Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #991 13 kwietnia 2016, 6:54

kamila19880 Fajna mama
nie mam pojecia, ja to kupuje inofolic tylko to drogie na wspomaganie niby tez jest prace jajnikow itp tylko to drogie 108 zł na miesiac przy piciu 2 x dziennie ale inofem to jest zamiennik poczytaj se
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #992 13 kwietnia 2016, 18:08

kamila19880 Fajna mama
ja juz po tym badaniu macicy dzis mialam wszysko wporzadku
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #993 13 kwietnia 2016, 18:32

Taszka Gotowa na wszystko
Kamila, to dobrze ze wszystko w porzatku.
Mial partner od ktorejs z was robione badanie nasienia, bo chcialam z ciekawosci wyniki porownac?

Zgłoś nadużycie #994 13 kwietnia 2016, 20:01

dana32 Zaprawiona w bojach
My nie mieliśmy probemow z nasieniem,najlepiej jednak konsultować wyniki z lekarzami nie wiem jak to wygląda ale może są jakieś normy albo porównać z wcześniejszymi.Ja przeczytałam całe forum ale oczywiście nie pamiętam wszystkiego kto z czy się zmaga ale powoli się wdrażanć ;)
Wiem po sobie nie wiem czy akurat ktoś tu ma taką sytuacje a konkretnie całą ciążę dodatnie Igm i igg tokdoplaxmozy czyli zły wynik ile się ocztytalam o tym to tylko ja wiem w każdym razie dobry lekarz wszystko ni wyjaśnił ale to teraz jak myślę o kolejnym dziecku.Prowadzący pierwsza ciążę powiedział że nie powinnam się starać a kolejne dziecko.Ogólnie chce powiedzieć że najważniejsze znaleźć dobrego lekarza i trzymać się go a jak się nie ma to szuka szukać.

Zgłoś nadużycie #995 13 kwietnia 2016, 20:59

madzia90krk Fajna mama
Kamila super że wszytko w porządku :*
Wystalysmy się dzisiaj z córeczką w kolejce z wnioskiem o 500 Plus. . Zobaczymy czy nie na marne hihi
Dobranoc :)

Zgłoś nadużycie #996 13 kwietnia 2016, 21:16

dana32 napisał(a)

My nie mieliśmy probemow z nasieniem,najlepiej jednak konsultować wyniki z lekarzami nie wiem jak to wygląda ale może są jakieś normy albo porównać z wcześniejszymi.Ja przeczytałam całe forum ale oczywiście nie pamiętam wszystkiego kto z czy się zmaga ale powoli się wdrażanć ;)
Wiem po sobie nie wiem czy akurat ktoś tu ma taką sytuacje a konkretnie całą ciążę dodatnie Igm i igg tokdoplaxmozy czyli zły wynik ile się ocztytalam o tym to tylko ja wiem w każdym razie dobry lekarz wszystko ni wyjaśnił ale to teraz jak myślę o kolejnym dziecku.Prowadzący pierwsza ciążę powiedział że nie powinnam się starać a kolejne dziecko.Ogólnie chce powiedzieć że najważniejsze znaleźć dobrego lekarza i trzymać się go a jak się nie ma to szuka szukać.

Dana ja juz bylam u lekarza z wynikami, ale tylko mnie zalamal swoja gadka. Stwierdzil, ze nie warto robic kolejnych wynikow, bo po co, no i ze na to nei ma lekarstwa.
Ale nie zalamalam sie. Poczytalam na necie, co poprawia jakosc nasienia i bedziemy dzialac. A swoja droga znalazlam innego lekarza, mama nadzieje, ze bedzie lepszy od poprzedniego.

Zgłoś nadużycie #997 13 kwietnia 2016, 22:17

kamila19880 Fajna mama
Taszka a lekarz co powiedział ze z nasieniem nie tak? Pamietam kiedyś dziewczyna na forum była ze maz tez miał bardzo złe ze nie ma wyjścia trzeba invitro czy cos takiego ( lub dawcę spermy) nie pamietam juz bo wyleczuc sie tego noe da. Ale on wzia sie za siebie szukał w necie ćwiczeń wykonywał je zmiana diety witaminy i po chyba 4 miesiącach powtórzył wyniki i lekarz był w szoku i normalnie chyba do inseminacji podchodzili nie pamietam czy sie udało czy nie

Zgłoś nadużycie #998 13 kwietnia 2016, 23:07

Ogolnie powiedzial, ze bardzo slabe wyniki i male szanse za zajscie w ciaze. Zaproponowal jedynie masaze, dosyc drogie. A jak mu powiedzialam o tym, ze troche to dziwne, ze ma takie kiepskie wyniki, bo po pierwszym cyklu staran zaszlam w ciaze, tylko poronilam, to juz nic nie powiedzial.
Wkurzyla mnie jego postawa w stosunku do nas i juz nie mam zamiaru wiecej do niego pojsc. Pod koniec miesiaca mam wizyte u innego urologa, zobaczymy co ten powie.
A jakby nie bylo to zawsze jest jeszcze dr Google ;)

Zgłoś nadużycie #999 14 kwietnia 2016, 8:14

Kowy Fajna mama
Taszka,najważniejsze to nie wierzyć we wszystko i się nie załamywać. Mój małż jak go poznałam też mówił że raczej dzieci nie będzie bo miał słabe wyniki. U niego też poszła dieta, aktywność fizyczna no i proszę :)

Zgłoś nadużycie #1000 14 kwietnia 2016, 9:17

Dzięki Kowy :* Ja wierzę w to, że kiedyś i nam się uda.

