzi, wystarczy podstawowa). Na początku dostałam bromergon, bo miałam do tego wycieku silne bóle piersi od owulacji, jak przy ciąży i objawy ewidentnie ciążowe.... także różnie może być, albo za wysoka prolaktyna, która powoduje obniżenie progesteronu, albo ciąża ;) powodzenia!
Ps. Badanie prolaktyny najlepiej wykonać od 1 - 3 dc... po przespanej nocy, bez uprzedniego seksu, stresu, bo to też powoduje skok.. nawet drażnienie brodawek sutkowych może spowodować wzrost jej poziomu i lubi się wahać w ciągu dnia.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #11493 21 września 2016, 12:16

madzia90krk Fajna mama
Dziewczyny nie nadrobie was zaczął się Sajgon z remontem i ledwo na zakrętach wyrabiam.
Witam nowe koleżanki Monia bardzo mi przykro ze musialas tyle przejsc eh jaki los bywa czasem.okrutny szkoda gadać trzymam mocno za Ciebie kciuki.

Wchodzę kiedy mogę i szukam postu katriny kochana odezwij się martwię się !!! Jak po wizycie ??

I nas też deszcz pada... szaro brzydko. ..

Zgłoś nadużycie #11494 21 września 2016, 12:34

nyna Gotowa na wszystko
Mała ala z mężem po mieście jeżdze troche już kilometrów zrobiłam :) prawko mam dopiero miesiac wiec powoli sie oswajam z autem i jazda. Tamtem tydzien cały zawoziliśmy razem chłopakow bo maż na 2 zmiany pracuje a w tym tygodnio musze już sama ale daje rade.

Witam nwe koleżąnki :)

Zrobiłam gołabki na obiad od dawna miałam na nie ochate :)

Zgłoś nadużycie #11495 21 września 2016, 12:56

Vam Fajna mama
Werkaaa zdrowka zycze!

Flore pamietam i powodzenia w staraniu zycze.

Monia82 witaj! Przykro mi z pomodu przejsc ale spokojnie bedzie dobrze :-) moze akurat ten cykl udany.

Sarita tez witaj :-)

Ja w pierwszej ciazy testowalam dzien po spodziewanej @ i druga kreska byla blada ale byla. Teraz testowalam 4dni przed @ i mialam tak samo jasna druga kreske. Nie wiem od czego to zalezy.

Cod do lazienki to moja znajoma ma malutka bardzo a uparla sie na ciemny szary podlpga ciemniejsza a pod sufitem cieniutki morski pasek. Musze jednak przyznac ze wyglada to ladnie.
My po spacerze. Jak sie idzie jest super ale 10min na placu zabaw i zmarzlam. Do tego slonko swieci a dwa razy kropilo eh

Zgłoś nadużycie #11496 21 września 2016, 13:53

Monia8910 Zadomowiona
Mamanatana dzięki i wzajemnie ! :)

Zgłoś nadużycie #11497 21 września 2016, 14:06

staraczka33 Supermama
Hej
Jejku dziewczyny ale naskrobalyscie :-)
Witam nowe kolezanki i powodzenia w staraniach
Witaj Monia :-)
Weerka,Kamila duzo zdrowka ,Kamila kurus sie bo niedlugo czeka cie szaleństwo na Majorce
A co do lazienki ja mam plytki na scianie w ciemnym brazie polaczone z jasnym bezowym i na podlodze brazowe i ladnie to wyglada :-)

Zgłoś nadużycie #11498 21 września 2016, 14:12

Mika29 Fajna mama
Monia a jaką mąż miał operację?

Byłam na zakupach i wzbogaciłam się o spodnie i buty a dla córki kurtkę. Spodnie oczywiście pod kątem przyszłego brzuszka :-)

Zgłoś nadużycie #11499 21 września 2016, 14:13

Monia82 napisał(a)

Ja takie wycieki z piersi miałam przy wysokiej prolaktynie, wyszła mi hiperprolaktynemia czynnościowa.., a badanie prolaktyny po obciążeniu, po przyjęciu tabletki z metaclopramidem wykazał 24 - krotny skok, a dopuszczalne jest 6 x (od badania prolaktyny po obciążeniu się odchodzi, wystarczy podstawowa). Na początku dostałam bromergon, bo miałam do tego wycieku silne bóle piersi od owulacji, jak przy ciąży i objawy ewidentnie ciążowe.... także różnie może być, albo za wysoka prolaktyna, która powoduje obniżenie progesteronu, albo ciąża ;) powodzenia!
Ps. Badanie prolaktyny najlepiej wykonać od 1 - 3 dc... po przespanej nocy, bez uprzedniego seksu, stresu, bo to też powoduje skok.. nawet drażnienie brodawek sutkowych może spowodować wzrost jej poziomu i lubi się wahać w ciągu dnia.

