Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #10431 10 września 2016, 7:30

Sofi Fajna mama
Mika nie powtarzasz testu?

Aniaa38 i Werka testujecie jutro?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #10432 10 września 2016, 7:34

Sofi Fajna mama
Wczoraj miałam dość duzo emergii i fajnie mi sie kosilo trawnik :) to pewnie oznavza ze tsh jest juz bardziej w normie :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #10433 10 września 2016, 7:39

Sofi Fajna mama
Dziewczyny co bierzecie eutyrox jaki czas po tabletce czekacie na jedzenie?

Zgłoś nadużycie #10434 10 września 2016, 7:41

Sofi Fajna mama
Czy Taszka coś pisała że nie będzie pisać?

Zgłoś nadużycie #10435 10 września 2016, 7:47

kamila19880 Fajna mama
nie pisała nic takiego
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #10436 10 września 2016, 7:49

tandem Supermama
Witam się sobotnio :)

Nina dziękuję, zajrzę do linka :)

Paula już lepiej? jak plecy? syn gorączkuje nadal?

annanikt to dobrze,że już napięcie zeszło i już po badaniu. Wyniki niedługo, będzie dobrze!

duszka trzymam kciuki za wytrwałość :) ja też miałam niskie temp, te niższe w zakresie 35,8-36,0, ale po wszystkich lekach mam wyższe. Bo właśnie napro zwróciła uwagę na to, że mam niskie (po owu 36,4-36,7).

Mika temp bardzo ładna, testujesz dziś znowu? trzymam kciuki!

sofi pół godziny przed.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #10437 10 września 2016, 8:12

Mika29 Fajna mama
Test chcę powtórzyć jutro.

Sofi ja jak brałam euthyrox to czekałam 30 min i jadłam śniadanie.

Zgłoś nadużycie #10438 10 września 2016, 8:13

duszka Fajna mama
Sofi rano wstaje lykam tabletkę i za pół godziny dopiero jem , nawet później ;)
Kamila wiem że taki termometr jest najlepszy ale on jest elektroniczny i nie chce żeby mi pikal rano ;)

Zgłoś nadużycie #10439 10 września 2016, 8:15

duszka Fajna mama
Tandem czekam właśnie na tą wyższą żeby potwierdzić owu ale , testy owu też powinny . Zresztą mega ból który mam zawsze jest sygnałem . Ten cykl odpuszczam na całego , na nic nie liczę . Boję się ze po wizycie znów wpadnę w amok starań :(

Zgłoś nadużycie #10440 10 września 2016, 8:19

kamila19880 Fajna mama

duszka napisał(a)

Sofi rano wstaje lykam tabletkę i za pół godziny dopiero jem , nawet później ;)
Kamila wiem że taki termometr jest najlepszy ale on jest elektroniczny i nie chce żeby mi pikal rano ;)

to musisz sieprzestawic na ten drugi bo różnica tem moze byc 36.40 a pozniej 36.49 i to jest duza roznica której nie bedziesz wiedziała miezac z jednym miejscem a to jest bardzo wazne
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #10441 10 września 2016, 8:33

duszka Fajna mama
Kamila ja mam zamiar mierzyć tylko ten jeden cykl żeby moje objawy które mam tam ból owulacyjny potwierdziły się z temp i testami owu. Nie chce bawić się w to mierzenie . Ja już mam kochana dość .

Zgłoś nadużycie #10442 10 września 2016, 9:01

zagubiona Gotowa na wszystko
Dzien dobry :)
Duszka ja co prawda nie mierzylam temp.ale tam mysle ze jak kilka cykli pomierzysz to lepszy obraz swojego cyklu bedziesz miec.
Mika trzymam mocno kciuki za jutrzejsz test.
Sofi super ze samopoczucie lepsze.
Tandem nie wiem ile to moze byc km ode mnie do Zakopanego ale tak ok 2 h  sie jedzie jak oczywiscie korkow nie ma.
Ja wczoraj z m wybieralam plytki do domu wybralismy tylko do salonu a w sklepie 1,5 h .Nie wiem jak polonczyc do salonu mam ciemny braz taka imitacja desek a kuchnia i hol i wiatrolap mysle o brudnej bieli ale nie wiem czy to praktycznie bedzie.Ma ktoras plytki prawie biale takie bez zadnych smug?
Monia jsk tam tort?
Taszka dawno nie pisala i Mala ala i Pelna nadzieji.
Zycze milego dnia.
Gotuje dzis kalefiorowa a o 18 gril :)
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #10443 10 września 2016, 9:17

