Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #10451 10 września 2016, 10:45

tandem Supermama
duszka dokładnie, najważniejsze, że są efekty, więc warto trwać i nie pozwalać sobie na odstępstwa. Trzymam kciuki. Ile to już tygodni jesteś na diecie?

Taszka trzymam kciuki za wyniki rozmowy kwalifikacyjnej! Rozumiem Twój smutek po słowach męża, mój też podczas mojej wizyty zapytał: to jak myślisz, kiedy będziemy mieli dzieci? Bo dzieci są takie fajne.
Gina warto szukać, więc powodzenia! Ja akurat wolę nadrabiać na komputerze niż na telefonie :) Gratuluję 3kg i życzę kolejnych!

Mika i wzajemnie!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #10452 10 września 2016, 11:04

kamila19880 Fajna mama
Duszka powiem ci ze połowa z nas ma dość a ja w szczególności ale co mam zrobic isc powiesić sie ?? ? Takie życie niestety i nic nie zmienimy.
Zagubiona białych nie polecam na korytarzu karzdy paproch bedzie znac a noe mówiąc po kilku latach po żółkną ci w niektórych miejscach ;) ( słuchaj sie doświadczonej sprzątaczki ;)
Taszka dawaj ze mną na wyjazd ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #10453 10 września 2016, 11:08

kamila19880 Fajna mama
Moj M Se ubzdurał ze po hiszpani przyjadę w ciąży i jak ktoś sie pyta to mówi ze po tym bede. On nie rozumie ze moze to nic noe dac tyle sie staramy wiec Hiszpania zabardzo nic nie zmieni mamy takie same szanse w karzdym cyklu jak w hiszpani. I strasznie sie rozczaruje ale moze do Noego dojdzie ze trzeba do lekarza. Noe piszcie mi ze napewno zajdę bo to nieprawda moge noe zaciążyć taka jest prawda mam 10% szans na zajście jak w każdym cyklu
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #10454 10 września 2016, 11:11

Sofi Fajna mama
jak bym urządzała dom, to płytki bym dała tylko w kuchni i łazience, a tak to wszędzie panele, a jakby mnie było stać to drewniane podłogi

ja też wolę odpisywać na kompie, a na tej to tylko jak nie mam zaległości

Taszka to zmieniasz prace?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #10455 10 września 2016, 11:54

Taszka Gotowa na wszystko
Sofi zostaje w tej samej pracy, tylko zmianiam stanowisko na wyzsze. Ale kto to wie czy w ogole przejde. Zobaczymy w nastepnym tyg.

Zgłoś nadużycie #10456 10 września 2016, 12:14

zagubiona Gotowa na wszystko
Taszka trzymam kciuki za awans.
Tandem mi szachownica też się podoba ale odradzono mi.
Kamila tym żółknięciem to mnie zmartwiłaś nie wiem jak to połączyć te płytki do salony pasują też do szarego ale ja chcę mieć szare ściany w salonie z elementem bordu, wiec płytki w innych pomieszczeniach szare nie mogą być a znowu beż mi się nie podobają. Muszę przemyśleć to.
Kamila masz rację w każdym cyklu możesz zajść ale każda życzy Ci aby to było już a akurat masz Majorke i płodne i tak ładnie to zgrywa się.
Ja przy staraniach o pierwsze też nie raz miała dość bo cykle długie, nieregularne, badanie wychodziły dobrze. Dbałam o siebie, mało piłam, rzadko paliłam, wysypiałam się , starałam się zdrowo jeść, a ciągle negatyw i negatyw i musiałam zrobić przerwę w staraniach bo psychika mi siadała. Najgorsze było to ze miałam myśli że może nie mogę mieć dzieci i staranie nie ma sensu ale potem od nowa i od nowa i grubo po roku starań się udało.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #10457 10 września 2016, 12:28

duszka Fajna mama
Witam obiadową porą :)

Chlebek się piecze , Miłosz na pielgrzymce ministrantów , idę pić kawę i biorę się za robotę :)

tandem 8 tygodni :)

Zgłoś nadużycie #10458 10 września 2016, 12:33

Sofi Fajna mama
Duszka już 8 tygodni? ale zleciało

dziś mnie bolą krzyże, może w końcu przyjdzie @
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #10459 10 września 2016, 12:43

duszka Fajna mama
Sofi no sama się zdziwiłam. Mam nadzieję że wyniki w połowie października będą jeszcze lepsze .