Miałam podwyższoną prolaktynę 3 lata temu i brałam przez pół roku bromergon ale nie miałam wtedy wycieku tylko złe samopoczucie. W poprzednim cyklu wyciek był po stosunku i do tego chyba tydzień sprawdzałam, więc sama nakręcałam. I bliżej @ ustało i nie było aż do dziś. W autobusie dostałam mega mdłości i trzyma mnie do teraz. A piersi to jakby eksplodować miały. Nic mi nie pozostaje jak być cierpliwą i czekać do niedzieli. Jak dostanę @ to w poniedziałek zrobię prolaktynę.

Zgłoś nadużycie #11500 21 września 2016, 14:13

Monia dzięki.

Zgłoś nadużycie #11501 21 września 2016, 14:30

mala_ala Gotowa na wszystko
Dziewczyny w takim tempie to mig otworzymy stronę 600 :-)

Dziewczyny dziękuję zainspiracje lazienkowe :-) jeszcze jskbyscie mi zdjęcia powklejaly bylabym zachwycona :-) hihi
córka wróciła, wlasnie odrabiamy lekcje :-)

Zgłoś nadużycie #11502 21 września 2016, 14:31

tandem Supermama
Monia8910 współczuję infekcji, oby leki pomogły :)

aaniaa86 nie stresuj się na zapas, powtórz betę i będziesz spokojniejsza :) lepiej nie pij malin, bo one chyba niewskazane w ciąży dopóki nie chcesz wywołać porodu (tak coś kojarzę :) )

Mika na jakie tańce chodzi córka? :)

madzia co do sklepu budowlanego - człowiek się uczy całe życie :) co remontujecie?

zagubiona zawód masz nietypowy, dużo mężczyzn wokół ;) jak tam lekarz? trzymam kciuki, by jednak szef zmienił Ci grafik. Przecież nowym to nie zaszkodzi w nauce,że będzie o wcześniejszej porze w pracy.

mala_ala podpowiadam by baza w łazience była w bieli, to daje poczucie czystości i jasności :) a co do tego, to zalezy od gustu.
My mamy dodatki białe i czarne, delikatne graficzne, wprowadzimy też drewno, by nieco ocieplić. Ale taka cała biała - dobrze się też w niej czuję.
I zawsze mogę zmienić wszystko dodatkami, jak mnie najdzie ochota :) Polecam nie kłaść płytek do sufitu. Jeśli chodzi o brązy to ostatnio fajną łazienkę zrobiła kuzynka męża. Na wprost wejścia ma wannę
i od drzwi do wanny na podłodze i na obudowie wanny ma płytki imitujące drewno, taki jaśniejszy brąz. Po prawej ma prysznic, z odpływem w podłodze a płytki w tej strefie są matowe grafitowe, jakby beton.
Reszta ścian malowana na biało, więc wnętrze nie wydaje się za ciemne. Do tego wnękowa szafa zakryta białymi drzwiami w połysku. Szafka pod umywalką laminat podobny do tych "drewnianych" płytek i duża tafla lustra nad nią. Nowocześnie ale nie zimno i nieprzytulnie :)

nyna super,że się rozkręcasz z autem ;)

mamaNatana85 witaj ;) to pięknie, że mimo problemów synek taki zdolny. To musiały być bardzo ciężkie chwile, gdy przestał mówić i szukaliście diagnozy. Dobrze,że teraz już tylko do przodu :)

kamila życzę szybkiego powrotu do zdrowia, na wyjeździe się wygrzejesz, będzie dobrze :)

megan a u mnie odwrotnie, dziś ładnie i słońce :) choć to już nie żar, chłodek czuć

atomcia gratulacje! powtórz jutro też ;)

vam trzymam kciuki,byś była silna i nie wygadała mamie ;)

werkaa zdrowia! co się dzieje? szkoda,że zajęcia przepadną, bo ostatnio pisałaś o nich z taką pasją ;)

fiore witaj mam nadzieję,że teraz uda Ci się częściej zaglądać :)

sarita witaj, pięknie, że to już trzecie. A wiecie co było przyczyną wydłużonych starań?

Monia82 witaj :) zaciskam kciuki i z tabelki 2016 nie usuwam :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11503 21 września 2016, 15:05

Mika29 Fajna mama
Tandem narazie to jest nauka tańca trochę przez zabawę. Uczą się narazie trochę baletu i tańca nowoczesnego. Co roku pani decyduje czy dziecko jest gotowe żeby przejść do następnej grupy. Moja mała przeszła do starszej grupy już po roku więc teraz jest z siebie bardzo dumna :-)

Zgłoś nadużycie #11504 21 września 2016, 15:07

Mika29 Fajna mama
Zagubiona o której idziesz do lekarza?