Zgłoś nadużycie #1001 14 kwietnia 2016, 11:02

Właśnie chodzi o to żeby znaleść lekarza który zajmie się i zainteresuje przypadkiem pacjenta,a niestety jeżeli jest jakiś nietypowy kłopot o którym ne wiele wie nie pzyznaja sie nie skonsultuje z kimś innym przypadku czy jakieś inne badania zleci tylko że się nie da a ludzie wierzą bo lekarz pewnie wie co mówi.Na szczęście żyjemy w czasach internetu i można się wiele rzeczy dowiedzieć.Skoro dziewczyny piszą że dieta ,ćwiczenia jakieś supementy pomagają to nadzieja jest i może trafilas na dobrego lekarza czego Ci życzę.

Zgłoś nadużycie #1002 14 kwietnia 2016, 11:59

KiedysMusiSieUdac Supermama
dziewczyny jakie testy owulacyjne o czułości 10 polecacie ? tylko takie sprawdzone dobre bo przy córce miałam fajne ale niestety nie pamiętam które to były :( teras jestem już po staraniach w tym miesiącu ale chciałabym w razie czego ( mam nadzieję że nie będzie potrzeby :) ) zaopatrzyć się w jakieś sprawdzone bo te co ma teraz jakieś kiepskie są powodzenia dla wszystkich staraczek :)
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #1003 14 kwietnia 2016, 12:01

500 plus ciągle o tym głośno.Ja jak córka skończyła 8 miesięcy musiałam wracać do pracy;(
Budujemy dom mały parterowy mąż pracuje,po godzinach dorabia na budowie dużo sam robi.Nawet jak tylko on pracował nigdy żadne świadczenia nie należały nam się a ciężko było.Z bólem serca poszłam do pracy planowalam być w domu 3 lata.Szkoda mi tego duzo straciłam na tym w sensie emocjonalnym taki mam niedosyt.Warto wykorzystać max czas kiedy dziecko jest małe zabawy spacery.Życzę Ci abyś jak najdłużej mogła być z dzieckiem tyle ile chcesz i żeby pozytywnie rozpatrzyli Twój wniosek. Każdej życzę żeby nie musiał iść do pracy z powodu pienidzy tylko cieszyć się macierzynstwem jak długo dusza zapragnie ;)

Zgłoś nadużycie #1004 14 kwietnia 2016, 12:10

Ja nie korzystałam nigdy w sumie to wiem kiedy mam dni plodne .Po jednym cyklu to chyba masz czas na takie testy no chyba że koniecznie chcesz utrafic akuratow w ten dzień ;) .Drogie są takie testy?Ja dopiero zczynam starania ale jak po kilku cyklach się nie uda to będę musiała pomyśleć jak pomoc naturze ;)

Zgłoś nadużycie #1005 14 kwietnia 2016, 13:10

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Witam wszystkie!! :)
Jestem tu nowa i dopiero wczytuje się w Wasze posty :)
Jest u Was bardzo miło więc chciałabym tez podzielić sie moimi problemami.
Taszka mój mąż robił badanie nasienia kilka dni temu...brak plemników..WNIOSEK: azoospermia (niepłodność)... założyłam nowy temat w LECZENIE NIEPŁODNOŚCI (moj temat to NIEPŁODNOŚĆ MĘSKA) jeżeli masz ochote to poczytaj.
Dodam tylko, że idziemy do mojego gin. dopiero 19tego także jeszcze nie wiem jak sobie z tym poradzimy..mam nadzieje ze lekarz podpowie nam co dalej robić, bo puki co jest załamanie.
Ogólnie staramy sie o dzidziusia juz w sumie 2 lata..zaczełam badania od siebie, i puki co lekarz mówi, że u mnie już okej, biorę Clostilbegyt na owulacje i po 1wszej dawce lekarz powiedział ze jest dobrze, a predzej brałam Bromergon na prolaktyne bo mialam straaaasznie wysoką ale tez spadła aż tak bardzo,że wierzyć mi sie nie chciało, więc teraz czeka nas wizyta i moj M. powiedział że chce wejść ze mna do gabinetu i dowiedzieć się co i jak- ucieszyłam sie. Czekamy na 19stego z niecierpliwością i nadzieją.
Buziaczki dla Was