Za tydzień będę już po wizycie u gina ;)

Zgłoś nadużycie #10460 10 września 2016, 13:43

Taszka Gotowa na wszystko
Zagubiona a jak dlugo staralas sie o pierwsze dziecko? Ja tez juz powoli nie mam sil, ilez mozna sie starac. Juz prawie 2 lata i nic. Staram sie ukladac wszystko w glowie i odrzucac te czarne mysli i jak juz mi sie wydaje, ze sobie poradzilam z moja psychika to zawsze sie jakis glupi znajdzie co sie zapyta kiedy nasza kolej i ze nie mamy juz dluzej czekac i znowu wszystko bierze w leb :/

Wczoraj jak bylam u znajomych co maja male dziecko to przyszedl ich sasiad i tez do nas z tekstem, ze mamy sie uczyc od nich itd. Juz nie mam sil tego sluchac!

Zgłoś nadużycie #10461 10 września 2016, 13:45

Sofi Fajna mama
Taszka masakra, chyba bym przywaliła temu sąsiadowi w nos

Zgłoś nadużycie #10462 10 września 2016, 13:57

Taszka tak dokładnie to nie pamiętam ani ile miesięcy ani ile cylki.W ciąze zaszłam w styczniu 2010 natomiast zaczeliśmy jak było ciepło 2008 tylko nie pamiętam czy maj,czerwiec, lipec albo sierpień chyba raczej maj-czerwiec  wiem że cieplutko było bo zdazało nam się często w plenarze, fajnie było tyle radochy.I tak cykle mijały a ciąży brak i ciągle czekanie na @ która przychodziła jak chciała(28-38 dni) i takie właśnie myśli  czemu tak jest jak wszystko jest ok i  dwa razy potrzebowałm przerwy. Mialam myśli że pewnie nie mogę mieć dzieci tylko nie wykryki czemu.
Ludzie ocywiście też swoje dorzucali i przykro było słuchać.Problem bezpłodności nie jest tematem tabu i wiadomo że ludzie borykają się z tym problemem więc tym bardziej nie rozumniem takich nietaktownych pytań czy komentrzy.Skoro para nie ma dzieci to albo nie może albo nie chce ale tak czy tak to jest ich osobista sprawa.
Tandem pewnie na wesele się szykuje.Wybaw się.

Zgłoś nadużycie #10463 10 września 2016, 15:00

duszka Fajna mama
Taszka u mnie jest gadka : kiedy drugie ? Sąsiad kiedyś powiedział mi w prost ze trzeba umieć sobie zrobić , teść przy każdej imprezie wypominal mi że " z jedynaka ni pies ni sabaka" aż kiedyś rozplakalam się przy stole przy całej rodzinie , było to dokładnie rok temu na święta wielkanocne a na drugi dzień szlam do szpitala na laparoskopie. Mało tego mój mąż nie stanął wtedy w mojej obronie tylko jeszcze mnie zganil przy tym stole a w domu powiedział że nie mam miłosierdzia nad jego ojcem . Dzięki Bogu od tego czasu już się teść nie pyta. Jak zaczęły się problemy z Miłosza nogami i coś tam zaczęłam mówić to szwagier mojego męża powiedział żebyśmy zrobili sobie drugie dziecko to nie będziemy tak przeżywać tego pierwszego. Masakra i trzeba z tym żyć

Zgłoś nadużycie #10464 10 września 2016, 15:12

tandem Supermama
Kamila rozumiem Cię. Wiadomo,że może się udać, ale takie gadanie wszystkim, że tak daje tylko presję dodatkową i tak jakbyście się nie starali, tylko miało się udać jako złoty strzał. może on potrzebuje takiego otrząśnięcia się. A może jego optymizm pomoże i się uda. Tego oczywiście życzę ale i współczuję sytuacji teraz.

Sofi też chciałabym mieć w domu same drewniane podłogi. W mieszkaniu mamy oryginalne deski z lat 30. XX wieku, wszędzie poza łazienką, a więc także w kuchni i przedpokoju. A rodzice mają strefę dzienną w płytkach z ogrzewaniem podłogowym. Więc mam porównanie i mogę doradzać :)

Taszka przejdziesz, przejdziesz w pracy, trzymam kciuki :) Mam podobne chwile załamania. Teksty "potrzymaj malucha, może się zarazisz" itp... :( smutne jest to, że choć coraz więcej par ma problem, to tak mało się o tym mówi, jest to takie tabu