Zgłoś nadużycie #11505 21 września 2016, 15:35

nyna Gotowa na wszystko
No i zaczyna sie mały przyszedł z przedszkola z gorączką :(

Zgłoś nadużycie #11506 21 września 2016, 15:42

tandem Supermama
nyna współczuję choroby, oby szybko się wykaraskał!

mika fajnie, córeczka zdolna :) dobrze, że lubi taniec=ruch a nie tylko siedzi przed komputerem. A jak ktoś doceni, to wiadomo, że skrzydełka rosną, oby tak dalej :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #11507 21 września 2016, 16:33

madzia90krk Fajna mama
Tandem remontujemy całe piętro dla nas zaczynamy od pokoju na dole który był graciarnia i tam przeniesiemy babcie która jest teraz i góry będzie jej lepiej bo już po schodach nie schodzi więc nawet na plus to. Do soboty pokój będzie gotowy panele odmalowac i znieść meble zmienić drzwi. Od poniedziałku robimy już u nas na górze. Zaczynamy od łazienki. U nas będzie biel i drewno w piątek ma być gotowa więc wkleję zdjęcie na pewno może Cię mała Ala coś z ainspiruje. Później przedpokój panele masz pokój panele i pokój amelki panele i kawałek kuchni same panele. Wszystko malować i zmienić wystrój.

Nyna współczuję taki sezon niestety. A dzieci jak dzieci co chwilę chore.. :( :( zdrówka dla was !

Katrina Ale nas trzymasz w niepewności !

Atomcia w poprzednim poście nie pogratulowam. Gratuluję więc teraz !:*

Kamila kuruj się tak jak piszą dziewczyny Majorka czeka !!!

Mamanatana nie odniosłam się wcześniej też do twojej historii . Przykro mi że tak się potoczyło i was z synkiem
Ale dobrze ze jest takim mądrym chłopcem !
To pewnie też duża zasługa twoja że mimo choroby jest tak inteligentny :*
Co do szczepien straszne to że miały wpływ na zdrowie dziecka .. w ogóle ten temat jest tetaz bardzo często poruszany
Sama jako mama bardzo interesowałem się nim. Wiele moich koleżanek nie szczepi nawet na obowiązkowe szczepienia. Ja trochę się obawiam tej mody na nieszczepienie. ( oczywiście to taka dygresja do tematu absolutnie nie łączę problemy ze zdrowiem Twojego syna z nieszczepienie i szczepieniem). Sama szczepie ale tylko obowiązkowe.

Młodą śpi ja odpoczywam do góry Wielka pupa hahah

Miłego popołudnia :*

Zgłoś nadużycie #11508 21 września 2016, 16:38

madzia90krk Fajna mama
Mika moja jeszcze malutka jest ale gdzie nie usłyszy muzykę tak rusza dupcia też bardzo chciałabym ja w przyszłości zapisać na tańce :)

Zgłoś nadużycie #11509 21 września 2016, 16:57

zagubiona Gotowa na wszystko
Monia a kiedy idziesz do gina zeby sprawdzic skutecznosc leczenia? Wspolczuje bolow.
Kamila kuruj sie.Ja polecam rutinoscorbin i tran w sezonie jezienno zimowym.
Werka wspolczuje choroby szkoda ze zajecia przepadly.
Mala ale kurcze bez drzwi i ogrzewania wspolczuje mam nadzieje ze szybko bedziesz miala drzwi i ogrzewanie.
Fiore fajnie ze odezwalas sie i pamietaj ze raz wystarczy ;) Trzymam kciuki.
Sarit witaj u mnie na odwrot o pierwsze dlugo ponad rok.a drugie 3 cykle :) .Powodzenia :)
Monika witaj a kiedy wyniki?Duzo przeszlas, trzymam kciuki :) .
Madzia szybko Wam remont idzie supre czekam na zdjecia.
Ja po lekarzu ♡ jest :) .Wszystko dobrze.W pracy za to nie bo szef napisal ze harmonogram godzin nie podlega dyskusji.No to ja mu ze prosze o spotkanie w sprawie zaleglego urlopu bo nie napisze mu ze jak mi kaze przychodzic na 14 to pojde na l 4.
Tandem zawod nietypowy ale zawsze fizyke i matematyke lubilam i na od razu poszlam najpiere do techikum elektrycznego s potem agh wydzial elektryka.Nigdy ni zalowalam.I masz racje pracuje z mezczyznami :) .
Mika moja chodzi na judo :) Juz 2 lata.Na tance tez chodzila ale nie podobslo jej sie.
Madzia warto dzieci zapisac za takie zajecia ja to jeszcze myslalam o szkol muzycznej ale to za dwa lata jak nadal bedzie ja to interesowalo.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #11510 21 września 2016, 17:20

madzia90krk Fajna mama
Zagubiona super że widziałaś serduszko :*:* i pewnie słyszałaś ;*:* z pracą mam nadzieję ze wszystko się ułoży. Wykorzystasz urlop później l4 :*