Zgłoś nadużycie #1006 14 kwietnia 2016, 13:41

Pełna nadziei witamy w naszym gronie. Ja wierzę w to, że wszystkiego da się wyleczyć i wzmocnić co nie co. Nie przejmuj się i nie poddawaj. Trzymam za was kciuki

Zgłoś nadużycie #1007 14 kwietnia 2016, 13:50

KiedysMusiSieUdac Supermama

dana32 napisał(a)

Ja nie korzystałam nigdy w sumie to wiem kiedy mam dni plodne .Po jednym cyklu to chyba masz czas na takie testy no chyba że koniecznie chcesz utrafic akuratow w ten dzień ;) .Drogie są takie testy?Ja dopiero zczynam starania ale jak po kilku cyklach się nie uda to będę musiała pomyśleć jak pomoc naturze ;)

są bardzo tanie takie testy na allegro koło 20 zł za 50 sztuk trzeba tylko patrzyć by miały najlepiej czułość 10 :) ja je stosuję bo chce trafić w owulację :)
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #1008 14 kwietnia 2016, 13:52

Witamy cię!Fajnie że kolejna osoba pędzla do naszego grona ;)
Tak to jest jedni po jednym razie,,wpadka"a inni walczą o dziecko dlugi czas ja wierze że wszystko jest możliwe ważne być razem i wspólnie radzić sobie z problemem.Technika idzie do przodu jak jest diagnoza to jest coś,jaki punkt wyjścia.Mi ktoś bliski starał się o dziecko wiele lat teraz mają dwoje ale dopiero in vitro im pomogło.Bylo masę badań i żadnej dniagnozy kliniki leczenia niepłodności od Krakowa przez Wrocław do Warszawy i nic.Nie korzystają z zabezpieczenia nie mają więcej dzieci czyli zapewne jest coś nie tak.Tylko nie wiadomo co Wy macie diagnozę więc głową do góry.O marzenia trzeba walczyć.

Zgłoś nadużycie #1009 14 kwietnia 2016, 14:24

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Wiem, że jeden zły wynik to nie koniec świata, dodam ze były to dopiero 1wsze badnia mojego M. także nie załamujemy sie jeszcze aż tak bardzo...
Taszka nie poddam się NIGDY..trzeba walczyć o marzenia, czasem cieżką i dlugą drogą ale wierze ze wkoncu nam sie uda! i Tobie tez tego zycze! jestesmy tu po to by się nawzajem wspierać i sobie pomagac jak tylko idzie!
A powiedzcie mi tak z innej strony czy aby napewno jest to dobry pomysł, żeby moj M. poszedł ze mna do gin.? nigdy nie bylam w takiej sytuacji i nie wiem. Wiadomo, że lepiej jak osobiscie usłyszy wszystko od lekarza niż ja mu to powtorze.
Ja tez mam znajomą co baaardzo dlugo sie starali o dziecko, w końcu Invitro, nie udało sie, pozniej 2 raz probowali z invitro i znowu nic..odpuscili na jakis czas i po 2 miesiacach sama zaszła w ciąże i jest to cud dla całej rodziny.. po 1wsze ze udało sie a po 2 jedyna dziewczynka w gronie wszystkich kuzynów.
Nie załamujmy się dziewczyny!! :)

Zgłoś nadużycie #1010 14 kwietnia 2016, 14:34

madzia90krk Fajna mama
Dana dziękuję :) mam nadzieję ze pozytywnie rozpatrza jeśli dają to trzeba brać. Ja od początku chciialam zostać z córką w domu sama jestem po pedagogice i całe swoje zawodowe życie pracowałam w żłobku wiem ile jest plusów dla dzieci które uczęszczają ale znam też druga stronę. I swoją córkę ( póki finanse pozwolą ) chce mieć jak najdłużej ze sobą. Na nianię nas nie stać .
Ale masz rację spacery i zabawy są nieocenione ale życie weryfikuje wszystko i jeśli trzeba wrócić do pracy bo taka jest konieczność to trzeba i już nie ma mam gorszych z tego powodu :)
Co do testów ja kupiłam polecane chyba przez kowy te z rosmana ale za 5 placikan 25 złotych . Póki co 15 dc i negatywny ale cykle przed porodem miałam 30 dniowe także czekam a ostatni ze względu na biochemiczna ciążę 33 . Oj tak chciałabym by się udało.. :) tylko ja jestem taka niecierpliwie? Hihi nie ma dnia żebym nie myślałam o kolejnym dzidziusiu :)
Witam Nowa koleżankę :) fajnie ze jest tu nas co raz więcej.
Na temat niepłodności niestety nie mogę się wypowiadać bo my nigdy takich badań nie robiliśmy właściwie to stety i obyśmy nie musieli, ale myślę że dziewczyny mają rację postęp w medycynie jest ogromny i jeśli jeden lekarz mówi nie da się uderzać do kolejnego i czekać na mały cud a wiara czyni cuda :*
Miłego dnia :*