Sofi Fajna mama
Tandem i Duszka czytałam o tej diecie paleo, spodobała mi sie ta folozofia, ale chyba są z niej wyciągnięte błędne wnioski, bo zakłada ona, że dawniej ludzie jedli głównie mięso, a przynajmniej codziennie, uważam, że to bzdura, tym bardziej że dzisiejsze zwierzęta hodowlane sa karmione głównie modyfikowaną soją i kukurydzą które są pryskane Rundupem, i te zwierzęta gromadzą to w sobie całe życie, więc w mięsie sklepowym jest duża zawartość glifosatu (składnik rundupu) :( czytałam o takich badaniach, że badano mocz ludzi krajów Europy, i Polacy mieli najwięcej glifosatu w moczu z wszystkich, w internecie są setki artykułów na ten temat
poniżej wklejam krótki filmik o tym jak glifosat wpływa na płodność szczurów laboratoryjnych, wśród szczurów karmionych taką soją spadła płodność chyba o połowę, a z tej urodzonej połowy wszystkie były bezpłodne

https://www.youtube.com/watch?v=4PeUFto2OP0

więc jeśli chcemy unikać chemikaliów współczesnego świata to jedyna droga to samemu hodować jedzenie, lub kupować w sklepach ekologicznych, dlatego unikałam mięsa, moja teściowa raz na rok zamawia całą świnię u znajomego gospodarza, bo twierdzi, że taka lepsza, ale nigdy nie spytała czym ją karmił, niestety mój mężuś je bardzo dużo wędlin, i jest ogólnie mięsożerny

niestety wszystkie owoce i warzywa nawet w małym naszym gospodarstwie domowym są pryskane przeciw owadom i grzybom, a gdy mój m zapomni, albo nie ma czasu to wszystko jest zjedzone, w tym roku nie mamy ani jednej śliwki, bo m nie miał czasu opryskać i wszystko spadło na ziemie zanim dojrzało, nie wiem jak ludzie sobie dawniej z tym radzili, z niepryskanych rzeczy mam tylko bazylię, oregano, marchewki (mają mszyce korzeniowa, ale to da się opłukać i zjeść) w zeszłym roku całą sałatę i brokuły mi zjadły ślimaki do ziemi, nic nie zostało

jeszcze wracając do diety paleo to lubię czasem żuć kłoski traw, takie zielone, nie zdziwię się jeśli dawniej ludzie tez tak robili, więc uważam, że nie ma co całkiem eliminować zbóż, a jedynie dobrze jest je ograniczyć do kilku kasz i jeść np co drugi dzień ( i tu tez jest problem rundupu i glifosatu, bo zboża są tym pryskane by równomiernie umarły i łatwiej wypadały nasiona :/)

więc co jeść? chyba tylko marchewkę i por :/ Monsanto (producent Rundupu) ma wytoczony proces w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości, co prawda dotyczy to wojny w Wietnamie i środka Agent Orange, ale ich zniszczenie świata jest o wiele szersze, np w Chinach było od wieków 200 odmian ryżu, a oni sobie opatentowali wszystkie i ich uprawianie bez płacenia licencji stało się nielegalne, większość małych rolników zbankrutowała :/ są w Chinach takie regiony w których wyginęły wszystkie pszczoły i dzieci już się nie rodzą :( jak widzę ile na polskiej wsi leje się Rundupu do gleby to jestem przerażona :( mówiłam o tym mojemu m, ale on się przekonał dopiero jak z Różą było jak było, jak zaczęłam się tym interesować, to było kilka lat temu, mieszkałam wtedy w mieście i marzyłam o mieszkaniu na wsi, żeby sobie samemu hodować warzywka, i spadłam z deszczu pod rynnę, bo mój m i teściowa co roku pryskali wszystko dookoła domu rundupem, dosłownie, całe grządki warzywne i wszystkie zakamarki w których rosły chwasty, walczyłam z tym 3 lata i nawet się trochę przekonali, ale zdala od domu nadal pryskają, gdyby rundup był zakazany to żywność w sklepach podrożała by przynajmniej 3 razy, a mięso to chyba 10 razy

dobra koniec wywodu i ide projektować :)

Zgłoś nadużycie #10444 10 września 2016, 9:20

duszka Fajna mama
Zagubiona dla świętego spokoju mierze. Kochana ja mam taki mega ból przy owulacji i piękny śluz ze lepszego dowodu mi nie trzeba , że ta owulacja jest . Mam niski estradiol dlatego myślę że coś jest nie tak ale owu jest na 100% . Monitoringi to potwierdzaly a teraz chce jeszcze sprawdzić to z temp. Nie będę się dalej w to bawić . Ogólnie to do końca roku daje sobie czas jak się nie uda to kończę z dietami, lekarzami, lekami. Mam serdecznie dość!

