Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #1091 19 kwietnia 2016, 18:37

dana32 Zaprawiona w bojach
Madzia jak tam po wizycie?

Zgłoś nadużycie #1092 19 kwietnia 2016, 18:40

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Dzięki Dana będę wdzięczna za jakie cokolwiek info..narazie odpuscimy..I tak jak mówisz taszka też chyba taki wyjazd pomoże..odpoczniemy psychicznie i w ogóle..wrócę i działamy na 200% czytałam na jednej klinice gin centrum to wszystko płatne Ale nie wiem jak to z tym skierowaniem wygląda..zobaczymy podwójnie popytam... Dzięki dziewczyny za wsparcie :*

Zgłoś nadużycie #1093 19 kwietnia 2016, 19:15

Refundacja NFZ obejmuje wszelkiego rodzaju badania wykonywane w celu ustalenia przyczyn niepłodności, w tym badania hormonalne, spermiogram, czy HSG (histerosalpingografia). Refundowany jest także sam zabieg inseminacji (nasieniem partnera). Aby skorzystać z dofinansowania z NFZ podczas diagnozowania przyczyn niepłodności oraz przeprowadzenia zabiegów umożliwiających zajście w ciążę, należy zgłosić się do placówki, która ma podpisaną umowę z NFZ w tym zakresie. Najczęściej są to publiczne szpitale.

W zasadzie niepłodność leczy się w trybie ambulatoryjnym (przychodniach przyszpitalnych), mniej skomplikowane przypadku w poradniach ginekologicznych, bardziej w klinikach leczenia niepłodności (znajdują się najczęściej przy szpitalach). Niestety zwykle długi czas oczekiwania zarówno na wizyty u lekarza, jak i badania oraz ich wyniki powoduje, że wiele par jeśli tylko może sobie na to pozwolić korzystają z prywatnych klinik.

Od 1 lipca 2013 będzie możliwa refundacja in vitro także w Polsce. W ramach programu przyjętego przez rząd w ciągu trzech lat od tej daty z zabiegu in vitro będzie mogło skorzystać 15 000 par. Refundowane będą maksymalnie 3 próby dla par poniżej 40 roku życia oraz takich, które udokumentują roczne leczenie bezpłodności. Z refundacji nie mogą skorzystać pary, które za sobą mają już 2-3 nieudane próby in vitro, kobiety z powracającymi poronieniami oraz a upośledzeniem macicy czy jajników.

Czyli musicie znaleźć centrum które podpisalo umowę z nfz..Ja uważam ze dziś szukacie jutro dzwonicie termin pewnie będzie daleki a nawet jak nie to przecież powiesz ze interesuje Was wizyta np. w lipcu. Czas leci i ja osobiście tak bym zrobila bo na pewno na prywatne wizyty mnie by nie było stać. Decyzja musi być Wasza jak to rozegrać. Ja Wam bardzo kibicuje.

Zgłoś nadużycie #1094 19 kwietnia 2016, 19:17

To był cytat y artykulu

Zgłoś nadużycie #1095 19 kwietnia 2016, 20:29

Wielkie dzięki naprawdę!! Poczytam.poszukam jakiegoś co ma z NFZ podpisane..I tak jak mówisz lepiej teraz zadzwonić i ustalić jakiś termin i czekać bo na pewno będzie odległy termin..super.poszukam poczytam przynajmniej więc o co zaszczepić dr google :)

Zgłoś nadużycie #1096 19 kwietnia 2016, 20:29

Wielkie dzięki naprawdę!! Poczytam.poszukam jakiegoś co ma z NFZ podpisane..I tak jak mówisz lepiej teraz zadzwonić i ustalić jakiś termin i czekać bo na pewno będzie odległy termin..super.poszukam poczytam przynajmniej więc o co zaszczepić dr google :)

Zgłoś nadużycie #1097 20 kwietnia 2016, 11:21

madzia90krk Fajna mama
Hej dziewczyny. U nas ten cykl bez starań. Niestety ale mąż dostał pilną delegację. A po wiYcie kiszka. Torbiel 4 cm na jajniku byłam w trakcie owu a endometrium było 12mm ponoc takie jest tuż przed k rwawieniem.macica powiększona..nie wiadomo z jakiego powodu.. czy to po ciąży biochemiczne czy co
. Ja oczywiście się naczytalam na necie już o jakiś rakach :( może to hcg właśnie o tym swiadczylo w zeszłym cyklu a nie o ciąży :( mam mętlik w głowie :( lekarz kazał się starać a w razie jak okres prZYJDZIE ZGŁOSIĆ SIĘ do niego tuż po i zobaczymy czy się wchłonie
Torbiel i jak macica .. Ale mam źle przeczucia :( jakoś tak mnie pesymistyczne odczucia wzięły.. :( :( przepraszam za błędy telefon odmawia współpracy

Zgłoś nadużycie #1098 20 kwietnia 2016, 11:33

kamila19880 Fajna mama
Gdybym ja wszystkie objawy w google wpisywała to juz bym miała wszystkie choroby świata ;) ale przy raku stężenie hormonu sie utrzymuje cały czas ;) rak kosmowki bardzo rzadki
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #1099 20 kwietnia 2016, 11:47

madzia90krk Fajna mama
Kamila zdaje sobie sprawę ze doktor Google to najgorsze co można zrobić ale takie dowiadywanie się chyba jest powszechne i nie jestem odosobniona. Nie mniej wiem że to głupota :) czekam na @ idę do lekarza i będę bardziej świadoma. Szkoda mi tylko straconego cyklu :/ bo kolejny też taki może być jeśli torbiel okaae się ze urosła..szansę maleje z każdym cyklem