Zagubiona a dlaczego Ci odradzono? Ja odradziłabym ze względu na niemożliwość utrzymania ich w czystości, bo jak nie na białym to na czarnym coś widać i odwrotnie :D Czyli u Ciebie w staraniach sprawdziła się wytrwałość, tak? nic w wynikach, zachowaniu czy lekach nie zmieniałaś, co miałoby bezpośredni wpływ?

duszka to już 2 miesiące, hoho :) gratuluję w takim razie. Pielgrzymka fajnie, ma tam kolegów w swoim wieku też? Zawsze zazdrościłam chłopakom ministrantury. Trzymam kciuki za tego gina niedługo!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #10465 10 września 2016, 15:19

tandem Supermama
zagubiona dziękuję. Ja w pracy do 15:30, więc tylko makijaż ogarnęłam w toalecie :) Dokładnie, też uważam, że to osobista sprawa i nie powinno się przygadywać w ten sposób.

duszka straszne te doświadczenia, które opisujesz... najboleśniejszy był pewnie brak wsparcia męża. Ja mam tylko teściową, raz z nią rozmawiałam, wie, że byłam w szpitalu, że coś z tarczycą - tak ogólnie. Moja mama i siostra też wiedzą, a tata coś od mamy, ja nie mówiłam mu bezpośrednio. Reszta rodziny nie wie nic i bywa różnie...

Dobrego weekendu!

Zgłoś nadużycie #10466 10 września 2016, 15:36

Tandem kilka cykli przed zajsciem zaczelsm lykac tabletki ziolowe glownie z powodu nieregularnych cykli nie wiem na ile mi to pomoglo ale udalo sie i rzeczywiscie ostatnie cykle troche byly bardziej regularne.
Odradzono szachownice wlasnie ze wzgledu utrzymania czystosci ale glownie temu ze ja mam nie duza lazienke a szachownica ladnie i efektownie wygloda na duzych powierzchniach.

Zgłoś nadużycie #10467 10 września 2016, 15:50

Tandem z prosto z pracy na wesele no nieźle, ja to potrzebuję na spokojnie szykować się bo chociasz sama pomluję się to lubię jak mi fryzjerka coś uczesze fajnego.Baw się dobrze, pogoda idealna się młodej parze trafiła :)

Zgłoś nadużycie #10468 10 września 2016, 16:19

duszka Fajna mama
Tandem udanej imprezy

Zgłoś nadużycie #10469 10 września 2016, 20:56

Vam Fajna mama
Hej dziewczyny.czytalam was ale nie pamietam co komu mialam :-)

Tandem udanego wesela! Chetnie bym sie pobawila. Mamy jedno zaproszenie na pazdziernik ale musieliamy odmowic. Trudno.

Duszka no 2mce to juz cos tym bardziej ze plakalas nad ta dieta! Podziwiam ze sie udalo i trzymam kciuki za wyniki.

Dziewczeta testujace kciuki trzymam!

Dziewczyny zyje. Wczoraj szukalam dentysty z mikroskopem wszyscy wymawiali sie pelnym grafikiem choc plakalam ze mnie boli. Znalazlam kogos na wtorek i zostawilam nr u jednego dentysty. Rano zadzwonil ze moge przyjechac do Olsztyna o 13. Pojechalam zabieg jak operacja plasko na stole cale szczescie znieczulenie wiec po raz pierwszy od tygodnia nie czulam bolu. Kanaly wyczyszczone ropa usunieta. Musze przyjechac jeszcze za tydzien nadokonczenie ale juz jest niebo a ziemia. Paraliz zszedl i jak dotkne czy mocniej ugryze to boli dziaslo i zab ale poza tym go nie czuje a ostatnie pare dni jadlam przeciwbolowe i wczoraj na pogotowiu bylam po cos mocniejszego. Dzis juz nic niw lykam. Antybiotyk koncze. Za kilka dni mam nadzieje odzyje. Po cichu licze ze w tym cyklu sie nie udalo. Mialam robionycch 5 zdjec bralam leki wiec nie chce by to mialo wplyw. Owu mialam ze 2 czy 3 dni temu.

No rozpisalam sie bo mi ulzylo. Buzka i dobranoc.

Zgłoś nadużycie #10470 10 września 2016, 21:16

duszka Fajna mama
Vam cieszę się że załatwiłaś sprawę z zębem . Oby teraz wszytko było już ok. Ja dalej płacze nad dietą bo nie wiem dalej co jeść , jem jedno i to samo