Zgłoś nadużycie #10445 10 września 2016, 9:21

duszka Fajna mama
Sofi ja biorę z tej paelo tylko przepisy i to niektóre , tylko te które odpowiadają moim zaleceniom od endo . Ja na tej swojej diecie nie mogę jeść dużo rzeczy i tego się trzymam.  Widzisz wczoraj poluzowalam i dziś zdycham. Trzymam się zasad co jeść a co nie i dało to dobry efekt dlatego dalej trwam przy tej diecie

Zgłoś nadużycie #10446 10 września 2016, 9:32

Sofi Fajna mama
Duszka to bardzo dobrze :)

Zgłoś nadużycie #10447 10 września 2016, 9:33

tandem Supermama
Sofi w pełni się z Tobą zgadzam, już coś kiedyś wspominałaś o rundupie. Ja większość warzyw, jajka, mięso - przywożę od rodziców. Wiem, że tata też pryska, ale wiem, że mniej, najmniej ile się da. Te chińskie historie okropne. To o kłoskach zbóż - chodzi o to,że zboża teraz są zupełnie inne niż kiedyś, nafaszerowane, podkręcone by były smaczniejsze, miały bielszą mąkę, a ciasto wychodziło puszyste. To sprawia także gluten. I pomysł tego testu 30 dniowego opiera się głównie na sprawdzeniu jak organizm funkcjonuje bez glutenu i nabiału. Ja chcę właśnie to sprawdzić. Choć moje obiady opierają się na kaszach i warzywach, będę musiała dodać codziennie mięso zamiast kasz, rużu itp. Zobaczymy.

Duszka, życzę, byś jednak nie wpadła w amok i by wszystko się ułożyło, by wyniki się polepszały, owu była piękna i by pojawiła się fasoleczka!

zagubiona ja w łazience mam szachownicę biało-czarną i powiem Ci, że białe płytki wyglądają na o wiele czystsze niż czarne. Podłogę z płytek wyglądających jak deski mają moi rodzice, ale w sieni i holu właśnie. Spokojnie możesz połączyć te dwa zestawy, o których wspomniałaś, ale jeśli łączyłyby się w jednym pomieszczeniu, to dobrze, by ściany były wtedy jednolite, by scalać wnętrze optycznie. Jeśli granica będzie na linii drzwi między wnętrzami, to w ogóle się nie martw. Choć im bardziej jednolita podłoga na danym poziomie budynku, tym optycznie wnętrze wydają się bardziej przestronne; i omija się problem z łączeniem różnych materiałów i listwami między nimi.

Mika to postaram się zajrzeć specjalnie, jak wstanę po weselu, żeby zobaczyć Twój pozytyw :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #10448 10 września 2016, 9:41

Taszka Gotowa na wszystko
Dzien dobry!

Przepraszam, ze dawno sie nie odzywalam, ale caly czas was podczytuje. Milo, ze jeszcze o mnie pamietacie :)
U mnie ostatnio troche stresu bylo. Wczoraj mialam rozmowe kwalifikacyjna i wydaje mi sie ze calkiem dobrze mi poszlo. Teraz musze czekac na informacje.

Wczoraj zrobilo mi sie bardzo smutno jak moj maz powiedzial, ze zamiast naszego noweg auta wolalby miec jakiegos starego grata i 2 dzieci :( Jakby tego bylo malo, to moj telefon odmowil wczoraj posluszenstwa i nie chce sie w ogole wlaczyc. Nie mam teraz kontaktu ze swiatem i nawet nie mam jak was nadrabiac, tylko na kompie. A na tel to jednak byla wygoda.

Niby teraz powinnam miec owulacje, a nie mam sluzu, testy tez caly czas negatywne. W pazdzierniku jak wroce z urlopu to ide do gina, a przy okazji zrobie sobie termin u innego tez. Moze lepiej sie mna zajmie.

Mika ja co prawda nie dopatrzylam sie 2 kreseczek, ale mocno trzymam kciuki aby sie pojawily.

Musze sie tez pochwalic, ze udalo mi sie 3kg zrzucici, moze jeszcze troche sie uda, bo za tydzien wesele i trzeba jakos wygladac.

Tandem super, ze niespodzianka sie udala. Ja tez bym sie pewnie ucieszyla, uwielbiam takie niespodzianki :)

Sofi niby po zarzyciu euthyroxu powinno sie 30 min nie jesc, ale ja jakos tak rygorystycznie tego nei przestrzegam. Troche odczekam i jem.

Kamila ogladalam twoj nocleg w Hiszpani, tylko pozazdroscic. Juz nei umiem sie doczekac Twoich zdjec z wyjazdu :) Napewno bedzie super!

Zgłoś nadużycie #10449 10 września 2016, 10:02

Mika29 Fajna mama
Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, że będzie druga kreska. Jak narazie tempka i brak okresu na to wskazuje.

Taszka kiedy będziesz wiedziała o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej?
Gratuluję spadku wagi.

Zagubiona mój brat miał w łazience i był bardzo zadowolony.

Wszystkim życzę miłego weekendu :-)

Zgłoś nadużycie #10450 10 września 2016, 10:41

Taszka Gotowa na wszystko
Mika mam nadzieje, ze w przyszlym tyg mnie poinformuja, bo potem mam urlop 2 tyg.
Zagubiona ja mam prawie w calym domu jeden rodzaj plytek, tylko w sypialni i pokoju dzieciecym mama panele. Plytki sa jasne i na wysoki polysk. Jest tylko jeden problem z nimi jak wycieram podlogi to musze od razu na sucho przecierac, bo tak to wszystko na tym znac.