Zgłoś nadużycie #1100 20 kwietnia 2016, 12:12

Taszka Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny!
Ja cos znowu mam dola :( Zastanawiam sie jak dlugo to jeszcze potrwa i na jakim etapie sa nasze starania. Chcialabym zeby nasz cel byl juz w zasiegu reki. Na dodatek ostatnimi czasy czuje sie osaczona przez wszystkich wokol, bo ciagle te pytania kiedy dziecko itp.
W sierpniu bedziemy mieli 5 rocznice slubu i bardzo bym sie cieszyla jakby nam sie do tego czasu udalo. Bylby to wspanialy prezent dla nas.

Zgłoś nadużycie #1101 20 kwietnia 2016, 14:54

Taszka nie dołuj sie, chodz wiem ze czasem sa takie dni..mnie tez dopadaja, ale trzeba miec nadzieje wiec głowa do góry! uda sie napewno, wkoncu musi :) a na te pytania ja juz nie zwracam uwagi :) bynajmniej sie staram.
trzymam za Was kciuki z całego serducha :)

Zgłoś nadużycie #1102 20 kwietnia 2016, 15:41

madzia90krk Fajna mama
Taszka dokładnie nie przejmuj się takimi pytaniami !! W końcu się uda tak jak powiedziała pełna nadziei w końcu musi !! :*:*

Zgłoś nadużycie #1103 20 kwietnia 2016, 17:02

Dziękuję wam dziewczyny! Cieszę się, że mogę na was liczyć :) Odkąd założyłam swoje konto na forum i widzę, że nie tylko ja zmagam się z takimi problemami to jest mi dużo łatwiej przez to przechodzić.

A co słychać o założycielki naszego forum ?? ?

Zgłoś nadużycie #1104 20 kwietnia 2016, 17:07

Madzia ja też miałam torbiel ale wiele lat temu zanim myślałam o dziecku i wchłonął się .Taszka
ludzie czasem że ze złośliwości tak mówią ja często słyszę że robię dziecku krzywdę bo jest sama(jeszcze nie dawno myślałam że więcej nie będę chciała mieć dzieci)nie pomyślą że może nie mogę więcej nikt nie wie jakie ciężkie było pierwsze pól roku po urodzeniu córki.Siostrze (ma 2 chłopców)to że teraz kolej na dziewczynkę,koleżanka ma 4 to już plotki że pewnie wpadka itd.Jest to przykre ale natury ludzi się nie zmieni.Ja odcięłam się od "przyjaciłóki"bo po jej wizycie miałam doły zawsze.
U mnie ten cykl też chyba będzie stracony męża nie ma a ja jakieś przeziębienie złapałam.No ale zobaczymy jeszcze mała nadzieję mam.MUSI SIĘ UDAĆ KAŻDEJ Z NAS :)

Zgłoś nadużycie #1105 20 kwietnia 2016, 17:09

mala_ala Gotowa na wszystko
Witam!! czy można do Was dołączyć ??
dziś przeczytałam całe forum aby Was troszkę poznać i chciałabym dołączyć do Waszego grona staraczek (równe 55 stron wiec miałam kilka godzin dobrego leniuchowania :) )

Zgłoś nadużycie #1106 20 kwietnia 2016, 17:18

Jasne zapraszamy
Napisz coś o sobie.

Zgłoś nadużycie #1107 20 kwietnia 2016, 17:24

mala_ala napisał(a)

Witam!! czy można do Was dołączyć ??
dziś przeczytałam całe forum aby Was troszkę poznać i chciałabym dołączyć do Waszego grona staraczek (równe 55 stron wiec miałam kilka godzin dobrego leniuchowania :) )

Witamy kolejna staraczkę. Im tam więcej tym lepiej.

Zgłoś nadużycie #1108 20 kwietnia 2016, 17:29

Dana masz rację, ludzie naprawdę mogą zranić tym głupim gadaniem. Ja sie staram najpierw nie przejmować tym wszystkim, myśleć pozytywnie, a potem znowu jakieś głupie teksty i przykro mi się robi. A ja nie mam zamiaru mówić każdemu o moich problemach. Moja najbliższa rodzina i przyjaciółki wiedzą, że się staramy, a reszcie nie będę się tłumaczyć.

Zgłoś nadużycie #1109 20 kwietnia 2016, 17:34

mala_ala Gotowa na wszystko
a wiec mam na imię Alicja, mam 25 lat :) jestem młoda mama bo w wieku 18 lat zaszłam w ciąże z moja pierwsza córką która a ma już 6 lat. Teraz z mężem od lutego staramy się o drugie maleństwo wiec jeszcze nie jest az tak długo :) za 3 dni kolejna próba uda sie albo nie uda endometrioza niestety, borykam sie równiez z małopłytkowoscią ale są wzloty i upadki :)

Zgłoś nadużycie #1110 20 kwietnia 2016, 18:11

kamila19880 Fajna mama
witam posiadaczke endometriozy :]
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...